eMAG Marketplace за търговци – работа, проблеми, комисионна (30%), изисквания, догово

lqllqlq

Well-Known Member
Явно има интерес и въпроси относно работата с ЕМАГ, та за това пускам темата тук и да видим какво ще излезе от спора.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Не работя с тях - безсмислено е да развивам конкуренцията, която ми подбива пазара. Нека умре - няма да ми липсва.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Аз си поръчах голям електроуред няма да уточнявам какъв, преди празниците, и очаквах до 3-4 дни да е в къщи, но съм бил прекален оптимист, защото щял да пътува от Руиманеско 10 дни разбиш ли, аз ако си го поръчам от Германия по-бързо ще дойде:D, та това ми е досега с Емаг и нямам коментар, това като клиент, а като търговец едва ли бих работил с тях.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Целият им договор може да се коментира, точка по точка. Целият е изтъкан от абсурди. Не съветвам никой да го подписва. Обърнете внимание на точка 7.2 (правата на интелектуалната собственост), това е едно от най-бруталните неща. Реално тази точка означава, че ако имате успешен продукт, на който вие сте изключителен представител, те по всяко време могат да ви отстранят и да започнат да го продавате те. Това не е нищо ново, подобни схеми правят и от Амазон ;)
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Това знаете ли го:

От 1 януари 2016 г. влиза в сила понижаване на общата ставка на данък добавена стойност (ДДС) в Румъния с четири процентни пункта - от 24 на 20 процента, съобщават румънските медии.

Ей за тва не знам защо Българите работят с тоя хищник.
 
Re: Да коментираме работата с ЕМАГ

Как да го коментираме? Като конкуренти или като клиенти? Поръчвал съм 3 неща от там и съм останал доволен. Като конкуренти в еднаква ниша, няма какво да кажа, просто защото не съм такъв. ;) Но пък и имам приятели, които реално са им толкова бесни, че спряха да поръчват от там. ;)
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Съществуват защото Спиди им свалиха гащите си :) за фактура от 20к + :) за сметка на падане на качеството към другата им клиентска база с обща Фактура 500к + :) и сериозно страдат....

Склада са им дали под наем дори :) на Спиди :)
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Поръчвал съм няколко неща и съм доволен. Последно от черния петък взех два лаптопа на 520, а сега почти навсякъде в България варират 750-780лв. Преди това един рутер взех на промоция и му се скапа wan порта. Дойдоха от спиди, вземаха го и ми върнаха чисто нов без да съм плащал и стотинка за транспорт. Иначе, ако съм тъговец незнам дали си бих пуснал стоката е техния маркетплейс. Изглеждат ми като месомелачка направо. Чудя се защо наши търговци участват там, при положение, че имат изградени добри онлайн платформи и повечето са профилирани в дадена ниша и винаги клинта ще си направи сам проучването какво и откъде да купи. А й с тези проценти който разбирам , че им смъкват, направо се превръщат в пушечно месо на румънските.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Познавам доста колеги от форума които продават добре в Емаг.
Очаквам те да се включат и да споделят опит и впечатления от работата си с платформата.

Моя опит е скромен, няколко емайла и няколко тел разговора. От начало ми искаха 30% комисион, разбира се това варира според нишата и продуктите, имаха и различно ставки за комисионни ако те включат към бюлетина си или в ТВ реклама...

След разговори паднаха на 15% но тъка и не стигнахме до споразумение да работим заедно.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Според мен всичко е добре за самия ЕМАГ - да го наречем онлайн Метро - някак ми се струва че имат същите техники за изнудване на търговците. Продава се сигурно но дали остава печалба за търговеца. Това най вероятно води до различни видове тежести свързани със гаранцията - защото ако не си спечелили пари как ще осигуриш гаранция.
Веднъж пуснах промоция в Грабо - 15 лв. - чистене на лаптоп - имах около 50 поръчки. Идваха всякакви клиенти даже някой се опитваха да се пазарят допълнително.
Въпреки че е услуга след като платих на момчето което ги правеше не остана нищо.
И не знам дали ще ми повярвате - никой от клиентите не се върна повече да ми стане истински клиент
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Според мен всичко е добре за самия ЕМАГ - да го наречем онлайн Метро - някак ми се струва че имат същите техники за изнудване на търговците. Продава се сигурно но дали остава печалба за търговеца. Това най вероятно води до различни видове тежести свързани със гаранцията - защото ако не си спечелили пари как ще осигуриш гаранция.
Веднъж пуснах промоция в Грабо - 15 лв. - чистене на лаптоп - имах около 50 поръчки. Идваха всякакви клиенти даже някой се опитваха да се пазарят допълнително.
Въпреки че е услуга след като платих на момчето което ги правеше не остана нищо.
И не знам дали ще ми повярвате - никой от клиентите не се върна повече да ми стане истински клиент

В тия сайтове са най-долното племе, какво очакваш.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

И не знам дали ще ми повярвате - никой от клиентите не се върна повече да ми стане истински клиент
Нормално, аз лично гледам да нямам взимане-даване с мизерната част от клиентите. Какви клиенти могат да ти бъдат някакви клошари, които нямат 15 лв. в джоба?
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Искам само да ти кажа, че точно "клошарите" понякога са най-щедри. Познават богаташи, които се пазарят за 2 лева...
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Не съм сигурен, че го има online. Предполагам, че може да се изтегли/види след регистрация тук.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Искам само да ти кажа, че точно "клошарите" понякога са най-щедри. Познават богаташи, които се пазарят за 2 лева...
Не ти говоря за изключенията. Не можеш да сравняваш клиенти, които си купуват нещо, защото им е скимнало (и могат да не го използват никога) с такива, които месеци наред са събирали стотинките си от закуска, за да си купят продукта.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Говорех за работата, тоест договори, отношения, права, задължения. Много голяма част от изискванията в договора са смешни да не кажа нелепи. Може да е трудно да се предоговори, но ако не стане е просто - не подписваш и продължаваш напред.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

Поръчваш 2 неща - едното по скъпо и предлагано от емаг с безплатна доставка и друго по-евтино но с 5 лева доставка, какво правиш?
Ест биеш му хикса и избираш отметката предлагани от емаг и търсиш наново.
 
От: Да коментираме работата с ЕМАГ

lqllqlq, къде е договорът? Защо не го качиш някъде, за да го видим?

Като купувач съм много доволна от емаг, всичко е било ОК винаги.
Не съм продавала нищо там, но ми е любопитно какви са им условията.
 

Горе