Exact match-a умрЕ

От: Exact match-a умрЕ

Аз вчера последно чеквах вечерта, ей сега чекнах пак че гледам от днеска, за момента няма промяна, къде си бяха вчера в топ 10, там са си и днес. Опа грешка, 1 е заминал, ама той беше в топ 20.
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз вчера последно чеквах вечерта, ей сега чекнах пак че гледам от днеска, за момента няма промяна, къде си бяха вчера в топ 10, там са си и днес. Опа грешка, 1 е заминал, ама той беше в топ 20.

По всички форуми пищят, че не е свършил ъпдейта...
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

към 5 статии при мен.Баси ****** значи, а тъкмо вчера се охарчих за още 10тина сайта за съдържание :D
Явно дойде края на MNS, ще се мисли нещо друго :D

Използвайте си съдържанието на нови домейни - един голям със всички сратии в категории...

Имаше предупреждения че мътят нещо след тези наблюдения върху 10 000 урлта за намаляващото влияние на ексзакт матч от преди някоко седмици ама и аз него очаквах скоро :(

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=36150
 
От: Exact match-a умрЕ

Сега една седмица ще си трябва да се огледа всичко и потребителите на форумите да стигнат до това кое и как ще трябва да се прави за напред.
Аз в понеделник ще пусна един сайт с глупав домейн и 10-15 микро нишови ключови думи под формата на статии в сайта.
Ще набавя малко линкове от социалки към всяка вътрешна страница,някой форумен коментар,edu and wiki links и ще видя какво и как ще стане.
А сега се зачудих как ще се отрази пък това на рекламите.
Защото ако в сайта примерно има статии за прозорци,тенджери,покриви и някой влезе да чете статията за ремонт на счупен прозорец дали ще му се показват както при микро нишовите сайтове реклами свързани със счупения прозорец или ще изскочат и такива за тенджери и покриви ?
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

А сега се зачудих как ще се отрази пък това на рекламите.
Защото ако в сайта примерно има статии за прозорци,тенджери,покриви и някой влезе да чете статията за ремонт на счупен прозорец дали ще му се показват както при микро нишовите сайтове реклами свързани със счупения прозорец или ще изскочат и такива за тенджери и покриви ?

Би трябвало да са различни. Все пак рекламите са page specific, а не domain specific. За това и ботовете обикалят целият ти сайт, а не само началната страница.
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

Изчетох материала и ми се наби нещо : Low Quality Domains .
Е те как оценяват кой домейн е с ниско качество и кой домейн е с високо. Все пак говорим за домейни, не за сайтове.

това са Г те не са чесни и не са ти приятел, аз някога бях вярващ ама 2007 решиха дори на напълно уайт сайтове за 2007 (дори с линк билдинг с прес релиизи) щото работят с темплейт от опредлена програма да ги деиндексират ми стана ясно... решават правят и ни остава [email protected]
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

Сега една седмица ще си трябва да се огледа всичко и потребителите на форумите да стигнат до това кое и как ще трябва да се прави за напред.
Аз в понеделник ще пусна един сайт с глупав домейн и 10-15 микро нишови ключови думи под формата на статии в сайта.
Ще набавя малко линкове от социалки към всяка вътрешна страница,някой форумен коментар,edu and wiki links и ще видя какво и как ще стане.
А сега се зачудих как ще се отрази пък това на рекламите.
Защото ако в сайта примерно има статии за прозорци,тенджери,покриви и някой влезе да чете статията за ремонт на счупен прозорец дали ще му се показват както при микро нишовите сайтове реклами свързани със счупения прозорец или ще изскочат и такива за тенджери и покриви ?

Мисля че ако не му показва реклами по кукита ще си всичко наред все едноче е влязъл във сайт за домашен майстор / направи си сам и си рови по съответните раздели и всичко ще е наред с рекламите
 
Re: От: Exact match-a умрЕ

To SEO-то умре, вие за екзакт мача сте се закъхарили...

не е умряло просто е друго и машинното сео не като преди олдскул уайт линк билдинг пак си е сео :) линковете от статии висококачествени сайтове на същия уебмастър (разбирай сателит ама як ) пак си работят, просто с бластовете вече нямат такъв ефект ... можеби трябва да се ползват върху конкуренцията...
 
Еи това ми направи впечатление с BHW

Shared Hosting/IP (All my EMD are same IP/ shared host)
- Number of indexed links (from observation: domain with 500 and above indexed still remain)
- PR (PR 0-1 got hit)
тези с висок пр май са останали

другото за което може да се замислим че при толкова ударени low quality може да е свързано с линкове

и още нещо интерсно при първия пингвин го писах... в началото на годината г имаха проблем с приходите от адурдс и акциите им падаха вижте им 6 месечния резултат от малко след пингвина какво става

finance.yahoo.com/echarts?s=GOOG+Interactive#symbol=goog;range=6m;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;
 
От: Exact match-a умрЕ

Отговор няма! Но аз да използвам темата до като има калабалък, ако някой изобщо и си има на идея...
Бота ми е резнал много брутално и за дълго един зарад дублирано съдържание. Проблема е че това "дублирано" съдържание просто няма как да се избегне или поне не и ако не се смени сайта на 100%. Получава се така, защото страниците са направени да се отварят чрез джави (с падащи менюта), което е доста оригинално и приятно за окото на юзерите. Обаче дефакто са си в една статична и се води дублирано. Реално няма никакъв вариант да ги отделя от "главната" защото цялата идея отива по дяволите. Никакви канони, редиректи или намеса в роботс също не вършат работа, защото реално всичките страници са в един хтмл, но видими (за юзера) само чрез джаба скрипта. Ако сложа стоп-код пък губя изобщо съдържанието, а то то така или иначе е много ценно, защото сайта е от тия дет просто няма как да се добавя ново и свежо съдържание (бота не знам дали се сеща, че има и такива сайтове :) )
Какво може да се направи, така че хем бота да е задоволен, хем сайта да остане модерен. Или двете неща са абсолютно несъпоставими :)
 
да оптимизираш около сайта ?

За едната страница ползвай, няколко прости киурди който най точно я описват, да е тайтъл дескрипшън и малко статичен контент и добавяш един блог със стаий да си гониш с него другите киурди....
 
От: Exact match-a умрЕ

Проблема е че не се сетих по-рано тази "дублираната" да е вътре някъде, а не на индекса баш, както е сега. Ако бях сложил някакъв индекс по-рано, едва ли щеше да го банира така яко. Това ми идва на ум, защото експериментирах и сложих едва 2 линка към една суха вътрешна и тя изкочи в серпа на 4-5-та само за седмица. Обаче индекса го няма по всички кЮрди :). Ако сега го направя това едва ли ще има ефект, щото наказанието е на лице, тоест след дъжд качулка. Тоест идеята с блога не е лоша, ама незнам дали бота ще го уважи това.
А какво мислиш, ако се напъна за вътрешна и тя да ми стане нещо като индекс (поне временно) дали ще има ефект и най-вече бота няма ли да ме усети след време и пак да ме пореже?
 
Значи автоматичните пеналтита се чистят от само себе си като изичсти причината за тях... и мине неопределено време.... за твоя случай така на сляпо ме е страх да кажа какво е най добре

Всеки сериозен сайт си има собствен блог :) по скоро е желателно да имаш отколкото да нямаш :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Сега създадох един нов блог с тъпанарско име и веднага добавени 7 статии за микро нишови думи.Ще изчакам 1-2 дни и ще добавя по 10-20 социалки с висок PR и ще видя какво ще стане ако се индексират някъде ще е добре ако хич не се индексират положението е зле :(
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз от няколко месеца говоря да се правят микро сайтове с повече topics и да не се взема екзакт домейн, да не търся точната страница в оная тема +35 страници, че ме нахранихте доволно тогава...
 

Горе