Exact match-a умрЕ

Re: От: Exact match-a умрЕ

Buonasera a tutti ragazzi, немаше ме няколко дена и гледам чичо гошо избил рибата. :D Изтрепали една камара сайтове, моя сайт е на 3 страница още обаче мангала дето беше пингвинфрендли го нема нийде. Много странно? Това ме навежда на мисълта, че нема никаква логика в действията на гуглевите алгоритми и няма никаво значение какви са ти линковете, съдържанието, домейна и от кой град си. :mrgreen:

значи това е ефекта от три алгоритъма пуснати накуп затова е миш маш, не може да се каже кой сайт какво точно го е засегнало.... може да са го ударили един два или три от три... Weather Update + Panda + Penguin за западните сайтове и два за бг... кофтито е че се чака weather и за локалните езици...

Как ще ги вадим - ами не съм сигурен засега... всеки сайт ще трябва да се оправя по-отделно от всичко... и да се чака съответния ъпдейт да мине отново... не бих си играл да им пиша...
 
От: Exact match-a умрЕ

Какво и да пускат и да правят логиката си остава същата, линкове от всякъв вид сайтове за предпочитане от доверени. Може да мине някой друг месец но сайта като смени политиката това ще се отчете рано или късно и това ще го върне пак на добри позиции.
 
От: Exact match-a умрЕ

2 БГ сайта на различни хостове, които имаха кл. дума на латиница в домейните излетяха в събота. Не съм им пускал никакви линкове последните 2 3 месеца. Конкуренцията не е мръдната.
 
От: Exact match-a умрЕ

И аз имам проблеми с няколко сайта.

Това което е общото между тях са линковете от директории социалки и линкове от статии (в директориите за статии).

Имате ли сайтове, които са пострадали без някои от тези тип линкове или без трите типа(за БГ):
директории - около 100
социалки около 50
директории за статии около 40 (pr2+)
 
От: Exact match-a умрЕ

И аз имам проблеми с няколко сайта.

Това което е общото между тях са линковете от директории социалки и линкове от статии (в директориите за статии).

Имате ли сайтове, които са пострадали без някои от тези тип линкове или без трите типа(за БГ):
директории - около 100
социалки около 50
директории за статии около 40 (pr2+)

Това си е основното за всеки сайт. Сигурно 95% от сайтовете са така. Въпроса тука по скоро е как точно си съставял анкърите като си добавял. Ако си ръчкал едни и същи къси фрази навсякъде ... няма те. Ако си добавял дълги заглавия в социалките (4-5 думи) и директориите, а статиите анкъра ти е тука, там, научи повече и тн. минаваш.

Най вероятно си прекалил със ключовата си фраза.
 
От: Exact match-a умрЕ

Значи скоро и те ще паднат. :)

Най-важното което трябва да научите от тези ъпдейти е - БАВНО !!!

Всичко става бавно и се прави бавно - всякакви ръш тактики от рода на имам два грунта и отивам да смачкам на хората селото, докато е още само с 2 пеона/пезанта, вече не вървят. 8)
 
От: Exact match-a умрЕ

Тея не им ли писна вече, значи е имало три в едно. Аман от тяхните глупости аз викам да слагаме ноиндекс на гуглю всички и да си гледа работата. :)
 
Аз го написах че е имало три в едно за западни сайтове и две в едно за бг като чакаме уедър и за локаните езици уж още го нямаше онзиден :( ей това го прави гадно за изваждане защото не знаеш какво те ударило и дали не е комплексно (макар че за уедър незнам някой все още да е предложи читав начин за вадене на сайтове - то е и прекалено рано )


saitbg.com щом си сигурен за линк профила ти значи трябва да си ударен от панда (освен ако конкуренцията не те бластнала някъде ще видиш след време ако ползваш уебамстър туулс), колко дълги са ти текстовете (как са граматически - макар че за граматиката на български алгоритъма едва ли ще надхвърли възможностите на гугъл транслейт)

Миналата година ударен от пандата сайт английски го извадих като обедних по къси статии по смисъл в няколко дъги като всяка стара статия сатана различни абзац на една голяма 800-1000+ думи и нова структура на урлата с редиректи на старите към новата статия... тези сатии ги захапа прилично макар и не толкова нагоре като преди....

Едит - сега като се замисля съм го направил и по пингвин френдли по този начин:lol: ама не съм знаел :lol: - този алгоритъм още го нямаше тогава... защото линковете към статия едно с анкор за статия едно, линковте за статия две с анкор за статия две, и на места статия три сочат с към новата голяма статия която е със съвсем друга голяма статия със съвсем друго заглавие... за съжаление нишата е доминирана от големите брандове с по няколко резултата в момента и не мога да го набутам там даже википедиа е на втора страница... а уебмастърски сайтове почти няма в топ 30 :(
 
Последно редактирано от модератор:
От: Exact match-a умрЕ

Някой има ли наблюдения дали се засягат и субдомейни, примерно keyword1.нищообщосEMD.com съответно и вътрешни страници нищообщосЕМД.com/keyword1-keyword2.
И имали смисъл да се пускат микронишови сайтове вече с 5-10 статии ?

И мен ме интересува същото както колега, но прегледах темата и не видях някои да е дал отговор, дали субдомейните ЕМD също се засягат. Благодаря предварително
 
От: Exact match-a умрЕ

При мене след панда ъпдейта изхвърча от серпа само основния домейн website.com/. Вътрешните страници и блога си седят, блога към сайта е даже на по-добри позиции. А основния домейн изхвърча, защото го бях наблъскал със нискокачествени линкове от най-вече БГ социалки и директории с най-вече един преобладаващ анхор. Просто ме мързеше тогава да разнообразявам и резултата е налице сега, а сега ме мързи да премахвам тези крап линкове да видя дали ще си върне старите позиции.. :)

Просто всичко трябва да изглежда максимално натурално в "очите" на Гошко. Все пак автоматични ботове определят и класират всичко и според мен винаги ще има начини да бъдат заблудени независимо от тези ЪПдейти, които правят.
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз може ли да помоля някой които след тези ъпдейти е добавил някоя статия с микро нишово заглавие(без значение дали го има в домейна или не) и влязъл ли е по тази дума в топ 300 на google.Аз пробвах с един нов блог, добавени 6 статии, на различни тематики, с микро нишови заглавия и постоянно ме няма в топ 300.Интересува ме на вас отчита ли ви статиите в serpa.
Ще съм изключително благодарен на някой ако сподели нещо за негови статии :)
 
От: Exact match-a умрЕ

При мене след панда ъпдейта изхвърча от серпа само основния домейн website.com/. Вътрешните страници и блога си седят, блога към сайта е даже на по-добри позиции. А основния домейн изхвърча, защото го бях наблъскал със нискокачествени линкове от най-вече БГ социалки и директории с най-вече един преобладаващ анхор. Просто ме мързеше тогава да разнообразявам и резултата е налице сега, а сега ме мързи да премахвам тези крап линкове да видя дали ще си върне старите позиции.. :)

Просто всичко трябва да изглежда максимално натурално в "очите" на Гошко. Все пак автоматични ботове определят и класират всичко и според мен винаги ще има начини да бъдат заблудени независимо от тези ЪПдейти, които правят.

Виж това е интересно. Сигурен си, че си излетял при памдата, не при пингвина? По-вероятно ми се вижда да е излетял, защото е бил наблъскан с ключовата дума в малък по обем текст. Тогава по-може да зилети той и да останат суб домейните и вътрешни страници. Обикновено, като ти накажат домейна, наказанието се движи по низходящата към всички вътрешни страници и суб домейни.
 
От: Exact match-a умрЕ

На мен днес Г ми върна пак на второ място от пета глуха едно EMD MNS с две статии, който не съм пипал от месеци. Пълна лудница:)
 
От: Exact match-a умрЕ

Аз може ли да помоля някой които след тези ъпдейти е добавил някоя статия с микро нишово заглавие(без значение дали го има в домейна или не) и влязъл ли е по тази дума в топ 300 на google.Аз пробвах с един нов блог, добавени 6 статии, на различни тематики, с микро нишови заглавия и постоянно ме няма в топ 300.Интересува ме на вас отчита ли ви статиите в serpa.
Ще съм изключително благодарен на някой ако сподели нещо за негови статии :)
Малко преди последния ъпдейт почнах нов сайт , само качествени сайтове , качествени линкове - още не се появява никъде - нито статии нито сайт.Според мен за нови сайтове просто вече трябва бая повече време , че гоогле да предцени струва ли си сайта и статиите ти и да те сложи някъде в серпа. Наливай постепенно линкове , само от сходни на тематиката ти сайтове,статии.Аз поне това правя и чакам.Също така по малко съдържание от време на време да има подръжка :)
 
От: Exact match-a умрЕ

Да май вече му трябва доста време за да прецени дали заслужаваш да те пусне някъде в серпа :X
 
От: Exact match-a умрЕ

Нещо важно искам да вметна за тези, които ще почват да вадят наказаните сайтове. Преди да почнете пуснете една молба за преразглеждане на наказанието. По този начин ще се ориентирате какво да правите.

Пускате молбата и чакате. Ако ви отговорят това:

Dear site owner or webmaster of http://********/,

We received a request from a site owner to reconsider http://*********/ for compliance with Google's Webmaster Guidelines.

We've reviewed your site and we still see links to your site that violate our quality guidelines.

Specifically, look for possibly artificial or unnatural links pointing to your site that could be intended to manipulate PageRank. Examples of unnatural linking could include buying links to pass PageRank or participating in link schemes.

We encourage you to make changes to comply with our quality guidelines. Once you've made these changes, please submit your site for reconsideration in Google's search results.

If you find unnatural links to your site that you are unable to control or remove, please provide the details in your reconsideration request.

If you have additional questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support.

Sincerely,

Google Search Quality Team


Значи имате ръчно наказание и започвате да чистите кофти линкове, дублирано съдържание и всичко, което сметните за нужно. И пак пускате жалба.


Ако обаче ви отговорят това:

Dear site owner or webmaster of http://*****,

We received a request from a site owner to reconsider http://******* for compliance with Google's Webmaster Guidelines.

We reviewed your site and found no manual actions by the webspam team that might affect your site's ranking in Google. There's no need to file a reconsideration request for your site, because any ranking issues you may be experiencing are not related to a manual action taken by the webspam team.

Of course, there may be other issues with your site that affect your site's ranking. Google's computers determine the order of our search results using a series of formulas known as algorithms. We make hundreds of changes to our search algorithms each year, and we employ more than 200 different signals when ranking pages. As our algorithms change and as the web (including your site) changes, some fluctuation in ranking can happen as we make updates to present the best results to our users.

If you've experienced a change in ranking which you suspect may be more than a simple algorithm change, there are other things you may want to investigate as possible causes, such as a major change to your site's content, content management system, or server architecture. For example, a site may not rank well if your server stops serving pages to Googlebot, or if you've changed the URLs for a large portion of your site's pages. This article has a list of other potential reasons your site may not be doing well in search.

If you're still unable to resolve your issue, please see our Webmaster Help Forum for support.

Sincerely,

Google Search Quality Team


Почвате да добавяте нови линкове с дълги фрази и тн. за разреждане на ключовата дума и трябва да излезе.



Смисъла е че каквото и да правите сайта няма да се покаже ако има ръчно наказание и усилията ви може да отидат на вятъра.
 
От: Exact match-a умрЕ

А ако шест пъти ви отговорят така, пак не се отчайвайте зарежете го и гледайте другите си сайтове. :)

Уважаеми собственико или уеб администраторе на http://..../,

Получихме молба от собственик на сайт за преразглеждане на http://......./ за спазване на указанията на Google за уеб администратори.

Прегледахме сайта Ви и смятаме, че някои или всичките Ви страници продължават да нарушават нашите указания за качество.

За да запазим качеството на резултатите, осигурявани от нашата търсеща машина, страниците от http://..../ може да не се показват или класират толкова напред при търсенето с Google или да бъдат сметнати за по-малко надеждни в друго отношение в сравнение със сайтовете, които спазват указанията за качество.

Моя съвет е не ползвайте тази услуга на гугъл ще ви навреди повече от колкото ще ви помогне!

След наказанието на въпросния сайт преди година и половина при всяка следваща молба трафика спада яко надолу, а нещата зареди които беше наказан са махнати отдавна, и не ти казват нито какво нарушаваш и какво не просто еднакви отговори автоматични всеки път. :)
 

Горе