Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

facebook.com/events/354651641238111/
Тук нещо пише за махане на таймлайн. Мен не ме касае, но чета оплаквания от много хора тук.
 
От: Facebook - промени и новости

няма махане

а страницата която си посочил е абсолютно менте, спам или как там ги наричат, трябва да се докладва! а линкове към такива страници да не се толерират!
 
От: Facebook - промени и новости

Здравейте, в страниците в които съм администратор в последните дни този показател "Weekly Total Reach?" се завиши драстичноstatistika.jpg
При вас как е ?
Лошото е че феновете не се увеличават така :)
 
От: Facebook - промени и новости

@rachev При мен само в едната страница се наблюдава подобен феномен. Същата история като при теб е. Но другите са си ОК. Бях прочел, че уж щели да пускат анализи в реално време. Ако е вярно може от там да идват тези магии.
 
От: Facebook - промени и новости

Малко добри новости в фейсбук.

Добавени няколко нива на администрация на фен страниците, плюс възможност за настройване на статусите по дата и час.
 
От: От: Facebook - промени и новости

Малко добри новости в фейсбук.

Добавени няколко нива на администрация на фен страниците, плюс възможност за настройване на статусите по дата и час.

За пръв път да ми харесат новостите, които добавят от Фейсбук. Тези неща изключително много ще помагат при управление на страниците.
 
От: Facebook - промени и новости

Аз обаче забелязвам гигантски спад в посещенията последните 2 дни,качвам снимки показват се за малко и се махат...При всички ли е така?!
 
От: Facebook - промени и новости

Аз обаче забелязвам гигантски спад в посещенията последните 2 дни,качвам снимки показват се за малко и се махат...При всички ли е така?!

Според мен е някакъв временен бъг това.
 
От: Facebook - промени и новости

Според мен е някакъв временен бъг това.

Дано...Гледам,че и други сайтове,които се захранват с Facebook реклама са много зле с посещенията.
 
От: Facebook - промени и новости

Да, бутат страниците и последните дни не е наред. Понякога публикациите въобще не се показват в нюзфийда, за това е. Без паника, ще го оправят, не се случва за първи път. Те си бачкат на живо по страниците и не ги е*е :)

Обаче промените са трепач. Браво този път :)
 
От: Facebook - промени и новости

При мен не са се появили възможностите за schedul-ване на пост.Ето какво забелязах когато пуснах Фб на En(US).Новост 1: http://imageshack.us/f/26/novosti.jpg/ под всеки пост показва колко души са видяли публикацията и какъв процент от общо харесалите са тези фенове.Другата новост е тази : http://img402.imageshack.us/img402/9234/novosti2.jpg явно ще се пускат платени публикации в страниците,само не мога да разбера 39 000,посещения или 39 000 reached е това,защото ако е reached,няма никакъв смисъл да се плаща...Фб ще става платен няма как,все пак тези акции трябва да се монетизират,които се продадоха :)
 
От: Facebook - промени и новости

@Dimitrov 39 000 човека ще достигнеш, ако си платиш 15 долара. Сумата се определя мисля както от големината на фен-страницата, така и логично от броя хора, до които достига поста ти. А самият пост ще излиза във фийдовете, но ще пише, че е платена реклама.
 
От: Facebook - промени и новости

Общо взето това е голяма простотия, платените постове ще са оферта за популярните персоналните профили, които имат много събскрайбъри.
 
От: Facebook - промени и новости

Това платеното е голяма глупост.
При положение, че стандартната реклама отстрани е доста по-изгодна.
Но едно е добре - вече големите страници няма да има претенции, че "достигат 1000000 българи" ;)
 
От: Facebook - промени и новости

Претенции могат да имат пред хора, които не са в час.
Иначе, тези нововъведения могат да раздвижат доста и ъндърграунд търговията. Съвсем възможно е да стане по-изгодно и рационално да се пускат платени постове, от купуването на реклама във фен страници. Очаквам цените на линковете да започнат да падат.
 
От: Facebook - промени и новости

Претенции могат да имат пред хора, които не са в час.
Иначе, тези нововъведения могат да раздвижат доста и ъндърграунд търговията. Съвсем възможно е да стане по-изгодно и рационално да се пускат платени постове, от купуването на реклама във фен страници. Очаквам цените на линковете да започнат да падат.
И каква е логиката да почнат да падат цените на рекламни линкове в страниците?? Казваш, че "да стане по-изгодно и рационално да се пускат платени постове..." - ок , ама от кого ще купуват тези платени постове, а кой ще може да пуска платените постове и къде ги пуска?... Тези , които досега си плащат за техен рекламен линк в страници, пак са си със същото статукво - нямат си свои профили с много приятел, нито пък страници с много фенове ;)
 
От: Facebook - промени и новости

Като излезе официално схемата, ще видим кое-как, в какво съотношение :)
 
От: Facebook - промени и новости

Примерно имам магазин за часовници и ФБ страница с 10 000 фена. И искам да пусна лятна промоция. Ако съотношението дадено от Димитров е валидно и за по-малки групи излиза, че с 1$ стигам до 2500 фена с 2 долара - 5000.
През друга фен страница, за да достигна до 5000 фена, по инфото, че постовете се показват на ~12% тази страница трябва да е примерно с около 50 000 фена. Дали някой ще ми предложи линк за 2$ в страница с 50к народ?
Да не говорим, че тези, до които ще достигна през моята страница са си точно целева аудитория, което ги прави няколко пъти по-ценни от просто някакви хора, от някаква страница.


Това е моята логика, може и да бъркам някъде?
 
От: Facebook - промени и новости

Да де, точно това имах предвид -АКО имаш страница е ясно :)
И от къде това инфо, че постовете се показват на ~12% ? Официално от фейса ли е казано ? И за всички и всякакви фен страници ли важи? Дали няма огромни разлики от страница до страница с еднакъв брой фенове и при някои да достигат до над 50 % да речем? И примера ти с тази страница с целева аудитория ще е мноого частен случай ...
 

Горе