Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Еее що така ги няма при мене някви идеи ? :(
 
От: Facebook - промени и новости

Наблюдавам две неща тези дни :
1. От сутринта забелязвам нещо странно в страниците във ФБ, което е почнало отпреди 10-11 часа! Публикуваното в страницата не ми се визуализира на стената на страницата, а иначе, ако е снимка, тя се добавя в "Снимки на стената", но пък като я отворя там се вижда, че има харесвания , споделяния и коментари!? Може реално си достигат до феновете нормално публикациите, но пък днешната графика за "Достигам" и "Говорят за това" показва рязко спадане от до 27-ми насам!? А реално активността видимо не съм забелязал да е спадала през тези дни!?
2. Като харесам някой пост в сайт, на стената на фб профила ми излиза ту с тъмбнейл, ту без тъмбнейл!? Освен това забелязах, че ако харесам пост, който е публикуван в сайта преди повече от седмица да речем - всичко е ок и с тъмбнейла и с добавянето му в моите харесвания, а като харесам нови постове (публикувани в сайта през последните няколко дни) - не ми се добавя в харесванията ми !?
При вас как са тези 2 неща колеги?

П.С. Оооппсс... докато съм пишел тук, се появиха на стената страницата всички публикации дето ги нямаше, но останалите неща са си все така
 
От: Facebook - промени и новости

Може ли да ми обясните как да си 'планирам' постовете?
 
От: Facebook - промени и новости

От днес може да се променя юзърнейма на страницата.
 
От: Facebook - промени и новости

И аз забелязах че може да се сменя username не самото име на страницата !
 
От: Facebook - промени и новости

Ако имаш предвид мене при мене ги няма Планираните постове все още.
 
От: Facebook - промени и новости

За да можеш да планираш постове трябва първо да зададеш начало/старт/създаване и т.н. на страницата си.
 
От: Facebook - промени и новости

Това ще доведе ли до загуба на някаква информация от страницата защото някаде бях чел нещо подобно
 
От: Facebook - промени и новости

Готово направих го още ги няма или може би трябва да мине известно време :)
 
От: Facebook - промени и новости

Има различни опции, които да си избереш - основано, започнало и бла, бла, бла. Според мен няма логика да ти трият историите, но не мога да ти гарантирам - не съм чел, не съм и пробвал. Можеш спокойно да си сложиш някаква по-стара дата, ако се притесняваш.
 
От: Facebook - промени и новости

Ами май трябва веднага след като зададеш зададеш начало/старт/създаване и т.н. на страницата си и да ти се появи възможността да шедулваш поста, А не мисля , че ти трие от инфото :)
 
От: Facebook - промени и новости

Еми още го няма :( при мен винаги всичко идва накрая даже още съм със стария профил...
 
От: Facebook - промени и новости

Добре де като дам да качвам нова снимка доло в ляво има едно часовниче и на него пише sheduli or backdate your post и като дам на него ми дава да избера година месец и ден това ли трябва да е ?
 
От: От: Facebook - промени и новости

Наблюдавам две неща тези дни :
1. От сутринта забелязвам нещо странно в страниците във ФБ, което е почнало отпреди 10-11 часа! Публикуваното в страницата не ми се визуализира на стената на страницата, а иначе, ако е снимка, тя се добавя в "Снимки на стената", но пък като я отворя там се вижда, че има харесвания , споделяния и коментари!? Може реално си достигат до феновете нормално публикациите, но пък днешната графика за "Достигам" и "Говорят за това" показва рязко спадане от до 27-ми насам!? А реално активността видимо не съм забелязал да е спадала през тези дни!?
2. Като харесам някой пост в сайт, на стената на фб профила ми излиза ту с тъмбнейл, ту без тъмбнейл!? Освен това забелязах, че ако харесам пост, който е публикуван в сайта преди повече от седмица да речем - всичко е ок и с тъмбнейла и с добавянето му в моите харесвания, а като харесам нови постове (публикувани в сайта през последните няколко дни) - не ми се добавя в харесванията ми !?
При вас как са тези 2 неща колеги?

П.С. Оооппсс... докато съм пишел тук, се появиха на стената страницата всички публикации дето ги нямаше, но останалите неща са си все така

1. Това се случва от време на време. Ако искаш да виждаш какво пускаш си гледай нюзфийда. Говорят за това е бъгава статистика, аз лично не я гледам много, много.

2. ФБ има проблем с кеша и се бъгва от време на време. Затова преди да пускаш нещо го минавай с дебъгър инструмента (url linter), ако не ти хваща тъмб. Това къде ти се добавя не знам, имаш предвид в страниците ли?
 
От: Facebook - промени и новости

по т.1 - знам, че Говорят за това е бъгава, но пък Reached? А аз наблюдавам изведнъж от 27-ми насам рязък и бърз спад без да съм променял начина и темпото на поддръжка на страницата?!? За другото - да, случват се такива неща, просто го споделих тук

по т.2 - Ясно ми е за кеша и дебъгвам редовно ;), но имаше няколко дни, когато дълго време и след дебъгване не хващаше тъмб. За това къде ти се добавя - пиши ми на скайп-а ако искаш да ти обясня, мисля, че знаеш за какво иде реч ;)
 
От: Facebook - промени и новости

Updates to How Your Post Reach is Calculated
There are a few updates that may impact what you see in your insights: Information about your reach will now include mobile data along with desktop data. To improve speed, we're changing the way posts load in news feed. This means we'll count views of your posts when they're higher up in news feed.

Това "This means we'll count views of your posts when they're higher up in news feed." как го разбирате?
 

Горе