Facebook - промени и новости

От: Re: От: Facebook - промени и новости

Да, рекламата е през профила ти. ;) Като вкарваш билинг данните, там си има подробно полета и няма как да изпуснеш момента коя опция да избереш. ;)

Лесно е, удобно и определено ще докараш добра цена на един клик. ;)

А мога ли да си плащам с фирмената Visa Electron, която си ползвам за покупка от онлайн магазини и за заплащане на хотели и билети без ПИН? Предполагам може, а фактурите автоматично ли ги пуска и примерно може ли да вкарам 50$-100$ в акаунта във фейсбук и то да си плаща оттам и като свършат да спре рекламите? :D
 
Да, можеш. Разбира се, но ако видиш вътре има и опция с PayPal. ;) За фактурирането - тегленето на пари, трябва да има заредени. То ще си се пробва де няколко пъти, докато не изтегли, нещо като на Google системата, но е хубаво да имаш някакви там. Принципа е следния - рекламираш, натрупва се сума (или минава период от време), чарджват те. Това е.
 
От: Facebook - промени и новости

norti, що му направи така сечено с т'ва дублираното съдържание? :)

нали е фейсбук "гуру", дублираното съдържание не би трябвало да е проблем
има и линк :)

щом може да докладва "конкуренти", може да споделяме негови "открития"
 
От: От: Facebook - промени и новости

нали е фейсбук "гуру", дублираното съдържание не би трябвало да е проблем
има и линк :)

щом може да докладва "конкуренти", може да споделяме негови "открития"
Охоо, такива ли ги върши този самозванец? Ще дадеш ли линкове да прочетем кви ги върши?
 
От: Facebook - промени и новости

На приливи и отливи е.
 
От: Facebook - промени и новости

При мен знаете ли какво се случи.... усетих какво значи reach-a да е 1%............ Ег*си нещ*стниците
 
От: Facebook - промени и новости

При мен снимките и видеата са супер, рийча им достига понякога до половината от феновете, но линковете не повече от 5%.... Сериозно за изменили алгоритъма, но да се надяваме скоро да потръгнат нещата!
 
От: Facebook - промени и новости

При мен снимките и видеата са супер, рийча им достига понякога до половината от феновете, но линковете не повече от 5%.... Сериозно за изменили алгоритъма, но да се надяваме скоро да потръгнат нещата!
Много хора недоволстват, да видим дали ще си преосмислят позициите. Иначе, ако продължават така, мисля че след най-много година ще има сериозен отлив от фейсбук.
 
От: Facebook - промени и новости

Сериозен отлив на хора като нас, които имаме фейсбук страници. Но на потребителите на Фейсбук, няма да ни усетят дори, че не си поддържаме страниците. Винаги ще има страници, които качват снимки и ги забавляват по някакъв начин, а то на тях им стига това. Големите сайтове си пускат рекламите и те няма да спрат да се занимават, но за нас по-малките ще дойде време, в което ще се чудим дали да продължаваме да се занимаваме и дали ще има ползва, поне при мен е така..
 
От: Facebook - промени и новости

Не мисля, че е точно така. Зависи до къде стигне гаврата с тия, които създават съдържание. Повечето добри страници ги управляват хора, които правят и някой $ от цялата тая работа. Ако хората спрат да се забавляват, спират да посещават толкова често фейсбук. В момента фейсбук е в пика си, но нещото което правят е нож с две остриета. Най-малкото, защото цените за реклама не са нормални. Аз бих давал известни суми, но ако имам възвращаемост и така всички ще са доволни. Само че, в момента такава няма и от това не печели нито фб, нито аз. Сериозно, не разбирам защо популяризацията е толкова скъпа. Искат луди пари за фенове, после искат луди пари за популяризация. Как да стане :)
 
От: Facebook - промени и новости

Ако намалят риича още повече много хора ще посегнат към платена реклама. От там нюзфиида ще се пълни с все повече реклама и по-малко качествено съдържание. Това ще доведе до отлив на интелигентни хора пзнащи фб. То и без друго вече в нюзфиида само реклами. Ще останат само разни лапешници и цигани. Бизнесът просто ще се оттегли и ще загубят
 
От: Facebook - промени и новости

Прав си, но има и страници, които качват само снимки и всичко го правят с цел заблавление. Според мен наплива към Фейсбук ще спре, когато точно тези страници започнат да пускат и линкове, за да препечелват някой лев. И видят, че няма печелба от това и ще спрат да се занимават.
 
Да, доста грубо става. Във всеки n-ти пост в нюзфида, има винаги по няколко платени поста, което е мега досадно. Дори не се съобразяват, че при малко лайкнати страници и приятели, това изглежда много досадно и отблъскващо.

Не знам дали бизнеса ще се отдръпне от този канал, но определено потребителя ще започне да се ще. Както на Г глупостите. Хиляди платени резултати....а това, което реално ти трябва...някъде в нищото. И тук така ще се получи. Явно си е сценарии, по който минава всяка голяма такава компания.
 
От: Facebook - промени и новости

Да, зверски тъпо е да филтрират така потока. Всеки нормално-грамотен човек може да контролира какво да вижда.
 
От: Facebook - промени и новости

Reach-а при мен е ужасен от два месеца вече... В момента обаче ФБ правят много по-голями приходи, защото доста хора почнаха да рекламират за да имат повече reach, от там обаче пък потребителите им писва да гледат реклами, в даден момент и потребителите ще почнат да блокират рекламите(игнорират). В този момент и бизнеса ще спреда да рекламира там. Аз лично съм зарязал почти бизнеса със страниците ми, защото няма смисъл на този етап.
 
От: Facebook - промени и новости

Нямам нищо против да давам пари за реклама дори и скъпа да е,но после линковете да ми се виждат поне от 50% от феновете ;)
 
От: Facebook - промени и новости

Аз последните няколко дни забелязах осезаемо покачване не рийча, поне при снимките.
 
От: Facebook - промени и новости

Нямам нищо против да давам пари за реклама дори и скъпа да е,но после линковете да ми се виждат поне от 50% от феновете ;)

Да аз също, но до сега когато плащах се виждаха от около 10%, което не може да ми избие парите дадени за рекламата...
 

Горе