Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Facebook вече не е само за мъже и жени

Досега в описанието си във Facebook можехме да изберем между две опции за пол - мъж и жена. И докато на повечето от нас този избор им стига, има всякакви хора по света, включително такива, които не могат да се идентифицират с нито едно от двете определения. Е, от социалната мрежа са се погрижили за тези хора и вече им позволят да се определят като нещо различно от просто мъж или жена.

Много хора, неспособни да се идентифицират като мъже или жени, дълго време критикуваха Facebook в липса на достатъчно толерантност. От социалната мрежа досега съветваха тези потребители просто да се въздържат от това да определят пола си по някакъв начин. Но в крайна сметка успяха да намерят решение на този проблем...

http://www.kaldata.com/IT-Новини/Facebook-вече-не-е-само-за-мъже-и-жени-86978.html/

Това вече е извращение!

като форма на протест от страна на фб, на тяхно място бих включил и "бит пе*еpаc" щом много искат да се определят sarcastic.gif
 
От: Facebook - промени и новости

Аз имам съмнения че Facebook нещо цакат - на едната страница, която се рекламира, promote-ват се постове и т.н. organic reach-а не не-промотнат пост е 5% а кънтента е 100% релевантен към това дето се публикува...
На другите страници такъв проблем няма - имам чувството че гледат къде си наливал пари и те принуждават да цакаш още
 
От: Facebook - промени и новости

Ето е помията на великия зуКУРберк
[video=youtube;oVfHeWTKjag]http://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag[/video]
 
От: Facebook - промени и новости

Каква е идеята постоянно да ти напомнят да си подсилиш публикацията, аз разбирам да подсилвам публикацията с цел хем да имам посещения на сайта, хем да получа и малко нови харесвания на страницата. Та големия въпрос е защо са ми тези нови харесвания на фейсбук страницата, след като тези хора не ми виждат публикациите. Не виждам никаква логика, то това си е жива подигравка, има нещо скрити, то това от тяхна страна е супер анти реклама...
 
От: Facebook - промени и новости

Аз имам съмнения че Facebook нещо цакат - на едната страница, която се рекламира, promote-ват се постове и т.н. organic reach-а не не-промотнат пост е 5% а кънтента е 100% релевантен към това дето се публикува...
На другите страници такъв проблем няма - имам чувството че гледат къде си наливал пари и те принуждават да цакаш още

И аз подозирам същото нещо
 
От: От: Facebook - промени и новости

Здравейте... Не ме познавате, но по интересното е, че аз ви знам почти всички. :) Нещо много се оплаквате напоследък. :) Рийча нещо избегал а? :) Не се ядосвайте пичове, рийча е избегал, ама не за всички... :) При мен (и не само при мен) е 20-25%, да факт е, че има спад, но 5% не ги броя аз поне. :) Замисляли ли сте се, защо при някои спада е огромен, а при други не чак толкова? :) Форума го следя от много, много време и наистина някои хора не са за тук. Ще го обясня по друг начин... Не може хора които по цял ден крадат снимки, статии, новини и каквото още се сетите да се имат за предприемачи. Няколко човека (с някакви си сайтчета и страници), искрено се забавляваме от около 2 месеца. :) След като ни писна постоянно да ни крадат, решихме да види какво ще стане, ако сцепим фейсбук от доклади. :) Е май си е заслужавало труда. :) Обяснявам и по-друг начин... Страници, които са направени с измама (няма да обяснявам, знаете си), в които се пускат крадени материали (не може да откраднеш снимка и дори да не я преименуваш), крадени статии и т.н., е такива страници за вбъдеще няма да прокопсат. Гледам, че и бизнеса с нови фенове върви, че и поръчките сериозни... Давайте си паричките, няма ядове :) И докато не почнете да отделяте време, да търсите интересни неща, а не да крадете, докладите няма да спрат :) Не го приемайте лично, просто се събрахме хора на които ни писна да ни крадът материалите :) 1% рийч мен ако питате, дори ви е много :) Ако си мислите, че си ги говоря ей така наизуст, разгледайте внимателно някои фейсбук страници и сами преценете имат ли те спад... :) Мога и да ви спомена заради кои хора се получи така, но може би няма да е в този пост... Има решение на проблема, щом едни могат да нямат фрапиращи спадове, значи и други могат....... Надявам се, сте ме разбрали правилно..... Нищо лично няма към повечето от вас, има много точни момчета тук, които бачкат здраво и ги поздравявам за това. НЕ може да се краде от едни от най-големите сайтове и да очаквате ей така да си продължават нещата вечно. :)

П.п. Няма Ядове :)


Интересно мнение, но нямаше и да е лошо да докажеш. Нека видим коя е тази страница, която не е 'откраднала' нито един цитат или снимка. Сигурно си наел екип от автори, фотографи и репортери, които работят за твоята страничка и всичко, което публикуваш е авторско ???
Дай да я видим тая страница, гаранция ще бъка от снимки, свалени от нет-а (дори и да не са свалени от чужди ФБ страници, все пак щом не е направена лично от теб, значи пак е 'открадната' ) .
Щото аз досега изцяло авторска страница не съм виждала. изключвам страници тип 'магазини' , които слагат вътре да речем само снимки на ръчно изработени неща, които наистина са направени и снимани от авторите на страниците...
 
От: От: Facebook - промени и новости

Интересно мнение, но нямаше и да е лошо да докажеш. Нека видим коя е тази страница, която не е 'откраднала' нито един цитат или снимка. Сигурно си наел екип от автори, фотографи и репортери, които работят за твоята страничка и всичко, което публикуваш е авторско ???
Дай да я видим тая страница, гаранция ще бъка от снимки, свалени от нет-а (дори и да не са свалени от чужди ФБ страници, все пак щом не е направена лично от теб, значи пак е 'открадната' ) .
Щото аз досега изцяло авторска страница не съм виждала. изключвам страници тип 'магазини' , които слагат вътре да речем само снимки на ръчно изработени неща, които наистина са направени и снимани от авторите на страниците...

Какво обръщате внимание на някакво дете, което си няма работа и по цял ден се занимава с глупости!
 
От: Facebook - промени и новости

малко не е по темата, но не мога да пусна реклама във Фейсбук....дава ми 8 възможности за реклама, но като въведа интернет адреса ми изписва, че не можите да промотирате този урл. Правил съм реклама във фейсбук стотици пъти, но това не го разбирам...на някой да му се е случвало нещо подобно
 
От: Facebook - промени и новости

Отново се появи проблема с постването на линкове на страницата ми. Първия линк се публикува успешно и когато постна втори всичко приключва до тук целия ми браузър забива трябва да го затворя пак да го отворя и това пак отначало .
 
От: Facebook - промени и новости

Отново се появи проблема с постването на линкове на страницата ми. Първия линк се публикува успешно и когато постна втори всичко приключва до тук целия ми браузър забива трябва да го затворя пак да го отворя и това пак отначало .
При мозила, крома и операта, кото ти забие, отваряш нов таб и затваряш стария :) така става по-бързо.
 
От: Facebook - промени и новости

При мозила, крома и операта, кото ти забие, отваряш нов таб и затваряш стария :) така става по-бързо.

Аз така правя. Като натисна 'публикувай' забива, отварям нов таб, стария го затварям и като се върна в страницата поста си е публикуван, въпреки забивката...
Досадно е много, ама какво да се прави, дано се оправи скоро ...

ПС: При мен този проблем е от повече от седмица и в началото си помислих, че е от моя компютър, чистих кеш/меш , обаче проблема си остана и тогава се светнах, че явно е от сами Фейс.
 
От: Facebook - промени и новости

yavkata , мерси много. Аз не знаех за това и разбира се се включих 'на опашката' , май е по-пригледна новата версия.
 
От: Facebook - промени и новости

някой знаели от кога ще го въведат новия дизайн

Няма точна дата - "постепенно в следващите няколко седмици"

А и още нещо:
There is no change to the News Feed algorithm; this is just for aesthetics.

Тоест малко разместване и по големи снимки...
 
От: Facebook - промени и новости

Редизайна ме постигна. При един приятел се беше появило, но не ми се стори толкова зле, както и на картинките оито видях, но сега като влазох в личния си профил останах възмутен. Единственото което са променили е да са по-големи рекламите и да има повече празно място вдясно. Хората преминават към флат дизайн те стесняват....
 
От: Facebook - промени и новости

Днес видя промяна в настройките на страниците който са под новия дизайн.

Screenshot_3.jpg
 
От: Facebook - промени и новости

Днес видя промяна в настройките на страниците който са под новия дизайн.

Виж файлът 9370

Нещо не го схванах това обяснение от фб, а и примера им ??А ми се струва, че и преди я имаше тази опция ...
 
От: Facebook - промени и новости

Видяхте ли новият дизайн на FB?
След някой друг ден всички ще имаме този дизайн.
Общо вземи ми е все тая дизайна стига да оправят reach-a както беше преди 3-4 дена :)
https://www.facebook.com/business/news/A-Streamlined-Look-for-Pages

Дизайна не е зле, като при смартфоните и таблетите. Аз съм с него от няколко месеца и вече свикнах. За reach всички се надяваме да го опарвят, на линковете. Понеже на снимките и текстовете е почти 100%(при мен).
 

Горе