Facebook - промени и новости

От: Facebook - промени и новости

Снощи са ми заключили към 7 бизнес профила барабар със 100-150 страници.. някой друг да има подобен проблем?

Как така са ги заключили? Профилите или страниците? Или и двете?
 
От: Facebook - промени и новости

Как така са ги заключили? Профилите или страниците? Или и двете?
Заключили са профилите, а там бях страниците, защото бяха доста с по-малко харесвания :( Страниците не са.
 
От: Facebook - промени и новости

Заключили са профилите, а там бях страниците, защото бяха доста с по-малко харесвания :( Страниците не са.

И аз така изгорях със стотина страници и общо над 500 000 фена :( Нищо не успя, да ги накара да ми отключат профила.
 
От: Facebook - промени и новости

Затова аз съм сложил на бабата и на дядото фейсбук профилите да са админи и си запазвам страниците при евентуален такъв проблем :D
 
От: Facebook - промени и новости

От вчера вече, когато натисна да видя кои хора са ми харесали пост, мога само на първите 50 да им предложа да харесат страницата, след това на другите вместо бутона покани има add as friend. При всички ли е така вече, или са ме ограничили, понеже напоследък доста яко натисках бутона покани и на по-стари публикации?
 
От: Facebook - промени и новости

От вчера вече, когато натисна да видя кои хора са ми харесали пост, мога само на първите 50 да им предложа да харесат страницата, след това на другите вместо бутона покани има add as friend. При всички ли е така вече, или са ме ограничили, понеже напоследък доста яко натисках бутона покани и на по-стари публикации?



Покрай тоя въпрос, забелязах, че като пусна ангажиране на публикация и когато някой я хареса ми дава бутона "Покани" срещу всеки от списъка. По този начин предполагам, че пращам покана за страницата ама?
 
От: Facebook - промени и новости

При мен също се показва можеш да пращаш покани на тези който са харесали публикация или снимка и не са харесали страницата, а тези които са я харесали ти дава да ги добавиш като приятели. Това е добра опция при реклама които не са харесали да им пратиш покана да харесат страницата
 
От: Facebook - промени и новости

Покрай тоя въпрос, забелязах, че като пусна ангажиране на публикация и когато някой я хареса ми дава бутона "Покани" срещу всеки от списъка. По този начин предполагам, че пращам покана за страницата ама?

Да така е.
Но поканата е от администраторският профил, а не от самата страница.
Така че гледай да не си много грозен на снимката.
 
От: Facebook - промени и новости

Така като гледам повечето покани не ги отразяват. Да кажем една пета склоняват.
 
От: Facebook - промени и новости

А при Вас откога е това за поканването като приятел на админа, вместо покана за харесване на страницата?
От 3-4 дена е този бъг...Дано да е бъг...
 
От: Facebook - промени и новости

От 3 дни, много неприятно. Уж сигнализирах, да видим дали ще се отзоват.
 
От: Facebook - промени и новости

При мен се случва нещо странно - ако една рекламна публикация, да кажем снимка с линк има 10к рийч, кликовете ми са едва 15-16 върху линка.Има ли значение това как е интегриран сайта спрямо фейсбук относно този проблем?
 
От: Facebook - промени и новости

При мен се случва нещо странно - ако една рекламна публикация, да кажем снимка с линк има 10к рийч, кликовете ми са едва 15-16 върху линка.Има ли значение това как е интегриран сайта спрямо фейсбук относно този проблем?

Разглеждай си по-добре цената за клик, понякога дават че прпоръчват по 2.18 долара на клик и така си заминава сумата за нула време с почти никакъв резултат. Използвай отметката Manual, която не е видима през мобилни устройсва само да уточня.
 
От: Facebook - промени и новости

Здравейте,

Може би има някъде писано из форума, но не открих.

Интересуваме как става фейбук фактурирането след като сме фирма и искам да си направим реклама във фейбук.

Благодаря
 
От: Facebook - промени и новости

Здравейте,

Може би има някъде писано из форума, но не открих.

Интересуваме как става фейбук фактурирането след като сме фирма и искам да си направим реклама във фейбук.

Благодаря
До колкото съм запознат, за такъв тип фактури фирмата трябва да е регистрирана по ДДС. Също е нужно и превод на фактурата (понеже е на английски език). На мен малко ми дойде в повече това, като изисквания и се отказах. Най-добре се посъветвай със счетоводител.
 
От: Facebook - промени и новости

Искам да ви информирам за нов вид измама за преточване на парици от банкови карти чрез фейсбук (поне според мен). Схемата работи от 18 октомври.
Сега един приятел днес получил съобщение на фейсбук страницата му:

Warning! Your account will be disabled.

Account FACEBOOK you have already been reported by others about the abuse of account, this is a violation of our agreement and may result in your account is disabled. Please verify your email account to unblock and help us do more for security and convenience for everyone.

Immediately do recover your Facebook account, by clicking on the link below: ☞ https://www.facebook.com/notificationpages/posts/1576069879280660


If you have not received a confirmation from the system will
deactivate.Automate your Facebook account permanently
Sorry to interrupt your convenience.

Facebook © 2014 Network Inc.
Facebook, Inc. 7811 Menlo Park, California, CA, 94043, US

Ако получите такива съобщения се замислете, дали едно такова не трябва първо да получите на имейл адреса си и дали ще ви редиктне към някаква арабска фейсбук страница с 1 харесал фен. :D
Eто още една снимка, след която като потвърдиш данните си от банковата си карта не знаеш после какво се случва... Надявам се да съм бил полезен на някого ;)

Виж файлът 11086

Това е написано на толкова развален английски, че веднага се разбира, че е измама.
 
От: Facebook - промени и новости

От днес виждам, че са пуснали секция за виртуален магазин в страницата. Изглежда доста удобно, особено за онлайн магазините. Ще могат да си промотират продуктите една идея по-директно :) Има дори опция за онлайн плащания. Все още обаче не виждам възможност за поставяне на affiliate link
 
От: Facebook - промени и новости

В дясно на основната лента в страницата. Все още не е активно за всички страници, но скоро вероятно ще е :) Може да си настройвате наличности, доставка и други. Дали няма да ударят плесница в лицето на eBay с това нововъведение? Предстои да разберем. Прикачам няколко screenshot-а
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    39.4 KB · Преглеждания: 40
  • 2.jpg
    2.jpg
    47.9 KB · Преглеждания: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    67.4 KB · Преглеждания: 38

Горе