Facebook - промени и новости

От има,няма 1 седмица във Фейса се пръкна нова група "LIVE FR BULGARIA", която за няма и 1 седмица събра над 40к потребители, как става така не ми е ясно...
 
Някакъв бъг забелязах - хора, които са харесали отдавна страницата и сега харесват някоя публикация, в списъка с харесалите публикацията има активен бутон "Покани" и след това, като влязат страницата, имат под корицата една кутийка с надпис, че са ги поканили да харесат страницата. Попринцип последните 2 месеца лайковете ми на месец спаднаха почти двойно, а аз ги увеличавам главно чрез публикации, които да се харесат на хората и после ръчно ги каня.
При Вас има ли го този проблем и дали е отдавна?
 
На мен ми ги бяха депубликували отдавна, след това ми върнаха няколко, които бяха изтрити точно преди година. После отключиха профил с немалко страници, но и от тях половината баннаха :D май и те не знаят какво правят...
 
Колеги как върви при вас трафика от спама в групите? При мене нещо напоследък е слабо, даже доста слабо. Имам добри профили, участват в много известни и големи групи, качеството на публикации е безупречно, но неще и неще да се направят едно 20к, 30к посещения, а в същото време гледам по групите си има доста публикации с много харесвания и споделения. Имам чувството, че "Простотията Българска" в момента е единствената БГ група от която може да се прави трафик ама са наслагали 20 админа и банват до 30 минути макс...
 
  • Like
Реакции: sedo
Трафикът от групите не е както беше. Отделно забелязах, че явно има алгоритъм, който ти засича профила какво пуска. Имах един нов профил, с който първите 2-3 дена от групите имаше горе-долу добър трафик. След това обаче, рязко спря. Пробвах с др профил - пак първите 2-3 дни ок, но после нищо. По някакъв начин разчитат кое е "натурално", кое се пуска в групите с цел трафик и спам.
 
Фейсбук: ако искаш да те виждат, плащай!
Фейсбук изпробва нова функция: в бъдеще постингите на медиите и компаниите няма да бъдат показвани приоритетно на стената на потребителя. Посегателство ли е това срещу свободата на пресата?

http://www.dw.com/bg/фейсбук-ако-искаш-да-те-виждат-плащай/a-41242451
 
Копеленцата ми отблокираха платените реклами. Акаунта ми беше блокиран да плаща за реклами преди повече от 2 години на 24 юли 2015-та, още в началото на блока им пращах лични карти и всичко необходимо, но така и нямах никакъв отговор. Оня ден за пореден път отчаяно им пратих личната карта и им отговорих на всички въпроси и току що получих известие, че вече мога да използвам платената реклама, сега само да намеря продукт, който имам право да рекламирам и ще минаваме на White hat, ще ставаме примерни и стриктно спазващи правилата на рижавото човекоподобно квазимодо :p
 
Абе имам следния дерт за първи път ми си случва от 5 години такова нещо качвам нова статия в сайта поствам я във фейсбек и греда рийча е почти нулев, слагам стара статия върви си нормално, качвам новата статия от друг домейн пак си върви нормално, но каквато и статия да кача нова от основния ми сайт греда, това от обяд днеска сутринта си бяха супер. Това някакво наказание ли е бъг ли е не мога да разбера.
На някой случвало ли му се е така ???
 
При мен е така цяла седмица, сякаш сега започна да се оправя рийча. Може и да е някакъв вид наказание, но ме съмнява, защото от 15 публикации на ден, на 2-3 дава нормален рийч.
 
Да ама като сложа линк от друг домейн рийча хвърчи и си е супер, слагам нов линк от проблемния домейн и пак греда. Това не мога да разбера!
 
Днес цял ден рекламите ми не харчат пари и не достигат хора. Имах две стари активни който до снощи работеха нормално а днес вече не харчат пари от днес има и 2 нови пуснати който също не харчат и не достигат. Всички са актвивни одобрени и всичко уж е ток но не работят. За пръв път ми се случва подобно нещо .Писал съм и чакам отговор но като ги знам след колко време отговарят и ми става гот.
На някой случвало ли му се е подобно нещо ? Само проблеми с този FB последено време не знам какво правят тези хора вече...
 

Горе