Freelancer.com - измамници?!

От: Freelancer.com - измамници?!

За да ти теглят пари се изисква специално разрешение/валидация (Payment Verification май се казваше). Това се прави уж с идеята да гарантираш, че си платежеспособен. Такова нещо често се прави от работодателските акаунти и е странно, че си го направила като freelancer. Да, за това печелиш тъпите им XP точки, но това не е достатъчно основание да си валидираш плащането. Като ти чета първия пост оставам с впечатление, че не правиш разлика между вече описаното и това да си дадеш paypal адреса, за да ти плащат на него.
Иначе се учудвам, че са решили да го изкарат сякаш уж някой ти бил човъркал акаунта. Така поне не са се омаскарили, че приемат за нормално след като острещния се е съгласил да плаща, те да се отказват от парите на основание, че той изведнъж е станал несъгласен.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Благодаря все пак на всеки коментирал!

А пропо, знам добре английски.

Айде, няма да се нервирам повече (аз се изнервих повече на коментарите по мой адрес, отколкото на цялата тази история) :)
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Благодаря все пак на всеки коментирал!

А пропо, знам добре английски.

Айде, няма да се нервирам повече (аз се изнервих повече на коментарите по мой адрес, отколкото на цялата тази история) :)
Take it easy and relax!
Иначе и аз съм имал разправии с тях и затова съм запознат колко "услужлив" и "компетентен" им e support-а, но иначе като цяло не са ме цакали прекалено.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

От PayPal са приели, че трето лице е извършило транзакция без разрешение, защото е често срещана практика да се крадат акаунти на сайтове като freelancer.com и с тях да се плаща за услуги. Може би от PayPal са решили, че в случая става въпрос за това, а не за абонамент (разбира се нищо не пречи на крадците да направят и абонамент - за да си намерят по-бързо някой, който да им свърши услугата).

Много сайтове дават статистика за IP адресите на потребителя. Точно freelancer.com не знам дали дава. По това може да се определи дали трето лице е влизало в акаунта.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Във всяка система за разплащане, включително Българските (epay...) опция за автоматично разплащане на сметки, било то телефон, ток вода, която прави точно това, при искане ти взема пари от сметката за да я плати... Разликата е, че примерно в едната система нещата стават като маркираш даден checkbox а е другата със въвеждане на малко повече информация... Така, че за да ти вземат пари, явно нещо е било маркирано и са ти ги взели...
Според мен помисли по следното... 1. Имаш ли алтернатива на freelancer.com която може да ползваш и да ти носи пари. 2. Тези 20 лв изкарваш ли ги без проблем там.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Не, не ги изкарвам там, точно затова ме хвана яд. Аз вече Freelancer.com няма да ползвам, то е ясно. Имам регистрации в оДеск и пр., както и в доста сайтове на конкурсен принцип (които също не ползвам по ред причини).
Пак казвам, благодарна съм на Paypal, които реагираха експресно и ми възстановиха паричките :)))
 
Re: От: Freelancer.com - измамници?!

Не, не ги изкарвам там, точно затова ме хвана яд. Аз вече Freelancer.com няма да ползвам, то е ясно. Имам регистрации в оДеск и пр., както и в доста сайтове на конкурсен принцип (които също не ползвам по ред причини).
Пак казвам, благодарна съм на Paypal, които реагираха експресно и ми възстановиха паричките :)))
Зарежете го този сайт. Последно време и в DP ги чета една красиви за него. Скоро ще имаме всички възможността да предлагаме услугите и тук: Marketplace. Без такси, без пържилка, сез лайкове и рейтинги, без нищо, което да натовари както купувач / поръчителя, така и продавача / изпълнителя. Още малко търпение, но ще е нужно потребителя да се съобрази с първоначалните ограничения, няма как. Все пак трябва да имаме една security линия, която да се премине. Няма как.

Вметвам го защото предстои силно се надавам с времето да го замести, не само за нас от БГ, но и за световния пазар. Така де, няма да е на 100%, но поне да привлече част от недоволните, а доволните да имат алтернатива на Freelancer.com.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Blinky, това е доста добра идея и се надявам в България да има пазар, т.е. да има предлагане, както и работа за нас :)

Успех!
 
Re: От: Freelancer.com - измамници?!

Blinky, това е доста добра идея и се надявам в България да има пазар, т.е. да има предлагане, както и работа за нас :)

Успех!
Определено. Мисля, че е въпрос на време. :) И това най-много ще ме зарадва - да има бизнес за всичко. ;) И ще се усети сериозно. :)
 

Горе