Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Мерси много за отговорите*:) Надявам се и също в офиса на ПИБ до Централна поща да са по-светнати по въпроса за осребряването, ако има и други като мен*:eek:
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Има и то доста :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Има и то доста :)
Здрасти и добре дошъл тук. Приятен престой и весели моменти.
Ако иманещо - тук е мястото за питанията ти на тема онлайн маркетинг и пари от интернет.:) Успехи :wink:
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

направих си блог с блогър на тема техника и джаджи, има 3 статии но адсенса продължава да заобикаля тематиката и ми дава реклами за багери, жилища и т.н.???
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да попитам на приходите от Google Adsense трябва ли да се плаща ДДС или нещо подобно като данък към нашето законодателство.
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да попитам на приходите от Google Adsense трябва ли да се плаща ДДС или нещо подобно като данък към нашето законодателство.
Здрасти и добре дошъл тук. Еми плаща се всичко под формата на данъци, ддс е инклуднато. Да платиш данък на чек от $20, за да могат ония олигофрени от правителството да си купят нови S500 е като да пикаеш срещу вятъра, но Кофтито е че е задължително и е хубаво да е практика. Успехи :wink: И приятен престой тук във форума....:)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Първоначално изпратено отascella
129 клика за $1.40 или 1.41 стотинки на клик. И така е от близо седмица. Това е с БГ съдържание ама все пак 1.41ст/клик !!!
Явно Гуглето са се е притеснил, че някой българин може да дръпне напред с честен труд а това не е заложено по закон. Или аз нещо някъде бъркам.
Как се движат вашите CPC?
Другите ми сайтове са малко по-добре но повече от 7-8цента на клик средно на ден няма. Ех, друго беше през комунизма.
Някой има ли съвет за по-светло бъдеще?


еми нали знаеш че не всички кликове се плащат напримерно аз ако вляза във твоя сайт и кликна 1000 пати на някоя твоя реклама нали не си мислиш че за секи мой клик шети платят
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да попитам на приходите от google adsense трябва ли да се плаща ДДС или нещо подобно като данък към нашето законодателство.

Трудно е без фирма - зависи дали лелката от агенцията по вписванията е на кеф (казват, че понякога ставало, но не вярвам да е повече от веднъж на 100 опита) - казва ти, че няма смисъл да си подаваш документите, защото няма да те регистрира - нямаш подписан договор на хартиен носител, не си знаеш професията, в дипломата ти не пише, че разбираш от реклама и т. н. Без тази регистрация нямаш основание да плащаш данъци и осигуровки (но имат основание да те тикнат в затвора за укриване на доходи и да си платиш глоба!). Трябва ти фирма и счетоводител (ако нямаш пари - ДЗЗД, но ти трябва и някой партньор във фирмата)... По въпроса съм ревал много по форумите - не ми се преразказва пак... http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=2351

Разбира се не мога да ти дам правен/счетоводен съвет - най-добре плати на специалист да каже дали няма някой начин да се плати данък без много разправии.
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

На мен за сайт за спедиция ми идват за по 7-8 клика около долар. Но пък примен посещаемоостта е отчайваща
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да попитам на приходите от Google Adsense трябва ли да се плаща ДДС или нещо подобно като данък към нашето законодателство.

ДДС не би трябвало да се плаща - виж тук

(3) Мястото на изпълнение при доставка на услуга е мястото, където се намира седалището или постоянният обект на получателя, откъдето той извършва своята икономическа дейност, а когато няма такова седалище или обект - мястото на постоянния му адрес или обичайното му пребиваване, ако са налице едновременно следните условия:
1. (изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) получателят е лице, установено извън Общността, или данъчно задължено лице, установено в държава членка, различна от държавата, където е установен доставчикът;
2. доставяните услуги са:
б) рекламни услуги;
(3) Не се начислява данък при извършване на освободена доставка, освободено вътреобщностно придобиване, както и при доставка с място на изпълнение извън територията на страната.

Задължителна регистрация
Чл. 96. (3) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) В облагаемия оборот не се включват доставките по ал. 2, т. 2 и 3, когато не са свързани с основната дейност на лицето, доставките на дълготрайни материални или нематериални активи, използвани в дейността на лицето, както и доставките за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2 и 3.
Чл. 82. (1) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Данъкът е изискуем от регистрирано по този закон лице - доставчик по облагаема доставка, с изключение на случаите по ал. 4 и 5.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Когато доставчикът не е регистрирано по закона лице и не е установен на територията на страната, данъкът е изискуем от получателя по доставката при:
2. доставка на услуги, посочени в чл. 21, ал. 3 - когато получателят е данъчно задължено лице;

Днес ходих при счетоводител, който ми каза, че няма да плащам ДДС върху парите, които получавам (ако съм фирма!). При надвишаване на 50 000 лв (ако съм фирма!) трябва да се регистрирам за плащане на ДДС, но пак няма да плащам ДДС. Недостатъкът оборотът да надвиши 50 000 лв е, че ще се занимавам с повече бюрократични глупости (вкл. и това, че данъчните ще искат да видят подписан и подпечатан договор!).
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

На-скоро четох че гоогле ще пусне някаква нова реклама на много високи цени.
Това ще е много добре за нас.Много се радвам.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

А дали можете да ни светнете защо някои хора си правят по няколко акаунта, т.е. няколко човека получават чековете? Означава ли това, че Гугъл се опитва да занижава изкуствуно дохода, който дадено частно лице може да спечели.. бетер комунизъм?! Ще ми е интересно да науча отговора ;)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Някой го правят ако им изгори единия акаунт да не им заминат всички сайтове иначе не виждам смисъл да имаш повевече от един акаун, а и забранено.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

да попитам нещо:
четох някъде из правилата на Адсенс, че ако искаме да сложим техни реклами на втори сайт или блог, няма нужда да се праща при тях за одобрение както първия,

а направо можело да се сложи кода на рекламите им в сайта, и те автоматчино си получавали информация, че е добавен и друг сайт

та, правилно ли съм разбрала?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да напълно правилно :) След като вече са ти одобрили сайта можеш да си добавяш реклами и на други сайтове без да ги питаш, стига тези сайтове да отговарят на условята на Adsense.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

да попитам нещо:
четох някъде из правилата на Адсенс, че ако искаме да сложим техни реклами на втори сайт или блог, няма нужда да се праща при тях за одобрение както първия,

а направо можело да се сложи кода на рекламите им в сайта, и те автоматчино си получавали информация, че е добавен и друг сайт

та, правилно ли съм разбрала?

Веднъж одобрен от BIG G можеш да ползваш адсенс и да поставяш рекламите им на колкото си искаш сайтове, естествено ако тези сайтове отговарят на ТОС.

ПП. добре заварили, и мерси на блинки за думите които ще напише за добре дошъл :mrgreen:
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

мерси ви:)
той втория ми блог е със статии за най-различни неща като първия,
само че на руски
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Колеги,
смятате ли че google adsence могат да си позволят да лъжат в кликовете?
Казвам го защото си плащам в google да си рекламирам сайта и отделно пак със google analytics си следя кой откъде идва и има разминаване в кликовете които ми е отчел adsence - примерно 200 днес и хората които са дошли според пак системата на на гоогле за статистики от adsence - да кажем излизат ми 180 - тоест аз съм платил за 20 клика на google в повече които или са fraud Или някъде някой лъже ?

:)
 
От: От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Колеги,
смятате ли че google adsence могат да си позволят да лъжат в кликовете?
:)
Абсолютно - можеш да си заложиш главата за това......само дето още не мога да разбера в адсенс ли лъжат повече, или в адуордс...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

можете ли да ми кажете откъде в профила в адсенс се вземаше кода за търсачката(adsense for search), защото не можах да го намеря.....рових, цъках...къде се е скрил?

и още нещо: за първия блог имам 20 използвания на тази търсачка и нито един клик и съответно нищо начислено
не ми е ясно защо така се получава,
 
Последно редактирано:

Горе