Google Adwords

От: Google Adwords

Голяма играчка е

За 15 минути навъртя 15 мнения, всичките до едно "съдържателни" ... сопри се, не ядем доматите с колците.

Днес, 20:16 - Днес, 20:39 ... всичката активност във форума
 
От: Google Adwords

Да възможно е. На избрания профил правиш Predefined filter тип Exclude - Traffic from Ip Address - that are equal to и ИП-то

Благодаря, намерих го. Не видях обаче как се прави в един филтър за повече IP-та , та се наложи в два филтъра.
Имаш репутация.

А къде могат да се видят от какъв линк или страница е дошъл конкретен посетител.
Има All Referals
Но там ми дава само например:
facebook.com
google.com

Което не ми помага изобщо да разбера от коя точно страница в ФБ са идвали посетители
Също и информацията google.com не ми казва къде по-точно е цъкнал посетителя за да дойде на моя сайт.

Да, има Keywords - Paid, Organic
Като цъкна на Organic ми дава бройката , НО почти всичките са (not provided)
Е, ако гугъл не може да provide ключовите думи тогава кой?

Така ли е по принцип или аз нещо не съм настроил както трябва?

Досега съм работил с други броячи, при които не съм имал такива проблеми.
Analytics има много хубави работи особено Real time.
Показват маса неща за посетителя, а това кой линк го е довел при мен не казват.
Има ли го някъде това?
 
Последно редактирано:
От: Google Adwords

@идея not provided си ги има, няма как. Като се замисля обаче, преди време бяха по - малък процент.
 
От: Google Adwords

Един тъп въпрос - Adwords сметка само с кредитна ли може да се зарежда?

Зарежда или разплаща? Моите акаунти са към дебитна, а не към кредитна карта. Разплащал съм винаги без проблем последните 2-3 години
 
От: Google Adwords

Гледам днес, че гугъл са почнали да слагат малък надпис "Реклама" пред всеки линк в адсенса.

Как ще се отрази това според вас на кликаемостта? Според мен ще има леко повишаване и увеличаване на клиентския тръст в дадения бранд след като вече доста по-лесно вижда, че това е реклама (само с това светло жълто много хора не разбират, че кликат на реклама според мен).
 
Добър трик на Google да привлече вниманието на потребителите, въпреки, че тези които търсят инфо, знаят къде са техните резултати. Според мен е малко излишно, от много време насам се знае кои са спонсорирани и кои натурални. Не е нужно, но определено е по-интерактивно. Но не мисля, че ефекта е интерактивност, а по-скоро - кликаемост и по-добра възвращаемост за рекламодателите.

fik4.png


Да, много хора не разбират, обаче много четат и определено разбират какво им трябва. ;)
 
От: Google Adwords

Нали има много хора, които казват "аз на реклами не обръщам внимание". Та за мен лично не се знае как ще повлияе това пояснение "реклама". Дано да е за добро за рекламодателите. За потребителите със сигурност е полезно.

Има такова надписче и в дясната колона най-отгоре и доста ярко привлича вниманието на търсещия. Така леко се прецакват рекламодателите, които наддават за първите позиции.

климатици.jpg
 
От: Google Adwords

От съпорта им казват, че за момента надписа е тестови, т.е и те не са сигурни дали ще остане в този си вид. На това съм склонен да вярвам, защото чух същото и за новият дизайн, който твърде рядко за сега се активира по профили. Явно и там тестват някакви неща.
 
От: Google Adwords

Google Adwords си остава реклама и трафик номер 1 за мен и моите клиенти !
 
От: Google Adwords

Може и да са ги подгонили от някъде защото освен едва забележимото по-жълтеникаво каре рекламите по нищо не се отличаваха от органичните резултати.
А това си е измама.

По телевизията можеш да рекламираш "Кока-кола" в рекламния блок, но ако споменеш "Кока-кола" извън рекламите е наказуемо.

Спомням си в началото когато пуснаха рекламите в колонката на search-резултатите отличаващото каре беше забележимо само на по-качествените монитори и то при голямо взиране.
Потъмниха го чак след 2-3 години
 
От: Google Adwords

Здравейте!
незнам какъв е реда и начина да се пускат реклами в Adwords,но при мен нещо не се получават нещата
Пускам рекламата с ключови думии там каквото трябва,рекламата ми светва че е активна но нямам нито един клик или нещо по моята реклама
Въпроса ми е дали трябва да направя нещо след като рекламата ми е активна?
Благодаря за съдействието предварително!
 
От: Google Adwords

Здравейте!
незнам какъв е реда и начина да се пускат реклами в Adwords,но при мен нещо не се получават нещата
Пускам рекламата с ключови думии там каквото трябва,рекламата ми светва че е активна но нямам нито един клик или нещо по моята реклама
Въпроса ми е дали трябва да направя нещо след като рекламата ми е активна?
Благодаря за съдействието предварително!

Привет,

а има ли импресии? Ако се показва, но не кликат, може да е много назад или да не ги грабва текста. Ако не се показва, може да си посочил ниска цена за клик. При всички положения, ако си нарушил правилата на Гугъл, системата ще ти обърне внимание. Или е ниска цената и не се показва или се показва рядко и назад.

И каква е рекламата - Дисплей или по търсене. На дисплей кликовете са много много малък процент.
 
От: Google Adwords

На търсене пускам рекламата
Без импресии,и не барам в цената за клик.
Би трябвало Гугъл да определя цената за клик
Всичко ми свети зелено в рекламата но никакъв резултат,нито пък има таксуване.
 
От: Google Adwords

На търсене пускам рекламата
Без импресии,и не барам в цената за клик.
Би трябвало Гугъл да определя цената за клик
Всичко ми свети зелено в рекламата но никакъв резултат,нито пък има таксуване.

Дал си автоматично да се определя цената за клик ли? Тогава си виж и бюджета. Ако е малък, а Гугъл смята да те цака по 2лв на клик, може да го прави рядко. И ако търсенето е малко по думите ти, импресиите отиват на 0.

Пробва ли да си търсиш по думите ти и да видиш какви са резултатите и експериментирай - надуй цената на клик да видиш какво ще се случи.
 
От: Google Adwords

Не съм пробвал да търся по ключовите думи.
След малко ще го пробвам и ще споделя тук.
Благодаря за съдействието колега!
 

Горе