Google Adwords

От: Google Adwords

Наскоро бях пуснал реклама по ключова дума [Електронна цигара] и гугъл ми спря рекламата,причината беше,че е засякъл реклама на тютюнев продукт,това има ли начин да се избегне?
 
От: Google Adwords

Наскоро бях пуснал реклама по ключова дума [Електронна цигара] и гугъл ми спря рекламата,причината беше,че е засякъл реклама на тютюнев продукт,това има ли начин да се избегне?

Сигурно е заради думата цигара. На мен така не ми дава хапове да рекламирам като сложа "pills".:)
 
Е МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ГУГЪЛ! Имам акаунт от няколко години, но не съм рекламирал. Онзи ден заредих 100 кинта и си пуснах реклама. След няколко часа ми съспенднаха акаунта. Не рекламата, а целия акаунт. Нишата наистина е малко на ръба, но има реклами с далеч по-кофти заглавия и описания и си бичат реклами месеци наред. Но аз бях съспеднат.

Сега им писах, ще видим какво ще отговорят.

И все пак, ако не ми отблокират акаунта, ще мога ли да си върна парите?
 
От: Re: Google Adwords

Е МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ГУГЪЛ! Имам акаунт от няколко години, но не съм рекламирал. Онзи ден заредих 100 кинта и си пуснах реклама. След няколко часа ми съспенднаха акаунта. Не рекламата, а целия акаунт. Нишата наистина е малко на ръба, но има реклами с далеч по-кофти заглавия и описания и си бичат реклами месеци наред. Но аз бях съспеднат.

Сега им писах, ще видим какво ще отговорят.

И все пак, ако не ми отблокират акаунта, ще мога ли да си върна парите?

Мисля, че по-бързо може да стане ако пробваш да им се обадиш на БГ съпорта, защото аз на тези мейли им нямам много вяра, когато са адресирани до търсачката
 
Да, страхотно... след като ми съспенднаха акаунта, решиха, че да ми деиндексират сайта е следващия най-правилен ход :)
 
От: Google Adwords

Здравейте някой може ли да удари едно рамо направих си сайт който е предназначен за др държава и си направих акаунт в adwords но не ми го активират и ми пращат само автоматични съобщения че не е потвурдено плащане но в акаунта има пари пък ако има нарушение в общите условия не ми ги казват.
 
От: Google Adwords

Здравейте,
имам следния въпрос - ползвал съм досега два ваучера за 120 лв. от гугъл адуордс, валидни до 31 март, като на два пъти си правих нов акаунт. има ли опасност от гугъл да се усетят, че се прави трети акаунт и за трети път се използва ваучер за контекстна реклама за един уеб сайт и да ми се наложи бан?
Благодаря предварително за отговорите.
 
От: Google Adwords

За "усещане" може, за бан - не.
Идеята, по думите на съпорта им по телефона, за раздаване на тези ваучери и е да се спре търговията. На мен без притеснение ми обясниха, че акаунта ми е стар, но за да се възползвам от ваучерите си е нужно да си направя нов акаунт. След като приключи да пусна друг, в който да ползвам следващият ваучер. Единствено трябва да внимаваш да не ти се засекат рекламите от два акаунта. Аз спирам единия на пауза, чакам поне 4ч и тогава пускам другия, които до тогава си е подготвен, но седи на пауза.
Това е.
 
От: Google Adwords

Google Adwords имат супер помощен център, в който можете да научите базовите техники, но успешните кампании се получават в следствие на опит и доста похарчени пари за кликове. Със 100-200$ бюджет можете само да разучите инструментите. Както всяка реклама и Adwords изисква поне 3 месечна кампания. Месечния бюджет зависи от бранша и конкуренцията в Adwords. Конверсиите са важни, но по-важно е колко запитвания и обаждания ще се получат в следствие на този вид рекалама (говоря за търсачката, не за дисплейната реклама).
Пример: бранш с висока конкуренция, сайт за услуги с телефон за връзка на всяка страница, Conversion tracking на страницата с контакти, дневен бюджет 20лв, постигната ср.ц. на клик 0,5 лв., около 40 посещения на ден. Има периоди, в които има само по 1-2 посещения в страницата с контакти, но въпреки това клиента получава 4,5 обаждания и обратното - има дни, в които 1/3 от трафика посещава страницата с контакти, но няма обаждания. В общи линии много зависи какво се предлага и как е оформена страницата, а думите и рекламите сравнително лесно се нагаждат спрямо търсенето и конкуренцията. За да се види реално колко реализации (продажби) са се получили трябва време, а не 3-4 седмици.

От 2006г. насам работих с няоколко различни акаунт мениджъри със сертификати и известен опит, но колегата, който и до момента постига най-високи резултати (продажби) доскоро нямаше сертификат. Въпреки това беше "смлял" повече от 200 кампании на български клиенти в най-разнообразни браншове. Ако акаунт мениджъра няма търговски усет, умение за комуникация и познания в областта на маркетинга и рекламата всички получени резултати са просто цифри. Масова грешка при повечето акаунт мениджъри е липсата на обратна връзка с клиента или човека, който обслужва запитванията и поръчките от рекламирания сайт.

От друга страна, чисто технически ако бранша е с голямо потребителско търсене въпреки хубавия подбор на думи, професионално писане на реклами, мониторинг и гъвкави настройки, обратна връзка и т.н. няма как да имате успех с 4,5 лв на ден.
 
От: Re: Google Adwords

Е МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ ГУГЪЛ! Имам акаунт от няколко години, но не съм рекламирал. Онзи ден заредих 100 кинта и си пуснах реклама. След няколко часа ми съспенднаха акаунта. Не рекламата, а целия акаунт. Нишата наистина е малко на ръба, но има реклами с далеч по-кофти заглавия и описания и си бичат реклами месеци наред. Но аз бях съспеднат.

Сега им писах, ще видим какво ще отговорят.

И все пак, ако не ми отблокират акаунта, ще мога ли да си върна парите?

Ще ти върнат парите.
 
От: Google Adwords

Ваучерите са си за реклама на Adwords. Кой колко и как ще ползва им е все тая. Важното е накрая да е доволен от кампанията и сам да си плаща за кликове. За това имат и страхотен съпорт. Да учат хората да рекламират правилно.
 
От: Google Adwords

Някой попаднал ли е на повечко инфо за бъдещите промени в Гошо - банерна реклама в спонсорираните резултати? Четох, че засега се тества само в USA и после ще решават какво ще става.
 
От: Google Adwords

За сега ми стига драмата с редизайна и проблемите, които са заради него като неприемане карта за плащане, некачване на кампания с google adwords editor и тн. Абе все приятни изненади...
 
От: Google Adwords

Нямал съм проблеми по тия точки, поядосвах се скоро за една неприемана карта и аз, но се оказа, че няма пари по нея, т.е. грешката си беше в мен.

Чуденка ми е с тия банери в спонсорираните връзки - къде ще са точно. Най - отгоре - тогава всичко е ясно или под сегашните спонсорирани текстови линкове. Тогава ще има едни тестове - на първия текстов линк ли цъкат хората или по-долу на картинката. И като е картинка, как ще следи Гошо доколко е релевантно с търсенето?!!?

А може би ще трябва да почакаме и ще разберем.
 
Последно редактирано:
От: Google Adwords

не съм убеден дали това е най-подходящата тема за моя въпрос, но се надявам че има кой да ми отговори.

Искам да изключа два IP от Google Analytics, за да не ги отчита като посетители в статистиките.
Възможно ли е и откъде може да стане това? (не го виждам в settings)
Благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Google Adwords

не съм убеден дали това е най-подходящата тема за моя въпрос, но се надявам че има кой да ми отговори.

Искам да изключа два IP от Google Analytics, за да не ги отчита като посетители в статистиките.
Възможно ли е и откъде може да стане това? (не го виждам в settings)
Благодаря!

Да възможно е. На избрания профил правиш Predefined filter тип Exclude - Traffic from Ip Address - that are equal to и ИП-то
 

Горе