Google PR Update

Здравейте отново в тази теам. :) Не случайно я подновявам. Скоро се очаква поредният Google PR Upgrade - според мойте изчисления ще се падне някъде около 21 число на този месец (Юли) - така че препоръчвам ви да се захващате с билдването на линкове и слагането на юник и свеж контент към сайтовете си/блоговете си. Знаете че секцията за Купува / Продава / Разменя е отворена винаги за вашите предложения и оферти за размяна. Успехи и дано следващият Google PR Upgrade всички да се похвалят с добри резултати. :wink:
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
inviSible каза:
Тогава да се захващаме на работа :)
Добре казано, inviSible. Гледаме обаче да са и от сайтове със сходна тематика, това е много ценно за качеството на линковете. :wink: Бъдете нащрек за всички линкове които можете да съберете в рамките на този период от време, аз лично мисля да се съсредоточа върху директориите и артикъл линковете. Първите всички знаеме как да си набавиме, а за вторите искам да кажа че ако имате някой наум за атрикъл размяна - това пак е Добре. Няпример в други форуми имат оферти от сорта на "Събтитване на артикъл върху 10 блога с PR 3-6". Ей такива контент линкове ще са много от полза за ъпгрейда на Гугъл.

Този вид ексчейндж е ново ( или не беше толкова популярен) и много от сайтовете по челните позиции се ориентират към него, препоръчвам го лично за тези които искат качествени еднопосочни линкове и естествено трафик, от там със сигурност ще получите повече (важен е и PR-а на сайта/блога ) трафик от малките директории, но в крайна сметка ни трабват линкове, нали така? :wink:
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
ZzZaPyr каза:
fiddy каза:
чухте ли за частичните ъпдеите?
Я дай повече инфо ;)
Това си го има и по време на/между двата Ъпгрейда (около 3 месеца), не е нищо ново. Еми просто някой от страниците ти (вътрешни по често) получават PR (по-висок в повечето случаи). Това е обикновено добър фактор, приметно ти имаш сайт с ПР 2 (главна) и вътрешните ти почват лека по лика от PR 1 да се покачват на 2 => на упгрейда се очаква главната да получи 3. Това е често срещано явление, даже затова хубавите директории предлагат и още по някой друг линк към вътрешна. Оферта е.

Така че помпането на линкове и към вътрешните е добър метод да съпорнете и главната, нали всяка вътрешна води към главната. Незнам дали това имаше предвид fiddy, но аз да си го кажа тук. :) Или за това че всеки център показва че се покачва. Ако нещо не съм по темата, дай инфо. :)
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
онзи ден един се хвали че имам покчване на блог ПР-а :shock: нямах предвид само вътрешни страници но и главни страници случвасе се на някои но само на някои в дп един се хвалеше в други форуми
 
fiddy каза:
CrAzY-MaST каза:
Някой подучул ли е кога се очаква да започне ъпдейта ?

на доста места се споменава 21
Да и аз съм на това мнение. Набирането на линкове сега е от голямо значение за сайтовете ви. Какви линкове набирате и какви методи използвате? Ако имате някой друг съвет - можете да споделите тук. А fiddy, този ефект който спомен се наблюдава при някой сайтове и блогове. като например аз бях чувал за един пич който получил от 1 на 2 само от това че пляскал статии по артикъл сайтове. Никак не е зле, като се има предвид че не се е прилагал друг маркетинг, а пък друг получил покачване само заради това че имал много контент и то юник. :) Опции сякакви. Успехи и след упгрейда да се похвалите. :wink:
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
coolice каза:
Tsanko беше споменал нещо за частичен ъпдеит при него
Да и аз си спомням, каза че трафика му се бе покачил от адването на сайта му към други, и оттам и PR-а му. Това се случва, въпроса е към кои сайтове да се прекачиш за да си получиш твоето. :) Сега се сещам за един webmaster, които се похвали в DP форума, че по някаква причина adobe го сложили на тяхна вътрешна страница с PR 9 и не след дълно излиза в топ 10 за всичките си ключови думи + факта че е излязъл за такива думички, които не са му ключови, но за сметка на това са в съдържанието на текста му. Ей това е чист късмет за него - така каза (започнал да проверява страният феномен след като изплувал за много думички на челни позиции), и получи много поздрави от членовете там. :)

Та идеята ми, винаги можеш да скочиш в PR между ъпгрейдите, само ти трябва добър контент и бек линкове. Другото го решава Google. :wink:
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
при 50-60 беклинка немного високи колко ли ще скочи блога ми от 0 ? Мнения?
 
CrAzY-MaST каза:
Eми то само заради blogger(или сайта който ползва) ще му скочи на 2-3 :)
RLY ?
Да дигам купона предварително ;)
 
Да на блоговете (събдомейни) е достатъчно да си с добър контент и да имаш някой друг линк към себе си. И аз му давам 2+, поне това съм го наблюдвал при blogspot. За това и се намират бързо тези блогове, не трябва месец или повече за да бъде индексиран. По тази логика и PR-а му би трябвало да е с високи степени на разтеж. Но както казах необходимо е поне да се напълни с контент, а ако е е и уникален ще е най добре. :)

При всичко това и няколко добри линка от други блогове и директории, може да удариш 3, но всичко е вупрос на работа и малко късмет. Това е една от причините да ми харесва блогването, бързи резултати винаги щом почнеш да работиш над тях. :wink:

А сега за Google PR Upgrade - това което искам да спомена е ако имате блогове и сайтове едновременно да си приложетв някой друга размяна на линкове, сайтовете от директорията си, а блоговете от блог рола или контента, аз лично препоръчвам от контента.

Успехи, приятели. :wink:
----------------------------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Blinky каза:
За това и се намират бързо тези блогове, не трябва месец или повече за да бъде индексиран.
по-точно, защото Блогспот е на Г. и след всеки пост или промяна директно се пингва бота от вътрешния сървър и т'ва е с приоритет пред останалите пингове.
 
georgimateev каза:
Blinky каза:
За това и се намират бързо тези блогове, не трябва месец или повече за да бъде индексиран.
по-точно, защото Блогспот е на Г. и след всеки пост или промяна директно се пингва бота от вътрешния сървър и т'ва е с приоритет пред останалите пингове.
Да това е много по-точно казано, мерси бате. Така че бота набюдава Блогспот и го поставя с преоритет, така контента на тези блогове се отчита в мрежата по-бързо и освен това дава възможност на останалите блогари да са по активни с писането на постове, естествено без да прекаляват. :)
 

Горе