ICN.bg тотално се изложиха!

От: ICN.bg тотално се изложиха!

@songangel сериозно ли мислиш, че като ти си пострадал и това ще опетни името на ICN ?
Без да те обиждам, най учтиво ще ти споделя, че това което направи - да ги хейтнеш тук и в уебмастърбг форума - не ти прави никаква чест.
Колкото и да са големи ICN, на всеки се случва.
За жалост отново и за пореден път ставаме свидетели на една грозна но типично българска черта...
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

@isavkov тук не става дума за хейтене, а по-скоро човека е афектиран от факта, че не е получил никаква допълнителна информация какво се случва с данните му няколко часа. Да предположим, че човека си вади част от хляба с въпросният сайт и ти да беше, щеше да се ядосваш и пишеш по форумите, след като не получаваш отговор.

Кой е крив, кой прав е ясно, че няма да се разбере. Факт е, че се случват подобни технически проблеми, факт е, че понякога се случва да загубиш важна информация и никой не е застрахован за това. Нямам виждане какви са услугите на ICN.bg, но от близки и познати съм чувал добри думи. Силно се надявам да няма много последствия и в най-скоро време всичко да се оправи.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Човекът е в правото си да се оплаква. Затрили са му сайта, затрили са му и бекъпите, които уж трябва да са защитени. Какво, да ги хвали из форумите ли? Типично българска черта е да се толерира некадърно свършената работа, а в случая някои хора опитват да правят точно за такова нещо. Тук става въпрос за титанична издънка и всякакво съчувствие към този, който я е направил е напълно излишно.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Да ти дам една идея :)
Вземаш си един хост за 2-3 лева на месец с повечко място и там си качваш примерно всеки месец по един бекъп, няма да е лошо и там да си имаш огледален на твоя сайт със посления бекъп. Съветвам те да не използваш NS на хостинга, а тези на домейн регистратора и да си насочиш домейна по IP, в случай, че падне трайно хоста както в случая само сменяш IP-то към другото и пак си онлайн, без да чакаш dns да се уппресняват, без даунтайм.
Аз преди си бях направил един супер прост php скрипт, който с крон проверяваше на 5 минути сайта дали е онлайн / php и mysql/ и ако не е ми пращаше sms / мейл и в рамките на 10 минути мога да направя всичко от телефона, ама всеки си знае за себе си ...
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Савков, ти сигурно не хейтиш Булсатком заради интернета им, понеже те спъва в работата? Нормално е човек да си каже какво го притеснява и от какво не е доволен при дадена услуга.

Относно бекъпите на ICN. Аз от доста време знам, че се държат на 1 сървър заедно със сайта, мислех, че на повечето хора им е известно(дори не съм им клиент на ICN).

Аз лично си правя бекъпи когато ми скимне, но винаги в интервал от 2 максимум 3 седмици.
Какво ги правя?
1. Оставям си архива на сървъра да си седи(не го изтривам след като го дръпна).
2. Пазя си го на личния лаптоп(вече не е толкова скъпа паметта, нямам какво да се лъжем).
3. Качвам бекъпа в Google Docs. Плащам 5$ на година за допълнителни 20GB пространство и си свиркам... :)

Винаги, ако се прецака някой носител веднага мога да дръпна от другаде актуален бекъп. Да се прецакат и 3-те едновременно клони към 0%. :)

Поздрави!
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

случва се и на най-добрите :) Това лично няма да ме спре да ползвам услугите на ICN.BG. Ама ние нали сме свикнали да обвиняваме другите. Просто ще се замисля да се презастраховам още веднъж и да си правя бекъпи и локално при мен. Техника е - разваля се.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Аз пък ще кажа че позлвам icn.bg от 3 години вече и съм повече от доволен, никога не съм имал проблем с тях,никога сайта не ми е паднал. Когато ми се е налагало пиша на хелпдеска и в рамките на минути ми оправят проблема. Не съм си и мислел да се преместя в друг хостинг провайдър. Както колегите казаха , и на най-добрите се случва,а на теб един съвет ,ако сайта ти е толкова важен, винаги си направи backup сам , дори да ползваш най-добрата компания в света.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

и да е вярно и да не е казаното от него, аз съм от тези хора които като чуят или прочетат подобно нещо, край никога не биха ползвали услугите на подобна фирма (не става въпрос само за хостинг, говоря по принцип ), защо да го изпитвам на моя гръб като има толкова много фирми.Много съм доволен от суперхостинг да са живи и здрави :)
 
Сега да си изкажа и аз мнението. Да уточня, че не заемам никаква позиция, а просто изказвам мнение и написаното по-долу да не се възприема като защита на ICN.

Първо - 99% от чуждестранните хостинг компании не предлагат бекъп. Предлагат го но като допълнителна услуга за която естествено си заплащаш, а офсайт бекъпа пък върви с двойна цена.
Второ - Винаги може да се получи проблем при създаването на бекъпа, да изгърми хардуера, да има проблем при трансфера на бекъпа на другия сървър и така, дори да имате обещан бекъп от страна на компанията, то той да бъде неизползваем.

Преди три години и аз така изгърмях с 8 сайта. Когато беше цъфнала една дупка в HyperVM ако се сещате. Ако не - ами хоствах си впс-а в една компания - изчезнаха всичките впси от 30те сървъра с които разполага. Найс, а? Познайте кой нямаше бекъп :) От тогава се научих винаги да се подсигурявам колкото се може повече и повече.

Та малко съвети:
1. Ако сте на споделен хостинг - в cpanel има опция за създаване на бекъп. Тази опция също така ви позволява и да ги качвате на отдаличен фтп сървър, защото по подразбиране цпанел запазва информацията в public_html папката ви. Дори да нямате втора линукс машина на която да съхранявате бекъпите - има фтп сървъри и за уиндоус. Никакъв проблем не е (ако компютъра ви седи включен както моя), зададения кронтаб автоматично да ми изпраща бекъпите в папка на компютъра ми.

2. Някои уеб хостинг доставчици не позволяват бекъп през цпанел-а си, защото това тормози машината и разчитат на автоматичния който те правят. Тук някои могат да ми се разсърдят с този съвет, защото това е вариант за заобикаляне на горното. Та:
2.1. От тук може да изтеглите .pl (перл) скрипт, който може да се ползва дори на споделен хостинг - http://www.thewebhostinghero.com/articles/simple-ftp-backup-script-0-9b-released.html. Как да работите с него и какво трябва да се конфигурира си го пише в статията.
2.2. От тук може да прочетете как да настроите кронтаб за автоматично стартиране на скрипта през определен интервал от време http://www.thewebhostinghero.com/tutorials/cpanel-ftp-backup.html

3. За впс/дедикейтед сървъри пък нещата са още по-лесни - ползвам ей този скрипт през последните 2 години и нямам абсолютно никакви проблеми http://www.cyberciti.biz/tips/how-t...rver-files-to-a-ftp-server-automatically.html
Прави бекъп на папките които съм задал, базата данни и ги изпраща на заложеното фтп. Ако нещо с бекъпа се издъни получавам мейл.
Ако не схващате какви настройки да зададете и как точно да го направите, може да ползвате този генератор http://bash.cyberciti.biz/backup/wizard-ftp-script.php
1) Първия ред са папките които искате да запаметите - в моят случай са /etc където ми се пазят конфигурационните файлове на приложенията и /home където са ми сайтовете
2) Вторият ред е отдалеченият сървър на който искате да запаметите информацията.
3) Третият ред е потребителя за тази сървър
4) Четвъртият ред е паролата за този сървър
5) Влезте в фтп сървъра и си направете една папка backup, /backup ще бъде стойността която ще искате да зададете на петият ред
6) Шестият ред е свързан със сървъра където се намират базите ви от данни, най-вероятно localhost ще ви свърши работа като стойност по подразбиране
7) Седмият ред е за вашият потребител под който са базите ви данни.
8) Мисля, че схващате идеята - паролата за този потребител
9) Кога искате да се прави пълен бекъп
10) Имейла на който ще получите писмо, ако има проблем при създаването на бекъп.


Та back on topic - винаги се подсигурявайте. Не разчитайте само на хостинг провайдъра ви!
 
Последно редактирано:
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Ако намериш хостинг, дето поне веднъж годишно да не се случи някои проблем - кажи да се изместим там :)
Аз ползвам 3-4 (при ICN нямам) ама си е нещо нормално, поне така както си го описал... 99% ъптайм

На амазон cloud хостинга, дето са сред най-сериозните хостинг услуги тая година веднъж им гръмна целия data center (светкавица) и имаше 4 дена downtime, няколко месеца по-късно - още няколко часа. И от тогава бекъп всеки ден, че едвам ми се размина загубата на всичко (щото си викам Амазон - престави си да стане нещо).

Случват се такива работи, ти ако нямаш бекъп никой неможе да те спаси.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Уффф - тичам да си правя архиви. Съжалявам за човека, че е изгорял - това е отвратително. Но за повечето сайтове и аз ползвам icn и съм доволен.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

@isavkov: зависи какво разбираш под "хейтване". Просто споделих преживяванията си с тях. Претендират да са сред най-сериозните фирми в БГ. Ако на сайта си бяха написали "Случва се да ни се затрие някой сървър барабар с бекъпите" дали щях да избера тях за хостинг? Ако ползваш сейф дали си държиш резервния ключ заключен вътре?
Да, вината е в мен, че се доверих на прочетеното на сайта им и мислех, че работят професионално. Покрай предишната ми работа знам какво е да поддържаш резервни сървъри, а базата данни за клиентите и билинга всяка вечер се ъплоудваше на 2 места, едното от които беше на сървър извън компанията.
Именно в момент на криза се разбира, които са успешните компании и кои не. Както беше при ЛАН доставчиците - докато грее слънце и интернета върви всички са доволни. Когато треснеше гръмотевица се виждаше кои са стабилни и кои не. И след гръмотевица и изгорял компютър да дойдат да ти кажат "Сори, пич, на всеки се случва понякога". Дали ще си доволен?
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Тук ми намирсва здраво на платен черен ПР. Всички знаем за платените момчета, които по цял ден киснат из форумите и фейсбук, за да възхваляват някой, но явно се изчерпаха с хвалебствията и дойде ред да черним другите ...
Другия път поне го направете с профил който има поне малко авторитет, а не с някой си бай Иван който се регистрира, за да покаже колко е лошо да си клиент на дадена фирма.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

+ всичко това , човече ти се излагаш и това говори лошо за тебе. Защото викаш че си работил преди такава работа, тогава щеше да знаеш че това може да ти се случва и щеше да се подсигориш:) Явно толкова си разбирал от работата си,че сега не работиш това.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Тук ми намирсва здраво на платен черен ПР. Всички знаем за платените момчета, които по цял ден киснат из форумите и фейсбук, за да възхваляват някой, но явно се изчерпаха с хвалебствията и дойде ред да черним другите ...
Другия път поне го направете с профил който има поне малко авторитет, а не с някой си бай Иван който се регистрира, за да покаже колко е лошо да си клиент на дадена фирма.

Хората са написали, че наистина има проблеми какъв черен ПР, написали са че са му затрити бекъпите, как да не е ядосан човека, ти нямаше ли да си ? Черен ПР щеше да е, ако всичко това беше измислено и без основание, а както стана ясно не е, наистина има нещо.

Аз за WP ползвам един плъгин който на всеки 24 часа ми праща бекъп на базата данни на мейла, ще видя този скрипт за който ktomov написа.
 
От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Хората са написали, че наистина има проблеми какъв черен ПР, написали са че са му затрити бекъпите, как да не е ядосан човека, ти нямаше ли да си ?

Да хората са го написали признават си го ок. Въпроса е, че хората не слагат 1 човек на тоя сървър тук сигурно поне 5% от старите потрбители на форума имат акаунти там. Питам аз сега, защо някой си регистрира нов профил за да излива пумия, а не го направи някой от старите кучета ?
Интересно е, че зад този профил съм убеден стои или някой високоинтелигентен, потребител със страхотен правопис и словоред или това е жена :) По-досетливите ще разберат накъде бия.

Аз приключих с темата не искам нито да съм адвокат на някого нито да навлизам в излишни конфоронтации. Това което се опитвам да кажа е да бъдем по-толерантни в такива ситуации и да не приемаме всяка дума за 100% истина :) Бъдете здрави :)
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Този случай ми напомня на случай, който ми се случи преди бая време. При закачване на нов харддиск към сървър се обърка номерацията на хардисковете и поради грешка от бързане (кофти обстоятелства) форматирах поне 2/3 запълнен 320GB-ов харддиск. Бяха големи нерви, програми за възстановяване на файлове (жалки резултати) и много телефонни обаждания за консултации с различни хора. За мой късмет не пострадаха чужди проекти разположени на сървъра, а загубените данни бяха възстановени на 80-90% (имаше и трудно възстановими неща). След тази моя история няма как да не съчувствам на ICN.bg, но все пак гафът е голям. Бих препоръчал на ICN.bg да помислят за някакво обезщетяване на пострадалите. Гафове се случват, но е редно за гафовете да плащат виновните, а не невинните. Чест им прави на ICN.bg, че се опитаха по максимално любезен начин да обяснят за какво иде реч. Виждали сме нагли фирмаджии, които разглеждат всеки недоволен клиент като враг и първата им работа е да го заплашват със съд, защото им петнял репутацията. В това отношение ICN.bg могат да бъдат похвалени.
Препоръка за ICN.bg: Хубаво би било на support-а ("телефонистите") да се повиши квалификацията. Не е нормално при оплакване за грешка изведена от сървъра да се реагира толкова неадекватно. Първата работа в такъв момент е "телефонистът" от телефонния разговор да се опита да разбере каква точно е грешката. Error 500 и тези с номера наоколо са все грешки свързани с проблеми със сървъра и/или неговите настройки. Те принципно се появяват инцидентно и не е нормално да очакваш, че при всеки тест ще се появят. При съобщение за каквато и да е сървърна грешка първата работа на "телефонистът" е да осведоми някой от техническите/сървърни администратори, а те от своя страна да прегледат логовете, да засечат кога се е случило, защо се е случило и как да не се случва.
 
От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Да хората са го написали признават си го ок. Въпроса е, че хората не слагат 1 човек на тоя сървър тук сигурно поне 5% от старите потрбители на форума имат акаунти там. Питам аз сега, защо някой си регистрира нов профил за да излива пумия, а не го направи някой от старите кучета ?
Интересно е, че зад този профил съм убеден стои или някой високоинтелигентен, потребител със страхотен правопис и словоред или това е жена :) По-досетливите ще разберат накъде бия.

Аз приключих с темата не искам нито да съм адвокат на някого нито да навлизам в излишни конфоронтации. Това което се опитвам да кажа е да бъдем по-толерантни в такива ситуации и да не приемаме всяка дума за 100% истина :) Бъдете здрави :)
Да, черен PR е, но нямам нищо общо с друга хостинг компания. И определено съм мъж, мога да го докажа и на теб и на жена ти.
В българския дейтa център, където се хостват и ICN, и host.bg и още няколко БГ компанийки (telepoint) съм влизал със сигурност преди тях и знам как там наистина осъществяват тотален мониторинг. Там всичко е наистина резервирано N+1. Явно ICN не са дорасли до това ниво на обслужване.
Пак повтарям - вината е моя, понеже повярвах на написаното на сайта им, че са сериозна компания и работят на високо ниво.
Явно тук очаквате само хвалебствия към фирмите. За мъртвите или добро, или нищо.
 
От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Интересно е, че зад този профил съм убеден стои или някой високоинтелигентен, потребител със страхотен правопис и словоред или това е жена :) По-досетливите ще разберат накъде бия.
По-досетливите видяхме, че човекът не се крие кой и още в началото на темата е дал линк към свои сайтове, откъдето може да се разбере кой точно е. Какви са тези опити за измисляне на конспирации, които не съществуват? Още преди да се намесиш в темата тук се включиха и от официалния акаунт на ICN, откъдето потвърдиха истинността на написаното в първото мнение.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

След тази моя история няма как да не съчувствам на ICN.bg, но все пак гафът е голям. Бих препоръчал на ICN.bg да помислят за някакво обезщетяване на пострадалите

Е предполагам че определено ще го направят, но ми се струва че дори на човека да му дадат 2 години фрее хост той няма да иска. Спомням си преди 2 години как бях писал по едни форуми за проблеми на един музикален онлайн магазин и хората ми дадоха 20% отстъпка за 1 месец, а местния музикален магазин ги взимаше с 10-15% в зависимост от марката, около 3000 лева работи поръчах и му ги продадох на собственика, голява далавера си беше :D Как се е оправил с гаранциите и другите законови неща не знам, защото си течаха дори да не ги е продал, ама още не ме е потърсил :)
 

Горе