ICN.bg тотално се изложиха!

Гледам, че темата си търпи все същото развитие - т.е. никакво.

Аз лично се надявам, че след тази издънка, по-голямата част от българските хостинг доставчици, ако не и всички ще започнат да предлагат бекъп като допълнителна услуга, а не като нещо включено в стандартните им пакети. По този начин ще се постигнат две неща:
1) Такива теми няма да има
2) Ще има финансова възможност за да се обезпечи офсайд бекъп-а на клиентските данни.
 
От: Re: ICN.bg тотално се изложиха!

Точно така и трябва да направят, когато не можеш да угодиш с безплатните работи , правиш платено и готово. Това е българина винаги се оплаква.

Гледам, че темата си търпи все същото развитие - т.е. никакво.

Аз лично се надявам, че след тази издънка, по-голямата част от българските хостинг доставчици, ако не и всички ще започнат да предлагат бекъп като допълнителна услуга, а не като нещо включено в стандартните им пакети. По този начин ще се постигнат две неща:
1) Такива теми няма да има
2) Ще има финансова възможност за да се обезпечи офсайд бекъп-а на клиентските данни.
 
От: От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Да, черен PR е, но нямам нищо общо с друга хостинг компания. И определено съм мъж, мога да го докажа и на теб и на жена ти.
В българския дейтa център, където се хостват и ICN, и host.bg и още няколко БГ компанийки (telepoint) съм влизал със сигурност преди тях и знам как там наистина осъществяват тотален мониторинг. Там всичко е наистина резервирано N+1. Явно ICN не са дорасли до това ниво на обслужване.
Пак повтарям - вината е моя, понеже повярвах на написаното на сайта им, че са сериозна компания и работят на високо ниво.
Явно тук очаквате само хвалебствия към фирмите. За мъртвите или добро, или нищо.

Бе ти хем голем разбирач го даваш, ама не знаеш какво значи 99.8% онлайн? Я извади от сайта колко е точно процента и го сметни на година това колко се пада. И кажи надминаваш ли го това време.

И що не ходиш да го обясниш това същото и на Амазон, щото тяхната услуга EC2, както вече писах имаше не 1 ми 4 дена downtime и немалка част от данните си заминаха, други успяха да ги върнат от стари бекъпи след няколко дена. И там не бяха 1000 клиента, ми стотици хиляди, ако не и повече.
http://www.pcworld.com/businesscent...rom_amazon_cloud_lightning_strike_outage.html

Та що не ходиш да им обясниш на тях как нищо не разбират от хостинг и да им кажеш за бекъпите, дето си правил в предната работа?
Незнам какво си работил, ама явно толкова и си го работил, щом не знаеш какво значи disaster recovery plan и за какво се ползва.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Стига сте се заяждали с човека. Прецакал се е, кофти му е, оплака се и това е. Нищо не може да се направи от нас тук. Единственото, което може да се направи, е помежду им да си изчистят отношенията ако е възможно изобщо.
against, тези проценти вземи ги зарежи. Като стане авария трябва да има информация какво се случва. Времето от началото на аварията до края и трябва да е време за скоростно възстановяване, а не време за чакане на благоволение някой да каже какво става. Тук не визирам конкретната хостинг компания, а говоря по принцип.
За идеален backup може да говори само теоретик дето е прочел 2-3 книжки и няма никакъв опит. Когато един сайт е прекалено променлив и потребителите непрекъснато пишат или добавят нещо, няма как да правиш backup на всяка минута. Друг проблем са гигантските архиви характерни най-вече за file sharing хостингите. На толкова голям масив от данни е икономически неизгодно да се прави цялостен и редовен backup.
 
От: От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Бе ти хем голем разбирач го даваш, ама не знаеш какво значи 99.8% онлайн? Я извади от сайта колко е точно процента и го сметни на година това колко се пада. И кажи надминаваш ли го това време.

И що не ходиш да го обясниш това същото и на Амазон, щото тяхната услуга EC2, както вече писах имаше не 1 ми 4 дена downtime и немалка част от данните си заминаха, други успяха да ги върнат от стари бекъпи след няколко дена. И там не бяха 1000 клиента, ми стотици хиляди, ако не и повече.

Та що не ходиш да им обясниш на тях как нищо не разбират от хостинг и да им кажеш за бекъпите, дето си правил в предната работа?
Незнам какво си работил, ама явно толкова и си го работил, щом не знаеш какво значи disaster recovery plan и за какво се ползва.
99.8% онлайн е едно, а 100% загуби на данни е друго!
Относно това, че било безплатно - според описанието на предлагания план е включено в услугата. Следователно би трябвало да са си го калкулирали в цената. Ако не бяха написали, че правят бекъп най-вероятно нямаше да ползвам тях.
За това как съм си вършил работата не дължа на теб обяснение. Факт е, че нямам загубени данни за клиенти.
И относно прословутото "ами, случва се" - като се случва на всеки защо тогава сигурно и много от вас реваха, когато при МТел се случи срива? Нали не ви спряха телефоните?? Какво толкова, че позабавиха сметките.
 
От: Re: ICN.bg тотално се изложиха!

Гледам, че темата си търпи все същото развитие - т.е. никакво.

Аз лично се надявам, че след тази издънка, по-голямата част от българските хостинг доставчици, ако не и всички ще започнат да предлагат бекъп като допълнителна услуга, а не като нещо включено в стандартните им пакети. По този начин ще се постигнат две неща:
1) Такива теми няма да има
2) Ще има финансова възможност за да се обезпечи офсайд бекъп-а на клиентските данни.

Прав си, щом такава е практиката като цяло, нямам толкова широки наблюдения, да се направи платено, но щом в момента който човека е решил да си вземе от хост това е било посочено в цената, нищо не ги извинява, че се е получило така, в бъдеще да го направят платено и да няма такива издънки, а за момента щом е било писано че е в цената определено си е издънка.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

E, разбирам го от части. И аз бях така първия път като видях хостинг :)
Ще ги смени сега, другата година пак ще се поизнерви на следващата фирма... и тях ще ги смени. И при следващата ще знае вече, че в ИТ бранша се случват такива работи :)

ПС: само твоя бекъп ли са затрили?
 
От: От: От: ICN.bg тотално се изложиха!

Да, черен PR е, но нямам нищо общо с друга хостинг компания. И определено съм мъж, мога да го докажа и на теб и на жена ти.
В българския дейтa център, където се хостват и ICN, и host.bg и още няколко БГ компанийки (telepoint) съм влизал със сигурност преди тях и знам как там наистина осъществяват тотален мониторинг. Там всичко е наистина резервирано N+1. Явно ICN не са дорасли до това ниво на обслужване.
Пак повтарям - вината е моя, понеже повярвах на написаното на сайта им, че са сериозна компания и работят на високо ниво.
Явно тук очаквате само хвалебствия към фирмите. За мъртвите или добро, или нищо.

Какво само обясняваш как "трябвало да бъде" кат един елементарен бакъп не си правил? Че и още по зле- "работил" си подобно нещо...


Аз дори на скапаното си домашно ПЦ имам допълнителен ХДД + външен за да е сигурно всичко. И ко държа там? Голи снимки на приятелките. Пък какво остава ако са ми важни нещата.

И кат сра тука какво спечели? "Затриха ми сайта ама аз ш ги опрая сега !!! " - Пффф.... С един елементарен архив и малко дипломатичност щеше да имаш:

Работещ сайт на някой друг хостинг.
Няколко месеца бонус от ICN за някой друг проект.


пп: не ползвам ICN. Няма и да ползвам сигурно. СХ и ХБ се справят чудесно. Просото не ме кефи когато някой сгафи за своя сметка, но мърля яко наоколо.

едит: елее, а на конкуренцията сега сигурно мед им капе на сърцето :)
 
Последно редактирано:
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Е не знам, не съм против icn или нещо подобно, даже въобще, влизал съм и в сайта и ми харесваше, но ако в условията е написано че ще съхраняват бекъп на отдалечен сървър и каквото и да става, ще могат да възтановяй сайта ми и изведнъж се окаже че не е съвсем така, опрделено няма да ми е много готино и оправдания като "случва се" няма да важат въобще. Просто като нещо е написано очаквам да се изпълнява, тези 8 часа може да са допустими в 99,8% ъптайма ОК, ама за бекъпите не е пишело, съхраняваме ги, ама не съвсем сигурно.
 
От страницата за споделения хостинг.
ICN.Bg Ви предоставя ежедневен архив на всичките Ви файлове, бази данни и емейли. Ние правим за Вас и допълнителни архиви в случай на форсмажорни обстоятелства. Препоръчваме на потребителите, да поддържат и допълнителен архив при себе си.
От общите условия
11. Архивни копия / Back-up
11.1 Услугата "Ежедневен backup" се предоставя от страна Доставчика в израз на добра воля. Платформата на Доставчика извършва няколко арихва/backups върху собственото си оборудване на определен период от време, по собствено усмотрение.
11.2 Доставчикът съхранява архивите, направени от самия него за своите нужди в случай на формажорни обстоятелства, възникване на технически проблеми в оборудването му, действия или бездействия на трети лица и организации целящи да навредят на Доставчика.
11.3 Доставчикът насърчава, а Потребителят на свой риск поема задължението да съхранява допълнително информацията намираща се върху предоставеното му за ползване пространство на отдалечени носители и/или устройства.
11.4 Доставчикът няма да архивира следните файлови разширения: iso; ace; arj; avi; bak; bin; bz; bz2; cab; car; cbr; ccd; cdr; cue; drw; exe; flv; gz; gzip; img; jar; jmy; lbs; md; mid; midi; mov; mp2; mp3; mp4; mpa; mpeg; mpg; nrg; pae; pak; psb; psd; r00; r01; r02; r03; ram; rar; rm; rmf; sea; sub; tar; tar.gz; tgz; vob; wad; wav; wave; wma; wmv; zip. Доставчикът си запазва правото да не съхранява и други файлове по свое усмотрение, които могат да доведат до влошаване работата на устройствата извършващи периодичен архив на данни.
11.5 Доставчикът не гарантира архивиране и съхранение на бази данни надвишаващи размер от 1024 mb по отделно
В общите условия му е майката. Аз не видях някъде да е написан офсайт бекъп, който се търси в предните мнения.
 
Последно редактирано:
От: Re: ICN.bg тотално се изложиха!

прав си, в ОУ никъде изрично не се споменава, къде се прави бекъпа. Но на друго място четем:
"...Сървърно оборудване
Мощната сървърна база е изградена от високо производителни машини(Supermicro SuperServer). ICN.Bg използва многоядрени процесори i7, Xeon Quad, както и Blade системи(Supermicro SuperBlade), Hardware RAID 1&10, SCSI, SAS, HDD RAID EDITION. Цялото оборудване е тройно подсигурено, а сигурността на данните е осигурена от отдалечени Back-up SAN сървъри."
Написаното се отнася за колокейшъна в Телепойнт, затова вярвам, че услугата им на сървърите в БГ е наистина на ниво. За германския дейта център почти нищо не са написали.
А и както писах в един преден постинг: Каква е логиката да си вземеш (примерно) сейф и да държиш резервния си ключ закключен в него?
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

И двете страни са за бой.

Мене важните ми архиви са прибрани на поне 3 места. Някои - на 5.
Да не се погрижиш за резултатите от труда си е чиста безотговорност. Още по-вероятно - мързел.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Хора честно разочарован съм от от някои от вас. Как може да нападате изпатилия си и да защитавате хостинг компанията? Типично за България - оплюва се пострадалия и се хвали виновния. Е за това сме на това дередже.
"ICN.Bg Ви предоставя ежедневен архив на всичките Ви файлове, бази данни и емейли. Ние правим за Вас и допълнителни архиви в случай на форсмажорни обстоятелства. Препоръчваме на потребителите, да поддържат и допълнителен архив при себе си." От написаното на техният сайт аз разбирам че освен оригиналните данни се правят и още 2 архива. Като са тъпи да ги правят на едно и също място недейте да ги защитавате. Да си препоръчат сами на себе си да ги запазват и още един 3-ти път на дискове ако трябва, та и 4-ти на папируси да преписват всичко.

Все едно да си купиш билет за самолет на който да пише "Препоръчваме ви да си купите билет и от друга авиокомпания в случаи че не можем да изпълни полета".

Всичко се случва и самолети падат, ама виновните си търпят последствията после!
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

никъде хостинг доставчик не е задължен да прави точно на Вас бекъпи и то безплатно. Бекъпва се цялата машина на определен период от време. Ако искате по-сериозно запазване на данни - правете си Вие веднъж дневно/седмично/месечно и го пазете локално при Вас. В нормалните страници това е допълнителна услуга, която се таксува отделно от споделеният хостинг.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

никъде хостинг доставчик не е задължен да прави точно на Вас бекъпи и то безплатно. Бекъпва се цялата машина на определен период от време. Ако искате по-сериозно запазване на данни - правете си Вие веднъж дневно/седмично/месечно и го пазете локално при Вас. В нормалните страници това е допълнителна услуга, която се таксува отделно от споделеният хостинг.

Кой говори за бекъп специалноз а даден човек? Проблема е че и уж 2-та допълнителни бекъпа които са калкулирани в цената на услугата го няма!
След като в нормалните хостинг компании бекъпите се таксуват отделно, то ICN не са нормална компания след като го предлагат заедно с хостинга и за капак се оказва че даже и не го предлагат.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Положението е така и така. Първо всеки иска хостинг за 1лев на година и после реве само защо бил орязан от това и онова. От друга страна бекъпа струва повече от самия хостинг план. Да хубаво е да си прави всеки бекъп има си фирми, който само с това се занимават. Както може да се прави на споделения хостинг така и на ВПС а и дори на цялото желязо. Един хубав бекъп с поддръжка на барметалресторе и спите спокойно, може и на 10 мин да минава. А що се отнася до компаниите, всеки сам си решава дали да пази снапшоти на самите машини за месеци назад на отделни масиви в друди дата центрове или където и да било. Всичко е въпрос на пари.
Пълно е с реклами за 1$ неограничен хостинг и всичко неограничено, е замислете се малко дали е възможно ?
 
От: Re: ICN.bg тотално се изложиха!

Хаха да не мислиш ,че някой чете общите условия преди да се регне. После реват.. там си пише че е доброволно и че се препоръчва и сами да си запазят архивите и никъде не е пише ,че бекъп-а се прави на отдалечен сървър.
От страницата за споделения хостинг.

От общите условия

В общите условия му е майката. Аз не видях някъде да е написан офсайт бекъп, който се търси в предните мнения.
 
От: Re: ICN.bg тотално се изложиха!

Хаха да не мислиш ,че някой чете общите условия преди да се регне. После реват.. там си пише че е доброволно и че се препоръчва и сами да си запазят архивите и никъде не е пише ,че бекъп-а се прави на отдалечен сървър.
В началната страница има линк "Защо ICN.bg" и там пише следното:
"Защита и архивиране
Допълнителен бекъп

Ние от ICN.Bg се стремим да получавате максимална сигурност на вашите данни. За това направихме допълнително подсигуряване под формата на допълнителен бекъп, за всеки един ваш акаунт.
Допълнителния бекъп осигурява допълнителна сигурност на данните, които използва сайта Ви и така се чувствате подсигурени във всеки един момент от злоумишлена атака или погрешно действие от ваша страна.
Всички архиви се съхраняват, както на сървъра майка, който Ви обслужва, така и на отделни физически машини за да се гарантира максимална защита на данните Ви. "
Хайде сега ми обяснете вие как разбирате написаното? И това не е ли подвеждащо?
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

Пичове факт са следните неща:
1.ИСН са се издънили като по учебник и не го отричат.
2.Човека е споделил проблема си и няма доказателства да е излъгал за каквото и да е - Форумите са създадени точно с тази цел
3.Дали си е направил бекъпи или не си е негова работа това не променя факта че ИСН са се издънили.
4.Това че са му малко мненията във форума не променя факта че ИСН са се издънили - ако аз бях пуснал темата издънката нямаше да е нито по малка нито по голяма
5.Ако момчето не беше споделило - нямаше и да разберем какво се е случило - нямаше случаят да има такъв отзвук и е много вероятно ИСН да не вземат мерки за предотвратяване на бъдещи подобни случки. Вярвам че след този случай не е възможно да не вземат необходимите мерки защото вече има прецедент и ако утре това се повтори ще срине сериозно доверието в компанията - така че написаното в темата е и в тяхна полза стига да вземат необходимите мерки.
 
От: ICN.bg тотално се изложиха!

В крайна сметка се оказва, че някои хостинг компании правят бекъпи на отдалечен сървър, а други са решили да си спестят това.

Кои хостинг компании в България предлагат Back Up на отдалечен сътвър:
http://www.superhosting.bg/
http://www.hostbulgaria.com/
http://hostsean.bg/
http://host.bg/
http://www.qhoster.bg/

Заслужават си рекламата
 

Горе