IPO-то на Facebook и какво се случи

От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Добре де Блеки аз от няколко дни се чудя - Какъв е профила на инвеститорите дето купуваха на 42-45 - Хиляди частни лица дето ето така за кеф са решили да си купят по някоя акция да си имат. Дребни инвеститори дето не са могли да си направят правилно сметките. Чисти спекуланти дето са се надявали еуфорията да удари поне до 50 и тогава да продават.
Просто не мога да повярвам че някой голям инвестицонен фонд е набил пари с мисълта че това нещо ще се покачва.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Манта, То това е най-големия проблем, ако искаш дай скайп там може говорим на темата.

С две думи, винаги големите визирам банките, и инвестицните фондове че и хеджовете, си ги продават купува един на друг, те надуват - успоредно цялата медия обслужва техните интерси и продават един продукт на масата, т.е. карат ги да купуват нещо, което им е ясно че ще пропада и е въздух и на всичкот оотгогоре играят срещу това, яко инсайдърско. Ти си мислиш че ние на БФБ сме некви машинисти, там SEC е в кърпа вързан. По време на ипотечния балон - 2008 Уолстрийт секютирзираха ипотеките, в 3 класа, проблема е че до преди да се пукне всичко е било идеално, проблема идва от алчността и за 2-3 години дават на всичкото негър дето не може плати, всичко се базира на идеята НИ винаги нагоре и ясно ти е, кредити нон стоп се бълват, бляскавост консумиране на макс всички имат и активте растът. После преди изсипването всички големите са играли на късто срещу клиентите си като до преди това са говорили колко добре е :) и после ............

Много може ти говоря, но като цяло има винаги за мен 2 фактора на пазара страх и алчност, а знаеш това е емоциа, знаеш тя как се манипулира и емоция и много пари форумалата мисля че ти е ясна, а и като вкараш в уравнението не знанието на малките инвеситори, но голяма алчност и ..........

В момента гледам бенчмарка, вече са сложили тикъра има акции и CFD, се търгуват но още не може се скъсява фейса на CFD, тука гледам демото им
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Това е една от малкото интересни теми, много интересни неща се пиша и се научава, браво blackout0826, зариби ми да почета малко и да понауча нещо :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Нет, мерси :)

Ето специално за теб и мантата, това за което ви интерсува - леко синтезирано

http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=13366
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

къси на акции или CFD?

Предполагам за второ ще е, но все пак ми е чудно :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

То и при мен си ги имае купува, продава - въпроса е дали ги изпълнява при плус 500
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

За това си говорим

Според запознати преди всичко институционалните инвеститори са продали отново изненадващо бързо акциите на Facebook. За сметка на това много малки инвеститори за отчели загуби.

http://www.investor.bg/analizi/262/a/morgan-stanley-v-kapana-na-facebook,135013/?page=1
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Готина статия - значи все пак дребните опраха пешкира с няколко милиардчета :)
Дето се вика лакомията е лош съветник
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

E то както винаги те ги опарват, след тях са взаимнитет фондове от отворен и затовен тип, там е много сладката работа да си мениджер на такова нещо - дори точно такова искам да правя, само следващ тип фонд, посредата на хедж фонд и взаимен

То е като частичен банков резерв, ти идваш депозираш ми 10к, утре иде пич иска ми кредит и на базата твойте 10к му давам 90к кредит, пари от никъде, който не съшествуват никъде - масата си няма и понтие как бачка фин. система, не се чуди - борсата е прекрасно нещо стига да си голям :), мен ми стига да знам инсайдърско инфо, което те го имат друго не ми трябва капитал голям - за отрицателно време ще стана милионер, малко повече за милярдер ще ми отнеме :D
 
Последно редактирано:
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки милионер може да станеш много бързо, ама първо трябва да си бил милиардер :)
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Манта, То това е най-големия проблем, ако искаш дай скайп там може говорим на темата.

С две думи, винаги големите визирам банките, и инвестицните фондове че и хеджовете, си ги продават купува един на друг, те надуват - успоредно цялата медия обслужва техните интерси и продават един продукт на масата, т.е. карат ги да купуват нещо, което им е ясно че ще пропада и е въздух и на всичкот оотгогоре играят срещу това, яко инсайдърско. Ти си мислиш че ние на БФБ сме некви машинисти, там SEC е в кърпа вързан. По време на ипотечния балон - 2008 Уолстрийт секютирзираха ипотеките, в 3 класа, проблема е че до преди да се пукне всичко е било идеално, проблема идва от алчността и за 2-3 години дават на всичкото негър дето не може плати, всичко се базира на идеята НИ винаги нагоре и ясно ти е, кредити нон стоп се бълват, бляскавост консумиране на макс всички имат и активте растът. После преди изсипването всички големите са играли на късто срещу клиентите си като до преди това са говорили колко добре е :) и после ............

Много може ти говоря, но като цяло има винаги за мен 2 фактора на пазара страх и алчност, а знаеш това е емоциа, знаеш тя как се манипулира и емоция и много пари форумалата мисля че ти е ясна, а и като вкараш в уравнението не знанието на малките инвеситори, но голяма алчност и ..........

В момента гледам бенчмарка, вече са сложили тикъра има акции и CFD, се търгуват но още не може се скъсява фейса на CFD, тука гледам демото им

Баце, вземи затвори малко тия учебници, че почваш да ми омръзваш леко и оди си пазарувай Дир.бг-то дето беше гарантирано цялото планирано увеличение на капитала.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Не разбирам, кое от написаното виждаш за неуместно?
 
Нещата не вървят на добре:

Акционерите на Facebook заведоха дело срещу социалната мрежа и банките мениджъри на първичното публично предлагане, след като се разбра, че е укрита съществена прогнозна информация за приходите на компанията. С дело е заплашена и борсата Nasdaq, където се търгуват акциите на компанията, съобщи Reuters.

Акционери заведоха дело срещу Facebook

Големи инвеститори, щом обикновените хора като нас разбраха, че акциите са леко набалончени, а те те първа го установяват. :) Явно си е важно да инвестираш в сфера, в която работиш. Ключов момент си е.
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Е то тука си говорим, за инсайдърска инфо и търговия - приницпно именно тези който минват ИПО-то се считат с доверие голямо и от двете страни малки и големи и инфото е константно, такива промени яко отсфиват - просто е трябвало да кажат преди ИПО-то, ама нямало е да реалзиират такива печалби именно тези които са поели предлгането
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи


Блеки тоя е с 38% по голям оптимист от мене - аз им давам около 10 долара тоя си е направо щедър 13.80 :)

Не мисля че в случая инсайдърското инфо е виновно аз разбирам печалбата да е обявена 6 милиарда пък да се е оказала 1 та да ревът и по новите и по старите данни цената си е здраво надута - А сега че търсят под вола теле за да оправдаят лакомията си е отделен въпрос
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Прав си,

Търсят изкупителна жертва, а каква по удобна от скриване на инфо, просто това е за което си говорим алчност - яко надути представи, очаквания и силно маркетирано и масата кълве - както комар на фенер.

Принципно SEC може ги отнесе по параграфите, че не са обявили инфото - по закон трябва да работят за интерса на клиента си и той да е поставен над личния. Морган Стенли с некви си глупости се извиняват, стил ами то нормално е да направим ревизия, ако сме получли ново инфо, само че е трябало го споделят.

А иначе той пича базира на статистика на цени на ИПо-то след Х години колко са, и приницпно трябва дисконтира - Аз фейса бих му дал реално 10-15, просто щото имат яка купчина пари, не заради ФБ-ка там е апогея на продукта, но може приложат стратегия към налагане на стратегически бизнес звена, но след като купи толкова инфалтилно Инстраграма за 1 милярд - т.е. спокойно този актив от балансите можем го изтрием, на този етап нищо не носи :D но го кипи - това говори доста за бизнес виждането му и то е стриктно към социалния сегмент, и че много не го бива за мащабно мислено, такова каквото се иска от CEO, на мултимилярна компания, и като вкараме допълнителн фактор че държи над 50% от гласовете, ще е пермаментен СЕО.

Тука се базиках с мойте хора, те го взеха малко на вътре, че всеки избира каквото иска - в смисъл ебавам се че къвто му е вкуса за жените, фейса отива на самотек, щом такива са разбиранията за естетика - принцпино точно такива СЕО-та с такива компании от този ранг, се гледат доста - трябва са перфектни да вдъхват стил, довоерие, увереност, стабилности и т.н. - верно че жената си е жена и естетиката е субективно понятие де, но може се вземе и този фактор, колкото и нищожен да е и то разбира се за майтап. Но си има и примерн, представи си някой арабски шейх и с буквално камила ходи, и после се жени за някоя красавица, ще си вдигне акциите доста :D
 
От: IPO-то на Facebook и какво се случи

Блеки то той за това се ожени след пускането на Ипото :)
Ако го беше направил преди това нямаше въобще да тръгне търговията :)

един готин цитат от Капитал

Мистър Зукърбърг избра перфектно време за кеширане на печалбата.
На всички е ясно, че излязоха на борсата, когато е ясно, че няма да има нарастване на печалбата със същите темпове.
И господин Зукърбърг просто искаше да "сподели" загубите с няколко милиона акционера.
Само не мога да разбера защо му се вързаха овцете.
Има и друго, че в сегашното икономическо клане, всеки иска да се хване на някаква сламка, и гьонсурат книгата перфектно използва момента.
Така че мистър Зукърбърг сега отива да си използва новополучените доларчета с току-що станалата му съпруга. А балъците ще протриват хартийки между пръстите.
Макар че аз лично го съжалявам - бих използвал доларчетата да се позабавлявам с няколко красавици известно време, преди да се кротна и мина под венчилото.
Защото ако на мистър Зукърбърг му хрумнат такива идеи, ще му струват вече няколко милиарда.
 

Горе