iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Използвате ли метода добавяне в социални мрежи за беклинкове и трафик?


  • Общо гласове
    141
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Да попитам - има ли нужда да регистрирам различни профили, за да събмитвам различни сайтове или може само през един да пускам?

Във всяка социална мрежа трябва да имаш профил. Системата iSOCBOX си има и автоматизирано създаване на акаунтите :)
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Аз така съм си направил, мисълта ми е за различни сайтове, като събмитвам по-добре ли е с различни профили, или да си бича само с този - единствения профил.
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Няма как да имаш 1 профил за всички социални мрежи. Предполагам, че говориш за едно и също потребителско име. Е аз си карам така от край време. Не виждам смисъл да са ми различни.
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Няма как да имаш 1 профил за всички социални мрежи. Предполагам, че говориш за едно и също потребителско име. Е аз си карам така от край време. Не виждам смисъл да са ми различни.

Footprint в google, хубаво е да са различни.
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

А, точно това питам! Щото имам едно и също потребителско име - дали се отразява на мнението МУ? Тоест дали ТОЙ не засича, че едно и също потребителско име е наплякало линковете...
И дали не е по-добре от един профил десетина линка, от друг други десет и така...
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте,

А, точно това питам! Щото имам едно и също потребителско име - дали се отразява на мнението МУ? Тоест дали ТОЙ не засича, че едно и също потребителско име е наплякало линковете...
И дали не е по-добре от един профил десетина линка, от друг други десет и така...

В зависимост от тематиката на линковете, можете да използвате както няколко профила, така и един и същ. Относно футпринта, който остава, той не е толкова значителен поне според моите емпирични опити.

Възможността за спинване на заглавието и описанието може да минимизира този футпринт, като освен това да разнообрази анкър текстовете на линковете и не на последно място да направи добавянето на един и същ линк в различните социални мрежи по-натурално.

Естествено, има много хора, които предпочитат нишови профили, като във всеки се публикуват само новини, които са свързани с определена тематика. Макар и да не изглежда толкова натурално, ако от време на време се вмъкват линкове от авторитетни сайтове или дори конкуренти, то профила си изглежда достатъчно истински.

За да обобщим - използването на повече от 1 профил е препоръчително и по-скоро въпрос на личен избор, отколкото задължително.

С уважение,
Борисов
 
От: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте,

Преинсталирах компютъра си, разархивирах изпратения файл след плащането, но не мога да го подкарам да работи отново.
Дайте ми съвет какво да направя за да мога пак да ползвам iSOCBOX.
 
От: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Проверете дали всичко е налично
Инсталиран Mozilla Firefox
Инсталирано приложение imacros
Пакетът се намира в папка iMacros в MyDocuments

Ако въпреки това макросите не работят, уведомете разработчика на мейла в първия пост или се свържете с него в скайп (пак първия пост)
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Бях си купил iSOCBOX и ми вършеше отлична работа. Не съм го ползвал от отдавна, няма ли да излизат нови версии? :)
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Много от сайтовете не са актуални....по добре да има ъпдейт и да се плаща, отколкото да няма такъв. Хубава работа ми вършеше...
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте, Интересува ме от тези 40+ букмарк сайтове, колко са активни в момента и пригодни за скрипа?
 
Здравейте,

В момента има около 45 активни мрежи +/- 3-5. Ъпдейта се забави много и аз отчитам това като факт, но за последните 2 месеца са престанали да съществуват над 15 мрежи, някой от които доста стари и авторитетни. Във версия 1.8 предполагам са останали около 35-40 мрежи, които са активни (защото бяха 65).

Имам и куп други ангажименти, които не ми оставят достатъчно време да пакетирам и опиша новата версия, защото в нея има някой сериозни промени по работата, както с редкатора, така и със самите скриптове.

Това, което е 100% сигурно е, че когато е готова версията, ще бъде разпратен email до всички потребители на iSOCBOX, който ще съдържа информация относно ъпдейта, както и ще пиша в темата.

Надявам се, че това отговаря на въпроса Ви.

С уважение,
Борисов
 
От: Re: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте,
преди известно време FF ми се ъпдейтва и сега е 13.0.1
Това добре, но след като се упдейтва се оказа, че иконката на макросите е изчезнала и самият iSOCBOX не баца :(

Идея как да се оправи или упдейт на програмата?
 
Re: От: Re: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте,
преди известно време FF ми се ъпдейтва и сега е 13.0.1
Това добре, но след като се упдейтва се оказа, че иконката на макросите е изчезнала и самият iSOCBOX не баца :(

Идея как да се оправи или упдейт на програмата?

Здравейте,

Това, че иконката е изчезнала, означава, че или самият add-on не е инсталиран ИЛИ просто не се намира вече в Navigation Bar-a.

Опитайте да преинсталирате iMacros.

Борисов
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Аз също имах проблем с иконката на имакрос и причината беше упдейт на firefox. Тук преинсталирането на аддона не помогна и трябваше да инсталиам браузъра отново, след което проблема се оправи.
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Сори, ама всичко си е на местата и пак не работи.
Дори след преинсталиране на FF пак няма икона и макросът не баца :(
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Проблем - когато в CSV едитора добавих УРЛ адрес с дължина 128 символа (има кирилица в него), макросите просто не работят. Не въвеждат нищо от следните: заглавие, описание, урл. Проблемът е свързан с това, че като въведа УРЛ адреса във формат htpp://сайт.com/вътрешна-страница.html много сайтове връщат грешка "Невалиден или блокиран адрес".
 
Re: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Проблем - когато в CSV едитора добавих УРЛ адрес с дължина 128 символа (има кирилица в него), макросите просто не работят. Не въвеждат нищо от следните: заглавие, описание, урл. Проблемът е свързан с това, че като въведа УРЛ адреса във формат htpp://сайт.com/вътрешна-страница.html много сайтове връщат грешка "Невалиден или блокиран адрес".

От това, което сте написал не мога да разбера дали домейна IDN ли е, ако е, по-добре е да изписвате името му чрез кодираната версия xn--........com, а не на кирилица.

Другото, което можете да направите е да си "декодирате" адресите чрез следния инструмент:
Код:
http://meyerweb.com/eric/tools/dencoder/


Така вместо:
Код:
http://xn--.....com/%D0%B2%D1%8A%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.html

Ще се получи:
Код:
http://xn--.....com/вътрешна-страница.html

Трябва да използвате втория вариант с латински букви за домейна и декодирана вътрешна страница.

С уважение,
Борисов
 

Горе