It`s darby day!

От: It`s darby day!

Признавам лудите футболни запалянковци за пълни откачалки.
Сигурен съм, че голяма част от тях дори не знаят историята на отбора.
Да не говорим за "дребни" факти като: собственик (и настоящ) на Левски е човек изгонен от България. Батков е адвокат :mrgreen: Също така името му е редом с Маргините, Черепа, Гриша Ганчев и др. в грама изтекла чрез Уикилийкс.

ама ходят да скачат по стадиона като луди - избират да са от Левски или ЦСКА защото са с известни и искат да са част от нещо голямо
а нямат мозък да са от нещо друго голямо - примерно член на Менса и т.н.
и друго си е да кажеш "аз съм от Левски/ЦСКА"

бахти тъпото
все едно се раждаш с този избор :D
 
От: От: It`s darby day!

Признавам лудите футболни запалянковци за пълни откачалки.
Сигурен съм, че голяма част от тях дори не знаят историята на отбора.
Да не говорим за "дребни" факти като: собственик (и настоящ) на Левски е човек изгонен от България. Батков е адвокат :mrgreen: Също така името му е редом с Маргините, Черепа, Гриша Ганчев и др. в грама изтекла чрез Уикилийкс.

ама ходят да скачат по стадиона като луди - избират да са от Левски или ЦСКА защото са с известни и искат да са част от нещо голямо
а нямат мозък да са от нещо друго голямо - примерно член на Менса и т.н.
и друго си е да кажеш "аз съм от Левски/ЦСКА"

бахти тъпото
все едно се раждаш с този избор :D

Доживях най-после да съм на едно мнение с тебе.
 
От: It`s darby day!

алеле майко :cry:

Аз съм фен на Левски от седем годишен (сега съм на 30) и вече 23 години подкрепям тоя отбор. Баща ми ме запали по футбола, тренирал съм в Левски на стадион Раковски, повярвайте ми НИКОГА не съм планирал да стана от Левски за да бъда част от нещо голямо просто го приех със сърцето си. Песните на публиката, приятелите и щастливите мигове, които съм изживял на стадиона са незаменими и не могат да се сравнят с почти нищо, освен може би раждане на дете. Мислете като пишете защото обиждате!

P.S.

На стадиона скачам, викам, вея знаме, ходя с шал и фланелка на отбора, защото ТАКА СЕ ПОДКРЕПЯ ОТБОР, а не люпейки семки и псувайки по футболистите. Всеки, който не го разбира може да се занимава с шах, табла и други интересни занимания. ПОЗНАВАМ ИСТОРИЯТА НА ОТБОРА СИ ПО-ДОБРЕ ОТ ВСИЧКИ КОМЕНТАТОРИ ТУК, ЛЯГАМ И СТАВАМ С ТАЯ ИСТОРИЯ ИМАМ ЕНЦИКЛОПЕДИИ, ФИЛМИ, АЛБУМИ СЪС СНИМКИ ОТ ПРЕДИ НЯКОИ ХОРА ТУК ДА СА СЕ РОДИЛИ ИЗОБЩО И ТАКА НАТАТЪК!
 
Последно редактирано:
От: It`s darby day!

@bgtifo, във всичко си има изключение! Приеми, че ти си едно такова :)

Аз говорех за масовата част от агитките. Те ходят да се бият по мачовете. Чупят/палят - т.е. вандалстват. Повечето мразят циганите/турците/а сега и бежанците - мисля, че благодарение на полицията не се е стигнало до конфронтация. Това не го разбирам - мразиш ги защото си част от "агитката" или? :D
сигурен съм, че 99% от тях няма да могат да свържат едно изречение на тази тема.


Толкова полиция изкарват заради тези идиоти.

п.п. някой знае ли дали от футболните клубове заплащат на МВР за това, че ги охраняват?
аз не искам моите пари да отиват за охрана на футболни мачове

най-добре ще е стадионите да ги бутнат някъде извън населените места - тогава ще видим колко истински фенове има :D
 
От: It`s darby day!

@bgtifo, във всичко си има изключение! Приеми, че ти си едно такова

Аз говорех за масовата част от агитките. Те ходят да се бият по мачовете. Чупят/палят - т.е. вандалстват. Повечето мразят циганите/турците/а сега и бежанците - мисля, че благодарение на полицията не се е стигнало до конфронтация. Това не го разбирам - мразиш ги защото си част от "агитката" или?
сигурен съм, че 99% от тях няма да могат да свържат едно изречение на тази тема.


Толкова полиция изкарват заради тези идиоти.

п.п. някой знае ли дали от футболните клубове заплащат на МВР за това, че ги охраняват?
аз не искам моите пари да отиват за охрана на футболни мачове

най-добре ще е стадионите да ги бутнат някъде извън населените места - тогава ще видим колко истински фенове има


Да аз знам ... Футболните клубове заплащат на МВР за охрана. При Левски например Тодор Батков плаща 15 000 лв. на фенове, които са направили фирма, за да охраняват срещите, тъй наречената вътрешна охрана. Това се прави по цяла Европа с цел да се избегнат конфронтациите с полицията. Навремето най-големите боища по агитките ставаха, защото в сектора имаше униформени служители, които постоянно даваха определения за хората тип ала наркомани, лумпени, боклуци и тъй нататък, само защото се обличат по различно и са анти системата. Сега със стюардите по секторите инцидентите намаляха с едно 90%. Помним времената, в които не минаваше мач без ранени, бити и тъй нататък.

Бил съм в Унгария, там клубното ръководство действа по същия начин. Събира най-лудите глави (много по луди от тези при нас) обучава ги, създава им фирма и прави вътрешна охрана, именно поради тази причина не можеш да видиш униформен пред хората, за разлика от нас. Тука се харчат безумни пари за полиция, която вместо да пази хората ги провокира към насилие с нелепото си държание и неразбирането на фен културата.

Относно бежанци, араби, турци и прочие те са преследвани от неонацисти и расисти, нещо което не може да се каже за едно 5000 човека в сектора с агитката. Групите скинове (skinheads) са едно 40-50 човека, това разбира се не означава, че останалите обожават гостите ни, не ги харесвам и аз но няма да тръгна да ги бия или тормозя.

Журналистите обикновено раздуват някакви форумни постове на хлапета в интернет и те се превръщат в сериозна новина. Естествено бабите и културтрегерите започват да цъкат с език да ви "викат" брей виж кво става в тая България, едно време не беше така ...
 
Последно редактирано:
От: It`s darby day!

Да аз знам ... Футболните клубове заплащат на МВР за охрана. При Левски например Тодор Батков плаща 15 000 лв. на фенове, които са направили фирма, за да охраняват срещите, тъй наречената вътрешна охрана. Това се прави по цяла Европа с цел да се избегнат конфронтациите с полицията. Навремето най-големите боища по агитките ставаха, защото в сектора имаше униформени служители, които постоянно даваха определения за хората тип ала наркомани, лумпени, боклуци и тъй нататък, само защото се обличат по различно и са анти системата. Сега със стюардите по секторите инцидентите намаляха с едно 90%. Помним времената, в които не минаваше мач без ранени, бити и тъй нататък.

добре успокоих се.
Нормално и задължително е да заплащат за охрана на МВР.

Относно вътрешната охраната - ами наркоманите не се конфронтират с "техни" хора (бреййй, имали малко мозък). Добре са го измислили.
Въпреки, че не разбирам защо трябва да се дразниш от полицай които е дошъл да се грижи за обществения ред.

Как така се обличат различно? не се обличат по традиционния начин по който се ходи на мaч :D :D

Относно скинарите - аз не съм споменал за тях? Но ти се сети - как ли...
интересно ми е каква част от скинарите са футболни запалянковци (последната дума не е правилна - те не са запалянковци защото не се интересуват както истинските такива от футбол - те едва ли знаят и поименно футболистите от техния отбор. Те са от този отбор защото трябва да са част от нещо голямо за да се чувстват значими. Иначе са мишоци. Те няма от какво друго да са част. И най-лесното е да си футболен фен. Какви са изискванията: да може да викаш когато вкарат гол :D това е! А да - и да показваш, че мразиш всички останали. Ако може наистина да ги мразиш, от сърце - още по-добре. Аз не съм фен на никой отбор, но лесно мога да заблуда всеки един от най-голямата част агитка - простаците.

Сега примерно @bgtifo няма да мога да го заблудя. Той ще ме пита нещо от историята на отбора (нещо което всеки фен трябва да знае) и ще разбере какъв фен съм.
Разбира се толкова полиция не е излязла заради хора като @bgtifo. Тя е изляза заради другата част, ПО-ГОЛЯМАТА - глупавите, простите, мутрите , хората които са "част" от тази агитка за да се чувстват поне малко значими.
 
От: It`s darby day!

Феновете на Левски издигнаха култов плакат по време на вечното дерби, с което поздравиха „любимеца“ си Христо Стоичков.

„Сектор Гей това си ти – Кюрд (Стоичков) от Генчлербирлиги“, пишеше на транспаранта.

Това ли заслужава един от най-успелите български футболисти. Било то и от друг отбор? Едно то най-ценните качества е да умееш да признаваш победата на конкурента. И да умееш да губиш.

5262d49daa0a2_large.jpg



и ЦСКА феновете не отстъпват по простащина

В продължение на 7 минути през второто полувреме двете агитки се обиждаха по между си. „Сините“ запалянковци скандираха „ЦСКА е кочина“, а „червените“ привърженици им отговаряха с „Да ви е*а майката“ (видеото е прикачено към новината).

Определено ултрасите на двата най-популярни футболни отбори у нас могат да кандидатстват за Рекордите на Гинес, попадайки в категория „най-дълго псуване на спортно мероприятие“.
видео - http://www.livesport.bg/unikalnata-glupost-sytvorena-ot-agitkite-na-cska-i-levski-video-33969.html

Някой може ли да ми обясни какъв е смисъла на последното! Моля!


5262bd898d2c9_large.jpg


„От на Чорни слугата взимате заплата (за Батков), с на КГБ парите ви запушиха устите“
 
От: It`s darby day!

Нортрант, имаш мисленето на бабичките пред входа ми, дето цъкат с уста и заклеймяват на алкохолици, наркомани, лумпени и тн.
Няма как човек, който не е имал допир с ултрас културата да ми говори за агитки, фенове и тн.
Спри да се излагаш, защото мнението ти е изградено на база журналистически лъжи и сензации.
Потърси в гугъл Иртиш Павлодар и ще разбереш смисъла.
Отностно многото полиция, я кажи на протестите малко или много полиция има?
В Рим като гостувахме, над нас кръжеше хеликоптер и имаше много повече полиция от тукашните мачове.
 
От: От: It`s darby day!

Потърси в гугъл Иртиш Павлодар и ще разбереш смисъла.

Видях, че е казахстански футболен клуб. Но за да схвана смисъла (които явно е много дълбок :mrgreen:) сигурно трябва да съм много начетен на тази тематика :lol:

Сега дали мнението ми съвпада с това на бабичките - силно се съмнявам :) иди ги питай и ми кажи
аз ще задам един въпрос на случаен футболен фен и 90% вероятно, че няма да може да свърже едно изречение

май каквито са феновете (по-голямата част), такива си и отборите
:D

п.п. и горните цитати не са си ги измисли журналистите
потърси чрез гугъл репликите им и ще видиш, че във всички медии са писали едно и също
идиотите вместо да скандират нещо от рода на дата, име и т.н. за надъхване на своя отбор, те викат на другите да ви е*а майката

така ли се надъхват цесекарите? с да ти е*ба майката
бахти глупаците, честно
 
От: It`s darby day!

Според мен е излишно да го водим този спор. Nortrant е прав да се възмущава от някои, които наистина са лумпени. Последните обаче са дечурлигата дето чупят спирки, бият се с автобуси и пътни знаци, аз също съм възмутен от тях, тъй като това не е нито ултрас, нито фен култура, а простащина. Тук обаче не може да се прескочи момента, в който тези хора са такива попринцип, те трошат в училище, в квартала, на гости и така нататък. Можем да отворим темата как се възпитават децата и отделялят ли достатъчно внимание родителите за възпитанието им.

Сетих се, че ми говориш за скинове, защото в #25 пост си писал, че мразят бежанците и т.н. аз ти казвам кой ги мрази. Естествено живеем в свободна държава и всеки има право да обича и мрази, който си иска стига да няма насилствени актове. Знаеш ли, че например в Италия може да си закачиш знаме със свастика на багажника на автомобила си без да те арестуват. Ще го напраят само ако го направиш на митинг, футболен мач или друга обществена проява с цел пропаганда.

Аз съм далеч от мисълта да те убеждавам да ти променям мисленето или нещо подобно, но просто нека се разбере, че не всеки който мисли по-крайно е лумпен, както журналистите се опитват да го изкарат. Ултрас културата се е появила през 60-тте години, хората и тогава са носели маски по стадионите, палели са факли и димки и са издигали тапети с лозунги, но това не ги прави неграмотни, престъпници или най-смешното хулигани. Хулигани има, но аз не пиша за тях.

Имам по-възрастен колега, който като види мач в Аржентина например и изпада в екстаз леле виж каква публика, каква атмосфера. Ако види същото нещо в България обаче започва с клишетата тия гледай ги лумпените хвърлят димки ... Леле знамена с череп ужас това са убийци... Както и сам разбираш подобни твърдения граничат с лудостта и няма смисъл да ги коментираме. Друг е въпроса, че ни хвърлят прах в очите с това Левски и Цска и лумпените, за да не можем да съсредоточим вниманието си към истинските важни неща в държавата - защо ли...

P.S.

В развити държави като Норвегия, Швейцария, Германия, Австрия и така нататък също има фен култура. Хората сформират специални клубове, където се шият! знамена, ръчно се рисува съдържанието им, шрифтовете. Подготвят се картони за хореографии, мегафони, тъпани. Правят се стикери, брошури за даден мач. Взема се позиция по обществени въпроси и се издигат съотвените лозунги. Всичко това не е престъпление и не е дело на лумпени!
 
Последно редактирано:
От: It`s darby day!

Що се касае до омразата плакатите, псувните и така нататък тя датира от стари времена. Тук не става дума само за футбол, а за политика, история и други неща.

Ако някой има интерес да разбере защо тоя мач е специален нека гледа клипа или да се вслуша в 9:23 минута. Там е казано повече, отколкото аз мога да напиша за години

[video=youtube;7Y1T9XBzZ8Q]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7Y1T9XBzZ8Q[/video]
 
От: It`s darby day!

Ходил съм на Герена на мачове като малък - да живееш на 150 метра от Герена и да не си от Левски... няма как!
Тогава нямаше демокрация и хората нямаха "права". Но бяха весели и на стадиона бе приятно - можеше да влезеш или излезеш от стадиона по всяко време. Футболистите играеха футбол заради футбола, а не за пари за силиконови цици. Нямаше схеми и играеха тези, които са в добра форма. А не тези, които трябва да се продадат. Съдиите можеше и да сбъркат, но не заради подкупи. Публиката ходеше заради мача, а не за да напсува противниковата агитка.
Като по-големи ученици не пропускахме мач.

За последно водих сина ми - когато Милан гостуваше на Левски:
15 мин преди мача бяха отворени едва два прохода за сектора, като само половината врата бе отворена. Пет минути преди мача решиха да затворят вратите - нямало повече места! Отвън бяха хиляди хора с билети.
Вътре полицията подкарваше търсещите местата си по стълбището между седалките точно като овце! С прилагане на сила!!! Не можело да има хора по стълбището.
Играчите (на Левски) се туткаха като бабичка на каса, която си търси парите в торбата с покупки. Милан играха десетина минути и се отказаха - срещу тях нямаше никой да им се опъне.
Едва издържах до полувремето, за да изляза. Преди това вратите бяха затворени, заключени и залостени...

Та за какъв футбол говорим? На кого да съм привърженик и кого да подкрепям?
 
От: It`s darby day!

Тук говорих за това, че голяма част от "хората ходещи по мачове" не са ФЕНове - или поне под "фен" вече не се разбира същото.
Това е така защото те не отиват да подкрепят отбора, а за други неща. Те дори не могат да ти обяснят защо подкрепят точно този отбор, а не другия.
В по-горните постове дадох отговор на въпроса защо много тъпанари става футболни фенове.
Не ви харесва това което пиша - нормално! И на мен не ми харесва :mrgreen:


P.S.

В развити държави като Норвегия, Швейцария, Германия, Австрия и така нататък също има фен култура. Хората сформират специални клубове, където се шият! знамена, ръчно се рисува съдържанието им, шрифтовете. Подготвят се картони за хореографии, мегафони, тъпани. Правят се стикери, брошури за даден мач. Взема се позиция по обществени въпроси и се издигат съотвените лозунги. Всичко това не е престъпление и не е дело на лумпени!

Как си представяш един от масовите фенове да седне да шие знамена?
по-добре не си го представяй - ще ти стане опасно смешно.

Аз се възхищавам на истинските фенове. Това са тези които се интересуват истински от своя отбор. Знаят много за него, история, дати, имена. Живеят с това.
Когато ти разказват за своя отбор те греят и ти е интересно да ги слушаш! Аз познавам един такъв. Той си е такъв откакто го помня.
Като него друг не познавам.
Всички останали футболни фенове които познавам са от типа за които писах в тази тема.

Аз не ви нападам. Просто казвам как виждам обстановката около футбола. Разбира се това не е изолиран сегмент. Същата ситуация е и във останалите сфери.
И няма как футболните фенове да са по-различни, нали?
 
От: От: It`s darby day!

И аз това се питам.
Ще чакам @гого да ми даде идея :)
дано стане днес, че не знам как ще заспя :(

Вискяр написа, че няма как да живееш на 150м. от герена и да не си фен на левски.
Е, има как явно!
Не съм фен на левски.
Точно това, което е написал Вискяр създава напрежение между фенове и полиция и в повечето случай води до безредици, което е предотвратено с тъй наречените стюарди.
Футбола не е само победи, и добро настроение....
 
От: It`s darby day!

Това е защото ГОЛЕМИТЕ фенове ходят само на мачове от шампионската лига.
Естествено, че не ме радва.
 

Горе