javascript калкулатор, превод

kamentk

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
59   0   0
здравейте, трябва да вградя в една БГ страница един калкулатор писан на javascript, но е на английски. Започнах да превеждам видимата част, но тъй като не разбирам от javascript не успявам да го оправя целия. Нека някой който разбира повече, да ми пише на лично съобщение, за да му дам повече инфо. Предвиденото заплащане 2-3 лева, тъй като смятам, че за човек който разбира работата е минимална.
 
От: javascript калкулатор, превод

за човек който разбира такава цена е прекалено ниска, за да отдели от времето си. Но все пак успех :)
 
От: javascript калкулатор, превод

Честно казано за 2-3 лева няма да има желаещи, поне не и тук. Колкото и минимален да е трудът - все пак си го има, хората не работят за 2 лева. Приеми го това като съвет и ако решиш да увеличиш заплащането - можеш да ми напишеш съобщение и ще се заема.
 
От: javascript калкулатор, превод

дай да видя
 
Пусни му сорса на това чудо тук и ще ти го преведем без пари.
 
От: Re: javascript калкулатор, превод

Пусни му сорса на това чудо тук и ще ти го преведем без пари.

няма да е за без пари, ще преведе там дето превеждат сички гат работим за без пари https://sosbg.org/donate-now/
 
От: javascript калкулатор, превод

Няма проблеми да даря или да платя някой лев. скрипта е ето този:
http://www.calculatorpro.com/calculator/average-calculator/

самия файл със скрипт-а(http://www.calculatorpro.com/wp-content/plugins/calcs/js/widgetV6.min.js) съм си го изтеглил и качил на хоста, искам да сменя надписите "Average Calculator" и "Numbers to Average (comma separated):" другото съм го оправил. Нека този който го направи да ми пише на лично или тука къде трябва да пипна, а аз вече ще напиша каквото трябва.

Сумата е толкова малка, тъй като за човек разбиращ и знаещ къде да търси работата е нищожна.

Имам само едно малко притеснение, че може да не е възможно да се коригира и да искат да им се кихнат 20 долара.

Благодаря на отзовалите се. Нека този който го направи да ми напише какво да направя с предвидения хонорар, да го даря или да му го преведа.
 
С тази версия няма как да стане. Явно ще трябва да си платиш за преведената версия (има го като опция в сайта)
 
От: javascript калкулатор, превод

Или си поръчай изработка тук от някой на подобен/същия калкулатор на по-ниска цена..
Не виждам какво толкова има в него, проста математика с 2-3 формули, които събират числата и ги разделят на техния брой..
Поне така го разбирам, а от кода нищо не вдявам по-между другото.. Но някой учил не виждам защо да не ти го направи за 10 до 20 лв.
 
От: javascript калкулатор, превод

Корекциите трябва да ги направиш ти - не в кода на файла, а в сайта ти, където си разположил калкулатора. Просто заменяш англоезичните изрази с български текст. Ако си го поставил по този начин, както е в сайта им - заменяш тайтъла и Numbers to Average... след div class="field"> :

Код:
<div class="widgetTitle">Average Calculator</div>
        <hr>
        <div class="form_area">
            <div class="field">Numbers to Average (comma separated):<div class="buffer"><input class="inputArea" name="input0" value=""></div></div>

Джава файла просто е за извикване на функцията на скрипта.
 
Re: От: javascript калкулатор, превод

Корекциите трябва да ги направиш ти - не в кода на файла, а в сайта ти, където си разположил калкулатора. Просто заменяш англоезичните изрази с български текст.

Няма как да го направи това нещо, защото той получава код за вграждане на джаваскрипта, в който пък има каллбак към самата добавка на сървъра на автора. Не го вкарвай в заблуда.
 
От: javascript калкулатор, превод

Правя го офлайн и ми се получава, не го вкарвам в заблуда. И друг път съм си превеждала скриптови калкулатори. Дано не греша тук.
Тук могат да се видят преведени калкулатори.

КаменТк, прати ми страницата ти на лични, да погледна как си поставил скрипта.
 
От: javascript калкулатор, превод

Я виж ТОВА не е ли същото..
Копирай го.. Запамети го като .php файл.. Смени каквото си искаш по него на кирилица, като го енкоднеш UTF-8 без BOM .. Качи си го на хоста.. И така...
Ама ако въобще има нещо общо.. При най-малки съмнения.. Бягай далеч!

Едит: Махнах линка, тъй като намерих без да искам нещо, което има доста странична информация.. И ми се струва, че не трябва да бъде общодостъпно..
 
От: javascript калкулатор, превод

Я виж ТОВА не е ли същото..
Копирай го.. Запамети го като .php файл.. Смени каквото си искаш по него на кирилица, като го енкоднеш UTF-8 без BOM .. Качи си го на хоста.. И така...
Ама ако въобще има нещо общо.. При най-малки съмнения.. Бягай далеч!

Едит: Махнах линка, тъй като намерих без да искам нещо, което има доста странична информация.. И ми се струва, че не трябва да бъде общодостъпно..

Я копирай нещо или дай скрийн, щом не искаш да дадеш линка. Благодаря предварително.
 
От: javascript калкулатор, превод

Или си поръчай изработка тук от някой на подобен/същия калкулатор на по-ниска цена..
Не виждам какво толкова има в него, проста математика с 2-3 формули, които събират числата и ги разделят на техния брой..
Поне така го разбирам, а от кода нищо не вдявам по-между другото.. Но някой учил не виждам защо да не ти го направи за 10 до 20 лв.

В краен случай това ще направя.
 
От: Re: От: javascript калкулатор, превод

Няма как да го направи това нещо, защото той получава код за вграждане на джаваскрипта, в който пък има каллбак към самата добавка на сървъра на автора. Не го вкарвай в заблуда.

До колкото разбирам от тея неща самата добавка е качена на моя сървър ето този файл (http://www.calculatorpro.com/wp-cont...idgetV6.min.js) и от там си преведох част от нещата по скрипта. Освен ако вътре не вика някакъв техен клас в който се визуализират тези текстове, но понеже не разбирам много от джава скрипт, пък и кода им е направен така "четлив", че да не пипаш много не успях да се спрвая само до някъде за това реших да потърся експерт.
 
От: От: javascript калкулатор, превод

Корекциите трябва да ги направиш ти - не в кода на файла, а в сайта ти, където си разположил калкулатора. Просто заменяш англоезичните изрази с български текст. Ако си го поставил по този начин, както е в сайта им - заменяш тайтъла и Numbers to Average... след div class="field"> :

Код:
<div class="widgetTitle">Average Calculator</div>
        <hr>
        <div class="form_area">
            <div class="field">Numbers to Average (comma separated):<div class="buffer"><input class="inputArea" name="input0" value=""></div></div>

Джава файла просто е за извикване на функцията на скрипта.

Скрипта се задава само с 2-3 техни реда. Всичко е от джава файла. Превеждал съм си доста скриптове, но за пръв път изпитвам толкова трудности. То в kamentk.ovo.bg си личи.
 
От: От: javascript калкулатор, превод

Скрипта се задава само с 2-3 техни реда. Всичко е от джава файла. Превеждал съм си доста скриптове, но за пръв път изпитвам толкова трудности. То в kamentk.ovo.bg си личи.

Ок, разбрах и както виждам от сайта им. Не знам на ово платформата как работи, но има и друг метод да се вкара скрипта. В твоя случай в джавата ще се пипа, тъй като не вярвам тази платформа да ти позволява повече възможности за бърникане по кода.
 

Горе