Journal Theme

От: Journal Theme

Здравейте,
Днес успях да се свържа с разработчиците на модула на Еконт.
Казаха, че могат да го оправя за 40 лв без ДДС :)
Явно умишлено не поправят модула, за да могат да вземат пари от всеки с този проблем :)
:) Познато. И аз минах по тази пътека. Мъчих сам, не стана ... След като им платих го направиха да работи и в последствие установих, че е некадърно направен и не го ползвам.
 
От: Journal Theme

Ти с коя тема беше

:) Познато. И аз минах по тази пътека. Мъчих сам, не стана ... След като им платих го направиха да работи и в последствие установих, че е некадърно направен и не го ползвам.
 
От: От: Journal Theme

Ползвах Oceanic Store. Следвах им инструкциите за инсталация и не се получи. След, което пробвах с дефоутната и сработи. Доста време загубих, не успях да го подкарам и им звъннах. До колкото разбирам от до тук споделеното явно е техният начин да припечелят.
 
От: Journal Theme

Аз го разгледах малко - не съм сигурен но според мен те имам проблем с неправилно изобразяване на дропдаун менютата - предполагам че може би някоя тхна функция не е написана правилно и дава грешна в първоначална позиция (ляво и горе) на дропдаун менюто редовете на които се формират автоматично. Предполагам че са изпуснали нещо важно при писането с Ботстрапа.
Всичко това го разбирам но защо просто не го поправят - излиза че ако си платиш става ако не си платиш не става. - започвам и аз вече да си мисля че това е умишлено.
Аз лично като има чета кода смятам че са големи майстори.

То не зависи от темата а от сървара на Еконт
там е проблема
не в модула или темата
 
От: Journal Theme

Официалното становище на Еконт по проблема - Този модул е направен за най-често ползваната тема и е нормално да искат пари за модификациите.
Явно всички трябва да се спасяваме поединично :)
 
От: Journal Theme

Аз пак казвам че не е проблем модула

в някои ниши 80% от поръчките отпадат заради тъпия модул дето кара клиента да си пише 2 пути адреса за доставка и освен това неможе да си го напише.

Особено ако е от някой село , нес и знае пощенския код и тнт.
 
От: Journal Theme

Разбирам те, ама кой друг модул може да се синхронизира с базата на Еконт?
 
От: Journal Theme

Няма друг модул, ти се синхронизираш с тях. Верно е много лесно попълването на товарителницата и заявката за куриера но за сметка на това да тормозиш клиента.

Аз предпочитам на клиента даму е лесно а да се чанчи админа а не обратното.
 
От: Journal Theme

Ха, как съм я изтървал тази тема?

Изводите до тук!

1. Не ползвай 2.0
2. Журнала не е за всеки
3. Никога не ползвай модула на Еконт.

Сега за 2.0.1.+ Журнал ползвайте Complete SEO Package - unique features and cache!

И питайте преди да купувате...

Колегата Баймор спомена руски форум "складочник" там хората се събират и съвместно пазарят модули и теми. Така на всички им излиза по тънко, а девелоперите се сърдят.

Тук това е забранено

Здравей, СТАН,
Написал си първо да питаме и тогава да правим каквото и да било:)
Питам - така или иначе аз трябва да ползвам модула на Еконт, защото цената на доставката е тясно свързана с тежестта на продуктите, които продавам.
90% от моите клиенти първо пресмятат колко ще им излезе доставката и после купуват продукта.
Та... Въпроса ми е - искам да интегрирам модул за плащане в една страница.
Можеш ли да ми препоръчаш някой, който е изпробван с модула на Еконт и работи ?
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Та... Въпроса ми е - искам да интегрирам модул за плащане в една страница.
Можеш ли да ми препоръчаш някой, който е изпробван с модула на Еконт и работи ?
Поздрави!

Аз мога да ти отговоря на въпроса. НЯМА такъв модул за плащане в една стъпка(казвам стъпка понеже и стандартното плащане става в една страница), който по някаква случайност да бъде съвместим с модула на Еконт. Трябва да разберете, че това не е като да инсталирате скайп на компютъра си. Логиката на всеки един добър модул за плащане в една стъпка се различава коренно от тази на стандартното плащане в 6 стъпки. Затова за всеки такъв модул трябва да се подходи индивидуално. Тоест разработчика на модула за Еконт трябва да се запознае изцяло с логиката на въпросния модул - все едно той го е правил, за да може максимално добре да направи тази съвместимост с неговия. Трябва да се вземат под внимание различни ситуации и събития, които се създават по време на процеса на плащането. Това съвсем очаквано няма да бъде безплатно, така че можеш директно да ги попиташ за конкретна оферта.
Друг вариант е да намериш, човек който използва модул за плащане в една стъпка и е заплатил за подобна съвместимост с модула на Еконт и да се разберете за разумна цена или размяна.
 
От: Journal Theme

Да, Благодаря.
Никога не съм си мислел, че е като да си инсталираш скайп, но забележката ти беше коректна.
Просто идеята на моето запитване беше същата, като идеята на твоето последно изречение, просто изказана по друг начин :)
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Здрасти

Преди няколко години платих 130 лв. на фирмата която прави модула да ми го интегрира в модул за плащане в една страница
Беше отдавна и модула беше за 1.5.3.1
беше отдавна и предполагам ти си с по нова версия такаче и да ти го дам няма да ти свърши работа.
както и да е не го ползвах поради ред причини които посочих по-горе а и на други места из форума.

За твоя случай пускам доставката базирана на тегло и си играя да набия различните цени за различните килограми. То пак не е много точно защото не смята % за горивото , застраховката и наложения платеж но е доста близко.

а ползвам и руския модул доставка +


наистина прекрасен модул

не мога да ти препоръчам поръчка в една страница + модула на еконт понеже не го ползвам


Здравей, СТАН,
Написал си първо да питаме и тогава да правим каквото и да било:)
Питам - така или иначе аз трябва да ползвам модула на Еконт, защото цената на доставката е тясно свързана с тежестта на продуктите, които продавам.
90% от моите клиенти първо пресмятат колко ще им излезе доставката и после купуват продукта.
Та... Въпроса ми е - искам да интегрирам модул за плащане в една страница.
Можеш ли да ми препоръчаш някой, който е изпробван с модула на Еконт и работи ?
Поздрави!
 
От: Journal Theme

СТАН, Благодаря за коментара ти.
Ще помисля какво да правя ...
Може ли един линк на този модул доставка+ да го разгледам и аз?
Мерси
 
От: Journal Theme

Колеги препоръчайте ми екстеншън за връзване на няколко продукта в един пакет с промо цена, която да се вписва и да стои добре в дизайна на Журнала. Аз съм се спрял на тези:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=14594
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=16254
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=6572
 
Последно редактирано:
От: Journal Theme

Колеги препоръчайте ми ектеншън за връзване на няколко продукта в един пакет с промо цена, която да се вписва и да стои добре в дизайна на Журнала. Аз съм се спрял на тези:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=14594
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=16254
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=6572
Здравей,
Аз не съм пробвал подобен модул, ама втория ми се вижда интересен.
Ако го пробваш сподели как ти работи.
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Здравейте,
Имам много странен проблем...
Опитвам се да настроя едни филтри, но не сработват.

Оправих се :)
 
Последно редактирано:

Горе