Kpd с 50 лв. за обява?!?!?

Тва е интресно.. да си плащаш да не четеш нещо, което, като цяло си твой избор дали да четеш или не.
 
Да разгневи аудиторията? Като гледам си само ти и "репортнатия" Не съм имал намерение да правя PR или маркетинг. Включих се в темата, с покана, за да напиша малко повече детайли, да получа съвети и градивна критика, но не от семкаджии а от знаещи и хора с опит. Както се вижда, не съм активен тук от 12 години, така че не знам какво NovaPS е гледал като опит и проекти. Разбира се му благодаря за съветите и пожеланията.

Дръж се професионално.
По-градивна критика от това, здраве му кажи.

Темата е пусната от семкаджия, в семкаджийски раздел.
Ако съдиш по напомпаните с въздух гъзолизачески постове кой е с опит и кой е семкаджия, значи Станимир и метаверсата са най-едрите бизнесмени тука :)

Дори би било супер, ако и този форум е платен, примерно 20 лв намесец. Така поне може би няма да се налага да четем толкова глупости.
Чудно би било, да.
 
Дръж се професионално.
По-градивна критика от това, здраве му кажи.

Темата е пусната от семкаджия, в семкаджийски раздел.
Ако съдиш по напомпаните с въздух гъзолизачески постове кой е с опит и кой е семкаджия, значи Станимир и метаверсата са най-едрите бизнесмени тука :)


Чудно би било, да.
Твоите постове са в типичен БГ хейт стайл, лишени от смисъл и съдържание. Нито познавам човека пуснал темата, нито хората коментирали след това. Изказали са мнение, но щом е нещо положително, трябва да го нахейтим, нали така?
 
Тва е интресно.. да си плащаш да не четеш нещо, което, като цяло си твой избор дали да четеш или не.
Нене не интересно, в цял свят е прието да плащаш за качествено съдържание. Само на Балканите тачим безплатното, а то по принцип е или сиренето в капана за мишки или булшит.
 
Тука съдържанието се предоставя доброволно и фор фрее, за едни е качествено за други е "глупости". Пак ще повторя, че също фор фрее може да избираш какво да четеш и какво не.

За мене.. платено не означава качествено. Ма то щот съм балканец, де.
Много често ако продукта или услугата нема фрее трейл - директно скипвам. Като типичен балканец не вярвам на описания писани от нает сладкодумец.
Нене не интересно, в цял свят е прието да плащаш за качествено съдържание. Само на Балканите тачим безплатното, а то по принцип е или сиренето в капана за мишки или булшит.
 
Нене не интересно, в цял свят е прието да плащаш за качествено съдържание. Само на Балканите тачим безплатното, а то по принцип е или сиренето в капана за мишки или булшит.
Дори и да оставим съдържанието на страна, което не е никак маловажно, имаме и друго - развитието на сайта и стигането му до момента, в който си има собствена аудитория и трафик. Не е тайна за всеки, че един бизнес, за да оцелее е нужно да има някакви постъпления, което не знам както точно би се случило, ако не поиска възнаграждение за услугите или продуктите, които предоставя. Супер нормално е това, и не знам защо трябва да е шок и ужас за хората.
 
Дори и да оставим съдържанието на страна, което не е никак маловажно, имаме и друго - развитието на сайта и стигането му до момента, в който си има собствена аудитория и трафик. Не е тайна за всеки, че един бизнес, за да оцелее е нужно да има някакви постъпления, което не знам както точно би се случило, ако не поиска възнаграждение за услугите или продуктите, които предоставя. Супер нормално е това, и не знам защо трябва да е шок и ужас за хората.
Това имам в предвид, давате платформа за изява като фб. Те ти зимат данните ги продават или ти пускат реклами=печелят. Давате качествен контент. Следва да печелите, ако не от реклами то от абонамент. Сори, който няма 5-10 лв, нека не спами. Целта е да се вдигне стойността на Бг уеб съдържанието.
 
Това имам в предвид, давате платформа за изява като фб. Те ти зимат данните ги продават или ти пускат реклами=печелят. Давате качествен контент. Следва да печелите, ако не от реклами то от абонамент. Сори, който няма 5-10 лв, нека не спами. Целта е да се вдигне стойността на Бг уеб съдържанието.
Да, много яко, нали. Някой бг сайт е бил скъп, или ако не е фри няма да го погледнеш, а в същото време отиваш и бухаш едни пари във Фейсбук....което ако някой ми каже, че там трафика е много по як. :) Странно схващане наистина. И аз почвам да се плаша от такива разбирания за света. : )
 
Това имам в предвид, давате платформа за изява като фб. Те ти зимат данните ги продават или ти пускат реклами=печелят. Давате качествен контент. Следва да печелите, ако не от реклами то от абонамент. Сори, който няма 5-10 лв, нека не спами. Целта е да се вдигне стойността на Бг уеб съдържанието.
Върнах малко времето назад... 2015-та си искал категория подарявам.. и си поплювал капитализма :D Т.е. бил си по-балканец.
Е, явно си се замогнал, а ние бедните си останахме спамери.

@Blinky дръж са малко по-сериозно. Не е въпроса дали е скъпо или не, а дали в моментното развитие и положение на сайтът си заслуажава.
 
@Blinky дръж са малко по-сериозно. Не е въпроса дали е скъпо или не, а дали в моментното развитие и положение на сайтът си заслуажава.
Що да не е сериозно? И преди време не ми в било ясно как е оцелявал сайта без платени листинги, но е съществувал. Сайтът, ако има трафик и може да ти докара бизнес, според мен си заслужава. В другия сценарии не мисля. Но се предполага, че има. И съм сигурен, че собственикът ще добавя допълнително стойност към услугата.
 
Тук @NovaPS има право. При 0 инвестиции в нещо, което в било преди фри, обикновено потребителя не вижда някакъв смисъл да плаща, мисля, че и в маркетинга не е инвестирал собственика, но тук само предполагам. Тук пък идва друга една особена черта на бг субекта - да изкарва пари от нищото, без да вложи нещо. ;)
 
Съжалявам czar, че се е нахулил на троловете във форума. Отнема време докато научиш кои са хората тук, които чешат пръсти и с кои може да се получи интересна дискусия.

Посещавал съм кпд.бг преди и наистина ми беше дотегнало от тъпи обяви - такива с по 1 ред описание, такива тип - инсталирах opencart на един домейн, дайте ми 500лв и т.н. И за капак на всичко т.н. филтри, ако изобщо може да се каже, че има такива, са ужасни.

@czar - Feature request: подобно на jobs.bg направете филтър на търсенето, който мога да си запазя и да получавам новите обяви по зададен критерии на имейл. И като идея - тази функция може да е платена. Например можете да задържате добрите оферти за 2-3-4 часа преди да бъдат пуснати публично за всички, така че само тези, които са си платили да ги видят първи (естествено трябва ви надежден начин да уведомявате веднага всички заинтересовани и да разбирате коя обява е добра и коя не).

Повече задължителни полета на обявите ще намалят броя на публикуваните обяви, но ще увеличат качеството им - а доколкото разбирам се стремите точно в тази посока. Опитайте да направите обявите с повече падащи менюта, чекболсове и прочее, вместо свободен текст, за да улесните хората.

Ако някой иска да си продава бизнеса в България или търси да закупи местата от които може да го направи се броят на пръсти. В предишният си вид кпд.бг беше основното място за тази дейност, но всичко вътре беше ужасно - пиша това от гледната точка на някой, който е търсил да закупи бизнес. Надявам се да има значителни подобрения и тази индустрия да има някакво раздвижване, особено в сегашният момент, когато все повече бизнеси си търсят свежи инвестиции.

Друга идея - можете да помислите за някаква колаборация с форума тук.

Успех на новите собственици и се надявам да им се получи, защото всички ние имаме нужда от точно такъв проект в България.
 
Съжалявам czar, че се е нахулил на троловете във форума. Отнема време докато научиш кои са хората тук, които чешат пръсти и с кои може да се получи интересна дискусия.

Посещавал съм кпд.бг преди и наистина ми беше дотегнало от тъпи обяви - такива с по 1 ред описание, такива тип - инсталирах opencart на един домейн, дайте ми 500лв и т.н. И за капак на всичко т.н. филтри, ако изобщо може да се каже, че има такива, са ужасни.

@czar - Feature request: подобно на jobs.bg направете филтър на търсенето, който мога да си запазя и да получавам новите обяви по зададен критерии на имейл. И като идея - тази функция може да е платена. Например можете да задържате добрите оферти за 2-3-4 часа преди да бъдат пуснати публично за всички, така че само тези, които са си платили да ги видят първи (естествено трябва ви надежден начин да уведомявате веднага всички заинтересовани и да разбирате коя обява е добра и коя не).

Повече задължителни полета на обявите ще намалят броя на публикуваните обяви, но ще увеличат качеството им - а доколкото разбирам се стремите точно в тази посока. Опитайте да направите обявите с повече падащи менюта, чекболсове и прочее, вместо свободен текст, за да улесните хората.

Ако някой иска да си продава бизнеса в България или търси да закупи местата от които може да го направи се броят на пръсти. В предишният си вид кпд.бг беше основното място за тази дейност, но всичко вътре беше ужасно - пиша това от гледната точка на някой, който е търсил да закупи бизнес. Надявам се да има значителни подобрения и тази индустрия да има някакво раздвижване, особено в сегашният момент, когато все повече бизнеси си търсят свежи инвестиции.

Друга идея - можете да помислите за някаква колаборация с форума тук.

Успех на новите собственици и се надявам да им се получи, защото всички ние имаме нужда от точно такъв проект в България.

Ето подобни постове чета с удоволствие и благодарност - градивни и смислени. Съветите по-горе разбира се могат да бъдат полезни не само на кпд , а и на много други собственици, които имат подобни казуси.

Сега конкретно по предложеното.

И за капак на всичко т.н. филтри, ако изобщо може да се каже, че има такива, са ужасни.
О: Напълно съм съгласен. КПД в сегашния си вид е остарял визуално и функционално. Имахме нужда от няколко месеци за да се ориентираме в спецификата на българския пазар, да анализираме статистика и да плануваме промените, които са нужни.
Успяхме с много workaround да "пипнем" търсенето и филтрирането до известна степен, но е използван доста зле написан феймъурк, в който всяка промяна е ужасна мъка. Събмитването на снимките във формата така не можахме да имплантираме.
Само като FYI, моят опит e изграден на база брокерство и продажби на почти всички платформи за търгуване на онлай бизнеси и най-вече Flippa. С тази платформа съм още от началото на основаването и преди 18 години, като съм бил и адвайзер и имам комуникация директно със сегашния CEO - Блейк. Само информативно, там се плаща такса публикуване + 10% от крайната продажна цена.


Повече задължителни полета на обявите ще намалят броя на публикуваните обяви, но ще увеличат качеството им - а доколкото разбирам се стремите точно в тази посока. Опитайте да направите обявите с повече падащи менюта, чекболсове и прочее, вместо свободен текст, за да улесните хората.
О: Напълно съм съгласен с всичко предложено и е планувано по подобен начин. Установихме обаче, че дори с бизнеси за няколко милиона е трудно да "принудим" продавача да предостави цялата необходима информация. Както вече споменах, имаме екип, който разговаря в всеки пуснал обява, опитвайки се да попълни липсващата информация. Планът ни е да напишем и подробни гайдлайнс и плавно да въведем повече задължителни полета.

Ако някой иска да си продава бизнеса в България или търси да закупи местата от които може да го направи се броят на пръсти. В предишният си вид кпд.бг беше основното място за тази дейност, но всичко вътре беше ужасно - пиша това от гледната точка на някой, който е търсил да закупи бизнес. Надявам се да има значителни подобрения и тази индустрия да има някакво раздвижване, особено в сегашният момент, когато все повече бизнеси си търсят свежи инвестиции.
О: Смея да твърдя, че kpd.bg e абсолютен лидер с почти нулева конкуренция, ако не взимаме предвид OLX, bazar, alo и подобни. Има и businessforsale.bg, където първоначална такса за регистрация е 250 лв. без ДДС и biz2buy.org билднато с WIX и скрити контакти на продавача с мин. административна такса от 50 лева.

Надявам се с новата версия да решим много от проблемите и да направим kpd.bg едно наистина по-добро място за покупко-продажба на бизнеси

Друга идея - можете да помислите за някаква колаборация с форума тук.
О: Вече е направено:)

Успех на новите собственици и се надявам да им се получи, защото всички ние имаме нужда от точно такъв проект в България.
О: Отново сърдечно благодаря.

Надявам се на още идеи и градивна критика от хора като Вас.
 
Що да не е сериозно? И преди време не ми в било ясно как е оцелявал сайта без платени листинги, но е съществувал. Сайтът, ако има трафик и може да ти докара бизнес, според мен си заслужава. В другия сценарии не мисля. Но се предполага, че има. И съм сигурен, че собственикът ще добавя допълнително стойност към услугата.

Кое не ти е ясно.. бил е сайт за безплатни обяви с платени опции, както и рекламни карета. Като всички останли 99.9% сайтове за обяви.

Гледам има доста бизнесмЯни тука дето са готови да си листнат бизнесите за номатер уат прайс, евентуално. Както и такива къде, че купят некой друго разработено кафе. Така че.. всички са доволни.

На мене темата ми стана прекалено двустрано-гъзолизеща.. и като най-обикновен, беден трол са оттеглям. :D
 
Дори би било супер, ако и този форум е платен, примерно 20 лв намесец. Така поне може би няма да се налага да четем толкова глупости
само за уточнението, без да имам отношение към конкретната тема - форума по едно време имаше платен раздел.
 
само за уточнението, без да имам отношение към конкретната тема - форума по едно време имаше платен раздел.
Да, имаше, но за жалост не е начина за нашите ширини. Сега се осланя на друг модел.
Кое не ти е ясно.. бил е сайт за безплатни обяви с платени опции, както и рекламни карета. Като всички останли 99.9% сайтове за обяви.:D
Да, значи е имало и преди. Не го следя честно казано. Явно ще си остана с неразбирането за това, че явно са премахнали безплатното листване и е станало повод за възмущение. :)
 
Кое не ти е ясно.. бил е сайт за безплатни обяви с платени опции, както и рекламни карета. Като всички останли 99.9% сайтове за обяви.

Гледам има доста бизнесмЯни тука дето са готови да си листнат бизнесите за номатер уат прайс, евентуално. Както и такива къде, че купят некой друго разработено кафе. Така че.. всички са доволни.

На мене темата ми стана прекалено двустрано-гъзолизеща.. и като най-обикновен, беден трол са оттеглям. :D
Бил е, вече не е. КПД не е сайт за малки обяви и следва модела на много други сайтове за продажба на бизнеси, като все още предлага и допълнителните опции за реклама.
Дадох за пример няколко БГ сайтове по-горе, които като посещаемост нямат нищо общо с КПД, но искат доста повече за листване.
За най-големите световни като Flippa например, се дължи освен такса публикуване и 10% от крайната продажна цена. Примери много, важното е какво работи...
 
Последно редактирано:
Бил е, вече не е. КПД не е сайт за малки обяви и следва модела на много други сайтове за продажба на бизнеси, като все още предлага и допълнителните опции за реклама.
Дадох за пример няколко БГ сайтове по-горе, които като посещаемост нямат нищо общо с КПД, но искат доста повече за листване.
За най-големите световни като Flippa например, се дължи освен такса публикуване и 10% от крайната продажна цена. Примери много, важното е какво работи...

Е, ама налЕ трафика и тъй прехваленото НАЙ-стар и НАЙ-посещаван е именно заради обявите, които са били без такса за публикуване?

Гоните подобен тип сайт, който подобно на КПД, тия дни срещнах за първи път...

Флипата.. беше модерна едно време и то точно с идеята да флипнеш набързо някой домейн или скалъпен за 2 дни turnkey сайт.
Конкретно при домейнърите от доооооооста време не е много популярна платформа... даже хич не се препоръчва.
Не виждам що я даваш за пример? Като тя е точно това, от което някой по-горе писа... че не било подходящо за КПД.. проадване на "сайтчета" за 300-500лв. Не било предприемаческо.. за тия мижави кинти :D
Като цяло.. ако трябва да сравняваме флипа с кпд.. историята отива към виц..

Разбирам, че тепърва предстоят промени, а-У, локуми от книжките "Кой е по, по, най мениЖър" ама в момента ситуацията е пеем коледни песни и обикаляме да сурвакаме посред лято.
 
Е, ама налЕ трафика и тъй прехваленото НАЙ-стар и НАЙ-посещаван е именно заради обявите, които са били без такса за публикуване?

Гоните подобен тип сайт, който подобно на КПД, тия дни срещнах за първи път...


Флипата.. беше модерна едно време и то точно с идеята да флипнеш набързо някой домейн или скалъпен за 2 дни turnkey сайт.
Конкретно при домейнърите от доооооооста време не е много популярна платформа... даже хич не се препоръчва.
Не виждам що я даваш за пример? Като тя е точно това, от което някой по-горе писа... че не било подходящо за КПД.. проадване на "сайтчета" за 300-500лв. Не било предприемаческо.. за тия мижави кинти :D
Като цяло.. ако трябва да сравняваме флипа с кпд.. историята отива към виц..

Разбирам, че тепърва предстоят промени, а-У, локуми от книжките "Кой е по, по, най мениЖър" ама в момента ситуацията е пеем коледни песни и обикаляме да сурвакаме посред лято.
Какво значи беше Флипата модерна лол. Това да не е дънково яке? Давам я за пример, защото е най-голямата и успешната платформа. Там не е място за "домейнъри" които искат да вземат много пари за малко валю. За да продадеш бизнес, трябва да му предадеш стойност, да генерира ревеню и да е атрактивен за инвеститори и купувачи.
Нашата цел с КПД е макар е в много по-малки мащаби да се превърне в място за сериозен бизнес!
 
За да продадеш бизнес, трябва да му предадеш стойност
Като "да му предадеш гени", или "да му предадеш знание", или "да му предадеш семейно имане", или "да му предадеш щафетата" - в кой смисъл?

Уча се още на тънкостите и майсторлъците на успешните хора как се създава бизнес, който да генерира ревеню и да е атрактивен за инвеститори и купувачи, за бъде добре продаваем, затова питам.
 

Горе