Kpd с 50 лв. за обява?!?!?

Продавайте милионните си бизнеси, пък аз може да направя един скромен маркетплейс за гащници като мене да си продават сайтчетата.
Направата е най-лесната част. Трудната е правилния екзекюшън, а най-скъпата - маркетирането. За съжаление БГ е много-малък пазар за подобна дейност. И все пак ако решиш да реализираш подобно нещо, бих ти помогнал със съвети (безплано разбира се)
 
Когато казвам безмислено, имах предвид не носи никакъв benefit на читателя, да не говорим за изказ и съдържания. Какво значи няма да стане. То става :)
Kpd.bg продава бизнеси често за 100-ци хиляди и не рядко за милиони. Няма как да работим на същия бизнес модел като OLX, нали?
Къв читател брат, тва да не ти е паралели :) Тук е форум за бизнесмени, при това най-големи. Нали не мислеше да си играем тук театрални пиеси :)
Какви бизнеси по 100К и нагоре е продавал, знам по-добре и от теб ;)
 
Продавайте милионните си бизнеси, пък аз може да направя един скромен маркетплейс за гащници като мене да си продават сайтчетата.
Аз имам готов, не е нещо ИХУАХО ама за обяфки БЕЗПЛАТНИ е екстра. Ама няма да го пускам, защото вече не вярвам в добрите дела. Пускай твоя - ще пускам редовно БЕЗПЛАТНИ обяви - обещавам :)
 
Аз имам готов, не е нещо ИХУАХО ама за обяфки БЕЗПЛАТНИ е екстра. Ама няма да го пускам, защото вече не вярвам в добрите дела. Пускай твоя - ще пускам редовно БЕЗПЛАТНИ обяви - обещавам :)
Пускай.
Да не мислиш че ще сме само ти и аз - маса предприемачи ще се засилят да запълват така открилата се дупка в пазара.

Пък и не ми е приоритет в момента.
 
Къв читател брат, тва да не ти е паралели :) Тук е форум за бизнесмени, при това най-големи. Нали не мислеше да си играем тук театрални пиеси :)
Какви бизнеси по 100К и нагоре е продавал, знам по-добре и от теб ;)
Винаги съм се възхищявал на българина как знае всичко :)
Ето ти 2, само от днес:
https://www.kpd.bg/bg/offers/offer-32355.html - 1,200,000 EUR
https://www.kpd.bg/bg/offers/offer-32354.html - 6,500,000 EUR (обявата е от тези с по едно изречение, които визирах в първия пост и за който подготвяме подходящ текст)
 
Последно редактирано:
Винаги съм се възхищявал на българина как знае всичко :)
хах явно не включваш :) Имам предвид, че ЗНАМ, че е от първите и знам какви обяви е имало, а даже и преди ти да го отриеш ;)
Но явно бързо ще го съсипеш :cry:
На българина в главата още от малък е заложена думичката "безплатно", трябва да се съобразиш с това. Има хиляди галимации да заобиколиш тази думичка, някои (явно с повече опит) го правят доста добре.
 
хах явно не включваш :) Имам предвид, че ЗНАМ, че е от първите и знам какви обяви е имало, а даже и преди ти да го отриеш ;)
Но явно бързо ще го съсипеш :cry:
На българина в главата още от малък е заложена думичката "безплатно", трябва да се съобразиш с това. Има хиляди галимации да заобиколиш тази думичка, някои (явно с повече опит) го правят доста добре.
Обикновено избягвам да се въвличам в подобни безсмислени полемики, но все пак ще обясня:
- Решения за промяна на бизнес логика не се взимат от днес за утре. Те са базирани на статистика и показатели
- Ние не искаме "галимации". Подходът ни е директен и ясен за хора, които ценят времето си и разбират от бизнес.

Можеш да си спестиш коментарите от тук нататък. Не виждам нищо полезно за никого в тях!
 
Ама чакай сега - темата е в офтопик раздела, а и кой човек?
Щото темата е пусната от СЕО.БГ, не от представителя на кпд-то...
 
Ама чакай сега - темата е в офтопик раздела, а и кой човек?
Щото темата е пусната от СЕО.БГ, не от представителя на кпд-то...
Верно ли искаш спама на този с обидите и всичко. Айде, стегнете се. ;)
 
Последно редактирано:
Обикновено избягвам да се въвличам в подобни безсмислени полемики, но все пак ще обясня:
- Решения за промяна на бизнес логика не се взимат от днес за утре. Те са базирани на статистика и показатели
- Ние не искаме "галимации". Подходът ни е директен и ясен за хора, които ценят времето си и разбират от бизнес.

Можеш да си спестиш коментарите от тук нататък. Не виждам нищо полезно за никого в тях!
Според мен сбърка, че изобщо се включи в темата в качеството си на част от екипа на сайта. :)
 
Обикновено избягвам да се въвличам в подобни безсмислени полемики, но все пак ще обясня:
- Решения за промяна на бизнес логика не се взимат от днес за утре. Те са базирани на статистика и показатели
- Ние не искаме "галимации". Подходът ни е директен и ясен за хора, които ценят времето си и разбират от бизнес.

Можеш да си спестиш коментарите от тук нататък. Не виждам нищо полезно за никого в тях!
Теб никой поначало не те е канил в темата, пък и не видях нищо ценно или конкретно в инпута ти - само обичайните маркетингови хабения на байтове.

Тук си обсъждаме по "предприемачески" и щом не ти допада насоката на разговора, си свободен да продължаваш да "подхождаш към хората, разбиращи от бизнес", :) които видимо са някъде другаде.
 
Да споделя и аз моето мнение по темата.
КПД-беше един добър сайт за обяви където има и стойностни и безсмислени оферти.
За това човек носи глава на раменете си, за да може да пресее стойностните от плявата.
Който успява да помисли не го е било еня, че някой се надценява, а друг подценява.
Ще говоря за брашна в който съм имал конкретни наблюдения, а именно предложения за продажба на сайтове и интернет магазини.
Имало е, има и сега обяви за продажба на неразработени сайтове за 400-500 лв има и за 20-30 хил лв. , че и за по 100 хил.
Всеки разумен и що-годе грамотен ИТ образован би преценил дали и кое му е изгодно.
Моето мнение по темата.
Аз няма как да си позволя да платя 49.00 лв за да пусна обява за сайт-магазин, който продавам за 400-500 лв
Ще се обоснова защо.
Защото в този сайт вероятно ще съм вложил труд, време, плъгини, теми, идея и какво ли не още, което има своята стойност. Решил съм да сложа и малко печалба и се е формирала тази достъпна за клиента цена от 500 лв. Защо казвам достъпна: Защото на мнозина и тази цена е много. Нищо, че желаещия да го купи, ще развива бизнес с този магазин и ще печели. Нищо, че точно този магазин едва ли отстъпва на далеч по скъпи предложения, а дори в повечето случаи ги превъзхожда по много критерии. Но нямам право да имам претенции. Парите са на клиента/разбирай, този, който е заявил желание да купи магазина/ и той сам решава дали да купи или не.
Къде е драмата. Ще трябва да заплатя 49.99 лв за да публикувам тази моя обява.
И тогава автоматично печалбата ми се намаля драстично и обезсмисля продажбата.
Извода: Няма смисъл да плащам 49.99 лв за да се надявам някой да види моята обявя и я се обади я не. А ако се обади ще му е скъпо и пак няма да има сделка.
Някой ще каже: За да вземеш трябва да дадеш. Така е, но…
Може да се даде, толкова, колкото е допустимо и разумно.
Вероятно за този, който взема тези 49 лв са добре, но за този, който дава, може и да не го устройват.
Решение за мен: Спирам да публикувам обяви в КПД. Скъпо ми е.
Предложение към пишещия представител на КПД: Помислено ли е за това да се категоризират обявите и в различните категории, цената за обява да бъде различна.
Например за продажба на предприятие или както се писа по горе за волтаичен парк струващ милиони обявата да бъде с висока цена, а за по-ниско бюджетни проекти да бъде на поносима цена. Смятам, че може да се помисли по този въпрос, защото така вероятно не само аз, а и мнозина като мен, ще търсят алтернативно решение.

Почти съм убеден, дори сигурен, че много скоро ще се роди алтернативно решение и някой друг ще направи конкуренте сайт предлагащ подобна услуга с разумни цени.
Лично на мен групите във фейсбук ми вършат добра работа за реклама и то напълно безплатна.
Не бива да давам акъл на такива като вас, защото със сигурност сте по умни от мен и си знаете бизнеса, но ще ми е интересно да проследя, дали тази ваша смела стъпка ще успее да просъществува дълго.
Желая ви успех, а мен не ме мислете.
Това, дали ще пусна обява или не, ми е все тая.
Поздрави!
 
хах явно не включваш :) Имам предвид, че ЗНАМ, че е от първите и знам какви обяви е имало, а даже и преди ти да го отриеш ;)
Но явно бързо ще го съсипеш :cry:
На българина в главата още от малък е заложена думичката "безплатно", трябва да се съобразиш с това. Има хиляди галимации да заобиколиш тази думичка, някои (явно с повече опит) го правят доста добре.
Обикновено избягвам да се въвличам в подобни безсмислени полемики, но все пак ще обясня:
- Решения за промяна на бизнес логика не се взимат от днес за утре. Те са базирани на статистика и показатели
- Ние не искаме "галимации". Подходът ни е директен и ясен за хора които ценят времето и разбират от бизнес.

Можеш да си спестиш коментарите от тук нататък. Не виждам нищо полезно за никого в тях!
Според мен сбърка, че изобщо се включи в темата в качеството си на част от екипа на сайта. :)
По-скоро си прав... Исках да разясня все пак какво се случва, каква ни е посоката и да благодаря за изразената подкрепа, но явно беше грешка. Това, че предложих помощ, съвети и т.н. също остана незабелязано разбира се.. важното е да има хейт...
Да споделя и аз моето мнение по темата.
КПД-беше един добър сайт за обяви където има и стойностни и безсмислени оферти.
За това човек носи глава на раменете си, за да може да пресее стойностните от плявата.
Който успява да помисли не го е било еня, че някой се надценява, а друг подценява.
Ще говоря за брашна в който съм имал конкретни наблюдения, а именно предложения за продажба на сайтове и интернет магазини.
Имало е, има и сега обяви за продажба на неразработени сайтове за 400-500 лв има и за 20-30 хил лв. , че и за по 100 хил.
Всеки разумен и що-годе грамотен ИТ образован би преценил дали и кое му е изгодно.
Моето мнение по темата.
Аз няма как да си позволя да платя 49.00 лв за да пусна обява за сайт-магазин, който продавам за 400-500 лв
Ще се обоснова защо.
Защото в този сайт вероятно ще съм вложил труд, време, плъгини, теми, идея и какво ли не още, което има своята стойност. Решил съм да сложа и малко печалба и се е формирала тази достъпна за клиента цена от 500 лв. Защо казвам достъпна: Защото на мнозина и тази цена е много. Нищо, че желаещия да го купи, ще развива бизнес с този магазин и ще печели. Нищо, че точно този магазин едва ли отстъпва на далеч по скъпи предложения, а дори в повечето случаи ги превъзхожда по много критерии. Но нямам право да имам претенции. Парите са на клиента/разбирай, този, който е заявил желание да купи магазина/ и той сам решава дали да купи или не.
Къде е драмата. Ще трябва да заплатя 49.99 лв за да публикувам тази моя обява.
И тогава автоматично печалбата ми се намаля драстично и обезсмисля продажбата.
Извода: Няма смисъл да плащам 49.99 лв за да се надявам някой да види моята обявя и я се обади я не. А ако се обади ще му е скъпо и пак няма да има сделка.
Някой ще каже: За да вземеш трябва да дадеш. Така е, но…
Може да се даде, толкова, колкото е допустимо и разумно.
Вероятно за този, който взема тези 49 лв са добре, но за този, който дава, може и да не го устройват.
Решение за мен: Спирам да публикувам обяви в КПД. Скъпо ми е.
Предложение към пишещия представител на КПД: Помислено ли е за това да се категоризират обявите и в различните категории, цената за обява да бъде различна.
Например за продажба на предприятие или както се писа по горе за волтаичен парк струващ милиони обявата да бъде с висока цена, а за по-ниско бюджетни проекти да бъде на поносима цена. Смятам, че може да се помисли по този въпрос, защото така вероятно не само аз, а и мнозина като мен, ще търсят алтернативно решение.

Почти съм убеден, дори сигурен, че много скоро ще се роди алтернативно решение и някой друг ще направи конкуренте сайт предлагащ подобна услуга с разумни цени.
Лично на мен групите във фейсбук ми вършат добра работа за реклама и то напълно безплатна.
Не бива да давам акъл на такива като вас, защото със сигурност сте по умни от мен и си знаете бизнеса, но ще ми е интересно да проследя, дали тази ваша смела стъпка ще успее да просъществува дълго.
Желая ви успех, а мен не ме мислете.
Това, дали ще пусна обява или не, ми е все тая.
Поздрави!
Хубав и полезен пост! Благодаря.

kpd.bg e най-големия и най-стария сайт за продажба на бизнеси в България, като онлайн бизнеси се листват доста по-рядко за съжаление.
Мислили сме разбира се за сегментиране на таксата според цената и/или категорията, но имаме не малък брой обяви в които продавачът не слага цена или е по договаряне. Това със сигурност ще се превърне в масова практика в момента в който се разбера как ценообразуваме и ще започне хитруването. Въпреки това, все още ни е в таск листата и мислим за най-добрия вариант за имплементация. Както вече споменах, разговаряме с всеки един продавач и предлагаме решения, които го устройват.
 
Последно редактирано:
Да споделя и аз моето мнение по темата.
КПД-беше един добър сайт за обяви където има и стойностни и безсмислени оферти.
За това човек носи глава на раменете си, за да може да пресее стойностните от плявата.
Който успява да помисли не го е било еня, че някой се надценява, а друг подценява.
Ще говоря за брашна в който съм имал конкретни наблюдения, а именно предложения за продажба на сайтове и интернет магазини.
Имало е, има и сега обяви за продажба на неразработени сайтове за 400-500 лв има и за 20-30 хил лв. , че и за по 100 хил.
Всеки разумен и що-годе грамотен ИТ образован би преценил дали и кое му е изгодно.
Моето мнение по темата.
Аз няма как да си позволя да платя 49.00 лв за да пусна обява за сайт-магазин, който продавам за 400-500 лв
Ще се обоснова защо.
Защото в този сайт вероятно ще съм вложил труд, време, плъгини, теми, идея и какво ли не още, което има своята стойност. Решил съм да сложа и малко печалба и се е формирала тази достъпна за клиента цена от 500 лв. Защо казвам достъпна: Защото на мнозина и тази цена е много. Нищо, че желаещия да го купи, ще развива бизнес с този магазин и ще печели. Нищо, че точно този магазин едва ли отстъпва на далеч по скъпи предложения, а дори в повечето случаи ги превъзхожда по много критерии. Но нямам право да имам претенции. Парите са на клиента/разбирай, този, който е заявил желание да купи магазина/ и той сам решава дали да купи или не.
Къде е драмата. Ще трябва да заплатя 49.99 лв за да публикувам тази моя обява.
И тогава автоматично печалбата ми се намаля драстично и обезсмисля продажбата.
Извода: Няма смисъл да плащам 49.99 лв за да се надявам някой да види моята обявя и я се обади я не. А ако се обади ще му е скъпо и пак няма да има сделка.
Някой ще каже: За да вземеш трябва да дадеш. Така е, но…
Може да се даде, толкова, колкото е допустимо и разумно.
Вероятно за този, който взема тези 49 лв са добре, но за този, който дава, може и да не го устройват.
Решение за мен: Спирам да публикувам обяви в КПД. Скъпо ми е.
Предложение към пишещия представител на КПД: Помислено ли е за това да се категоризират обявите и в различните категории, цената за обява да бъде различна.
Например за продажба на предприятие или както се писа по горе за волтаичен парк струващ милиони обявата да бъде с висока цена, а за по-ниско бюджетни проекти да бъде на поносима цена. Смятам, че може да се помисли по този въпрос, защото така вероятно не само аз, а и мнозина като мен, ще търсят алтернативно решение.

Почти съм убеден, дори сигурен, че много скоро ще се роди алтернативно решение и някой друг ще направи конкуренте сайт предлагащ подобна услуга с разумни цени.
Лично на мен групите във фейсбук ми вършат добра работа за реклама и то напълно безплатна.
Не бива да давам акъл на такива като вас, защото със сигурност сте по умни от мен и си знаете бизнеса, но ще ми е интересно да проследя, дали тази ваша смела стъпка ще успее да просъществува дълго.
Желая ви успех, а мен не ме мислете.
Това, дали ще пусна обява или не, ми е все тая.
Поздрави!
Отново искам да благодаря за този пост. Както вече споменах, сегментирането на таксата според цената на бизнеса беше и в нашия план за промяна. След предложението вчера, приоритетът за изпълнение беше вдигнат и е вече имплементиран. Така бизнеси, които се продават за 500 лева например ще заплащат само 9 лева такса.
 
Мхм, разгледах предишни проекти и опит на @czar

Мойте два цента.. парата да е обявена в началото на взаимоотношенията и прикачването на снимки да е в самата форма на обявата.. а не в отделен бутон, най-долу на майната си.., където очевидно и аз съм го пропуснал :D

Чакаме да видим новото.

Успех и от мен.
 
Аз не съм разглеждал предишни проекти, но доста слабо представяне в тая тема.
Успя да разгневи аудиторията, а за капак даже репортна единия.

Двойка по PR и 3+ по маркетинг, щото поне е наизустил и може да декламира обичайния за занаята траш.

То се иска такт за тая работа, добра преценка, ориентация в конкретната среда и прочие умения за комуникация.

ПП: Една бонус точка за това че успя да остави поне някои доволни, като прибра и по 9 лева на всичкото отгоре... :D
 
Мисля, че промяната е за добро, само ме е яд, че не си вкарах обявата онзи ден за без пари. :) Иначе от KPD стартирах бизнес кариерата си с няколко joint venture проекта, за които намерих 100% финансиране от хора там, имах възможност да реализирам още няколко идеи в последствие, но просто нямах време за тях - все с хора от KPD.

Първият ми клиент във фрийлансърската ми кариера беше от там, и ако не беше той, за да се хвърля в дълбокото, никога нямаше да имам 10-годишна успешна кариера като Facebook ads фрийлансър и в последствие собственик на агенция. За всичките ми добри и недобри моменти през последните 12-13 години мога да съм благодарен на KPD, защото дори по много косвен начин всичко тръгна от там.

Ако този пост помогне на някой да направи първата крачка и да реализира идеята си, или на KPD да направи няколкостотин лева от обяви, така е редно. :)

Скоро ще си пусна и аз бизнеса там, сега след като знам, че няма да потъне измежду реклами за дъвки и дървен мтериал за зимата това само ме решава повече да пусна обява, така че добър ход - мисля, че си струва човек да плати 50лв. за да има повече импресии и по-малко конкуренция в сайт като този.

Това не е платена реклама на сайта, нито съм асоцииран с КПД по някакъв начин, но в момента съм в добро място в живота ми отчасти благодарение на няколкото ми взимания-давания със сайта, и съм фен на реципрочноста, особено когато не ми струва никакви пари и усилия да я реализирам. :)
 
Аз не съм разглеждал предишни проекти, но доста слабо представяне в тая тема.
Успя да разгневи аудиторията, а за капак даже репортна единия.

Двойка по PR и 3+ по маркетинг, щото поне е наизустил и може да декламира обичайния за занаята траш.

То се иска такт за тая работа, добра преценка, ориентация в конкретната среда и прочие умения за комуникация.

ПП: Една бонус точка за това че успя да остави поне някои доволни, като прибра и по 9 лева на всичкото отгоре... :D
Да разгневи аудиторията? Като гледам си само ти и "репортнатия" Не съм имал намерение да правя PR или маркетинг. Включих се в темата, с покана, за да напиша малко повече детайли, да получа съвети и градивна критика, но не от семкаджии а от знаещи и хора с опит. Както се вижда, не съм активен тук от 12 години, така че не знам какво NovaPS е гледал като опит и проекти. Разбира се му благодаря за съветите и пожеланията.

 
Мисля, че промяната е за добро, само ме е яд, че не си вкарах обявата онзи ден за без пари. :) Иначе от KPD стартирах бизнес кариерата си с няколко joint venture проекта, за които намерих 100% финансиране от хора там, имах възможност да реализирам още няколко идеи в последствие, но просто нямах време за тях - все с хора от KPD.

Първият ми клиент във фрийлансърската ми кариера беше от там, и ако не беше той, за да се хвърля в дълбокото, никога нямаше да имам 10-годишна успешна кариера като Facebook ads фрийлансър и в последствие собственик на агенция. За всичките ми добри и недобри моменти през последните 12-13 години мога да съм благодарен на KPD, защото дори по много косвен начин всичко тръгна от там.

Ако този пост помогне на някой да направи първата крачка и да реализира идеята си, или на KPD да направи няколкостотин лева от обяви, така е редно. :)

Скоро ще си пусна и аз бизнеса там, сега след като знам, че няма да потъне измежду реклами за дъвки и дървен мтериал за зимата това само ме решава повече да пусна обява, така че добър ход - мисля, че си струва човек да плати 50лв. за да има повече импресии и по-малко конкуренция в сайт като този.

Това не е платена реклама на сайта, нито съм асоцииран с КПД по някакъв начин, но в момента съм в добро място в живота ми отчасти благодарение на няколкото ми взимания-давания със сайта, и съм фен на реципрочноста, особено когато не ми струва никакви пари и усилия да я реализирам. :)
Благодаря за хубавите думи за kpd.bg (макар и те да не са заслуга на сегашния екип) Пишете ми когато решите да пуснете бизнеса си за продажба и ще го листнем безплатно (най-малкото да не Ви ви е яд за изпуснатия момент). Моля да ме контакнете на лично, тъй като имаме нужда от професионална помощ за рекламна стратегия (не само за KPD)
 
Абе къде са хората с по няколко хиляди долара рекламен бюджет в олх и фб
Разбира се е чудесно да се плаща за публикуване в КПД, както писаха и по горе в значителна степен ще се отсеят семкаджиите.
Това с 300 лв продажбите на сайтове не е бизнес, не е и предприемачество, по скоро спада към фрийленса. Има си достатъчно места за постване на такива оферти.
Щом като имате 100 лв за книгата на Толкин и 4-500 за семинари, ще намерите едни 50 за продажба на бизнес (ако е бизнес де).
Дори би било супер, ако и този форум е платен, примерно 20 лв намесец. Така поне може би няма да се налага да четем толкова глупости.
 

Горе