Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Аз също смятам, че е излишна екстра, но се чудя дали да не опитам. Много ли товари допълнително сайта ?
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Определено и аз съм съгласна на 100%, че лайф чата е работеща придобивка за всеки продаващ сайт! Наистина отнема време, но нищо по-важно от клиента няма. Няма и евтин и безплатен обяд. Наистина вярвам, че висококачественото обслужване на всеки клиент, които има въпроси, а всеки има, е от особена и критична важност за растеж на всеки онлайн бизнес.
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Много е удобно и със сигурност е полезно за потенциалния клиент, за тези, които само разглеждат е малко досадно така че всеки си преценя сам ...
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Втори месец вече използвам zopim.com (платен абонамент, отначало опитах с месец безплатен) и мога да кажа, че определено помага - доста помага в продажбите...въпреки, че хората ги мързи (потребителите), мързи ги да пишат, мързи ги да четат, но като намериш тънката линия, всичко си е ок :) Препоръчвам да се слагат онлайн чатове във фирмени сайтове! (не е казано, че трябва да е непременно зопим-а)
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Благодаря ти за инструмента! Много е полезен и наистина има голям ефект! :) +1
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Видяхте ли че Zopim има андроид версия ?
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Видяхме... и какво от това...

Аз го разкарах, защото ми забавя скапания (и без това бавен сайт) два пъти. Когато го направят по-бърз пак ще го сложа...
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

mvmrik е прав- хубаво е колкото може по-дълго да има човек онлайн. Или ако не постоянно на линия, то поне 1/3 от деня. Аз ползвам zopim за моя и не успявам повече от 1- 2 часа дневно да съм онлайн. При офлайн пак си има ползи, обаче тъй като уиджет-а за лайв чат много често стимулира посетителя все пак да отправи запитване, което си е от полза, така шансът да се реализира продажба след запитване нараства. При мен запитванията впрочем над 80% идват през чат формата вместо контактната форма.
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Повечето хора като мен наистина ползват лайф чата за подробна информация, добра идея си е :)
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Не бих си сложила такава опция на сайта си.Мисля,че ще се усложнява работата вместо да се опростява.
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Предлагам услугите си като chat- support. Имам опит като такъв към компания от САЩ.
При интерес от Ваша страна, моля свържете се с мен на телефон 0884 24 58 72 - Иван.
Благодаря за вниманието Ви и успешен ден!
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Изпробвах зопим на 2 сайта , доста приятно стои. Сложил съм име на човека Live Support защото го ползвам на 2та сайта( за сега) и не мога да го сложа името на домейна. Сега само чакам трафик и да вземе някой да ме пита нещо :)
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Помага честно казано, стига да има кой да седи там и да пише, аз рядко имам време. Иначе нещо не ми стои добре на дизайна на сайта, ама да има там. Често хората направо си пишат там като не съм онлайн , за да питат нещо кога ще е налично, каква е гаранцията или друго. Получавам директо на мейла съобщенията и е много удобно. Иначе е готино, когато влизам в чата, мога да си го позволя по не повече от час-два на ден в момента. Но като си онлайн първо виждаш всички посетители в сайта, кой къде е , какво посещава, направо им четеш мислите мухуху :D Като си хареса нещо, дава на как да поръчам, после дават на доставка и накрая в количката, което ти помага с някои неща, не е малка информация. Иначе за малкото време, което съм влизал по час на ден някъде имам доста добра успеваемост. От 6 чата, които съм започнал имам 2 продажби, като останалите не са се навили да купят най-вече, защото продукта е бил изчерпан. Така или иначе при всички чатове, хората са някакви много очаровани и ми казват, че сме супер отзивчиви и помагащи. Те разбира се не знаят, че аз съм човекът-магазин и няма други хора в офиса :D :D Един човек даже поръча и каза, че го прави само заради супер доброто отношение. :D
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Зависи какво продаваш,дали е нужна руса мацка изобщо.
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Ако седи руса мадама на видео чата да показва и обеснява продукта ще се вдигне конверсията!

Стан, аз съм твърдо ЗА! :lol:
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Пети ден минава от както е сложен един такъв чат. До момента няма нито едно запитване към оператор. Чата е zopim но едва ли има значение точно кой чат се използва.
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

И аз съм така , сложил съм на 2 сайта , но ми е слаб и трафика... предполагам ако някой се реши да купува е хубаво да има такова нещо за да зададе въпрос бързо и лесно.
Определено вдъхва някакво доверие от страна на клиентите.
 
От: Live Chat - Една ДОСТА ПЕЧЕЛИВША идея за продаващите

Тъкава ти е нишата аз от година го имам и за една година на рибарскяи сайт само 1 посетител в чата/. Водолазите обаче са друга работа.
Онлайн чата се влияе от нишата много , това е моя извод.
Може би ако продавах прахчета за отслабване щеше да е малко по- натоварен ....


Пети ден минава от както е сложен един такъв чат. До момента няма нито едно запитване към оператор. Чата е zopim но едва ли има значение точно кой чат се използва.
 

Горе