Аукцион за: MAN.info сега на търг във Flippa

От: MAN.info сега на търг във Flippa

Домейнът е продаден. Остава в български ръце, което е хубавото. Продаден е за малко над 4000 лева.

Благодаря на всички за интереса.
 
Последно редактирано:
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Ще ти кажа след края на търга:wink:


И за колко го взе ако не е тайна ? Че на всички ни е интересно :)
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

И накрая какво излезна че БГ сме си по на пичове от целата пасмина във Флипата с големите претенции

Честито на купувача - Определено добра инвестиция
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Флипа е най-ужасното място за продажба на домейни и няколкото експеримента, които си направих последният месец ме убедиха в това. Флипа е сайт за продажба на сайтове. Домейни на добри цени там продават фаворизирани продавачи от flippa на които flippa предоставя leads и безплатни ъпдейти за по - добро рекламиране на съответният домейн. За справка - Newborn.info се продаде за 1200 долара. Това е безумие. Но домейнът беше "Editor's choice". Така и не направиха Man.info Editor's choice. Въпреки, че ми обещаха. Както и да е - те си определят политиката, а аз си определям къде да си продавам домейните - повече никога там.

Инвестицията е наистина добра. За мен домейнът струва повече и очаквах повече, но мога да кажа, че съм доволен от сделката.
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Флипа е най-ужасното място за продажба на домейни и няколкото експеримента, които си направих последният месец ме убедиха в това. Флипа е сайт за продажба на сайтове. Домейни на добри цени там продават фаворизирани продавачи от flippa на които flippa предоставя leads и безплатни ъпдейти за по - добро рекламиране на съответният домейн. За справка - Newborn.info се продаде за 1200 долара. Това е безумие. Но домейнът беше "Editor's choice". Така и не направиха Man.info Editor's choice. Въпреки, че ми обещаха. Както и да е - те си определят политиката, а аз си определям къде да си продавам домейните - повече никога там.

Инвестицията е наистина добра. За мен домейнът струва повече и очаквах повече, но мога да кажа, че съм доволен от сделката.



Първо, честито че продаде домейна - важно е, че си доволен ( мое мнение е, че трябва да си много доволен ) :) очаквания винаги има големи, но реалността понякога е друга. смятам че си направил добър марж и това е важното.

Второ, напълно съм съгласен с теб по отношение на Флипата и със сайтовете е така, наблюдавам ги редовно от 15 месеца и винаги някакви безумия се продават на безумни цени, ако искаш да си купиш хубав домейн на прилични цени това е мястото но да продадеш с профит - Ццццц.....

Успех и за в бъдеще.
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Флипата мамят - 6 преглеждания и 7 записали се да следят обявата
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Флипа е най-ужасното място за продажба на домейни и няколкото експеримента, които си направих последният месец ме убедиха в това.

А какво препоръчваш? В Седо е голямо мъртвило, Дади-то е доста оакано, Афтърник не знам как са но мернах някаде че взимат 30% комисионна...
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

А какво препоръчваш? В Седо е голямо мъртвило, Дади-то е доста оакано, Афтърник не знам как са но мернах някаде че взимат 30% комисионна...
Идея си нямам и аз, всички вземат големи такси а насреща нищо
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Флипата мамят - 6 преглеждания и 7 записали се да следят обявата

Ти си седмия гледащ обявата, теб атоматично мисля те слага като "уатчер", но е истина че ако не си платиш едни 235 и кусур долара шанса да ти видят обявата е минимален. С $9 за листване трудно се получават нещата....
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

А какво препоръчваш? В Седо е голямо мъртвило, Дади-то е доста оакано, Афтърник не знам как са но мернах някаде че взимат 30% комисионна...

Дори в eBay щеше да се продаде за повече..
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Честито и на двете страни! Продавача доволен и купувача доволен. А къде е ставало наддаването? Минаваха ми мисли и аз да се включа във Флипа, но не знаех че пазаренето става и на друго място...
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Флипа е най-ужасното място за продажба на домейни и няколкото експеримента, които си направих последният месец ме убедиха в това. Флипа е сайт за продажба на сайтове. Домейни на добри цени там продават фаворизирани продавачи от flippa на които flippa предоставя leads и безплатни ъпдейти за по - добро рекламиране на съответният домейн. За справка - Newborn.info се продаде за 1200 долара. Това е безумие. Но домейнът беше "Editor's choice". Така и не направиха Man.info Editor's choice. Въпреки, че ми обещаха. Както и да е - те си определят политиката, а аз си определям къде да си продавам домейните - повече никога там.

Инвестицията е наистина добра. За мен домейнът струва повече и очаквах повече, но мога да кажа, че съм доволен от сделката.
Мисля беше казал, че си доволен от Флипата,,,, а сега къде щесе орентираш за продажба на домейни
Къде е правилното място?
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Продажба през СЕДО, Afternic, Godaddy - колкото повече канали, толкова по-добре. И най-важното - изпращане на имейли на потенциалните крайни клиенти за домейна.
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Продажба през СЕДО, Afternic, Godaddy - колкото повече канали, толкова по-добре. И най-важното - изпращане на имейли на потенциалните крайни клиенти за домейна.

Как да ги разберем потенциалните
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Вчера пуснах един 5-буквен .com във sedo и веднага ме налазиха скамърите. Накратко - потенциален купуваш или брокер се свързва с вас, казва че има купуваш, но трябва да платите domain appraisal за 80-90 долара, като услужливо ви дава линкове. Така че трябва да се внимава...

Рипортнал съм ги в Gmail/Google, SpamCop, GoDaddy като регистратор, хостинга им, някакъв сайт на FBI за скамове и на компанията за чиито служител се представя тоя кавал.

Ето я и кореспонденцията:

Hello!

I represent an investor from Norway who needs *****.com for a new project.

Are you still interested in selling this domain? If so, please reply back to our email and I will provide you with further details how to proceed with the sale.

My client would be prepared to pay a sum in $X,XXX - $XX,XXX range to secure this domain name. If you expect another figure, we can discuss it.

Our company is in web hosting business. We also provide brokerage service for domain buyers and sellers.

If you have other domain names for sale, please email me the list. I have regular meetings with major domain investors.

Regards,
*******

И след това във втория мейл:

My client offers a sum in $X,XXX - $XX, XXX range. The exact figure will depend on the appraisal results (see below).

Before my client buys he will need three things from you:

To be sure in legitimacy of this sale and to avoid possible trademark problems my client buys domains certified by an official certification authority.

The certificate must include three essential things:

1. Independent manual valuation of the market price. My client does not trust automated valuations. The expert evaluation will help to determine the true value of your domain's worth so you can maximize profits during the sale.

2. Trademark infringement verification. It proves your domain has no trademark problems.

3. Verification of restrictions. It proves you are a legitimate owner and your domain has no any obligations and restrictions.

If your domain has been certified please email me the certificate and we will proceed with the sale. If you don’t have the certificate it’s not a problem. I may send you a link where you can obtain it. Please don’t worry. It won’t take much time and money. It takes 1-2 minutes to order it. The results will be sent to you within 24 hours. Then you send me the certificate via email and we’ll proceed with the sale.

As a broker I’m very interested in a good valuation part of this certificate because my client pays me a commission (10-15% of the sale price) on every domain purchase. So I’m not interested in a low price too. You can read about the certificate agency at: ***************** (“Domain Broker” is my nickname).

The process is very easy:

1. Go to the certification authority site and order a certificate for your domain. Just submit your domain and let them know you have a buyer with $X,XXX offer and you need an evaluation near this value. After several hours you will get the results. If the appraised value in your certificate comes higher we will increase our offer accordingly.

2. Then send these results via email and we’ll proceed with the deal.

If you are new to the certification process I can help you with step by step instructions.

Sincerely yours,
*******
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

Същият емайл получих и аз.. обменихме няколко емайла (нарочно) и ми предложи първо да взема нещо си там някакъв документ за 80 $... и спряхме да комуникираме.
 
От: MAN.info сега на търг във Flippa

чети в namepros.com форумите... има специална тема за това..доста подробно обяснено всичко при това.
Не ве за изпращането на мейли, как да ги отсеем
 

Горе