Opencart 200 CPU минути

От: Opencart 200 CPU минути

Положението от вчера е плачевно и плашещо CPU е скочило над тавана увеличило се е и средното време за изпълнение на скриптовете. Новата платформа е пусната на 14 и от тогава всичко отива на горе. Има ли някой който да погледне платформата защо се случва всичко това. Надявам се днес нещата да се нормализират малко от малко.
cpu.jpg
php.jpg
 
От: Opencart 200 CPU минути

А дали не става въпрос за зле конфигуриран сървър? Защо не помолиш от хостинга да видят коя част от сайта ти точно товари. Едва ли си първия човек в света с голям магазин на Opencart.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Сайта е на споделен хостинг и едва ли мога да конфигурирам нещо по него. Казаха ми само че най-товарещата страница е началната. След малко пак ще им се обаждам да питам как е времето до момента.
 
знаеш ли какво не ми харесва в опън карт всичко е платено като екстеншъни и не е евтино http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_search= cache

толкова за специализираните cms ако сайта беше на друпал кеша щеше да е в ядрото а за урд пресс има много кеширащи плъгини без пари


хостинга може да ги питаш за fcgi с опткод оптимайзър (xcahe) например и да видите как е натоварването тогава ... на натоварен сървяър с такава конфигурация съм смъквал лоуда около 3 пъти
 
От: Opencart 200 CPU минути

Това го бях сложил http://www.opencart.com/index.php?r...n/info&extension_id=6204&filter_search= cache но го премахнах защото нямах идея от къде дойде натоварването. Като се пооправят нещата ще го пусна пак да видим. Ще ги питам за това fcgi с опткод оптимайзър.
 
това е решението :) плюс ако го сложиш може да видиш дали нещо такова е активно APC & XCache In-Memory caching support. може да си имаш xcache инсталиран бай дефулт

и сътоветно да си избереше xcache ще паден лоуда със сигурност

ти нали имаше тема че си сменил директорията на магазина преди няколко дни - може да е натоварено защото разлините ботове де преиндексират в момента
 
От: Opencart 200 CPU минути

Ами преди директорията беше /shop но там не беше индексиран магазина защото беше в профилактика. Но на основния домейн от три години си има магазин който е добре индексиран но трябваше да сменя платформата от tomatocart на opencart. Томатото е хубава система но няма добра поддръжка иначе повечето неща който са като модули или естеншъни при опен карт томатото си ги има вградени. APC & XCache In-Memory caching support това го няма инсталирано. :twisted:
 
И без APC & XCache In-Memory caching support може ще кешира върху диска и ще има подобрение... но с xcache или apc ще постигнеш пълната възможна скорост стига да е читав плъгина - че не съм работил с него
 
От: Opencart 200 CPU минути

Аз току що проведох тестовете със инсталиран модул за скорост.
test.jpg
Без инсталиран модул
test1.jpg
Според мен няма голяма разлика освен намаляване малко в броя на заявките. Процесорните минути са паднали на 86 до момента което пак е много но в сравнение със вчера е направо добре.
 
Значи теб това да са малко заявките и да паден процесорното време не да дава - остави го за 24 часа включен плъгина и кажи как са минутите

в момента не му ползваш 100% от възможностите
 
От: Opencart 200 CPU минути

Вчера процесорните минути са били 112. За днес имам 46 процесорни минути което пак е много но са започнали да падат.Активирал съм плъдина за скорост и днес няма да пипам нищо да видя дали ще има резултати. Лошото е че скриптовете се изпълняват за 0.50 сек.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Аз ограничих времето за обхождане на бота и от 60-70 минути процесорно време стана на 25-30!
При мен нещата сработиха както трябва, само дето се чудя на това дето Coolice е писал.. и не знам дали да не върна обхождането на бота да е пак нормално, а да му сложа ограничение на времето то роботс.тхт
 
От: Opencart 200 CPU минути

Така модули не модули времето е 200 минути за 24 часа. Моля ви някой разбиращ от опенкарт да ми помогне.

Колко сайта имаш на този споделен хостинг?
 

Горе