Opencart 200 CPU минути

От: Opencart 200 CPU минути

Надявам се днес да падне още времето до 17:00 беше малко над 40 минути. Вечер обаче сайта се посещава най- много и ще кажа утре сутринта как е положението. Днес разреших гугле отново да рови по сайта. Лошото е че php скриптовете се изпълняват за около 0.50 секунди.
 
Аз на моя човек му казах че ако иска да има опредлени модули включени да си пусне по голям план

или да го прави това с генерира веднъж ... сейва като статичен файл през браузъра и спира модула...
 
От: Opencart 200 CPU минути

Аз погледнах този модул на пазарувай.ком но той е генериран един път на 15 този месец. Но все пак не ги знам и те какъв трафик правят за да добавят нещата в техния сайт. Но това не е добре както казваш ти да се генерира постоянно и да лапа ресурсите. Аз по голям план няма как да взема защото този е максимум а за по- скъп с тези продажби е направо безсмислено.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Добро утро на всички днес май ще черпя. Времето е спаднало на 67 минути. Лошото е че скриптовете се изпълняват за 0,50 сек е и това ако се оправи ще падне още но едва ли ще има как.
 
От: Opencart 200 CPU минути

И моето време е там някъде 60-90 минути. В интерес на истината щом е под 110 минути (за моя план), не му обръщам внимание. :)
 
От: Opencart 200 CPU минути

Да но при мен ще се окаже от темата. Като пусна да се показват малко повече нови продукти и една категория по избор и времето скача драстично. Няколко дена пак надхвърля 200 минути. Сега правиха някакви промени и ще се надявам да дават резултат защото това вече не се търпи. Писах и няколко пъти до поддръжката на темата но те си казват само темата е оптимизирана и иска повече ресурси. Някой има ли идея категориите дали оказват голямо влияние на ресурсите защото няколко пъти попадам на мнения че опен карт не се справя много добре с повече категории и CPU ресурсите скачат.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Тия теми за опенкарта са доста проблемни и често създават доста ядове, в старанието да направят "хубава" тема, авторите на въпросните теми се оливат и блъскат кви ли не глупости и е*бават майката на пейзажа.
Ние в момента работим по един нов проект, към момента имаме качени около 4500-4600 продукта и магазина освен че лети, не товари грам хоста. Товара е 28-45 минути, а това за подобно количество продукти е смешно.
Ползваме си дефолтната тема, леко само модната от към цветове и визия, без да пипаме нищо друго. Клиента е доволен, ние дваж повече...:D
 
От: Opencart 200 CPU минути

Тия теми за опенкарта са доста проблемни и често създават доста ядове, в старанието да направят "хубава" тема, авторите на въпросните теми се оливат и блъскат кви ли не глупости и е*бават майката на пейзажа.
Ние в момента работим по един нов проект, към момента имаме качени около 4500-4600 продукта и магазина освен че лети, не товари грам хоста. Товара е 28-45 минути, а това за подобно количество продукти е смешно.
Ползваме си дефолтната тема, леко само модната от към цветове и визия, без да пипаме нищо друго. Клиента е доволен, ние дваж повече...:D

Много зависи кой прави темата. Може да се натовари страшно много със скриптове, големи изображения и прочие и пак процесора да мърка и сайта да отваря бързо.
HTML5 дизайните които страшно не ми харесва как започват всички да се "гаврят" с нововъведението е лесен и много по-лек вариант за дизайн на магазин.
Ако се направи хибрид между html5 едноцветни, разхвърляни, квадратни, обемни, големи, не-пропорционални.. "професионални" говна и старият дизайн става произведение на изкуството което ще е на мода доста дълго време според мен :)
 
От: Opencart 200 CPU минути

категории, подкатегории, продукти = повече mysql заявки. Ако това води до повишаване на разхода на процесорно време значи заявките не са оптимизирани. Това може да е в следствие на липса или неизползване на индекси в таблиците, или просто структурата на базата е такава, че не може да се оптимизира и наистина иска повече ресурс. Ако добавянето на индекси от страна на програмистите на темата не помогне си малко в патова ситуация: трябва да избереш дали да осакатиш сайта, като намалиш категориите и подкатегориите или да увеличиш разходите за сървър.
 
От: Opencart 200 CPU минути

трябва да избереш дали да осакатиш сайта, като намалиш категориите и подкатегориите или да увеличиш разходите за сървър.
Предпочитам да не осакатявам повече сайта при условие че харесах темата и съм спрял доста неща. Сигурно ще се наложи да вдигам ресурсите като взема един малък VPS, Доста пъти писах на поддръжката на темата и те ми казват че е оптимизирана и така нататък аз не мога да се преборя с тях карат ме да изключвам разни модули като менюто на темата и избрани категории. Аз като ги изключа тези модули от темата тя за какво ми е при условие че съм платил 70 долара за нея. Взех я от bossthemes.com така че имайте си едно на ум ако взимате теми от там иначе и по дизайна имаше проблеми но тях ги отстраняваха на време.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Предпочитам да не осакатявам повече сайта при условие че харесах темата и съм спрял доста неща. Сигурно ще се наложи да вдигам ресурсите като взема един малък VPS, Доста пъти писах на поддръжката на темата и те ми казват че е оптимизирана и така нататък аз не мога да се преборя с тях карат ме да изключвам разни модули като менюто на темата и избрани категории. Аз като ги изключа тези модули от темата тя за какво ми е при условие че съм платил 70 долара за нея. Взех я от bossthemes.com така че имайте си едно на ум ако взимате теми от там иначе и по дизайна имаше проблеми но тях ги отстраняваха на време.

Здрасти,
Знаеш ли какво се сетих.. виж как стоят нещата за един клауд..
Имаше някаква такава схема.
Качваш сайта на клауда и ти намалява значително ПЦУ-то ;)
 
От: Opencart 200 CPU минути

Суперхостинг предлагат подобна клауд услуга

едит: Темите винаги могат да се редактират с по-не товарещи скриптове идентични с товарещите.
Никой няма да се занимава да реконструира темата за едно потупване по рамото. Възможно е да пуснат нова версия с модификациите.
Така ще изкарат двойно стотинки и излизат добрите дизайнери.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Суперхостинг предлагат подобна клауд услуга

едит: Темите винаги могат да се редактират с по-не товарещи скриптове идентични с товарещите.
Никой няма да се занимава да реконструира темата за едно потупване по рамото. Възможно е да пуснат нова версия с модификациите.
Така ще изкарат двойно стотинки и излизат добрите дизайнери.

Да за суперхостинг говоря.. аз съм на тях ама план май, че беше на ИЦН..
 
От: Opencart 200 CPU минути

Облак или CDN?

При CDN-а обаче може да имаш проблеми със кеширането и трябва да го оптимизираш (да се чете "наистина да разбираш какво правиш") :)
 
От: Opencart 200 CPU минути

Тъкмо се махнах от облаците и не мисля пак да ги ползвам.

Не мисля, че с малък VPS ще постигнеш кой знае каква производителност.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Това дали би свършило работа Ram 512 1 процесор CentOS 5.5 - 32bit и Kloxo или webmin Това мога да си позволя на този етап.

Ами не знам тези 512 мегабайта RAM за кое по-напред ще стигнат? - за mysql, за кеш, за контролен панел?
 
Re: От: Opencart 200 CPU минути

Ами не знам тези 512 мегабайта RAM за кое по-напред ще стигнат? - за mysql, за кеш, за контролен панел?

Принципно че са малко малко са ама не всички сме скочили на ентерпрайс клас сървъри от начало.... аз съм бил на сингълкор на 3 гхз сървър с 512 рам (желязо не виртуал) до 2010 и се държеше сравнително добре а имах в пъти по товарещи сайтове от неговите... ще си пусне кеширания и опткод акселератор и ще цепи мрака ;) само да му стига вцпуто ....
 

Горе