Opencart 200 CPU минути

От: Re: От: Opencart 200 CPU минути

Принципно че са малко малко са ама не всички сме скочили на ентерпрайс клас сървъри от начало.... аз съм бил на сингълкор на 3 гхз сървър с 512 рам (желязо не виртуал) до 2010 и се държеше сравнително добре а имах в пъти по товарещи сайтове от неговите... ще си пусне кеширания и опткод акселератор и ще цепи мрака ;) само да му стига вцпуто ....

ОК, нека пробва, но като гледам вече е мигрирал от cloud към shared, което ме навява на мисълта, че на разтегливата услуга, не е получил кой знае каква производителност. При това преди да смени темата на opencart. Ако bottleneck-а му е CPU ще закърпи положението за няколко месеца, но ако е vmem или I/O твърде много се съмнявам, че ще му стигне. Все пак аз не съм меродавно мнение, защото съм фен на Magento и там се работи с далеч по-извратени виртуални технологии и показатели.
 
От: Opencart 200 CPU минути

От клауда се махнах по друга причина но за нея може в друга тема. За по висок ВПС в момента не мога да мисля ако не ще мисля как да са оптимизират нещата. Ако ли не ще махам админ панела и каквото може за да се олекотят нещата пък ще видим какво ще се получи.
 
Re: От: Re: От: Opencart 200 CPU минути

ОК, нека пробва, но като гледам вече е мигрирал от cloud към shared, което ме навява на мисълта, че на разтегливата услуга, не е получил кой знае каква производителност. При това преди да смени темата на opencart. Ако bottleneck-а му е CPU ще закърпи положението за няколко месеца, но ако е vmem или I/O твърде много се съмнявам, че ще му стигне. Все пак аз не съм меродавно мнение, защото съм фен на Magento и там се работи с далеч по-извратени виртуални технологии и показатели.

Ама аз си държа на моето на шеърд иото му при клауд линукс дефултно ще е заключено на IO (kBps) 1024 .... може да измъкне повече от дефултните настройки на някой впс доставчик :) за паметта ако не се оправи с кеширанята съм съгласен че може да е малко :|.... разликата ще е във съпорта който ще получи ама ако човек иска да се пробва и да се научи, покрай бюджетна ситуация по изгодно от тези оферти няма http://www.lowendbox.com/ ...
 
От: Opencart 200 CPU минути

Ето малко статистика от днес. На моменти имаше по повече от 70 човека онлайн защото малко ме флуйдиха явно но горе долу нещата отминаха.
 

Прикачени файлове

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    42.1 KB · Преглеждания: 17
Последно редактирано:
От: Opencart 200 CPU минути

Скоро време ще пусна модул на отделна система с който се внедрява всичко в админ менюто на опенкарт.
Тя защитава от нежелани ботове, флууденета, msql, xss, shell.. хаквания и мазаници като води и хронология кой, как и кога :)
Също така показва и последните променени файлове из хоста.
Ако имаш недоброжелатели ще ти облекчи и процесорното време.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Това ще бъде интересна система и бих се възползвал от такава. За сега сървърчето се държи добре ще видим днес как ще бъде.

Като гледам имаш леки прекъсвания, но ако не са от тестовете с benchmark, то днес предполагам ще ги ковнат. Успех с магазина :)
 
От: Opencart 200 CPU минути

Здравейте на всички до момента има над 160 уникални посещения което е нормално за сайта и нещата със сървъра са много добре ето и графиката за неговото натоварване. За мен нещата със натоварването на ВПС-чето са направо перфектни.

natovarvane.jpg
 

Горе