Opencart 200 CPU минути

От: Opencart 200 CPU минути

Тези две IP ги забраних. От хостинга включиха и гео модул и сега сайта е видим само за няколко държави. Все пак едва ли някой от Китай би си поръчал въдица.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Имам предвид, че съм изключил и СЕО модулите, както направих и на моя сайт и сега нещата са доста по-добре.
Ако не сменяй темата само за тест и си направи бекъп.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Сега ми казаха че има прекалено много заявки над 100 на главната страница. Предлагат да ги намалят на 50. Дали ще има ефект от това и ще падни ли CPU времето.
 
От: Opencart 200 CPU минути

За SQL заявки ли става въпрос? Виждат ми се множко. Нали кеширащите плъгини са точно за намаляване на обръщенията към базата и другите излишни изчисления.
 
сега гледам панела сайта - на едно приятелче има 5 посетители на кръст 87 минути е навътял не мога да го хвана от къде

освен опция той подава xml фиид с продуктите до шопинг агрегатор освен да е от това друго не виждам
 
От: Opencart 200 CPU минути

Ами то и аз съм подал файл в пазарувай но не вярвам да е от това или поне така си мисля. Едва ли съм първия и последен подал продукти на пазарувай.ком
 
Re: От: Opencart 200 CPU минути

Ами то и аз съм подал файл в пазарувай но не вярвам да е от това или поне така си мисля. Едва ли съм първия и последен подал продукти на пазарувай.ком

въпроса е е че ги този фиид ти го генерира всеки път при поискване .... ушляпах един скрапър след час ще видя как е и евентуално ще го спра фиида да тествам как е

едно не мога да разбера защо се хващат за минутите като хостинга който моя човек ползва явно е на клауд линукс демек може да му го ограничат да се забавя ползвания сайт като му намалеят реусрсите а не да го карат да ъпдейтва..
 
Re: От: Opencart 200 CPU минути

веднага излезе от червната зона на паметта Screenshot from 2013-02-18 18:43:17.png


mCPU - Макс. ползване на процесора (%) падна от 50 - 75 на 25 което е 2 до 3 пъти подобрение - дано е достатъчно...

добър съм :) мисля че му реших проблема ... ако иска да подава фиид явно му трябва по голям хостинг план на моя човек...

твоя не можахме толкова бързо понеже нямаме достъп да видим какво става и си беше малко хвъляне на боб...

утре ще каже как е
 
Re: От: Opencart 200 CPU минути

Ами то и аз съм подал файл в пазарувай но не вярвам да е от това или поне така си мисля. Едва ли съм първия и последен подал продукти на пазарувай.ком

още нещо ми хрумна ако при теб е от фиида също може да си го генерираш веднъж да го сейвнеш в статичен файл и да го подаваш него и само като имаш промени да го пускаш да го генерира и да подменяш статични файл

пп - да в това е бил проблема ето го и на графика

lvechart.cgi.png
 
Последно редактирано от модератор:
От: Opencart 200 CPU минути

Ами сега и аз ще проверя лошото е че при мен статистиката идва за 24 часа. Но ако е от този файл дето подавам направо нямам думи. След като резнах google вчера сутринта времето е паднало на 112 минути. Файла при мен е csv и е с дата 14 и не се е генерирал нов но знае ли човек с тия аномалии който се случват.
 
От: Opencart 200 CPU минути

Сега проверих и в google webmasters чи имам индексирани 2 202 от изпратени 2244 а до вчера на обяд бяха само 36 индексирани. Процесорното време до момента е 12 минути което за мен е :beer:
Crawl-delay: 10 Правилото е игнорирано от Googlebot
 
От: Opencart 200 CPU минути

Сега проверих и в google webmasters чи имам индексирани 2 202 от изпратени 2244 а до вчера на обяд бяха само 36 индексирани. Процесорното време до момента е 12 минути което за мен е :beer:
Crawl-delay: 10 Правилото е игнорирано от Googlebot

Значи ти си човека ! :) :|
 
Re: От: Opencart 200 CPU минути

Ами сега и аз ще проверя лошото е че при мен статистиката идва за 24 часа. Но ако е от този файл дето подавам направо нямам думи. След като резнах google вчера сутринта времето е паднало на 112 минути. Файла при мен е csv и е с дата 14 и не се е генерирал нов но знае ли човек с тия аномалии който се случват.

значи при моя човек самия модул се разплуваше в паметта нормално ползва 70 мб а като е включен удря лимита от един гигабайт като напълни паметта на виртуалната машина почва да товари процесора и да яде минути..... малко са навързани нещата
 

Горе