Pokemon Go заразата

Не знам защо тая игра стана толкова популярна.
Ясно е,че е иновативна технология,но от геймърска гледна точка е абсолютно дебилна.
Някакви асоциални недорасляци я играят за да си припомнят детството,когато са събирали покемони...
За 2 седмици нашите и световните медии такава безплатна реклама й направиха, че тия от Нинтендо се чудят откъде им е дошло...:cry::confused:
 
От: Pokemon Go заразата

Виж файлът 13931
Продавай на физически носител такива табели! ::trolling::
 
От: Pokemon Go заразата

Не знам от кога е тази игра, но сега ми става ясно какво си говориха 2 хлапета на светофара онзи ден :)(вчера разбрах за играта).
 
От: Pokemon Go заразата

Аз въобще не бях разбрал за играта, чух я по новините. Не съм я виждал и не съм я пробвал, нямам и особено желание. Мисля, че стана толкова популярна най-вече заради медиите.
 
От: Pokemon Go заразата

Абе как се играе това, моля някой ако е запознат да ми обясни...
Ама да има предвид че аз никога не съм ползвал смартфон

Колега в youtube има вече стотици клипове, как се играе, какво представлява и т.н
Погледни там, ще добиеш най - добра представа
 
От: Pokemon Go заразата

Правилата са прости. Купуваш си скъп телефон от конкретен вид. Инсталираш си приложението. Даваш всякакви данни за себе си и редовно обновяваш информация за местоположението си, както и стриймваш напълно безплатно в полза на незнайно кого с камера всичко около теб. При команда (т.е. появил се покемон) цялото стадо тръгва към указана точка или точки. Ето как лесно се събира толкова много информация за толкова много хора, както и се поема контрол над тези като над говеда. Вероятно тези, които играят играта, ще се обидят от написаното от мен, но всякакво съвпадение с действителни лица и събития е напълно умишлено.
Не обичам прекалео ангажиращи игри. Предпочитам да мога сам да реша кога да играя дадена игра (т.е. да не ме притискат таймери и/или притеснения, че изоставам с нивата) и като започна играта тя да продължи в разумен срок (от минути до няколко часа), след което да мога да се занимавам с други неща.
 
От: Pokemon Go заразата

хората милиарди правят, ей..
Да всички купили преди launch-a и продали 100% по-горе ... иначе Нинтендо ме съмнява дори и повече от 10 милиона да е направила чисто за тези 2 седмици.
 
От: От: Pokemon Go заразата

Правилата са прости. Купуваш си скъп телефон от конкретен вид...

О, и power bank, задължително.
Гледам масово влогърите почнаха да трупат reach с клипове как обикалят за покемони...
 
От: Pokemon Go заразата

Да всички купили преди launch-a и продали 100% по-горе ... иначе Нинтендо ме съмнява дори и повече от 10 милиона да е направила чисто за тези 2 седмици.

Доколкото ми е известно, акциите на Нинтендо са се качили двойно за 2 седмици.
Тоест, компанията е с 21 млрд долара по-скъпа за две седмици.
Ето пример, как се прави бизнес!
 
Нинтендо се качиха от 3 милярда до до почти 6 (което е сравенително евтино на фона колко струват някой други ит бизнеси (туитър струва 13 милярда) ) или колко

иначе средната им доходност била по 25 цента на активен играч

преди седмица бяха 40 милиона играчите

https://techcrunch.com/2016/07/13/p...+Techcrunch+(TechCrunch)&utm_content=FaceBook


http://www.inc.com/walter-chen/pok-...sales-at-small-local-businesses-here-s-h.html


https://techcrunch.com/2016/07/15/pokemon-gos-retention-rates-average-revenue-per-user-are-double-the-industry-average/

\

и както се казва по добре е от предната мания с копането на виртуалните ферми
 
От: Pokemon Go заразата

Доколкото ми е известно, акциите на Нинтендо са се качили двойно за 2 седмици.
Тоест, компанията е с 21 млрд долара по-скъпа за две седмици.
Ето пример, как се прави бизнес!

Ти правиш ли разлика между пазарна оценка, която е базирана на очакването и касово увеличение от 21 милиарда за 2 седмици?
Това е единичен пример за "бизнес" за мен е по-скоро проект/игра от колкото бизнес ... много лесно се фалират такива проекти/игри/идеи, при липсата на ефективни бизнес системи. Но пък не е толкова единично за инвеститорите да видят огромен ръст ... venture capital-а е пример за това, както и редица спекуланти, накупили нинтендо преди обявяването му.
 
Последно редактирано:
От: От: Pokemon Go заразата

Правилата са прости. Купуваш си скъп телефон от конкретен вид. Инсталираш си приложението. Даваш всякакви данни за себе си и редовно обновяваш информация за местоположението си, както и стриймваш напълно безплатно в полза на незнайно кого с камера всичко около теб. При команда (т.е. появил се покемон) цялото стадо тръгва към указана точка или точки. Ето как лесно се събира толкова много информация за толкова много хора, както и се поема контрол над тези като над говеда. Вероятно тези, които играят играта, ще се обидят от написаното от мен, но всякакво съвпадение с действителни лица и събития е напълно умишлено.
Не обичам прекалео ангажиращи игри. Предпочитам да мога сам да реша кога да играя дадена игра (т.е. да не ме притискат таймери и/или притеснения, че изоставам с нивата) и като започна играта тя да продължи в разумен срок (от минути до няколко часа), след което да мога да се занимавам с други неща.
За скъп телефон от определен вид не съм съгласен с телефон 200-300 макс пак може играеш тази глупост. Макар, че за масата не е глупост - а начин за социализиране, като се разчупват границите на виртуално и реално ... както и за Нинтедно не е глупост, а си уникалната златна кокошка да снася инфо :) Винаги ми е било забавно защо масата така яко кълве на маркетирани пасиви ... мозъкът избира винаги лесният път, но пък това е решението за градене на активи на предприемачите/бизнесмнеите като използват това улеснение на мозъкът ни.
 
От: Pokemon Go заразата

Снощи покрай мен хора на по 35 години играеха в ресторанта :cry:
 
От: От: Pokemon Go заразата

Ти правиш ли разлика между пазарна оценка, която е базирана на очакването и касово увеличение от 21 милиарда за 2 седмици?
Това е единичен пример за "бизнес" за мен е по-скоро проект/игра от колкото бизнес ... много лесно се фалират такива проекти/игри/идеи, при липсата на ефективни бизнес системи. Но пък не е толкова единично за инвеститорите да видят огромен ръст ... venture capital-а е пример за това, както и редица спекуланти, накупили нинтендо преди обявяването му.

Тука е пълно със "специалисти" по всичко.
Сигурно си и Нобелов лауреат по икономика ...

Вместо да си мерите знанията, защо не се замислите как се прави бизнес?
Какво ти пука дали е пазарна оценка или каквото и да било ...
Важното е, че един безплатен продукт, вкара в джаза стотици милиони за няколко дни.
От там нататък се повишава и борсовата цена на компанията...
И никого от Нинтендо не го интересува ти какво мислиш ;)
 
От: Pokemon Go заразата

Не е нужно да си нобелов лауреат по икономика, нужно е да знаеш каква е разликата между пазарна оценка и касова основа.
Само ми кажи как един фрее продукт им вкара стотици милиони в касата на Нинтендо за няколко дни? Това на какво основание го казваш?
На мен лично нищо не ми пука за Нинтендо, просто реших да те поправя защото явно си в неведение и е добре да се говори с факти - за благото на форума и всички, които го четат.
Бизнесът ми е свързан именно с финансови/пазарни анализи и прогнози и извличане на печалба от тях - просто си объркал понятията и затова реших да те поправя, не знам какво се сопваш?
 
Последно редактирано:

Горе