Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Блеки те рекламираха и Аукро ама го затриха за 2 месеца. Така, че това си им е някаква фирмена политика за да разбиват сайотве когато са точно на върха.

Не знам какво трябва да коментираме малоумни мениджърски екипи. Факт, е че има ребрандирания някой са успешни други не ....
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Подобна простотия направиха от vbox7 навремето зазззз.бг май беше:) Това ми напомня на оня случай, предполагам и този ще завърши по същия начин.
 
От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Все се сещам за "новата" кока кола :) http://www.nbcnews.com/id/7209828/ns/us_news/t/it-seemed-good-idea-time/

Те там яка променя на вкуса правят.

За ребрандинг е друго хич да не.

Гледах сега реклама викат му:

O ел Екс. BG

Абе няма никва логика да вземеше нещо и да го прецакаш съзнателно. Тук като гледам, майката ще смени навсякъде - знам ли ще правят новият ФБ на обявите :D Или ще гонят международен бранд налагане .... абе както и да е аз така или иначе не влизам там :D
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

според мен просто продавалника е купен от OLX и си сменят името :D
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

според мен просто продавалника е купен от OLX и си сменят името :D

Доколкото съм ги гледал, сами си го развиха продавалника. Евентуално да са го купили като е бил много непопулярен. Но дълго време те си го развиваха. Истински гении ще излезнат сега с този О ЕЛ ЕКС! :D Такива КРЕАТИВНИ хора скоро не бях срещал!

Много е забавно как на Фб страницата им 100% от верните им потребители ги хранят и недоволстват срещу новото име ...
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

А възможно е OLX да са купили Продавалник. Какво по добро от това голям бранд за обяви като OLX да купи разработен и наложен сайт за обяви в БГ.
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Prodavalnik.com: "Сайтът не е купен от никого! . Причината за смяната на името е преструктуриране в компанията майка - медийния гигант Naspers, който обособява всички свои сайтове за безплатни обяви по света под обща шапка и с еднакво име – OLX. Продавалник не се продава или не сменя собствеността си а, заедно с другите сайтове за безплатни обяви на групата, става част от глобалното семейство на OLX."
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Готов съм да им купя домейна продавалник.ком за 20 лв, щом не го искат повече :D

Добра дата за смяна на името, имат още 4 часа да кажат, че е първоаприлска шега, като видят негативните коментари и излизат сухи от ситуацията :D
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Готов съм да им купя домейна продавалник.ком за 20 лв, щом не го искат повече :D

Добра дата за смяна на името, имат още 4 часа да кажат, че е първоаприлска шега, като видят негативните коментари и излизат сухи от ситуацията :D

За съжаление е платен до 2020 година
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Да мине пингвина и ще затрие и домейн и всичко :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Мисля, че е време да се смени името на predpriemach.com

Имах един домейн о96.com, ако искате, ще ви го подаря :lol:
 
От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Нивото на бг маркетинг мениджърите. ;) Пореден пример.

Още един за архива на Гугъл. :)

Добре де що не четеш :)

Най-големият сайт за безплатни обяви в България prodavalnik.com ще бъде с нова корпоративна идентичност от средата на април. Причината за промяната е преструктуриране в компанията майка - медийният гигант Naspers, който обособява всички свои сайтове за безплатни обяви по света под обща шапка и с еднакво име – OLX, обяви компанията.

„С новата структура създаваме най-голямата група от продавачи и купувачи в света, но едновременно с това запазваме локалния фокус на всеки един от сайтовете. С над 140 млн. уникални посетители в 107 държави по света OLX вече е лидер сред сайтовете за безплатни обяви на пазари като Индия, Бразилия, Португалия, Тайланд и много други”, анонсира Алек Оксенфор, основател на OLX, цитиран в прессъобщение.

„Промяната на името на prodavalnik.com няма да се отрази на начина на функциониране на сайта. Той си остава безплатен и лесен за ползване, като не се изисква повторна регистрация на вече съществуващите профили в платформата. Както знаете, през последните 3 години Naspers инвестираха изключително много в развитието на този бизнес модел в България. Благодарение на това през февруари prodavalnik.com е на трето място с над 1 млн. уникален брой месечни посетители в класацията за български сайтове на Gemius. Средно на ден при нас се публикуват 35 000 нови обяви, което показва, че сме спечелили доверието на нашите потребители“, заяви от своя страна Спас Сливков, изпълнителен директор на OLX за България.

Сливков влиза в ролята на изпълнителен директор на OLX за България от днес. Едно от първите предизвикателства в новата му роля е именно да ребрандира добре познатия сайт prodavalnik.com. Сливков става част от българското подразделение на Naspers през 2009 г. Година по-късно е назначен за мениджър „Бизнес развитие” на prodavalnik.com, като отговорностите му включват продуктовото развитие на сайта, подобряване на обслужването на клиентите, маркетинга и рекламата. Преди да се присъедини към екипа на Naspers, той е работил в рекламната агенция Leo Burnett, където е отговарял за развитието на бизнеса на агенцията и връзките с големите й клиенти, сред които Vivatel, Chevrolet, Microsoft.

Една от първите придобивки за българските потребители, след като стане промяната в корпоративната идентичност на сайта, ще е новата версия на мобилното приложение и мобилния сайт на OLX, които ще се реализират в рамките на април.

„В последните месеци наблюдаваме трайна тенденция за увеличаване на посещаемостта на сайта чрез мобилни устройства. Към момента близо една четвърт от посещенията са именно от мобилни телефони и таблети", заяви Пламен Нонински, маркетинг мениджър на OLX за България. По думите му очакванията са в следващите две години този дял да нарасне до 50 на сто.

"Затова съвсем скоро ще пуснем втората версия на мобилно приложение, което освен настоящите предимства като улесняване на процеса в комуникацията продавач-купувач, геолокация и получаване на известия за коментари и активности, свързани с действията в сайта, ще предлага по-безпроблемно, интуитивно и изцяло подобрено потребителско изживяване при работа с него", добави Нонински.

Припомняме, че българската социална мрежа за любителите на пазаруването Prodavalnik.com, създадена през 2008 г. от NEG (доскоро Нет Ентертейнмънт Груп), бе придобита от Allegro Group – компания за онлайн търговия в Централна и Източна Европа, която е част от мултинационалния медиен гигант Naspers. Allegro Group оперира с подобни платформи в Румъния, Полша, Чехия, Русия, Словакия, Украйна, Унгария, Сърбия, Беларус и Казахстан.

http://www.investor.bg/web/456/a/prodavalnikcom-smenia-imeto-i-logoto-si,169751/
 
Re: От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG


Това какво общо има с моето мнение. Пак не смятам, че е добра идея наложен бранд да се ребрандира. Нищо, от утре пак ще има хлям за БТВ да връткат рекламите им. :)
 
От: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

аз по красиво самоубийство не бях виждал лично :lol:
 
Re: От: Re: Prodavalnik си сменя името на OLX.BG

Това какво общо има с моето мнение. Пак не смятам, че е добра идея наложен бранд да се ребрандира. Нищо, от утре пак ще има хлям за БТВ да връткат рекламите им. :)

преди около час докато сменя попаднах на реклама че вече са охл нещо си :)
 

Горе