Rabota v 4ujbina

pitbull-team

New Member
Parvo izvinqvam se, no nqmam kirilica :)
Stava vapros za edna firma koqto nabira personal za Garciq, Kipar i Velikobritaniq - gotva4i i 6ofiori.
Ne pi6a s cel da q zlepostavqm (daje ne sam i napisal imeto), a prosto iskam da kajete va6eto mnenie. :)

Spored vas normalno li e slujitelite na firmata da vzemat komisionna ot rabotodatelq v 4ujbina ( tazi komisionna, koqto pokriva razhodite na zaminava6tiq ot bg - bilet i komisionnata mu kam firmata) i sled tova da vi kajat, 4e vie trqbva da platite o6te 200 evro komisionna i 150 evro bilet, no ne vi kazvat 4e rabotodatelq vi e platil ve4e vaprosnite 350 evro. I drugiqt mi vapros e normalno li e sled kato ste platili ve4e tezi 350 evro, zaminete, zapo4nete rabota i rabotodatelq vi da vi kaje, 4e parvite 2 sedmici nqma da vi plati za6toto vi e pokril razhodite?! :mad: \
I sled tova da vi zvani 6efa na bg firmata i da vi kaje az mojeh da kaja na rabotodatelq ti da ti dade po-malko pari ama ne go napravih 6toto sam edva li ne "MNOGO KOREKTEN" ... nqmam dumi prosto tova e v Bg tiq firmi spored men ne struvat neznam kak da postapq sega dali vsi4ki trqbva da razberat koi sa tezi koito ograbvat horata i nai-naglo sled tova im razvivat nqkakvi bezsmisleni teorii
Molq komentiraite i o6te vednaj se izvinqvam za tova, 4e ne pi6a na kirilica. Lek den na vsi4ki! :)
 
От: Rabota v 4ujbina

Кажи фирамата, не се притеснявай така няма как да ти помогнем

По закон посредника има право на 50 % от първата работна заплата, билетите и разходите по заминаването могат да се поемат както от работодателя така и от работника има различни варианти но ще ти ги приспаднат от заплатата ако билетите ги поеме шефа ти.

Също така ти си поемаш и превод и легализация на документите, други пари предварително не трябва да даваш
 
От: Rabota v 4ujbina

Господари на Ефира... Съд... Блог само и единствено насочен към тази фирма... ако се сетя още нещо - ще пиша!

Много мразя такива измамници!!! С фирми от този бранш явно е практика, не е само еденичен случай.
Надяваме се държавата да почне да се оправя, BG бизнесмените да почнат да разсъждават, клиентите да четат договорите си, депутатите да мислят 10 пъти върху глупавите закони преди да ги приемат... А то? Все назад и назад!

Съчувствам ти, ако са те измамили. Лично моя съвет е да се посветиш в това да ги очерниш и да прекратиш дейността им завинаги (или поне, докато е възможно)!

EDIT: @niks, прав си, но е кофти когато ти вземат 2 пъти едни и същи пари и после се опитват да те правят на маймуна.
 
От: Rabota v 4ujbina

Е, в България всичко е възможно, знаеш си го :)

А ако погледнем от другата гледна точка (на фирмата), да, нормално е. Теб като кандидат не би трябвало да те интересува колко плаща работодателя на фирмата, а би трябвало да те интересува само твоето задължение какво е.
Но вече това, този за който вече работиш да ти каже че ще ти удържи това, което е платил на фирмата...тук вече или смотан работодател си попаднал, или се връщаме отново на фирмата, която те е уредила - имам предвид следното: примерно фирмата казва на работодателя, че от него няма да вземе комисионна, и че работника ще им плати на тях, а след като те препоръчат (назначат), казват на работодателя ти - ами той "завалията", таковата...ами той няма пари, ама е съгласен ти като работодател да ги платиш, пък ще му ги удържаш на него после 1-2 седмици...нямам идея всъщност, но...
 
От: Rabota v 4ujbina

Е, в България всичко е възможно, знаеш си го :)

А ако погледнем от другата гледна точка (на фирмата), да, нормално е. Теб като кандидат не би трябвало да те интересува колко плаща работодателя на фирмата, а би трябвало да те интересува само твоето задължение какво е.
Но вече това, този за който вече работиш да ти каже че ще ти удържи това, което е платил на фирмата...тук вече или смотан работодател си попаднал, или се връщаме отново на фирмата, която те е уредила - имам предвид следното: примерно фирмата казва на работодателя, че от него няма да вземе комисионна, и че работника ще им плати на тях, а след като те препоръчат (назначат), казват на работодателя ти - ами той "завалията", таковата...ами той няма пари, ама е съгласен ти като работодател да ги платиш, пък ще му ги удържаш на него после 1-2 седмици...нямам идея всъщност, но...
To4no tova stava priqteliu, az platih komisionna i rabotodatelq mi e super to4en. Bqhme zaedno kogato mu zvannaha ot firmata i mu kazaha ne mu pokazvai dokumenta v koito pi6e 4e si ni platil, no pak kazvam toi e 4ovek na mqsto i mi gi dade, sega imam imeili, bankovi prevodi, dogovori vsi4ko dokumentirano. Ina4e da kazaha mu ne mu pokazvai tezi ne6ta, a prosto mu kaji 4e ne si pla6tal, no toi samiq me popita dali sam dal nqkakvi pari i sled kato mu kazah da toi kaza Realy, i pay too ?!?!?! Neznam, no mislq da sabera kolkoto moje pove4e izlagani hora ot tazi firma, da se obadim v gospodari na efira (pone edno hubavo ne6to v bg) i da se opitame da prekratim deinosta im. Vie kajete va6ite varianti. Blagodarq.. :)
 
От: Rabota v 4ujbina

firmata 6te q kaja sled kato vsi4ko prikliu4i ;) pak i moje da q vidite skoro po televiziqta samo da se konsultiram s moi priqtel advokat da mi kaje kakvi sa opciite v momenta
 
От: Rabota v 4ujbina

Успех от сърце ти желая! Не се отказвай - продължи докрай разкритието!

Преди 10 години заминах за Кипър с виза - нищо не платих в България, шефът пое всичко - беше предал ангажимента на негова бг работничка да подсигури групичка от работна ръка и така се уредих. За 15 дни си отработих дължимото.

Мисълта ми е - никoй не бива да ползва услугите на Бг-те агенции за работа, заминава в държавата от ЕС (разбира се, ако е финансово подсигурен)), там на място открива агенция по труда. Уреждат го според уменията му и свободните работни места. Задължително след, което от емигрейшъна му се издава регистрационно разрешително за престой без ограничение на времето.
 
Последно редактирано:
От: Rabota v 4ujbina

Parvo izvinqvam se, no nqmam kirilica :)

Вместо да се извиняваш, че нямаш кирилица можеше да влезеш в http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php и да си преведеш писанията преди да ги публикуваш. Отнема секунди. Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш с лайна по стените на форума. Чете се, но е гнусно. Сега след като вече знаеш за съществуването на http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php ти препоръчвам да влезеш там, да си преведеш последните мнения и да ги редактираш.
 
От: От: Rabota v 4ujbina

... можеше да влезеш в http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php и да си преведеш писанията преди да ги публикуваш.

Колегата е прав - аз също ползвам abv форума, тъй като кирилските букви не съвпадат с латинските от клавиатурата ми. Кофти и бавно за писане, но с abv-то идеално се работи.
 
От: Rabota v 4ujbina

Благодаря за информацията, не знаех и Тест не искам да сравняваш писането ми с писане с лайна по стената :)
 
От: Rabota v 4ujbina

Точно преди 2 седмици леля ми също изгоря с 1500 EUR от фирма фантом която набирала хора за работа в оранжерии за цветя за Дания, Англия и Холандия. Сега смята да завежда дела. А преди 4 години един приятел изгоря с 2500 $ от друга фирма фантом която набирала работа за нефтени платформи в Канада. Много внимавайте с такива фирми. Нищо чудно леля ми да е запалена от същата фирма от която и ти запален, понеже случая е преди 2 седмици съвсем пресен, и сега чета твоят случай.
 
От: Rabota v 4ujbina

Фирма или посредник които ти иска пари предварително не им е чиста работата не се наемаи
 
От: Rabota v 4ujbina

Фирма или посредник които ти иска пари предварително не им е чиста работата не се наемаи

А ти защото не искаш предварително :) ( линк )

ako iskate da rabotite v praha ako si tursite rabota sreshto 20Evro moga da ve oredia rabotata e tejka no i dohodna
ako imate interes pishete mi
 
От: Rabota v 4ujbina

не не искам ас сьм в прага и работия вав тази фирма от 2 години и с тези 20евро (500крони) ще си покрия разходите да го посрещна на авто гарата да го настания в общежитието и да мо платя електронната карта за хотела на доста хора сам помагал и кога решат да си трьгнат забравят за нея и ас се си оставам на бутан и ако сам искал да земам пари за работата ще искам по 150 200 евро мисля че е смешно да продалжавам да те обеждавам
 

Горе