Skype или ICQ

От: Skype или ICQ

Не знам кой какво предпочита но знам че подобни лайв месинджъри изискват отварянето на няколко порта на компютъра което го прави уязвим за снифане и онлайн атаки особено от хора от вашата локална мрежа, а също така не е проблем да ви индентифицират при чатене в скайпа и после да си вземат каквото поискат от компютъра ви.

Използвайте подобни програми само за комуникация със сигурни хора и задължително инсталирайте защитна стена и проверявайте за отворени портове а също и за съмнителни IP адреси към който се изпращат пакети и никакво директно отваряне на линкове или файлове изпратини по скайпа.

Много народ е изревал от експлойт и вирусни атаки чрез скайпа а също и от бъгясал компютър.

Моят скайп съм го изтрил преди две години и не ми и трябва има си поща и лични съобщения, аз не бързам който бърза духа супата.
 
От: Skype или ICQ

Не знам кой какво предпочита но знам че подобни лайв месинджъри изискват отварянето на няколко порта на компютъра което го прави уязвим за снифане и онлайн атаки особено от хора от вашата локална мрежа, а също така не е проблем да ви индентифицират при чатене в скайпа и после да си вземат каквото поискат от компютъра ви.

Използвайте подобни програми само за комуникация със сигурни хора и задължително инсталирайте защитна стена и проверявайте за отворени портове а също и за съмнителни IP адреси към който се изпращат пакети и никакво директно отваряне на линкове или файлове изпратини по скайпа.

Много народ е изревал от експлойт и вирусни атаки чрез скайпа а също и от бъгясал компютър.

Моят скайп съм го изтрил преди две години и не ми и трябва има си поща и лични съобщения, аз не бързам който бърза духа супата.

Мисля, че това е грешно.
Бързата комуникация е важна!
А относно това колко са сигурни Skype или ICQ, то по-добре не си включвай компютъра или изтръгни кабела за нет-а, че да няма проблем.
Ако администрацията на компютъра е добра, то не би трябвало да има проблем със сигурността. Всичко знаем обаче, че ако някой, който не трябва, те набележи - спукана ти е работата(ако си вързан към интернет).
Мислиш ли, че пощата и личните съобщения, тоест уеб сайтовете като цяло, са по-сигурни от Skype или ICQ? :)
 
От: Skype или ICQ

Мисля, че това е грешно.
Бързата комуникация е важна!
А относно това колко са сигурни Skype или ICQ, то по-добре не си включвай компютъра или изтръгни кабела за нет-а, че да няма проблем.
Ако администрацията на компютъра е добра, то не би трябвало да има проблем със сигурността. Всичко знаем обаче, че ако някой, който не трябва, те набележи - спукана ти е работата(ако си вързан към интернет).
Мислиш ли, че пощата и личните съобщения, тоест уеб сайтовете като цяло, са по-сигурни от Skype или ICQ? :)

Естествено че пощата е по сигурна, първо защото е криптирана и второ защото пощенския сървър не е разположен на моят компютър(Не използвам POP3).

Личните съобщения са под контрола на администраторите на даден форум и ако стане гаф ще знам кой е отговорен

Потърси в гугъл за експлойт през скайп или в някой компютърен или хакерски форум и ще ти се изправи косата като разбереш инсталирайки си лайв месинджъри на какви рискове се подлагаш.

Използвай го не съм против но само за комуникация с проверени хора и следи внимателно отворените портове и изходящите пакети
 
От: Skype или ICQ

Абе забелязах че имаместа в света дето скайпа не е популярен а си джвакат на мсн и icq азотначало си мислех че скайпа емного смотан ама сега ми е много противно icq - то а яхото бая народ ползва из чужбината
 
Re: От: Skype или ICQ

за icq може да си избереш клиент, а клиенти бол; не може нито 1 да не ти допадне.
при icq съобщенията се пазаят на сървъра и когато другия абонат се логне ги получава веднага, не когато и двамата сте онлайн.
 
От: Skype или ICQ

Skype е популярен тук при нас. В 'Скандинавия' и Холандия например, гарантирам, че даже не са и чували за Skype(говоря на базата на контакти с хора, които произхождат от споменатите държави).

Относно пропуските в кода на Skype, @niks, можеш да прочетеш същото и за мейл сървърите, независимо дали е POP3 или не. Както вече казах, някой, който може, реши ли - спукана ти е работата!
Казваш, че връзката на пощата била криптирана. Че на Skype не е ли?
Сървърът не бил разположен на твоят компютър, а сървъра на месинджъра на твоя компютър ли е?
Специално при Skype има информация и при теб, и при тях.
За ICQ не съм много на ясно, но май информацията се изпраща в чист текст, което си е доста кофти, но си има допълнителни криптиращи решения.
Ако говорим за снифене на трафика, успеят ли да ти снифнат Skype/ICQ трафика, снифят всичко изходящо.

А това, че администраторите носели отговорност за изтичане на информация, едва ли ще успееш да докажеш въобще, че информацията е изтекла от там. Защо го казвам? Казвам го, защото ако някой извлече информация точно от твоите ЛС-та, то тогава е явно, че предприема действия конкретно срещу теб, а за да постигне това този някой със сигурност няма да тръгне да ти сменя паролата или нещо такова. Даже няма и да разбереш откъде ти е дошло.
Такива паранои на тема сигурност според мен са излишни...
Аз лично, както каза ти, си следя портовете, филтрирам ги, държа сертификати за онлайн банкиране и други важни файлове на преносим носител, стеничка и това е.
 
Последно редактирано:
От: Skype или ICQ

ICQ не мисля, че вече е така популярен, беше преди година някъде, тогава имаше маниаци, сега е по-слаба работа, Скайп-а ще е добър, докато не го направят платен, което ще бъде скоро за жалост...
 
От: Skype или ICQ

На мен скайпа никога не ми е харесвал особено много. Бях един от първите, които се включиха в ICQ преди около 13-14 години и много ми харесваше, докато не го разводниха със всякакви реклами и уж гъзариики. Огромен минус за скайп е това, че не пази съобщения на сървърите, при оффлайн юзер. Много се надявам гоогле, скоро да създадат конкурентен продукт и да го наложат в пространството.
 
От: Skype или ICQ

Това за платения Skype го чувам вече на няколко пъти... Пълна глупост е това да го казвате. Направят ли го платен да живее Google за отрицателно време ще го измести напълно и ще затънат за месеци.
Също като слуха че ще спират FB защото онзи не издържал... глупости когато става дума за толкова много пари не може да кажеш омръзна ми ще го спирам...
А за Skype те и сега си печелят никак не малко и освен ако Дянков не застане на управлениския пост не вярвам да се закопаят по този начин.
 
От: Skype или ICQ

Честно казано ICQ ползвах 1 година само някъде, а вече нямам време дори и Skype да ползвам..... седи ми log out
 
От: Skype или ICQ

айсикю е най-големия боклук, много го мразя и какво е тва нещо с тоя сигнал като сирена в началото и непрестанно добавяне от някакви дето не ги знам откъде ме намират или бъркат номерата.
в скайп няма грешка -никой не ме добавя :) ама тия пусти рускоговорящи с които имам обикновено контакт са много зле и имат само "аська" както му викат на айсикюто. бъгня пълна
 

Горе