Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

ясно, значи има нови правила, миналата година декември ми изместиха един сайт без увъртане и без пари но явно нещата вече са други
 
От: Re: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Аз от кеширането им надвиших броя на файловете. В смисъл кеширам да им бутна натоварване на php и mysql, а сега им надвишавам броя файлове както и да е майната му сега направиха всичко както си беше преди, безплатно, само дето сайта за игрите много голям че всичко е на сървъра.

ако имаш рам дори за малък мемкешъд 64 мб и опкод оптимайзър w3-total cache има кеширане и в мемкешъд или в паметта на оптимайзъра няма да си познаеш урдпреса...

а няма да си познаеш сайтовете само с опкод поптимайзър и fcgi който много шеърд хостинг доставчици не ползват

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Agw0hgqCxf0cdEZsdm1yNjd3amJReG05MzJYSF9USGc#gid=0
 
Re: От: Re: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Аз от кеширането им надвиших броя на файловете. В смисъл кеширам да им бутна натоварване на php и mysql, а сега им надвишавам броя файлове както и да е майната му сега направиха всичко както си беше преди, безплатно, само дето сайта за игрите много голям че всичко е на сървъра.

ама ти си кешиаран на харда те ползват SUPHP хендлър който не поддържа опкод оптимайзър и единствената опция е кеширане на диска (повечето shared hosting фирми ползва suphp защщото заема по малко рам води се по сигурна и може да се постихгне по голяма гъстотоа на киентите.. само че сайтовете искат повече cpu) ... в случая за wordpress като е на vps / cloud имам на предвид да ползва кеширане в рама на опкод оптимайзъра ако е АПЦ или в memcached сървър със минимално рам ето скриин от опциите на w3 total cache

attachment.php


Уни ти си ок с уебпрограмиранетo и имаш човек за насторики на vps затова кажи му че искаш php-to да е fcgid или php-fpm

и да сложите АПЦ или Zend Optimizer plus (първото може да го ползваш и за кеширане в него все още не се поддържа кеширане)

сайтовете ще станат няколко пъти по бързи с цената на малко повече рам заета...
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Ама аз сега няма проблеми с нищо братле всичко си лети, спрял съм кеширането и не съм пипал нищо по кодовете, че направо полудях , а и един клиент ми виси на главата. Сега цирка идва от игрите, че са много големи и заемат много място ще се наложъ да ъпгрейдвам впс, за да продължим да качваме нови игри. Общо взето така стоят нещата сега иначе всичко друго е ток и жици. :)
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Една от най-големите тъпотии, са тъй наречените "Inodes" на суперхостинг.бг (това са файлове + директории). За най-малкия план максималния позволен брой е 90 000 айнода...

Защо при положение че са ти дали 15ГБ, трябва да ти броят и папките и файлвоете. Та един онлайн магазин с всичките си файлове + снимки + тъмнейли и т.н. може да няма и 2GB пространство и да има общо над 90 000 файла и директори.

Да вземе да си стъпят на краката и да гледат интереса на клиентите си, а не как да ги прогонят от самите тях.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Inodes не е неограничен 'ресурс', тоест всяка файлова система си има лимит.
Въпреки това средната стойност е над 200 милиона за една файлова система, което по груби сметки се пада по един милион на 15GB пространство за 3TB диск.
Друг е въпроса, че това е скрит начин да се наложи нуждата от ъпгрейд или преминаване към VPS, без да е
достигнат лимита на addon домейните или дисковото пространство, които са описани в плановете.
 
От: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Друг е въпроса, че това е скрит начин да се наложи нуждата от ъпгрейд или преминаване към VPS, без да е
достигнат лимита на addon домейните или дисковото пространство, които са описани в плановете.

Да си дойдем на думата!
Ама си мисля, че това е идея, която в краткосрочен план действа, но дългосрочно би навредила. Не всички са с нерви като от корабни въжета или мазохисти като @уни-уеб :)

Всъщност като един от предалите се да чакат и да се надяват нещо да се промени съм казвал мнението си. Проблема е комплексен. Всички са на ясно, че да им избягам аз, Ваньо и Пешо им дреме на шапките. Ама го няма онзи съпорт, които преди години ме е докарал до тяхната врата. Както и да е. Бизнеса си е техен, като сме толкова разбирачи да си правим и ние компании. Като клиенти, слава богу, вече избор да искаш. Сгъваш цирка и се местиш.
Даже като се замисля, към тях бях изключително толерантен и търпелив. Щото в работата един доставчик ме извъртя точно веднъж с много мишковски номер и приключихме. Даже специално на него съм му много благодарен, че така постъпи, защото ни стимулира да си внасяме много повече неща. Както се казва: Един шут отзад всъщност си е поне крачка напред :)
 
От: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Inodes не е неограничен 'ресурс', тоест всяка файлова система си има лимит.
Въпреки това средната стойност е над 200 милиона за една файлова система, което по груби сметки се пада по един милион на 15GB пространство за 3TB диск.
Друг е въпроса, че това е скрит начин да се наложи нуждата от ъпгрейд или преминаване към VPS, без да е
достигнат лимита на addon домейните или дисковото пространство, които са описани в плановете.


3TB дискове на машина върху която стартираш виртуални машини не е никак, ама никак добра идея, единственото изключение е ако се виртуалките се ползват за файл сървъри или машини без натоварване по дисковете.
Относно инодес ограничение се налага, защото колкото повече файлове трябва да се достъпват, толкова повече се дига seek по дисковете и съответно се дига латенцията.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

3TB дискове на машина върху която стартираш виртуални машини не е никак, ама никак добра идея, единственото изключение е ако се виртуалките се ползват за файл сървъри или машини без натоварване по дисковете.
Относно инодес ограничение се налага, защото колкото повече файлове трябва да се достъпват, толкова повече се дига seek по дисковете и съответно се дига латенцията.


Не се обсъжда Inodes за машина, която хоства виртуални машини, а за споделения хостинг и дадох чисто теоритичен пример колко приблизително би било при файлова система от 3ТБ.
Нито знам какви дискове използват СХ, нито съм твърдял да знам, нито се използват такива дискове от компанията, в която съм служител (използват се само performance grade raid 1+0 дискови масиви).
При форматиране на файловата система, автоматично се слага и ограничението на Inodes спрямо размера на дисково пространство. Съответно отношението пространство:айноудс е винаги приблизително еднакво и няма значение какъв е диска - грубо на 15ГБ се падат по 1 милион Inodes.

Това за вдигането на latency не съм особено съгласен, провеждали сме тестове с дискове с по 90% inodes usage и разликата в latency е минимална до нулева.
Може да има значима разлика при по-стари дискове, но при последни модели high-grade performance дискове, ако има деградация, тя обикновено се дължи на други неща, не на броя Inodes.

Поздрави и лека вечер.
 
Последно редактирано:
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Така е, нужни са лимити, особено при споделените среди. Безкраен ресурс няма.. 1000+ сайта не са малко иначе, но всичко опира до това колко са тежки и какъв трафик реализират.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Не се обсъжда Inodes за машина, която хоства виртуални машини, а за споделения хостинг и дадох чисто теоритичен пример колко приблизително би било при файлова система от 3ТБ.
Нито знам какви дискове използват СХ, нито съм твърдял да знам, нито се използват такива дискове от компанията, в която съм служител (използват се само performance grade raid 1+0 дискови масиви).
При форматиране на файловата система, автоматично се слага и ограничението на Inodes спрямо размера на дисково пространство. Съответно отношението пространство:айноудс е винаги приблизително еднакво и няма значение какъв е диска - грубо на 15ГБ се падат по 1 милион Inodes.

Това за вдигането на latency не съм особено съгласен, провеждали сме тестове с дискове с по 90% inodes usage и разликата в latency е минимална до нулева.
Може да има значима разлика при по-стари дискове, но при последни модели high-grade performance дискове, ако има деградация, тя обикновено се дължи на други неща, не на броя Inodes.

Поздрави и лека вечер.

Независимо, дори и на споделен хостинг, на който се очаква да има не по-малко натоварване на дисковете, то 3TB диск само, ако си забрави човек хапчетата .
"high-grade performance" много яки термини аз съм си прост българин и не разбирам от такива сложни именования при които ми се връзва езика на възел. Но като цяло висока производителност и раид масивите които споменаваш + 3ТБ диск няма как да стоят в едно изречение да не говорим, че истински 3ТБ диск различен от декстоп боклуците за които вероятно ми говориш струва едни 4 цифри в долари. Ако се чудиш от къде знам ... мога да ти покажа такъв :)

Аз също незнам и не искам да коментирам която и да е фирма, отговарям на твоя коментар. Това какви масиви използвате не разбрах в каква връзка го казваш. Нито мен нито някой друг го интересува освен, ако това не някаква маркетинг стратегия.

Това за вдигането на латенцията се случва когато се достъпват повече файлове. Повече файлове = повече inodes. Достъп до повече файлове = по-голям seek time. Какви тестове сте провеждали в лабораторни условия не ме интересува. Подържаме сайтове с над 10 000 000 /десет милиона/ дневни посетители и там съм си направил достатъчно добри тестове, ако искаш мога и да ти кажа как се правят такива неща, но е добре да понатрупаш опит преди това ;)
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Както споменах в мнението си, което сте цитирали, не говоря за висока производителност и раид масиви + 3ТБ дискове. Явно не се изказвам достатъчно ясно.

Колкото до seek time, той не зависи от броя Inodes, а от това колко файлове се достъпват.
И макар по-голям брой използвани Inodes да предполага и повече IO натоварване, не броят на използваните Inodes увеличава латенцията, а именно натоварването.
Тоест един диск с еднакво IO натоварване при по-малко и при повече заети Inodes ще има приблизително еднаква латенция.
За seek time е много важно диск с каква производителност се използва, затова е безсмислено да не се използват дискове от сървърно ниво с висока производителност (т.е. това, на което се подигравате - 'high performance server grade дискове' :)), при които seek time-а е значително по-нисък от този на десктоп вариантите.
 
Последно редактирано:
От: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Явно не се изказвам достатъчно ясно.

Това е повече от сигурно, както е сигурно, че говориш и правиш доста глупости. Първо въобще си тръгнал да пишеш в тема, която се коментира услугата на твой конкурент, после беше тръгнал да даваш оценки на натоварването на сървърите на твой конкурент (директно плюене), и накрая си написал един куп технически небивалици, от които се вижда, че нямаш никакъв опит в нещата, за които говориш. Не знам маркетинг ли се опитваш да правиш, ама основно излагаш името на фирмата, която уж представляваш.

Мога да ти дам три безплатни съвета:
- НИКОГА не си позволявай да коментираш услуга на конкурент, особено като сте в една страна с него и се борите за едни и същи клиенти. Не просто е неколегиално, ами е селско.
- вземи посъбери малко клиенти, и тогава давай акъли на тема натоварване
- термини като high performance и server grade ги остави на маркетинг меринджеите. Инак за технически грамотните хора звучиш глупаво.
 
От: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Това е повече от сигурно, както е сигурно, че говориш и правиш доста глупости. Първо въобще си тръгнал да пишеш в тема, която се коментира услугата на твой конкурент, после беше тръгнал да даваш оценки на натоварването на сървърите на твой конкурент (директно плюене), и накрая си написал един куп технически небивалици, от които се вижда, че нямаш никакъв опит в нещата, за които говориш. Не знам маркетинг ли се опитваш да правиш, ама основно излагаш името на фирмата, която уж представляваш.

Мога да ти дам три безплатни съвета:
- НИКОГА не си позволявай да коментираш услуга на конкурент, особено като сте в една страна с него и се борите за едни и същи клиенти. Не просто е неколегиално, ами е селско.
- вземи посъбери малко клиенти, и тогава давай акъли на тема натоварване
- термини като high performance и server grade ги остави на маркетинг меринджеите. Инак за технически грамотните хора звучиш глупаво.

Ти пък от къде изкочи такъв пазител на морала, че не те видях?!
Следя темата и никъде не видях подобно поведение, но виж ти доста лично взе нещата, че и оценки взе да даваш. Що така?
Кой как си събира клиентите е извън тази дискусия, но явно 2те страници преди това са ти убегнали.
Малко да се успокоиш и да си оправиш тона и квалификациите, че нещо тия дни само кибер нинджи са се активизирали.
 
От: От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

НИКОГА не си позволявай да коментираш услуга на конкурент

От коментари като неговите печели клиента, защото услугите се развиват и подобряват. Живеем в свободен свят. Ако някой има претенции има и съответните органи. Ако иска човек може не само да ги коментира, но и да изложи публични тестове на услугите на компаниите. Нещо, което се каня да направя от доста време.

// Off topic and rant mode turned off //
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Три седмици по-късно все още няма официален коментар от Суперхостинг в темата, което прави лошо впечатление. Даже мисля че това е прецедент в историята на форума. Досега в подобни теми винаги е имало поне едно мнение от засегнатата компания.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

Три седмици по-късно все още няма официален коментар от Суперхостинг в темата, което прави лошо впечатление. Даже мисля че това е прецедент в историята на форума. Досега в подобни теми винаги е имало поне едно мнение от засегнатата компания.

Прав си, настроил за ферман на тема: Как да бъдем ограничени по айнодове, трафик, ЦПУ и още няколко критерия ни помага и предпазва от самите нас? И поне торба аргументи, как инвестирахме в нова техника и напук на кризата вдигнахме цени с 30%...Ама ей го на! Ни вопъл, ни стон.
 
От: Superhosting: Когато пораснеш, забравяш за доброто на клиента.

И за да не вдигам нова тема, макар да смятам, че си го заслужават, ще ви кажа за моят проблем с тия хубустници.

Смятах, че след като съм се махнал от тях няма как да омажат нещо - в крайна сметка само домейните ми останаха там, но се оказа, че съм сгрешил.
Началото на август изнесох всичко на ВПС. "Преместих" - силно казано, направиха го момчетата от vpsbg.eu, но така или иначе смених доставчика. Тъй като акаунта ми за хостинг изтичаше заведох тикет , с който исках да преместят управлението на домейни от cpanel към клиентски профил, както и да променят всичко свързано с ДНС записите за да не объркам нещо. Разбира се ми коства 3 телефонни разговора с пазарлъци длаи аз да не си го направя и още няколко мейла.

Направих каквото искаха от мен и мислех, че след като не съм получил ОЩЕ нещо от тях проблема е решен, а ДНС-ите са ок. Да, ама не.
Акаунта си изтече (за хостинга) и съответно в петък тяхната система занулила ДНС записите ми и ги върнала към старите, които сочат не към настоящия адрес, а към хостинг акаунта при СХ. Да казвам ли, че това доведе до спирането на 2 онлайн магазина + още един сайт?
Събота не съм работил, не съм забелязал до момента, в който прегледах пощата и видях алармите за даунтайм-а.
Днес от 12ч съм пратил мейли, говорих по телефона, пак мейли, пак телефон и в крайна сметка след 4ч фиаско най-накрая някой се захвана с нещо, но пък услужливо ми обясни, че магазините ми може да не поработят още до 48ч. Все пак толкова е максимума за опресняване на ДНС-ите.

Не се мина и през дежурни шаблонни обяснения, а сега е 19ч и аз все още чакам да получа име, мейл и телефон на някой в тая фирма, който да ми отговори:
1. Защо след като аз съм взел мерки преди 2 месеца да предотвратя това, някой не си е свършил работата?
2. Какви са последствията за него?
3. Какви са последствията за тях като фирма, чийто служител с това, че не си е свършил работата, за която получава заплата е стопирал два от онлайн магазините ми, от което логично аз търпя загуби.

Та така...Продължавайте да ги хвалите. Той у уни-уеб беше яростен защитник до преди 2 месеца, но и там се видя как свърши филма.
 

Горе