WidgetBucks - нов хит на пазара

CrAzY-MaST каза:
ilianskim брато съжалявам за това, което ти се е случило :? Дано всичко се оправи!
наистина .. дано се оправи !! ще е кофти ако тия лъжат ... много хора са им отделили много време и се надявам да са коректни ... :|
 
Moko каза:
CrAzY-MaST каза:
ilianskim брато съжалявам за това, което ти се е случило :? Дано всичко се оправи!
наистина .. дано се оправи !! ще е кофти ако тия лъжат ... много хора са им отделили много време и се надявам да са коректни ... :|
то зарежи времето->нашето дето сме направили 10-20 дори и 50 долара, ами той...
 
дано всичко е някаква грешка и се поправят да не е пирамида и да изядем дървото , пък че съм изгубил 100-150 евро от адсенса ще го преглътна по-добре по-рано отколкото да бачкам месец и половина за тях и да ми пратят ку..ец
 
Ако си тръгнал да бориш големите, трябва да отговаряш на много стандарти, и едно от тях със сигурност трябва да е коректноста към афилиейтите/публишите си. Така че да се стягат и да наемат повечко специалисти, не може да претендираш да си пряка конкуренция на Гугъл, Яху...и т.н. а да си с много нова под тях в технически аспект, изглеждjavascript:emoticon(':roll:')
Rolling Eyesа смешно. Но си мисля че всичко ще си върву добре, само малко да смогнат на темпото. :roll:
 
Здравейте!
(аз съм нов :lol: )
Вчера се регистрирах в Widget Bucks имам предишен опит с адсенс (макар и до голяма степен теоретичен) и да ви кажа по-добре карайте с някоя друга програма за сега. Поради "огромните" списъци с помощни документи и указания как да ползваме системата и т.н. се наложи да се поразровя из нета за информация. Така и не успях да намеря обяснение на акронимът RPC, но това е друг въпрос. Та докато се ровех из SERPовете попаднах на блога на Widget Bucks където след малко четене стигнах до извода, че тази система (до някъде) е все още в процес на изработка....

We can detect sites where click fraud is occurring by evaluating conversion to sale and traffic trends, as well as CTR and audit/filter percentage.

Т.Е. ако имате по-малък ратио на CTR с/у импресии от ?допустимия? влизате в листата за напляскване и оставате без пари. Естествено това става без известие..

В крайна сметка излиза, че много хора (четох сигурно 10 блога с оплавкания за неплатени кликове) не получават парите си просто, защото системата за PPC fraud работи на, едва ли не, примитивен и експериментален списък с признаци.

Някой ден Widget Bucks ще бъде страхотен начин да правим пари от сайтовете си. За сега, обаче, по-добре да изчакаме да се превърне от code-generator във ppc рекламна мрежа.

ОФТОПИК:
И като стана дума за други рекламни системи, днес пуснах една молба за yahoo! .. Не знам някой чел ли е условията на програмата, но последните два реда, които са ми останали в главата са:
Забраняват се сайтове с агресивно, ....... , дискриминативно съдържание.
Забраняват се сайтове, които предлагат продукти от/на Балканите.

Е извинявай ама говори ми за дискриминация после?! :evil:

п.п. извинете ме, че не сам оставил препратки но очевидно ще ми трябват още 4 поста преди да мога да правя това :)
 
sry за спама, само един ъпдейт - според един блогър (който считам за просветен със системата на widget bucks) твърди, че до 45 дни се изпраща както чек така и превод по paypal.

Widget Bucks pays through check or paypal after 45 days of the month end (NET45). So the first earning from them will be payed in the month of December 2007.
@хттп://ввв[dot]jimkarter[dot]com#/#2007-10-16-widget-bucks-for-me.html

Това, до някъде, не ме учудва защото преводи по epay съм чакал по седмица и половина, две. Прочетете статията, обеснява също, защо (аджеба) аз получавам 11цента на клика, а някои други хора по 2$ :lol:

така че, споко пичое, все още не е потвърдено, че са мошенници :wink:
 
yMladenov, здравей и добре дошъл тук. Радвам се че си с нас и ни даде това инфо.

И аз съм на мнения че не са много подготвени все още, но също така си мисля че трябваше да са, все пак излизат на пазар където конкуренцията е безмилостна. И всеки детайл би трябвало да не отстъпва на стандартите за този вид бизнес мрежи. :)

И това че Бг е в поредният списък, не е голям шок. Всеки webmaster се е зблъсквал с подобни проблеми, всеки ги е срещал. :wink:

Успехи и приятен престой тук. :wink:
 
Офф/ До админите
Защо не сложите темата във важни и да прочистите само постовете, които мислите за ненужни.
 
Здрасти Blinky, благодаря за топлото посрещане :)
От няколко дена насам посещавам форума и най-накрая се реших да се регистрирам :wink:

Радвам се, че споделяш мнението ми - кофти, е че все още има компании, които не разработват напълно един продукт преди да го пуснат на пазара.

Знаех си, че 25$ бонус са прекалено добро начало :lol:

Да те питам (и всеки, който преглежда темата):
Имам един електронен вестник, един сайт-реселър на безплатен php mysql хостинг. Нямам никакво търпение когато опре до пари :D
И въпроса ми - каква рекламна система можеш да ми препоръчаш? Трябва т ми електронно плащане и възможност рекламките да се разполагат на много страници (в widgetbucks трябваше да се посочват..). Ако може и да са някакви като на Chickita mini-malls ще е чудесно.

Благодаря предварително!

п.п. в момента не мога да покрия никакви минимуми/изисквания за презареждания и посещения.
 
Кодът за тези уиджети е писан на AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) и мисля, че дори няма валиден (за един форум) html. Всички форумни системи работят със html и bb код. Така, че е доста възможно уиджетите да не попадат в тази категория. :)
 
Това ще рече,че на една и съща страница няма да мога да ползвам вигетите и адсенс така ли да го рабирам ???
 
varnaboy каза:
Това ще рече,че на една и съща страница няма да мога да ползвам вигетите и адсенс така ли да го рабирам ???
Засега от Google не са казали нищо но все пак могат да го направят всеки момент . А иначе не проблема е че виджетите са забранили да се премахва Backlinka от тези банери към тях а google счита това като нарушение на правилата си
 
Това определено не ми харесва, и мисля да огранича Уиджетите само на един Адсенс акаунт, щото да не гризна дръвцето с всичките......чесно казано нямам им вяра - дори и да не взимат мерки, като резнат доста акаунти с Уиджет може би за да откажат народа, без да показват вмешателство.....
Интересно - Уидгета се рекламират в Гугъла, но като драснеш www.widgetbucks.com в Г и сайта им не излиза като безплатен резултат......
 
Thank you for contacting us.



We have recently changed our policy regarding sites that are primarily non-English. Because our data analysis was showing a very low likelihood of conversion-to-sale from those sites, we are no longer approving any non-English language sites. Please see our blog post for full details: http://widgetbucks.blogspot.com/2007/10/widgetbucks-updates-policy-on-non.html.



Please remove any widgets and referral banners you may already have placed.



We have a responsibility to deliver quality traffic to the mostly U.S.-based merchants in our network. We have several strict filters and audits that help insure the traffic delivered has a high likelihood of conversion to sale. This is also one of the reasons for several of our policies in the terms of service.



Thank you for your understanding.



WidgetBucks Help Team

Т.е Вече официално е забранено слагането на реклами в БГ сайтове
 

Горе