Windows 8 - мнения за него

От: Windows 8 - мнения за него

И шо няма оши имейл като шие бесплатно от 7 към 8 имах имейл, а сега неам

Влизаш тук, скролваш леко надолу и виждаш заглавието Free Upgrade Offer*. Прочиташ, че може да се абонираш с имейл да те оповестят, после скролваш още и над футъра прочиташ, че звездичката означава, че ъпгрейда няма да е безплатен за Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1
 
От: От: Windows 8 - мнения за него

Аз споделям това мнение от коментарите в един сайт :

"Разликите между Windows 7 И Windows 8.1 са огромни , ако тръгна да ги изброявам , трябва да пиша цяла вечер и няма кой да чете. Нека обобщя за тези които не разбират:
1. Windows 8.1 работи с най-новите Encryption хардуерно заложени инструкции не само в процесорите на Intel , но и с AMD.
2. Windows 8.1 има 80% по-голяма защита против malware , а откакто има secure UEFI , не допуска вирус да ви пипне bootloader-a.
3. Windows 8.1 има вградена антивирусна защита , която ви пречи да си инсталирате игрите и *от тук идва проблема ( "мани я тая 8-ца , не ми върви нищо на нея, ще си кльопам със 7-цата" , ми кльопай си , щом ти е празна главата и не можеш да прочетеш 2 реда за Windows Defender )
4. Windows 8.1 има 80% по-добър търсещ двигател от windows 7 < който улеснява много работещите с офис данни.
5. Windows 8.1 има подобрени регистрови подредби , които естествено пречат на познатите буби да си набутат редовете където не трябва.
6. Windows 8.1 е с подобрен AERО дизайн , което прави работата му с по-стари машини сравнително по-добре отколкото 7-цата.
7. Windows 8.1 има по-добра поддръжка от към software update на каквато и да била програма.
8. Windows 8.1 има подобрена старт лента ( Тук работещите с 2 и повече монитора , знаят че когато използват Windows 7 виждат само Extend екрана , а тези с Windows 8.1 имат старт лента и на Extend екрана , както и Touch функциите на 8.1.
9. Windows 8.1 Има по-богат пакет с настройки на Explorer.exe , вградените текстови едитори , както и програмата за рисуване.
10. WIndows 8.1 използва много "по-кадърно" page файла , даже съм забелязал че оставя повече свободна RAM от 7-цата за да може да има Boost при стартирането на нова програма , докато ядрата вече смятат върху главната. "

Напълно съм съгласен с теб. По принцип, Windows 8.1 се нуждае от по-малко ресурси за оптимална работа, докато при Windows 7 това е почти невъзможно.
Лично при мен се е случвало, след като сложа Windows 8.1 да се получава ситуация, в която без да имам друг стратиран процес, освен тези, които са по Default, играеш си някаква игра, излизаш от нея и започва един процес на "източване" на RAM (Random Access Memory). По принцип, ако потребителят не е запознат, започва едно шашкане, една паника и прочие. След обстойно преглеждане на клипове и изчитане на информация, се оказа, че след промяна на определени Registry фаилове, този проблем отшумява (забравих да спомена, че това "източване" се появяваше при пиратската версия на Windows 8.1). Ако някой има проблем с въпросните регистри, нека да ми пише лично съобщение, понеже в момента точно съм на друг лаптоп, и информацията ми е записана на съвсем друго място.
 
От: Windows 8 - мнения за него

На модерния Windows хич не му пука дали ти пълни харда или RAM-а. Аз за освобождаване на RAM ползвам една програмка CleanMem, тя през 15 минути се пробва да освободи памет и общо взето си работи без да създава проблеми. С боклуците из харда нещата стават прогресивно зле. Последно като се опитвах да реша един бъг (да ми тръгне Age of Empires II на 8.1) реших да махна всички ъпдейти дето бяха инсталирани, като си мислех че ще се върна назад, образно казано. Какво ти, вместо да освободи малко пространство на харда, набучи още гигабайти отгоре, които и до ден днешен не са освободени.

С Windows 10 имам нерешими проблеми, не е само това дето не помни положението на таскбара. Една от важните ми програми въобще не тръгва, изгубил съм часове и дни в опити да оправя тоя проблем. Освен това иконките му са по-грозни от тези на Windows 95. Така че преди да си ъпдейтвате машините на Windows 10, по-добре го тествайте отделно. А, и прехвалената Cortana не работи за България, ако на някой му е изтрябвала за нещо...
 
От: Windows 8 - мнения за него

Десетката е в тестов период няма начин да не е бъгава, интересно защо си блъскаш главата, като и тези от майкрософт не са решили проблемите все още, нали затова е тестова за да се изчисти и да се пусне читав релииз, а затова дали са грозни иконите, като не ти харесват ги смени и готово:)
 
Re: От: Windows 8 - мнения за него

На модерния Windows хич не му пука дали ти пълни харда или RAM-а. Аз за освобождаване на RAM ползвам една програмка CleanMem, тя през 15 минути се пробва да освободи памет и общо взето си работи без да създава проблеми. С боклуците из харда нещата стават прогресивно зле. Последно като се опитвах да реша един бъг (да ми тръгне Age of Empires II на 8.1) реших да махна всички ъпдейти дето бяха инсталирани, като си мислех че ще се върна назад, образно казано. Какво ти, вместо да освободи малко пространство на харда, набучи още гигабайти отгоре, които и до ден днешен не са освободени.

С Windows 10 имам нерешими проблеми, не е само това дето не помни положението на таскбара. Една от важните ми програми въобще не тръгва, изгубил съм часове и дни в опити да оправя тоя проблем. Освен това иконките му са по-грозни от тези на Windows 95. Така че преди да си ъпдейтвате машините на Windows 10, по-добре го тествайте отделно. А, и прехвалената Cortana не работи за България, ако на някой му е изтрябвала за нещо...

Cortana е страхотен маркетингов удар :) Познат глас който е помагал много добра асоциация за маркетинга

[video=youtube;fme4i4-UOmY]https://www.youtube.com/watch?v=fme4i4-UOmY[/video]
 
От: Windows 8 - мнения за него

Хора, тук говорим на работен проект, който е много далеч от финална версия.
Разбира се, че различни бъгове, проблеми, и незавършен дизайн са повече от очаквани за толкова ранна фаза на разработка.
 
От: Windows 8 - мнения за него

На модерния Windows хич не му пука дали ти пълни харда или RAM-а. Аз за освобождаване на RAM ползвам една програмка CleanMem, тя през 15 минути се пробва да освободи памет и общо взето си работи без да създава проблеми. С боклуците из харда нещата стават прогресивно зле. Последно като се опитвах да реша един бъг (да ми тръгне Age of Empires II на 8.1) реших да махна всички ъпдейти дето бяха инсталирани, като си мислех че ще се върна назад, образно казано. Какво ти, вместо да освободи малко пространство на харда, набучи още гигабайти отгоре, които и до ден днешен не са освободени.

С Windows 10 имам нерешими проблеми, не е само това дето не помни положението на таскбара. Една от важните ми програми въобще не тръгва, изгубил съм часове и дни в опити да оправя тоя проблем. Освен това иконките му са по-грозни от тези на Windows 95. Така че преди да си ъпдейтвате машините на Windows 10, по-добре го тествайте отделно. А, и прехвалената Cortana не работи за България, ако на някой му е изтрябвала за нещо...
Ако Windows искат да ти освободят РАМ ще го направят без никакъв проблем. Без външни програмки.
Идеята да не се освобождава е бързодеиствието. А не, че не могат и не знаят. Като отвориш фотошоп например, и го затвориш, после ти тръгва поне 2-3 пъти по-бързо.
Като мине клинмастера и ти освободи РАМ, и после си стартираш програмата която преди малко си затворил, седиш чакаш и гледаш надписите...
Та уин много добре си знае работата кога и какво да чисти от рама...
 
От: Windows 8 - мнения за него

Като си вземе един андроид телефон и сам ще разбере това.
Ако Windows искат да ти освободят РАМ ще го направят без никакъв проблем. Без външни програмки.
Идеята да не се освобождава е бързодеиствието. А не, че не могат и не знаят. Като отвориш фотошоп например, и го затвориш, после ти тръгва поне 2-3 пъти по-бързо.
Като мине клинмастера и ти освободи РАМ, и после си стартираш програмата която преди малко си затворил, седиш чакаш и гледаш надписите...
Та уин много добре си знае работата кога и какво да чисти от рама...
 
От: Windows 8 - мнения за него

Ако Windows искат да ти освободят РАМ ще го направят без никакъв проблем. Без външни програмки.
Идеята да не се освобождава е бързодеиствието. А не, че не могат и не знаят. Като отвориш фотошоп например, и го затвориш, после ти тръгва поне 2-3 пъти по-бързо.
Като мине клинмастера и ти освободи РАМ, и после си стартираш програмата която преди малко си затворил, седиш чакаш и гледаш надписите...
Та уин много добре си знае работата кога и какво да чисти от рама...

Щото не си слагал някой Linux да видиш колко RAM гризе. За съжаление не харесвам други неща по Linux, иначе може би да съм минал на него вече.
Аз не обичам когато някой софтуер се разполага твърде на широко, за мен това е зле написан софтуер. Отварям сега един JPG с размер 1.46MB в Windows Photo Viewer, зуумвам го тук там и гледам как програмата е изяла над 60MB само заради тази една картинка. Скривам картинката да не се вижда, и след малко изядените мегабайти са 14, което пак е 10 пъти повече от самия размер на картинката. 10 пъти!

Иначе нямам оплаквания от скорост на зареждане на програми. Защо съм си взел SSD тогава? Аз и не бих искал целия фотошоп да ми остава в паметта когато го затворя. Когато затворя програма, аз искам тя да се изпари от памметта до последното битче.

Не харесвам Андроид и не смятам да си взимам такъв телефон :)
 
От: Windows 8 - мнения за него

Затова и пишеш такива глупости.

Щото не си слагал някой Linux да видиш колко RAM гризе. За съжаление не харесвам други неща по Linux, иначе може би да съм минал на него вече.
Аз не обичам когато някой софтуер се разполага твърде на широко, за мен това е зле написан софтуер. Отварям сега един JPG с размер 1.46MB в Windows Photo Viewer, зуумвам го тук там и гледам как програмата е изяла над 60MB само заради тази една картинка. Скривам картинката да не се вижда, и след малко изядените мегабайти са 14, което пак е 10 пъти повече от самия размер на картинката. 10 пъти!

Иначе нямам оплаквания от скорост на зареждане на програми. Защо съм си взел SSD тогава? Аз и не бих искал целия фотошоп да ми остава в паметта когато го затворя. Когато затворя програма, аз искам тя да се изпари от памметта до последното битче.

Не харесвам Андроид и не смятам да си взимам такъв телефон :)
 
От: Windows 8 - мнения за него

Щото не си слагал някой Linux да видиш колко RAM гризе. За съжаление не харесвам други неща по Linux, иначе може би да съм минал на него вече.
Аз не обичам когато някой софтуер се разполага твърде на широко, за мен това е зле написан софтуер. Отварям сега един JPG с размер 1.46MB в Windows Photo Viewer, зуумвам го тук там и гледам как програмата е изяла над 60MB само заради тази една картинка. Скривам картинката да не се вижда, и след малко изядените мегабайти са 14, което пак е 10 пъти повече от самия размер на картинката. 10 пъти!

Иначе нямам оплаквания от скорост на зареждане на програми. Защо съм си взел SSD тогава? Аз и не бих искал целия фотошоп да ми остава в паметта когато го затворя. Когато затворя програма, аз искам тя да се изпари от памметта до последното битче.

Не харесвам Андроид и не смятам да си взимам такъв телефон :)

Първо 2-въпроса:

1. Защо мислиш, че не съм слагал линукс?
2. Защо мислиш, че работя под уиндоус? :)

сетих се и за трети - защо мислиш, че дефаултната настройка на уин не може да се промени, така, че да не кешира нищо?

Моето мнение е(и не само), че RAM-a е затова да се ползва, какъв е смисъла в това да имаш РАМ, която да стои празна?
Или мислиш, че ако дадени модули ти стоят заредени в паметта, и решиш да пуснеш някоя игра, той няма да ги затвори да ти освободи памет за играта?

Между другото DDR 3 на 1600 ти дава над 10 000 MB/s, SSD ти дава 500 MB/s(в най-добрия случай) за какво говорим...
 
От: Windows 8 - мнения за него

1. и 2. Идея си намам какво си слагал и какво не. Обикновено феновете на Линукс ценят ниското използване на ресурси, не са от тия дето ще кажат "Вкарвай всичко в RAM-a!", та не ми звучиш като някой дето ползва Линукс. А може и точно такъв да си и просто да си забравил какъв хищник е Windows :)

Аз използвам CleanMem, той чисти каквото може от паметта и не, нямам оплаквания със скоростта на отваряне на програмите. SSD-то се справя задоволително със задачите си. Photoshop ми зарежда за точно 5 секунди, което напълно ме удовлетворява.

Аз съм много претенциозен ако става въпрос за зареждане на вече отворени прозорци. Точно заради това съм изключил виртуалната памет, тъй че всичко да се намира в RAM. Нямам файл с името pagefile.sys на моята машина. Точно както казваш, използвам RAM на 100%. Само че така бързо се пълни, а като мине 75% пълнеж започват да излизат съобщения, да крашват програми... Най-тъпо е когато съм наотворил десетки сайтове да установя, че не ми достига памет щото съм оставил някъде отворени 3-4 снимки.

Това за мен е ненужно прахосване на памет. Не зареждането на самите програми, не зареждането на важни статични файлове в паметта, а дублирането десетки пъти на нещо елементарно като снимка, уж за да зарежда по-бързо. Кеша е хубаво нещо, обаче като се набучи системата с тонове кеширани данни и самото им четене и обработване започне да става по-бавно отколкото да се прочете и обработи оригинала, тогава става тъпо. Не стига че се е задръстило всичко, а дори не се получава желаното бързодействие, чисто хабене на ресурси.

Не, нямам против в RAM да ми се кешират важните неща. Та нали това е смисъла на RAM! Имам против когато се вкарват там всякакви боклуци дето не водят до никакви резултати, а само пречат.
 
От: Windows 8 - мнения за него

1. и 2. Идея си намам какво си слагал и какво не. Обикновено феновете на Линукс ценят ниското използване на ресурси, не са от тия дето ще кажат "Вкарвай всичко в RAM-a!", та не ми звучиш като някой дето ползва Линукс. А може и точно такъв да си и просто да си забравил какъв хищник е Windows :)

Аз използвам CleanMem, той чисти каквото може от паметта и не, нямам оплаквания със скоростта на отваряне на програмите. SSD-то се справя задоволително със задачите си. Photoshop ми зарежда за точно 5 секунди, което напълно ме удовлетворява.

Аз съм много претенциозен ако става въпрос за зареждане на вече отворени прозорци. Точно заради това съм изключил виртуалната памет, тъй че всичко да се намира в RAM. Нямам файл с името pagefile.sys на моята машина. Точно както казваш, използвам RAM на 100%. Само че така бързо се пълни, а като мине 75% пълнеж започват да излизат съобщения, да крашват програми... Най-тъпо е когато съм наотворил десетки сайтове да установя, че не ми достига памет щото съм оставил някъде отворени 3-4 снимки.

Това за мен е ненужно прахосване на памет. Не зареждането на самите програми, не зареждането на важни статични файлове в паметта, а дублирането десетки пъти на нещо елементарно като снимка, уж за да зарежда по-бързо. Кеша е хубаво нещо, обаче като се набучи системата с тонове кеширани данни и самото им четене и обработване започне да става по-бавно отколкото да се прочете и обработи оригинала, тогава става тъпо. Не стига че се е задръстило всичко, а дори не се получава желаното бързодействие, чисто хабене на ресурси.

Не, нямам против в RAM да ми се кешират важните неща. Та нали това е смисъла на RAM! Имам против когато се вкарват там всякакви боклуци дето не водят до никакви резултати, а само пречат.
С каква машина си? :shock:
 
От: Windows 8 - мнения за него

Ти като отвориш 50 програми и файлове, уина сам не ги затваря. Все пак... Каквото и да се говори, за момента уиндоус 8.1 е най-бързата ос на пазара.
 
От: Windows 8 - мнения за него

Ти като отвориш 50 програми и файлове, уина сам не ги затваря. Все пак... Каквото и да се говори, за момента уиндоус 8.1 е най-бързата ос на пазара.

Найбързата ОС, ама сакаш да кажиш от семейство Уиндоус
 
От: Windows 8 - мнения за него

Найбързата ОС, ама сакаш да кажиш от семейство Уиндоус

нещем да кажем от семейство Уиндоус :p

Ясно е, че работи по-бързо от предните версии на уина. Говоря, че работи по-бързо от линукса. Не си говоря празни приказки, правили сме тестове. Няма елементари ос, няма минт, по-бърз е 8.1...
 

Горе