Windows vs Linux

Windows или Linux?

  • Windows

    Votes: 115 49.1%
  • Linux

    Votes: 119 50.9%

  • Общо гласове
    234
От: Windows vs Linux

Като се борих с Убунту и аз имах същия дерт.
Пробвай с това:
sudo start network-manager
или:
sudo service network-manager restart
 
От: Windows vs Linux

@bhopz не съм гадател, че да знам какво си правиш на твоята си машина.

Просто си стартирай мениджъра, който ползваш за мрежата.
 
От: Windows vs Linux

@bhopz не съм гадател, че да знам какво си правиш на твоята си машина.

Просто си стартирай мениджъра, който ползваш за мрежата.

Просто исках да си наредя още 1-2 неща на лентата..
 
От: Windows vs Linux

@bhopz да не опитваш да генерираш забавни истории или питаш сериозно?

Ако си ползвал Wine да инсталираш игра, то действай пак чрез Wine.
 
От: Windows vs Linux

@bhopz да не опитваш да генерираш забавни истории или питаш сериозно?

Ако си ползвал Wine да инсталираш игра, то действай пак чрез Wine.

Ами не става с wine. Също така преди имах инсталиран горе в дясно ( дал съм снимка ) menubar, но изчезна и то и не знам как да го върна.. трудничко е с убунту - няма спор! :D
 
От: Windows vs Linux

Турдно друг път.

Как така си инсталирам играта в C:\ пък не ставало с wine?
За хора като теб има една програма наречена PlayOnLinux.

Един съвет:
Сложи си KDE за графична среда, в пъти е по подходяща за джамджии.
 
От: Windows vs Linux

Турдно друг път.

Как така си инсталирам играта в C:\ пък не ставало с wine?
За хора като теб има една програма наречена PlayOnLinux.

Един съвет:
Сложи си KDE за графична среда, в пъти е по подходяща за джамджии.

+ чиста инсталация. Тука си осрал вече положението.
 
От: Windows vs Linux

За интернет сървър Линукс , за всичко останало windows
Това някаква реклама на Джамовете ли е?
Linux става за всичко, което може да прави един обикновен (че и леко необикновен) компютър. В момента ползвам Linux Debian с Xfce графична среда + Firefox, от който пиша. Автоматичната инсталация ми инсталира всички нужни драйвери и неща като за начало, така че са митове и легенди как в Linux трябвало всичко да си нагласяш ръчно. Естествено, ако искаш, може и ръчно да промениш бая неща (нещо нехарактерно за Win). За разлика от Windows, в Linux имаш много голям избор от видове графични среди (в Windows получаваш само една). Аз избрах Xfce, защото е лека. Има и по-красиви, но често и по-тежки.

За този, който търсеше C: в wine:
/home/твоето_потребителско_име/.wine/drive_c
по-късо изписване: ~/.wine/drive_c
 
От: От: Windows vs Linux

Linux става за всичко, което може да прави един обикновен (че и леко необикновен) компютър.

Не е баш така! С Линукс не може да ползваш продуктите на Адоб. Заради тях ползвам компютър. Другото мога да го свърша и на таблет/смартфон. Ако имаше начин Фотошоп да бачка пълноценно в Линукс, отдавна да съм забравил, как изглежда Windows ;) Но може и това да се случи. Преди седмица си сложих Мак ОС на РС-то. За сега всичко бачка перфектно и съм много доволен! :)
 
От: От: Windows vs Linux

Linux става за всичко, което може да прави един обикновен (че и леко необикновен) компютър. В момента ползвам Linux Debian с Xfce графична среда + Firefox, от който пиша.

Чудесно! Тогава някой ако може да ми препоръча Linux среда в която да може да се направи следното нещо: http://prntscr.com/a60vzi
Това са 3 екрана и всеки има свой независим вертикален таскбар. Всеки таскбар съдържа бутончето на всяка отделна програмка дето е отворена в съответния екран. Бутончетата не са групирани. Да има и Quick Launch меню в което има шорткъти към програми.
 
От: Windows vs Linux

ще си позволя да цитирам едно мнение от един друг форум.

Защо Warehouse open да не стане платен Warehouse с пълна функционалност за парите на СкладПро?

Защото Linux не поддържа DDE.
Защото Linux не поддържа OLE.
Защото Linux не поддържа ActiveX.
Защото OpenOffice не поддържа RTD.
Защото Linux не поддържа RPC.

И затова просто "не може". Още много време трябва да мине докато започнат да се поддържат основни функции и технологии от далечната 2000 година, въведени още в Windows XP.
 
От: От: Windows vs Linux

ще си позволя да цитирам едно мнение от един друг форум.

Защо Warehouse open да не стане платен Warehouse с пълна функционалност за парите на СкладПро?

Защото Linux не поддържа DDE.
Защото Linux не поддържа OLE.
Защото Linux не поддържа ActiveX.
Защото OpenOffice не поддържа RTD.
Защото Linux не поддържа RPC.

И затова просто "не може". Още много време трябва да мине докато започнат да се поддържат основни функции и технологии от далечната 2000 година, въведени още в Windows XP.
Откъде накъде се очаква някой да поддържа патентована технология на конкретна фирма, в случая М$? Най-голямата простотия е някой да произвежда софтуер, дето върви само на Windows и официално умрелия им кон IE (ActiveX e такова животно). Eдинствено с DirectX ми е терсене, че не мога да играя хакнати игри. Иначе има Steam платформа, и доста читави 3D игри вървят на нея.
Имам една виртуалка с XP за тежки случаи, дето дори на WinE не тръгват.
Чудесно! Тогава някой ако може да ми препоръча Linux среда в която да може да се направи следното нещо: http://prntscr.com/a60vzi
Това са 3 екрана и всеки има свой независим вертикален таскбар. Всеки таскбар съдържа бутончето на всяка отделна програмка дето е отворена в съответния екран. Бутончетата не са групирани. Да има и Quick Launch меню в което има шорткъти към програми.
Имам 4 decktop-а по дефолт, всеки от тях съдържа двата ми монитора. Инсталирах си един CairoDock, лента много подобна на епълската. Не знам на какво точно се кефиш, вероятно ще може да се подкара на Линукс.

Тия дни се мъча да правя Dual boot и да слагам Windows 8.1 на предварително форматирана primary партиция. Едно, че М$ ми омаза Линукса да не зарежда повече, друго, че почти цял ден прави ъпдейти. Нета ми е доста бърз. На доказано шпионска фирма нямам доверие, вероятно ми сканира и точи Линукс дяловете. Windows се превърна в платен вирус с холограма, не знам и ДДС дали има за капак. Може да се ползва само с отделен харддиск, дето няма видимост до нищо ценно в компа. Не знам за вас, но аз не съм ОК да ми ровят по дисковете. Пускат ми тук картинки със станиолени шапки, все едно, че съм луд да не пускам тия отрепки в спалнята си!
http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/preview-privacy-statement
Ето, в прав текст си казват, че са готови да те изпеят на прокуратурата, ако нещо не харесат по диска ти:
Възможно е също така да разкрием информация за Вас като част от корпоративен преход, като например сливане или продажба на активи.

Възможно е също така да осъществим достъп, да разкрием и запазим информация за Вас, когато добросъвестно считаме, че това е необходимо за:

спазването на приложимото законодателство или в отговор на валиден законен процес от компетентните власти, включително от правоприлагащи органи или други правителствени агенции;

...

оперирането и поддръжката на защитата на нашите продукти и услуги, включително за предотвратяването или спирането на атака срещу нашите компютърни системи или мрежи; или

защитата на правата или собствеността на Microsoft, включително за прилагането на условията, управляващи използването на услугите – въпреки това, ако получим информация, че някой използва нашите продукти или услуги за трафик на открадната интелектуална или физическа собственост на Microsoft, няма да разглеждаме сами личното съдържание на клиента, а вероятно ще отнесем въпроса към правоприлагащите органи.
 
От: Windows vs Linux

Rabin
Откъде накъде се очаква някой да поддържа патентована технология на конкретна фирма, в случая М$? Най-голямата простотия някой да произвежда софтуер, дето върви само на Windows и официално умрелия им кон IE (ActiveX e такова животно). Eдинствено с DirectX ми е терсене, че не мога да играя хакнати игри. Иначе има Steam платформа, и доста читави 3D игри вървят на нея.

Човекът има в предвид че няма нищо подобно за да може да се напише качествена програма.
 
От: Windows vs Linux

Човекът има в предвид че няма нищо подобно за да може да се напише качествена програма.
Кое точно му е качественото и незаменимо в ActiveX? Всички изброени си имат аналози. Еле пък в 2016 да тръгнеш да пишеш за ActiveX дето е само на IE, и да не ползваш HTML5 (дето върви на всички ОС и браузъри) ... Meга тъпотия си е, какво да е! На всичко отгоре ActiveX може да разнася и вируси, и трябва да му се доверяваш както на exe-тата.
 

Горе