Windows vs Linux

Windows или Linux?

  • Windows

    Votes: 115 49.1%
  • Linux

    Votes: 119 50.9%

  • Общо гласове
    234
От: Windows vs Linux

Ми той и 3.11 не беше толкова лош :)
 
От: Windows vs Linux

Windows-а винаги е лош освен сравнен с друг Windows. Иначе от всички Windows-и най-много ми харесва 98-цата.
Днес се изнервих на работата като ми се наложи да се самоизтезавам ползвайки Windows. Нямам си удобния шел (особено без автоматичното дописване), няма си ги любимите ми програмки и т.н. Мъка на макс.
 
От: Windows vs Linux

Ми той и 3.11 не беше толкова лош :)

Мда, 3,11 с Calmira става точно като XP (ако ще си говорим за интерфейс :p):

calmira_xp.jpg
 
От: Windows vs Linux

Ей ви жив пример!!! От Ноември месец съм с Уин7 на лаптопа и всичко окей, нали... Не тормози като Виста, не е дървен като ХР, абе, кеф! Миналия месец по едно време взе да се ебава и да не си инсталира ъпдейтите, пък уж е регистриран. Невърмайнд! Спирам ъпдейтите и толкоз - пушка е! Е, днеска за пръв път ми излезе синия екран (The blue screen of DEATH) и тъй цели 3 пъти днеска! Абе само мозилата и скайпа ми бачкат и тамън да мръдна мишката и ПЛЯС!!!! СИН ЕКРАН!!! Дейба... После не ми било тъпо животно тоя уиндоус?! Хич да не е! Още днеска ще си направя 1 партишън с Убунту и ще си го настроя и съм ИДЕАЛЕН!! Бал съм ти уинбоуза...
 
От: Windows vs Linux

Това е някой от последните ъпдейти, в офиса един колега цял ден същата работа - на всеки 30 мин син екран. На моя пък нищо му няма. Изложиха се .. не че е изненада :)
 
Това е някой от последните ъпдейти, в офиса един колега цял ден същата работа - на всеки 30 мин син екран. На моя пък нищо му няма. Изложиха се .. не че е изненада :)
И аз имах един ден, в който през 4 мин. ми даваше син екран. Беше сряда и програмата беше Windows XP. Случва се и на най-добрите. ;) Но си я ползвам и не мога да кажа нищо, все пак ми върши работа. ;)
 
От: Windows vs Linux

Избираме Linux. Всеки знае защо. И доста знаят как тази тема е излишна.
Добре дошла тук. Мерси за мнението и ти пожелавам приятен престой тук. По принцип е излишна темата, ама и аз съм излишен, така че има и такива елементи тук :)

Успехи и ще се радвам на още дебати по въпроса, поне да знам защо едното е по-добро от другото. Чудно ми е!
 
От: Windows vs Linux

Сега съм с Убунту, няколко пъти ми е забивал гнома, нищо сериозно. Якото е че си настройвам всяко нещо къде да е, с кое копче какво да става. Много по-удобно ми е за програмиране :)
От убунту, като цяло съм доволен, доста лесно е, но е АДСКИ ТЪПО че някой команди през интерфейса се изпълняват, а през терминала ти искат root!
Проблем са ми дрейвърите:
На видеото инсталираш fglrx, след това му триеш libdri.so, щото иначе реве и т.н... и 2 дена само четях еррори и си блъсках главата...
За дъното изобщо няма, така не мога да ползвам energy saver, специално на кутията с шрифт 25 и зелено пише: Eesy Energy Saver, дрейвъри за линука йок.

Една доста голяма тежест оказват conky и compiz, ненормално! Цепят мрака :)

На 7цата страшно много ме дразнят прозорците от таскбара ОТВРАТИТЕЛНИ СА ! Дразни ме и че драска по пейдж файла, а няма нужда мамицата му
Win7GUI-16.png



При мен уина буутва само когато ме удари геймърската треска, което никак не е рядко :) , ефектите на дх10 и 11 са изрудски.

Игрите ми се виждат по-голямо удобство, съжалявам избирам Уин.
 
Добре, има тема, но е прекалено ограничена. Мисълтра ми е, че са изтървани възможности за глас като Mac OS и * BSD.
В интерес на истината съм върл превърженик на линукс дистрибуциите, и по-специално две - CentOS за сървър и OpenSuse за десктоп. На мен лично проблема ми идва от софтуерните решения на нашите министерства. Преди време бяха интрастат декларациите, чиито макроси не вървяха под опенофис + декларация 1 + 6 + ддс дневници. Е да, можеш да ги емулираш, можеш да се мъчиш и пак греда, след камара опити да маунтнеш дискетката за да си качиш дневниците и още една камара опити да научкаш фонта който да позлваш в ртф файла който ти вадят дневниците, нещата някак си стагат. Е да, ама не е баш така.
Омръзна ми да ползвам дуал боот система, вярно линукса ми е по-удобен и по-полезен, поне съм свикнал за последните няколко години, но масовата дистрибуция е насочена към друго място.
Наистина тази тема е повече от безсмислена, защото всеки си има предпочитания, както и всеки си има пречки да ползва нещо - елементарен пример - не успях да си компилирам драйверите за Xerox 3119 под Solaris, така, че подобно нещо няма смисъл да се коментира.
В момента ползвам Win 7 и съм повече от доволен от това което получавам. Трябва да призная, че този път от М$ са се постарали да доставят качествен продукт. От както е инсталирано това нещо е рестартирано 2 пъти (а това са 3 месеца), на компютъра работещ 24/7. Няма го постоянното изяждане на рам и лагването, а дори и да има някакъв лаг, всичко се решава с log off/log on, или иначе казано ctrl+alt+backspace :)
 
От: Windows vs Linux

Линкус си има предимстава за програмисти. А уин-а пък за игрите. Затова ако цъкаш много игри уина е по добрия избор.
 
От: Windows vs Linux

По тази логика аз не цъкам никакви игри? Брех, че "вярна" логика!!!
Когато съм си вкъщи на компа голяма част от времето ми отива в джиткане (превод на нормален български: играене). Странно как се получава това свръх трудно нещо без великия win.
 
От: Windows vs Linux

Като нема $ за MAC и Windows-a върши работа.

Такаче избирам windows, оставяме настрана факта че продуктите на adobe ги има само за windows и mac, а за линукс какво да ползвам - gimp??
Няма да стане.

Друга е работата че тва линукса е много нефрендли юзър животно.
Направих си труда да иснатлирам на лаптопа Ubuntu, след това пробвах и openSUSE - скъсах си нервите. Може да е опън сорс, да е безпалтно, но пичовете стоящи зад линуксите, не са и чували думичката "ползваемост".
Всичко е разхвърляно, неясно...

А за гимп, нема да говоря въобще...втори кошмар подобен не искам да изживея.
 
От: Windows vs Linux

......
Друга е работата че тва линукса е много нефрендли юзър животно.
Направих си труда да иснатлирам на лаптопа Ubuntu, след това пробвах и openSUSE - скъсах си нервите. Може да е опън сорс, да е безпалтно, но пичовете стоящи зад линуксите, не са и чували думичката "ползваемост".
Всичко е разхвърляно, неясно...
...
гимпа наистина е кофти докато свикнеп :)

А за ползваемостта какво не ти харесва, та ти можеш да си промениш почти ВСИЧКО както ти скимне!
Дай някакъв пример, кое не ти харесва ?
 
От: Windows vs Linux

Като нема $ за MAC и Windows-a върши работа.

Такаче избирам windows, оставяме настрана факта че продуктите на adobe ги има само за windows и mac, а за линукс какво да ползвам - gimp??
Няма да стане.

Друга е работата че тва линукса е много нефрендли юзър животно.
Направих си труда да иснатлирам на лаптопа Ubuntu, след това пробвах и openSUSE - скъсах си нервите. Може да е опън сорс, да е безпалтно, но пичовете стоящи зад линуксите, не са и чували думичката "ползваемост".
Всичко е разхвърляно, неясно...

А за гимп, нема да говоря въобще...втори кошмар подобен не искам да изживея.

Точно пък Ubuntu-то е 100 пъти по-'юзърфрендли' от Windows(особено 7). Това, че Вие не искате да свикнете с дадено нещо, не го прави никак 'неползваемо'.
Преди няколко дни ми се наложи да оправям шитните на един познат с Windows 7 и не знаех къде се намира. Не, че като чета където и каквото трябва не стана, но стана, защото аз пожелах да стане. Можех да хвърля мишката и да кажа това е супер разхвърляно, неясно, нали?
Точно Вие(уеб дизайнерите) имате много против Linux, защото продуктите на Adobe, на които свалям шапка, не вървят под Linux, а колко НЕ вървят в действителност е друга тема...
 
От: Windows vs Linux

Аз си имам инсталиран Ubuntu и Windows 7, чесно казано ако е само да сърфирам предпочитам ubuntu, но за работа ползвам само Win.
 
gimp-a се ползва с gimpshop и големите специалисти кадето сте няма да можете дори да кажете че има разлика...
 
От: Re: Windows vs Linux

Това, че Adobe са некадърни и не си пишат софтуера за повече операционни системи не е мой проблем. Защо заради тяхната некадърност трябва да наливам луди пари и за продуктите на малкомеките? Ето защо ползвам неща на коректни производители и които са ми по джоба.
Това, че някой си е намерил някакъв крив инсталатор, който не му наглася адекватно операционната, си е негов проблем. Умните хора четат ръководства, мързеливите използват готови инсталатори и то от официални mirror-и на поддържащите дадената дистрибуция, а не от сървъри със съмнителен характер като така познатата ни дата.бг и сходни. Аз лично не ползвам лесна за нагласяне дистрибуция. На личния си комютър ползвам Gentoo, на две от другите машини вкъщи ползвам Arch Linux, на друга слаба машина вкъщи съм с Debian (тази машина ползвам в момента), в работа ползвам Debian, за сървъра си ползвам Gentoo (за сървър обикновенно се препоръчва Debian). Като гледам Debian-а (и неговото другарче Ubuntu) няма кой знае какви сложности. На едно място където преди време кандидатствах за работа всичките им машини бяха на Ubuntu. Честно да ви кажа на външен вид си бяха боза и половина. Само дето бяха по-стабилни и си имах всякакви нужни програми за работа (дори имах и много ненужни).
Ще попитате за каква работа става въпрос?
Ми, web studio, което предполага и наличие на дизайнери. Според вас как преживяват без великата боза?
 

Горе