WP тема за новинарски сайт.

kamentk

Well-Known Member
Здравейте,

търся си wordpress тема в цветовете синьо, бяло и черно, могат и да не са тези, но е за предпочитане, тъй като най-вероятно ще преправям темата. Искам да е responsive с 3 размерности за PC, таблет, телефон. Искам да има само десен сайдбар и да е подходяща за публикуване на по-голяма част от новините без снимка. И едно изискване на респонсив менюто да става в колонка когато се гледа под телефон да не става selective. Качвам и 2 скици (даже и скица не е) . За предпочитане е free тема, но съм готв да заплатя до 30 лева за готова или за изработка от някой, като разбира се ще се разберем по-точно какво трябва да се направи. Чакам предложения. Благодаря предварително. Знам, че имам големи изисквания, но все пак страницата трябва да има добър вид. Търсих доста, но все нещо не ми допада. Дано ми предложите добър вариант.
 

Прикачени файлове

  • primer za dizain.jpg
    primer za dizain.jpg
    43.5 KB · Преглеждания: 65
  • primer za dizain - telefon.jpg
    primer za dizain - telefon.jpg
    49.3 KB · Преглеждания: 56
От: WP тема за новинарски сайт.

Сам го каза - считам, че изискванията ти са много големи, свободна новинарска тема трудно ще намериш, наскоро отново търсих такава тема, освен ако не съм пропуснал някоя или да е излязла след като съм гледал. Просто гледаш, харесваш си и хващаш някоя тема и си я преправяш. Това, някой друг да ти избира тема - и през това съм минал, и не го препоръчвам, различните хора си имат различни вкусове.

А пък парите които даваш за правене на тема - 30 лв. стигат само да си активирам notepad++.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

виж във http://themeforest.net има доста теми
http://themeforest.net/item/avenue-...&WT.seg_1=search_item&WT.z_author=ThemeSector

@Странникът - всеки има различен вкус
подреждането което искаш да има е стандартно и има доста такива теми
пoтърси и чрез гугъл...има голям избор но отнема бая време
 
Re: От: WP тема за новинарски сайт.

Погледни това дали няма да свърши работа.

Ще му свърши с леки доработки, но да се има предвид, че респонсив лайоута беше добавен наскоро и не е включен в готовите архиви за теглене.

За да изтеглите последната актуална 2.0 бета версия кликнете на линка към гитхъб и след това горе в ляво на ZIP, а още по-добре ще е да се ползва WIP раздела, но може да има някои бъгове https://github.com/zyml/project-ar2/tree/wip/2.0.1
 
От: WP тема за новинарски сайт.

от 300 мили си личи безплатната. След като ще е новинарски сайт, плати си цената за професионална и прави проекта. Всичко останало са безброй преправки. Те така ги правят, да си личи.

П.С. харесай си една от трите http://gazpo.com/ но нямат мобилити. Новините може да ги пускаш без снимка, както си писал, като не я добавяш. Само не знам, как се маха реклания линк във футъра. Аз за сега тренирам и пробвам и като разбера потенциала, ще си купя професионална.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

виж във http://themeforest.net има доста теми
http://themeforest.net/item/avenue-...&WT.seg_1=search_item&WT.z_author=ThemeSector/QUOTE]

Там има каквото трябва за случая, но не и за тези пари. Най-тънките, които отговарят на условията му са по 35$-40$. На скоро търсех и даже си харесах една. Вече задължително гледам да е респонсив. ;)

Може да си модифицираш нещо фри или на ниска цена, но самия труд по усъвременяването си прецени дали е за парите, които ще спестиш. ;)
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Ето му една превъзходна http://themeforest.net/item/gadgeti...r-premium-magazine/full_screen_preview/132954
може да става за всякакви новини, за индийски, американски, фотографски новини, от морето, каквото поиска. Плаща 80-90 лв и си свирка. За тази сума, никой няма да направи нюзруум портал ръчно.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Благодаря ви страшно много за предложенията. Ще ги разгледам сега, дано си избера. За цената която предлагам ми е ясно, че никой няма да ми направи къстъм тема. Бих дал тези пари за купуване на готова или за някаква по-сериозна поправка, например съзавана не респонсив изглед. Ще ви раздам залени репутации на всички.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Благодаря на всички отзовали се. Намерих тема, която относително удоволетворява изискванията ми. Ще има, разбира се доста преправяне, но все пак е free.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Може ли да споделиш на какво си се спрял?
Благодаря на всички отзовали се. Намерих тема, която относително удоволетворява изискванията ми. Ще има, разбира се доста преправяне, но все пак е free.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Може ли да споделиш на какво си се спрял?
Да, и на мен ми е интересно на какво си се спрял. И да видим ние тук, използващите WP, колко модификации са нужни. Иначе за риспонсива не знам как ще стане, но виж плъгина WPtouch. Не е лош, но работи на не много "пипани" по дизайна и кода теми. За това може да пуснеш, за да разгледаме и ние. :) И този плъгин може да се модифицира добре. Въпрос на вкус е вече.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Според мен ако ще е за Бг ,няма смисъл от респоснив дизайн
Да, и на мен ми е интересно на какво си се спрял. И да видим ние тук, използващите WP, колко модификации са нужни. Иначе за риспонсива не знам как ще стане, но виж плъгина WPtouch. Не е лош, но работи на не много "пипани" по дизайна и кода теми. За това може да пуснеш, за да разгледаме и ние. :) И този плъгин може да се модифицира добре. Въпрос на вкус е вече.
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Според мен ако ще е за Бг ,няма смисъл от респоснив дизайн
Ааа, не така. :) Гледай ги по улицата как са - забили мутри в телефона? Да не мислиш, че гледат мист колс :)

Може и мобилна версия, нямам против и това решение. Да ти кажа честно още не са намерили верния отговор тук. Важното е, че и двете вършат работа, само където мобилната версия не отговаря много много на стила на темата, защото трудно се достига с подръчни материали тази визия, но пък в пъти по-олекотена от риспонсива и не товари процесорите на маломощните телефони, които не знам дали вече някои има такива. :)
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Да,за мобилна версия съм съгласен.
И не вярвам да четат новини,а най-много да си преглеждат фейсбука,поне всички познати само това правят
Ааа, не така. :) Гледай ги по улицата как са - забили мутри в телефона? Да не мислиш, че гледат мист колс :)

Може и мобилна версия, нямам против и това решение. Да ти кажа честно още не са намерили верния отговор тук. Важното е, че и двете вършат работа, само където мобилната версия не отговаря много много на стила на темата, защото трудно се достига с подръчни материали тази визия, но пък в пъти по-олекотена от риспонсива и не товари процесорите на маломощните телефони, които не знам дали вече някои има такива. :)
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Да,за мобилна версия съм съгласен.
И не вярвам да четат новини,а най-много да си преглеждат фейсбука,поне всички познати само това правят

Е, след кати се челнат някъде, после минават, поне сериозните хора, да видят какво ново по света и у нас. Аз ако имах смартфон с неограничен интернет, щях да кибича по сайтове, даваши ми информация за моята област и чат пат през някой новинарски. И после пак новости в нишата ми. Не знам другите какво правят по цял ден с телефоните си, но аз това бих правил.


За това слагайте мобилно версии и риспонсив. ;)
 
От: WP тема за новинарски сайт.

Ами за България си е сайта но не виждам причина да няма респонсив, защото като човек който се занимава с програмиране на приложения за PС, забелязвам как нещата се изместват все повече към мобилните устройства. Ще ви споделя, но малко по-късно, за да може да направите разликата м/у оригинала и моя дизайн. Даже може и да пусна тема от сорта на: какво трябва, за да направим една free WP тема да изглежда прилично. Само ще издам, че дизайна е изключително изчистен, нещо което рядко се забелязва в теми за WP и то free
 
От: WP тема за новинарски сайт.

За новинарски сайт не трябва дизайна да е изчистен, това не е сайт на микробиологична лаборатория в Канзас. По-скоро ще ти трябва дизайна да съдържа много на брой секции. Защото един чете риболов в Силистра, къде там е хванат най-големия шаран там, а други четат за Европейския парламент. Дай да видим оригинала на фрито.
 
Вскяа една Wordpress тема по подразбирание е толкова гъвкава, колкото желаете, въпроса е в самото желание.

99% от темите в момента се правят с респонсив дизайн, а тези които не са такива, могат да се преработят в рамките на час до два (поне толкова ми отне за последните два проекта).

Блинки е прав - залагайте на това. Хората наистина все повече използват телефоните си.

Що се отнася до темата - работя от 5 години с Wordpress и нито веднъж не ми се е случвало да не извършвам модификации по темплейта.


@uphero - дрънкаш глупости, за пореден път
 

Горе