Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

За или против ядрената енергетика?

  • Напълно за!

    Votes: 14 24.1%
  • Само допълнителни мощности в АЕЦ "Козлодуй".

    Votes: 7 12.1%
  • Напълно против!

    Votes: 16 27.6%
  • Желая развитието на възобновяеми енергийни източници.

    Votes: 14 24.1%
  • Няма да гласувам.

    Votes: 12 20.7%

  • Общо гласове
    58
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

http://www.irena.org/GlobalAtlas/home.html
http://irena.masdar.ac.ae/

attachment.php


Слънцегреене в &#1.jpg
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Вискяре, я дай малко инфо на хората, за тази шарена южна Европа и моно северна Европа. Че няма да разберат къде е ВЕИ истината!
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

В дясно има числа. Надявам се, няма далтонисти, които да не успеят да ги свържат с цветовете.
И вярвам, че спомените от първи-втори клас, когато са изучавали значението на числата, както и по-ранните болезнени спомени, че две големи монети по 5 ст са равни на една малка от 10 ст или дори по-малко от монета от 20 ст, са живи.

Енергията на атомите и ядрата не е отживелица. Но са нужни нови технологии, далече по-приемливи от сегашните.
Колко време ще отнеме, никой не може да каже. Преди повече от 30 години бе лансирана идеята за приливни електроцентрали. Едното предложение предвиждаше да се прегради Беринговия пролив и да се използва енергията на движещата се морска вода. Все още не е реализирано.
Последните години доби гражданство идеята за устойчиво развитие. Страшно много хора не са наясно какво означава това.

Има една генерално сбъркана тенденция. Обсъждат се проблемите на Земята - как нещата се влошавали. Нещата се влошават за човека. Земята е живяла милиони години без човека. И спокойно може да мине без него. И ще мине!
Трябва да се обсъждат проблемите на човека.
Човека е този, който си сере на собствения живот и бъдещето си като участник в биоразнообразието на Земята.
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

В дясно има числа. Надявам се, няма далтонисти, които да не успеят да ги свържат с цветовете.
И вярвам, че спомените от първи-втори клас, когато са изучавали значението на числата, както и по-ранните болезнени спомени, че две големи монети по 5 ст са равни на една малка от 10 ст или дори по-малко от монета от 20 ст, са живи.

Енергията на атомите и ядрата не е отживелица. Но са нужни нови технологии, далече по-приемливи от сегашните.
Колко време ще отнеме, никой не може да каже. Преди повече от 30 години бе лансирана идеята за приливни електроцентрали. Едното предложение предвиждаше да се прегради Беринговия пролив и да се използва енергията на движещата се морска вода. Все още не е реализирано.
Последните години доби гражданство идеята за устойчиво развитие. Страшно много хора не са наясно какво означава това.

Има една генерално сбъркана тенденция. Обсъждат се проблемите на Земята - как нещата се влошавали. Нещата се влошават за човека. Земята е живяла милиони години без човека. И спокойно може да мине без него. И ще мине!
Трябва да се обсъждат проблемите на човека.
Човека е този, който си сере на собствения живот и бъдещето си като участник в биоразнообразието на Земята.

Е как бе в унито се учи, аз съм учил че и курсови работи съм правил за УР - развитие е устойчиво когато задоволява нуждите на сегашното поколение без да лишава бъдещото, при ефективно и природосъобразно производство.
Иначе си прав, просто имаме голямата ножица на текущите АЕЦи и ВЕИ-та или ще залагаме на 2рото или ще иноватираме и 1вото !
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Е как бе в унито се учи, аз съм учил че и курсови работи съм правил за УР - развитие е устойчиво когато задоволява нуждите на сегашното поколение без да лишава бъдещото, при ефективно и природосъобразно производство.

Точно като по учебник. :lol:
Надявам се емотикона да не те засегне. Поне не много.

А още повече се надявам наистина да си разбрал какво е това. Всеки човек, който го разбира наистина, е много ценен.

Днес попаднах на един форум, където се описваше следното: Една съпруга се запалила да си правят за градината собствен тор. Сложила където трябва в къщата два съда за смет. В единия да изхвърлят всякакви биологични отпадъци, в другия всичко, което не подлежи на биологична деградация. Изкопали в двора яма два на два метра, че и метър на дълбочина, и започнали да изхвърлят в нея всичко от съд за смет №1. В резултат постигнали икономически ефект 1000 лв на година от спестено купуване на торове за домакинството. Реалния ефект е доста по-голям.
Това е една постъпка точно в смисъла на устойчиво развитие. Никъде не се коментира термина и принципите, дори предполагам, че не са се замисляли за това. Но го правят.
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Абе да ти кажа, аз нямах учебник а некви разботени лекции, така че сещай се всичко сам съм си го учил от нета и интерпретирал. Това, което ти писах като цяло обобщава всичко по тази дисциплина. Вече има няколко разработки, за индек на човешкото развитие и gini index. Абе хубаво е като цяло, но нищо ново просто се изтъкват проблемите и са решили унитата направят нова дисциплина хахха ...

Иначе си прав, това в икономиката му се нарича положителен пазарен дефект. В една друга тема за торбичките и замърсванията е пример за обраният. Както и с АЕЦ-а и отпадъците или ако АЕЦ гръмне и т.н - абе кеф майка.
Трябва се мисли не се гласува спрямо спуснатите вопли на партиите.
 
Последно редактирано:
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

"Ако дадената медия е финансирана от посредник на газ, е ясно защо тя е против даването на концесия за добив на газ в Черно море" - цитат на боко тиквата.



А ако дадена партия е финансирана от производител на "зелена" енергия, е ясно защо е против "Белене"
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

"Ако дадената медия е финансирана от посредник на газ, е ясно защо тя е против даването на концесия за добив на газ в Черно море" - цитат на боко тиквата.



А ако дадена партия е финансирана от производител на "зелена" енергия, е ясно защо е против "Белене"

По същата логика една друга партия е финансирана от руски производител на реактори, и си прави референдуми...
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Тъпата седерастия много заблуди хората с това негласуване и сега ще размие вота.

Истината е, че за да падне Белене трябва да се гласува с НЕ. Тия, дето призовават за негласуване са много прости и не са учили математика явно :)
За да стане референдума невалиден трябва активността да е под 20%, което просто няма как да стане. Само на подписката се бяха събрали 700к говеда или над 10%. Отделно, че само бесепарския електорат е към 20%, ако ще никой друг да не гласува, те пак стигат за да се зачете референдума.

Варианта да падне Белене е да се гласува с НЕ и да мине над 60% активност. А тъпата седерастия как подлъга хората да не гласуват, сега няма да се съберат 60% и ще се върне в парламента за дообсъждане, с мнозинство от ДА-та.
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Тъпата седерастия много заблуди хората с това негласуване и сега ще размие вота.

Истината е, че за да падне Белене трябва да се гласува с НЕ. Тия, дето призовават за негласуване са много прости и не са учили математика явно :)
За да стане референдума невалиден трябва активността да е под 20%, което просто няма как да стане. Само на подписката се бяха събрали 700к говеда или над 10%. Отделно, че само бесепарския електорат е към 20%, ако ще никой друг да не гласува, те пак стигат за да се зачете референдума.

Варианта да падне Белене е да се гласува с НЕ и да мине над 60% активност. А тъпата седерастия как подлъга хората да не гласуват, сега няма да се съберат 60% и ще се върне в парламента за дообсъждане, с мнозинство от ДА-та.

Нешо си се объркал над 60% трябва да гласуват, колкото на последния парламентарен избор!
 
От: От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Нешо си се объркал над 60% трябва да гласуват, колкото на последния парламентарен избор!

Да де, това викам, ама нещо не съм се изразил правилно :)

Под 20% не се зачита, над 60% се зачита, а между 20% и 60% се връща в парламента. Тоест за да падне трябва да има активност над 60% и мнозинството да са НЕ.

А седерастията агитира за негласуване с надеждата да падне под 20% активността, обаче това чисто статистически няма как да стане, защото само неграмотния бесепарски електорат е толкова :)
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Тъпата седерастия много заблуди хората с това негласуване и сега ще размие вота.

Истината е, че за да падне Белене трябва да се гласува с НЕ. Тия, дето призовават за негласуване са много прости и не са учили математика явно :)
За да стане референдума невалиден трябва активността да е под 20%, което просто няма как да стане. Само на подписката се бяха събрали 700к говеда или над 10%. Отделно, че само бесепарския електорат е към 20%, ако ще никой друг да не гласува, те пак стигат за да се зачете референдума.

Варианта да падне Белене е да се гласува с НЕ и да мине над 60% активност. А тъпата седерастия как подлъга хората да не гласуват, сега няма да се съберат 60% и ще се върне в парламента за дообсъждане, с мнозинство от ДА-та.

Да ме прощаваш, ама Истината се избистри от 2 дена, когато Борисов ви обърна палачинката наново. А шизофрения и изключително къса памет са ключовите критерии за сипмпатизаторите на герб. Интересно ми е сега, какво ще си правите партийните другари от Лом, Козлодуй и Плевен, които ще гласуват ЗА :lol: Сигурно ще пуснете Фидосова да ги мачка, нали им е селска :lol:
Показателно за късотата на паметта и духовното разстройство е и това, че т.нар. "тъпата седерастия" е ваш проект. Та кой викаш бламирал референдума? На кого е подчинен бушона? :lol:
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Нещо не разбрах :) Какво е станало преди 2 дена?
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Удобно :)
Иначе какво да е станало? Ти официоза ТВ7 не гледаш? 4 пъти го повтори Борисов, че белким всички да вдянат как да гласуват :)

btw. Не видях ни един твой коментар в нюза по темата за дюните... инак активничък си доста... щеше да ми е любопитно :)
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Тео, я кажи кво е казал ББ - че от както ми резнаха и БТВ и ТВ7 на Булсата направо си умирам от кеф, нулева политическа пропаганда ББ само в нета го виждам :D :D :D
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Удобно :)
Иначе какво да е станало? Ти официоза ТВ7 не гледаш? 4 пъти го повтори Борисов, че белким всички да вдянат как да гласуват :)

btw. Не видях ни един твой коментар в нюза по темата за дюните... инак активничък си доста... щеше да ми е любопитно :)

Нито БунакТВ гледам, нито ТВ7 :) Бесепарската ви пропаганда не ми изнася, та съм го пропуснал :)

Аз доколкото знам още преди време ББ призова симпатизантите му да гласуват ПРОТИВ, а седерастията призова техните да не гласуват (надявайки се активността да падне под 20%, което е невъзможно и само ще прецакат работата).

Нещо друго ли е станало?


Колкото до дюните - не съм писал, щото не съм влизал тия дни. Там какво - ББ спря една камара далавери, включително и на негови хора. Колко премиери са правили такова нещо?
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

И колко човека се влияят от това, което казват седерастите? Аз няма да гласувам, но по други причини :)
 
От: От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Да де, това викам, ама нещо не съм се изразил правилно :)

Под 20% не се зачита, над 60% се зачита, а между 20% и 60% се връща в парламента. Тоест за да падне трябва да има активност над 60% и мнозинството да са НЕ.

А седерастията агитира за негласуване с надеждата да падне под 20% активността, обаче това чисто статистически няма как да стане, защото само неграмотния бесепарски електорат е толкова :)

Не разбрах каква според теб е разликата дали ще е под 20% или ще е е между 20-60? Какво значи връща се в парламента? Като е под 20 процента къде ще иде на къра ли?
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Не разбрах каква според теб е разликата дали ще е под 20% или ще е е между 20-60? Какво значи връща се в парламента? Като е под 20 процента къде ще иде на къра ли?

Остави го, там радиото свири, каквото е казал вожда или някой от върхушката. Щом е казано - връща се, значи се връща, кой си ти, че да спориш тука :lol:

Само да вметна, много е приятно да се гледа "работата" на гробарите - в събота в Утро (русенски ежедневник) излиза една прелюбопитна статия за тукашните герберски величия. Не е ласкава. Замесени са съдия изпълнител и знакови имоти. В 9.00 тиражът е изкупен. Експедитивност. Работа в екип. Срочност. Да им се ненарадваш :lol:
 

Горе