От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

И в 22:00 съм звънял, ако не иска да не вдига.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Човека може да е бил на работа уе
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

По принцип всеки може да звъни когато си иска - културата и възпитанието при всички са различни, а и не споменаваш да си упоменал в обявата от кога до кога да ти звънят. Освен това, повечето телефони имат (поне моя е така) опция да се ограничават обажданията. Аз например съм го настроил след 22 часа да преминава в тих режим и съм разрешил само контактите на най-близките ми хора. Ако някой друг ми звъни, просто няма да го чуя. Все пак има и известна защита, защото понякога може да се случи така, че познат човек да звъни от чужд телефон. Ако някой се опита да звъни 3 последователни пъти за кратък период от време, тогава звука се активира.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Стефане, този тип несъобразителни хора не четат описанието на обявите по принцип- прочитат заглавието, гледат снимките и звънят. Не виждам смисъл и ефект да пиша такова нещо. Относно ограниченията, тихите режими за непознати номера и т.н. си имам принципи. Аз съм човек, на когото верните приятели и близките могат да разчитат по всяко време и никога не си изключвам телефона, нито си го правя без звук. Може да са ми консервативни или старомодни разбиранията, но за мен е признак на ниски IQ и култура да звъниш по нощите на непознати хора за неща, които са маловажни и търпят отлагане. Има го и третия момент- фактора лудост, но дори и лудите са по-съобразителни от глупавите. :) Съобщения и запитвания съм писал и в малките часове, но не съм звънял с риск да събудя някой, да го секна докато прави нещо с жена си, докато вечеря и т.н.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Забавни мазохисти. Приемат денонщно позвънявания. Ма вие да не сте кол център, бре?
В България никой не може да стане Доналд Тръмп. Известна вероятност да станете Цветан Василев има. Но тогава що дирите в този форум?
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Настройвам си телефона в малките часове на вибрация или без звук , след това ако някой ме е търсил му прозвънявам в работно време.

Ако накой непознат ме е търсил в 3 посред нощ няма да му звънна разбира се.
За мен е нормално за обява да звъниш в диапазона от 10 до 21 примрно, говоря за обява само, иначе от 9 до 18.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Утрото е по-мъдро от вечерта, и с право го е казал народа. Току що го измислих: ще си взема една сим карта на ваЛчер, слагам на всичките си лични и служебни обяви нейния номер, а телефона ще стои в офиса и ще отговарям само през работно време. :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Само един *** не би вдигнал телефона. Няма значение дали си на зор или не, все пак сте собственици на малки сайтове, а не на Ebay, Amazon и др.
 
Последно редактирано от модератор:
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

но за мен е признак на ниски IQ и култура да звъниш по нощите на непознати хора.

Аз се съмнявам някой да ти звъне след полунощ, за да те питам например колко волта са батериите които продаваш .....
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

До 21.00 според мен не е ненормално
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

На мен вчера ми звъня един за обява отпреди 5 години, та всичко може да се очаква :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ако продаваш през сайтове за обяви, можеш да се обаждаш когато си искаш. Ако си фирма и звъниш от името на фирмата не е нормално да звъниш извън диапазона 9 ч - 18 ч. И при двата варианта вдигането е въпрос на личен избор, вдигаш или не, няма значение, най-много да пропуснеш някоя сделка. Въпреки че можеш да се обадиш и на следващия ден. Най-малкото, този който звъни след 22.00 ч. има предвид, че може и да не му се вдигне отсреща. Ако не е указано, че телефона е 24/7, естествено.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Защо вдигаш? Ако не е написано до кога може да се обажда човекът, може да звъни когато му е кеф. Ако не вдигнеш, ще му върнеш обаждане когато на тебе ти е кеф. Ако ти се работи, можеш да му вдигнеш и в 12 през нощта. Не разбирам какъв е проблема.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Звъняли са ми в 1.30 през нощта за обява в продавалника :д Бях буден и вдигнах, а отсреща пиян...
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Звъняли са ми в 1.30 през нощта за обява в продавалника :д Бях буден и вдигнах, а отсреща пиян...

Именно. Въпросът не е дали си буден или не, дали си си направил телефона без звук или не, дали искаш на всяка цена да продадеш или не, дали ти трябват пари или не...
Въпросът е в самото заглавие на темата. За мен е нормално да звънна на непознат между 9 и 18 часа. Хора, които звънят по никое време, за мен са или пияни (както в твоя случай), или глупави(нетактични), или луди...
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Именно. Въпросът не е дали си буден или не, дали си си направил телефона без звук или не, дали искаш на всяка цена да продадеш или не, дали ти трябват пари или не...
Въпросът е в самото заглавие на темата. За мен е нормално да звънна на непознат между 9 и 18 часа. Хора, които звънят по никое време, за мен са или пияни (както в твоя случай), или глупави(нетактични), или луди...

Ако говорим за звънене от обява в OLX e съвсем нормално да ти звънят за каквото и да било заради многото измамници и тарикати.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

А бе, то за някои е нормално сутрин за събуждане да пият бира или твърд алкохол вместо кафе, ама за мен не е. Същото е и за звъненето относно обява по никое време. Нещо не е наред такъв човек. И между другото, днес не ми е звънял този индивид, нито някой друг по тази обява, точно както и очаквах. Пак казвам, има и изключения, но са рядко и са до някаква степен луди. За пример: един приятел си пусна колата на обява миналата година, и някакъв му звъни в 23ч. Той го отрязал, че му звъни по никое време и му затворил. След малко оня пак звъни и с треперещо гласче казва: "От Плевен се обаждам, извинявай че толкова късно, ама сутринта в 5 тръгвам и към 8 и 30 ще съм във Варна, да взема колата". На другия ден, колата в 10ч. беше продадена. Та така. Това са единични случаи, 99% са като снощния ми "клиент"- драги зрители.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Звъняли са ми на фирмения и в 6ч. сутринта, и вечер към 22ч... И то при положение, че съм дал работно време. Но не ми пречи. Малко ми е досадно сутрин да ме будят, но щом съм се хванал ще работя по всяко време. Това е. Ако не искаш да те безпокоят, гасиш или спираш звука на телефона. А на близки приятели звъня по всяко време.
 
От: От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Само един *** не би вдигнал телефона. Няма значение дали си на зор или не, все пак сте собственици на малки сайтове, а не на Ebay, Amazon и др.

Само един *** би нарекъл другоячемислещите идиоти.
Толкова ли си беден, че трепериш на всяка стотинка?
 

Горе