Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

По принцип има логика в това което пишеш ама нали държиш да си седят тук да се развиват хората в България... не всички става за бизнесмени по голямата част ще са наемни работници... хайде сега кажи защо някой българин да кандидатсва за 700 лв стартова заплата да работи за чужда фирма работеща с проекти за чужбина като може да се премсти на 1641 км по назапад в берлин например (толкова е софия-берлин център център 1641км до Мюнхен са даже 1344 км) да кандидатсва за работа в съшата фирма в берлинския или мюнхенски офис да работи по същите проекти за 3500 евро стартови... можеби това имаше на предвид Фози като да държат цени

Екзактли. Просто трябва да се научат работодателите и клиентите, че българинът може да предложи и качество и не е роб!
 
От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

По принцип има логика в това което пишеш ама нали държиш да си седят тук да се развиват хората в България... не всички става за бизнесмени по голямата част ще са наемни работници... хайде сега кажи защо някой българин да кандидатсва за 700 лв стартова заплата да работи за чужда фирма работеща с проекти за чужбина като може да се премсти на 1641 км по назапад в берлин например (толкова е софия-берлин център център 1641км до Мюнхен са даже 1344 км) да кандидатсва за работа в съшата фирма в берлинския или мюнхенски офис да работи по същите проекти за 3500 евро стартови... можеби това имаше на предвид Фози като да държат цени
Въпросът е, защо да се мести, след като пред компютъра няма значение къде се намираш физически. И най-важното, как можеш да сравняваш българския с английския пазар (примерно), за една и съща работа. Какво ти пречи, да си сео специалист работещ на английския пазар, който взима английска заплата, но я харчи в България?
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ти искаш високи цени за услугите които ти умееш, ама когато бензиностанциите или производителите на яйца държат високи цени ревеш, че имало картел. Това му е хубавото на пазарната икономика - всеки си решава за колко да работи и за колко да купува. Освен това, ако не ти харесва заплащането, винаги можеш да отидеш там където заплатите започват от $4500...
 
Re: От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Въпросът е, защо да се мести, след като пред компютъра няма значение къде се намираш физически. И най-важното, как можеш да сравняваш българския с английския пазар (примерно), за една и съща работа. Какво ти пречи, да си сео специалист работещ на английския пазар, който взима английска заплата, но я харчи в България?


как можеш да сравняваш българския с английския пазар (примерно) - ми тази фирма идва тук да си наеме специалист евтино да й работи по чуждите проекти не да работи на българския пазар... същото ще прави и в англиския , немския офис... това е за наемните работиници повечето хора са такива.... техния престои тук се обезмисля... по добре да се махнат като разликата за 1344 км е 10 пъти в приходите стартово...

Иначе не си пробвал да поискаш да ти пратят уаир от 3000 евро за много хора сме на края света... измамници... тони волф ако ме чете в момента той е фрилансър дано не ми се разсърди че муя разправям историята .... та много я обичам една негова стара история ... обажда се по телефона на американци и само казва Хело И'м Тони Волф колинг фром Булгериа... и от среща след малко мълчание му връщат Булджериа? ис дет локейтед ниър Алджериа ор Найджериа :shock:...

значи работим и крием че сме българи трябва да имаме чужди фирми и сметки и максимум само да споменаваме че имаме аутосирсани офиси тук ... да не говоря че доста от клиентите предпочитат да дойдат в офис на място защо поне са сигурни че ако ги измамиш могат да се оплачат в полицията и да те намерят и да те осъдят набързо...

Бизнеса го развиваме само като сайтове с Афилиейт програми, дропшипинг адсенс,... или скрити зад фирмите... в по масови услуги на по ниска цена без да гоним високия сегмент за който се искат лични срещи.... (не че НЕ се печели но сме далеч максимума) а имаме нивото да предложим и максимума...
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Относно платежностните възможности в БГ, преди малко в магазина питам дали някой е влизал - никой не бил влязъл цял предобяд, за сметка на това един дядо питал дали може да си купи очила с един буркан мед...
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

"значи работим и крием че сме българи трябва да имаме чужди фирми и сметки и максимум само да споменаваме че имаме аутосирсани офиси тук ... да не говоря че доста от клиентите предпочитат да дойдат в офис на място защо поне са сигурни че ако ги измамиш могат да се оплачат в полицията и да те намерят и да те осъдят набързо...

Бизнеса го развиваме само като сайтове с Афилиейт програми, дропшипинг адсенс,... или скрити зад фирмите... в по масови услуги на по ниска цена без да гоним високия сегмент за който се искат лични срещи.... (не че НЕ се печели но сме далеч максимума) а имаме нивото да предложим и максимума... "

Това едно от най-ценните изказвания в този форум. Това е болезнената истина. Правете си сметката! В това изказване има толкова ценни съвети и отговори на въпроси, че не е истина просто.

Coolice имаш ЛС брат!
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Изцяло съм съгласен с автора на темата. Последно какво се случи:

Среща с клиент - човека иска сайт по индивидуална поръчка, изработка от нулата, средна сложност. Казвам му аз цена от порядъка на 1000 лв. След като я премисли няколко дни, получих обаждане, в което бях уведомен, че няма да работим заедно, тъй като някой си му направил същата оферта за 250лв.
Питаха ме директно дали съм склонен да работя за тази сума, защото видиш ли моята оферта вдъхвала доста повече доверие от моя конкурент - аз естествено отказах.
След около месец и половина ми звъни същия този човек и настоява да се срещнем скоро.

Оказва се, че нещо се е случило със съответното момче, което му изработва сайта. Иде реч за 2ри курс студент, оправдал се че идва сесия, пратил на мейла на клиента един архив с файлове със сайта "готов на 95%". От тогава не може да го намери по телефон, скайп, мейл..

Парите (250лв) са платени отдавна по настояване на "колегата".

От тук нататък следва лошата част:
Клиента е вече опарен и знае, че евтино и качествено няма, но въпреки това, неговата молба е аз да "довърша сайта" за половината пари, т.е. за 500лв. Казах, че съм склонен да го направя, но първо искам да видя колегата докъде е докарал.
Сайта беше "изработен" с Dreamweaver, готов шаблон от дефолтските, направил лого на фотошоп с най-простия градиент(жълто-оранжевия) на Arial шрифт, което е плюснато върху някакво тъмно синьо поле наречено хедър :) Общо взето сме си на нулата, както и предполагах.
Обясних на клиента ситуацията и му казах, че съм склонен да намаля цената от първоначалната на 800лв - с много уговорки и пазарлък стигнахме до 750 лв, след което дойде и ново 20.

След като вече веднъж се бил опарил, искал да види първо свършен сайта и ако му хареса - щял да ми плати. Не иска да предплаща и стотинка. Предложих му да сключим договор, но и това не пожела. След което се разделихме по живо по здраво и не знам дори дали е намерил някой да му свърши работата при тези условия.

Сигурен съм, че всеки от вас има поне по 1-2 подобни истории. Нелепо е че такива неща се случват и според мен голяма част от тези "случки" са на границата на измамата.
 
От: Re: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Екзактли. Просто трябва да се научат работодателите и клиентите, че българинът може да предложи и качество и не е роб!
Ако трябва да генерализираме - всъщност НЕ може. Знам доста индийци дето вършат много качествена работа. Обичат си занаята, кефят се на работат и постигат някакви успехи въпреки всичко. За такива българи почти не се сещам.

Въпросът е, защо да се мести, след като пред компютъра няма значение къде се намираш физически. И най-важното, как можеш да сравняваш българския с английския пазар (примерно), за една и съща работа. Какво ти пречи, да си сео специалист работещ на английския пазар, който взима английска заплата, но я харчи в България?
Точно затова - за да не поддържаме тая пробита държава и нейните кирливи граждани.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

ЕДИТ: Баааа дабъл пост... Чакай да измисля какво още да напиша че да не отиде на вятъра...:rolleyes:

ЕДИТ2: Това дето каза кулайс - 2 пъти го прочетох и не съм сигурен че го разбрах :) .
Ама ще приема че съм.
Не можеш скри че си българин.
И на мене това ми беше проблем дълго време.
И все още ме е срам че съм българин.

И да - може да въртиш сериозен бизнес с чужденци за прилични пари дори ако си българин. Просто е малко по-трудно. И това е голямото проблем - българите не обичат трудното. Особено ако е в повече.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Поредната безсмислена тема
Колко пъти трябва да се повтори че БГ не е бяла държава и не може да очаквате заплащане като в белите държави.
За да дойде фирма да отвори офис в БГ това са и разходи тези разходи много ясно че ще ги избие от заплатите - иначе не би дошла.

Написах го и в една друга тема - Не мога да разбера защо българските фриленсъри упорито отказват да осъзнаят факта че например една и съща работа свършена за УК компания от УК фирма с офис в УК е коренно различна услуга от същата работа извършена от БГ фриленсър дето не са му виждали очите.

На който не му харесват тези неща да си събере багажа да отиде в бяла държава да си направи бяла фирма и да получава бели пари от бели фирми.
Ако ли не да си седи в БГ да си прави адсенс и афилейт сайтове за които няма значение къде се намираш и да не гледа в тази паница да се дразни.
Също така на който му се струва че цените в БГ са много ниски да използва случаят да ги използва по предназначение и да прави пари от това.
 
От: От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

ЕДИТ2: Това дето каза кулайс - 2 пъти го прочетох и не съм сигурен че го разбрах :) .
Ама ще приема че съм.
Не можеш скри че си българин.
И на мене това ми беше проблем дълго време.
И все още ме е срам че съм българин.

И да - може да въртиш сериозен бизнес с чужденци за прилични пари дори ако си българин. Просто е малко по-трудно. И това е голямото проблем - българите не обичат трудното. Особено ако е в повече.
Еееееееее, аре стига с тези самосъжалителни глупости! :twisted: :twisted: :twisted:

Ти да не мислиш, че немците обичат трудното? Или американците?

По отношение на кингдома: Пакетче семена за зеленчук, любителска категория, в Англия струва две лири. Същото пакетче, с лепенката с цената в лири, тук се продава за един лев и половина. И си е в срока на годност.
Английските цени нямат нищо общо с континенталните.
 
Последно редактирано:
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Също така каква е гаранцията, че статията за 20 лева, а не за 2 ще се хареса повече на Гугъл ?
 
Абе хора вие изобщо вдявате ли за какво говоря. Днес и вчера празнувахме, така че като писах темата бях в махмурлук, сега вече съм подпийнал, може аз да не се изразявам правилно. Та, аз ви говоря за глобални въпроси, вие ми разправяте за статийки по 20 кинта. Това, което го дадох като пример е вярно, но не в него е същината. Това важи ЗА ВСЯКА ЕДНА СФЕРА!!!

Нека дам друг пример. Фабрика Х произвежда кофи. Господата 1, 2, 3 и 4 купуват кофи. Каквато и отстъпка да им се даде, тези господа не могат да купят за по-малко от 50 ст., просто защото производствените разходи не могат да спаднат под това ниво.

1 и 2 продават на 1лв кофите. Номер 3 е "балък" според другите и затова ги продава на 1,20лв. Тук идва номер 4, който е нов "играч". Той няма ни най-малка представа що е то пазар и ценова политика и защото няма как да спечели клиенти, решава да каже "Аз имам най-евтините кофи!", като така ги смъква на 80 ст. При това положение останалите също смъкват цените. Смъкват на 75, после на 70, стигат до 60 ст. При това положение, номер 3 се е отказал отдавна просто защото разходите са му прекалено големи. Номер 4 е нов играч, решил е, че няма какво да губи и също се е отказал. Въпреки, че предварително е осрал пазара. Сега се бият номер 1 и 2. Те вече продават през стотинка и няма накъде да смъкнат.

СЕГА ИДВА простата изписвачка и казва "Малко ми е 500лв заплата.". Ами как да ти дадем повече като ние трябва:

- да заредим стока;
- да покрием разходите на фирмата;
- да платим бензина за доставка;
- да платим заплата на теб и на шофьора...

и т.н. През този марж няма как да дадем по-висока заплата.

В същия момент фирмата производител вижда колко са ниски заплатите на останалите търговци, дистрибутори и т.н. и си казва "Защо аджеба да давам 1000лв заплата, като за подобна позиция, средната заплата е 600лв".

И така, търговците, които не знаят как да продават, подбиват цените и намаляват заплатите с оглед по-малката печалба.

Разходите за производство остават същите, но като намалим печалбата и прибавим поскъпващия транспорт => заплатите намаляват.

Ето при вас е същото. Имаш капацитет да пишеш 10 статии на ден. Взимаш по 3лв на статия, това са 900лв месечно при идеални условия, т.е. всеки ден пишеш по 10 статии и всеки ден имаш клиенти за тях. Имаш сметки, имаш дете и разходите ти по сметките и яденето са 899 лв на месец. Просто НЯМА как да си позволиш да взимаш под 3лв на статия.

В същото време фирма "Най-гоуемите в Sео-то", които имат проекти на вътрешния пазар, виждат какво е положението и с оглед на това, че на теб ти трябват тези поръчки и ти си дупедавец да си дадеш гъза за 3лв, идват тук и си купуват роби.

Бе я кво ме слушате, вървете си в чужбина, бийте по едно червено и ме заебавайте. Кой му дреме за България, който мрънка да си мрънка, останалите, който може да избяга - прав му път. Аре, че виното изстина, бирата се стопли...
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Samo edno posledno dopylnenie kym dylgoto mnenie gore, koeto nikoi nqma da prochete. Ei admincheta, sorry che na shliokavica.

Koito podbiva cenite, niama pechalba => trudna izdryjka na firmata => niski zaplati => preminavane po-kym siviq sektor.

Kriqt se prihodi, dyrjavata vypreki, che grabi e prinudena da uvelichava danycite zashtoto nqma pari da se izdyrja i da plashta pensii.

V rezultat - golemite, koito se vodqt po cenite na drugite stavat oshte po-bogati, ostanalite se mychat da zakrepqt polojenieto i zaplatata postoqnno namalqva.

Tova avtomatichno zadraskva srednata klasa. Koito e bogat, stava oshte po-bogat, ostanalite, edvam zakyrpvat biznesa, a tezi koito nqmat, poluchavat vse po-malki zaplati i mrynkat protiv upravata, a to - problemyt e kompleksen... Vsichko se vryshta.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Фози прав си но разглеждаш нещата от средата на там - трябва да се върнеш малко по в началото за да може да разбереш истинските причини за това което се случва.
На мене вече ми писана да го говоря и вече ми се сгажда - Истината е че България в момента е в икономически колапс много близък до този от 97-ма с малката разлика че тогава хората нямаха пари но и нямаха заеми.
Причината за това положение обаче не е само в кризата а и в безхаберното отношение на правителството към дребният бизнес - най лошото обаче е че хората не го осъзнават ще трябва да изпиеме още един път горчивината на фалита от 97 ма за да им светне че само със зрелища не се управлява.
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Фози прав си но разглеждаш нещата от средата на там - трябва да се върнеш малко по в началото за да може да разбереш истинските причини за това което се случва.
Причината за това положение обаче не е само в кризата а и в безхаберното отношение на правителството към дребният бизнес

Не се сдържа, а? :D

-------------------



Моите наблюдения са че това е по-скоро нишов проблем, а не толкова до държава или хората тука във форума.
Значи аз като фрийлансвах из чуждите сайтове го гледах същия проблем, само че в много по-големи мащаби, заради по-големия пазар. Какво имам предвид - като започнах в elance.com само за първата година цените на услугите паднаха над 3 пъти. Това, за което взимах $800 и ми се струваше супер смешна цена, след една година никой не искаше да дава над $200 за същото.
Проблема за който Фози разправяше в дългия пост за как един подбива цените, другите догонват и така до безкрай. Там това ставаше с такива темпове, че просто не ми се вярваше. А само до преди 4-5 години познати, дето бачкаха така направиха зверски много пари, защото проблема беше още в начален стадии.
То е като скала, търкулната по баир - тръгва бавно надолу, все по-бързо се усилва, и накрая с бясна скорост се блъска в нещо и спира. В случая - докато стигнеш абсолютния минимум на оцеляването - пък от това, че труда ти е интелектуалски, искат се години опит и тн... вече няма и помен.

Звучи яко черногледо, ама това наистина се случваше в elance-a - просто колкото по-голям е пазара, толкова по-бързо текат тия процеси.

Така че проблема определено не е български.

И много се блъсках тогава що става така и ми прави впечатление, че се случва само в определени ниши, където работят предимно млади хора, дето не си дават сметка за тия неща - не си смятат печалба, издръжка на семейство, па заслужава ли си труд спрямо заплащане и тн. Гледат да вземат поръчката и се надяват, че след време като натрупат рейтинг нещата ще се променят.
В конкретната ниша за която говоря - програмирането - това си е супер валидно. Голяма част тийнове, без никаква бизнес мисъл в главата, както и аз бях и като те питат това може ли да стане - може бе, няма грижи. Ама не си вържеш правилно гащите, щото нищо не разбираш от работа с клиенти и накрая стане така, че работиш 2 месеца отгоре за без пари и клиента при следващата поръчка очаква чудесии, щото си го разглезил.

И най-страшното е че ти дори да си даваш сметка за тоя проблем, ако има 10% хора, дето не си дават - се осират нещата за целия бранш. А в тая ниша не са 10%, ми 90%. С две думи - нещо страшно - след 2 години борене с тоя проблем, накрая вече само можех да сънувам за парите, дето взимах за 2-3 пъти по-малко работа, докато бях във фирма. И макар, че бях един от най-хвалените провайдъри - правех колкото продавачка в магазин. Та реших да преосмисля цялостно стратегията с тоя фрийланс и конкуриране с индиици за малките проекти.
Значи има 2 типа конкуренция - за по-високо качество и за по-ниска цена. А по-ниска цена от индииците няма как да смъкнеш, така че тоя вариант е обречен изначало още.

Аз давам пример с програмирането, ама гледам същия е и проблема с хората, дето пишат статии.


И сега интересното - защо проблема е нишов. Виж например адвокатите - там това се пази много внимателно и даже наскоро някой тука спомена, че даже адвокатската гилдия ги задължавала да не свалят цените под определено ниво, в противен случай те изключват от гилдията. Пък извън гилдията си умрял. Тоест хората са го осъзнали отдавна тоя проблем и са взели мерки.
Същото и при счетоводителите - то може да му отнема 10мин, ама пробвай да намериш някой да ти свърши тая работа за под 50лв - няма, щото и там много внимават за обезценяването на труда и си се пазят колегиално. Казва - отмена 10 минути, ама съм учил цял живот за това. И е напълно прав, ама пробвай същия номер пред някой програмист или copywriter - бързо ще си намериш човек.
Тоест в България го има и едното и другото - така че явно не е до държава, а по-скоро до ниша.

За същаление това за ниши като тези тука не мисля, че може да се оправи... нещата вече са изтървани. Айде тука във форума ок, ама как ще кажеш на индийците, умрели от глад - не подбивай цената, щото след 1 година услугата ще е поевтинява двойно - ти ако нямаш какво да ядеш, трудно може да мислиш за след 1 година.

Единственото хубаво, е че тоя проблем изглежда не засяга средния и големия бизнес, където се търси качество и гаранции, ами само дребните проекти от предимно скапани клиенти. Щото в противен случай щеше да е страшно - щеше да удари и фирмите и.... да повчеле и големите клиенти и от там цялата икономика. Те в момента тоя проблем го нямат, щото се движат от бизнес хора, които си гонят интереса и те крепят нещата общо взето.

С две думи - оправия на тоя проблем - трудно, затова целете се в предлагане на услуги с високо качество за по-апетитни клиенти и където може - собствени проекти. Low-cost услугите поне в тия ниши са изтървани отдавна.



PS малиии то ибаго у поста станал, ще прощавате, ама нещо ме удари музата.
 
От: Re: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Ние вдяваме, ама ти четеш ли?

Тоя извод дето си стигнал до него, не е нито нов, нито специфичен за България.
Въпросното явление го има от дълбока древност.
Викат му "Пазар".

Пробвай да погледнеш по-отдалече на картинката. И не само ти де.
И в резултат може да добавиш и още няколко умозаключения.
Като примерно "Защо аджеба се получава така", "Аве защо сички дебили правят така бе мамка им?!" и "Как мамка му да изляза от осраната пазарна обстановка".

Примерно Мантаман си е отговорил доста буквално на тоя въпрос - направо фанал че напуснал страната.
Така го е разбрал проблема, така го е решил.

Само една подсказка че ми се спи вече:

Ако отидете в Англия, в Америка или където и да е, и продължите да бичите сайтчета за Адсенс, да спинвате статии и да оспамвате Интернетя с баклинкс, да скамите другарчетата с кофти качество или скалъпени e-books....
Едва ли ше усетите голяма разлика.
 
На мен ми хареса как от практиката сте стигнали сами до концепцията за ценовите войни :) поста на агейнст е страшен :) та какво ще случи накрая първо цените ще паднат в ниския сегмет до там че и индиеца няма да може да се нахрани след това ще има покачване ... като няма кой да ти свърши проекта... и после може да се раздвижат нещата...

http://en.wikipedia.org/wiki/Price_war

Price war is a term used in economic sector to indicate a state of intense competitive rivalry accompanied by a multi-lateral series of price reduction. One competitor will lower its price, then others will lower their prices to match. If one of them reduces their price again, a new round of reductions starts. In the short term, price wars are good for consumers, who can take advantage of lower prices. Often they are not good for the companies involved. The lower prices reduce profit margins and can threaten their survival.

In the medium to long term, they can be good for the dominant firms in the industry. Typically, the smaller, more marginal, firms cannot compete and must close. The remaining firms absorb the market share of those that have closed. The real losers then, are the marginal firms and their investors. In the long term, the consumer may lose too. With fewer firms in the industry, prices tend to increase, sometimes higher than before the price war started.


иначе винаги има решения... аз харесвам последните две особено последното

  • Reduce price: The most obvious, and most popular, reaction is to match the competitor's move. This maintains the status quo (but reduces profits pro rata). If this route is to be chosen it is as well to make the move rapidly and obviously - not least to send signals to the competitor of your intention to fight.
  • Maintain price: Another reaction is to hope that the competitor has made a mistake, but if the competitor's action does make inroads into a merchant's share, this can soon mean customers lose confidence and a subsequent a loss of sales.
  • Split the market: Branch one product into two, selling one as a premium and another as a basic. This effective tactic was notably used by Heublein, the owner of the Smirnoff brand of vodka).
    [*] React with other measures - Reducing price is not the only weapon. Other tactics can be used to great effect: improved quality, increased promotion (perhaps to improve the idea of quality).


@Ноке предимството като се преместиш чужбина е че можеш да работиш с локални клиенти който ги е страх да пратя няколко хилядарки по банков път в страна която незнаят къде се намира... и като ги поканиш в офиса си ще е много по лесно да клоузнеш сделката :)
 
От: Аз ще ви в линк билдерите или защо не се подбиват цените.

Отдавна не бях чел смислен пост на Агейнст - сигурно щото не беше на политическа тема :)

Проблема с индийците е като проблема с Ебай
В Ебай цените изпилени до дупка - разни китайчета се маскирали на англичанчета и всичко на цената на спанака - В същото време гледам нормалните онлайн магазини дето са на първа страница в серпа си продават на много приятни цени.
Докато си оправя онлайн магазина пусках в Ебай на цени доста под тези в магазина и като си вземеше Ебай комисионната, Пайпал комисионната Пощите таксата и накрая се оказва че си въртял педалите за някакви мижави кинти.
Като почна да работи магазина се оказа че за всеки влак си има пътници - Едни и същи неща се продават в магазина на почти двойна цена спрямо Ебай - Или с други думи тези дето търсят най ниската цена купуват от Ебай - Фирмите и по заможните хора които търсят сигурност и спокойствие си пазаруват от сайтовете дето виждат коя е фирмата отсреща и тн.
Сега просто се правя че не съм чувал и виждал цените в Ебай и си продавам на белите хора. Същото е и с индийците правете се че не ги виждате и търсете качествени клиенти (за съжаление пак се връщаме на по предният ми пост че за целта трябва да сте в бяла държава)
 

Горе