Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

От: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Притеснява го това, че търговец от Китай ще праща стоката на клиенти, които ги плащат на българска фирма, но българската фирма не получава фактура от китайския търговец (но въпреки това българската фирма прави плащането към китайския търговец - въпреки, че не получава фактура).

Въпросът му е дали е проблем това, че няма фактура (може ли да се осчетоводи разхода, който българската фирма прави без да и се издава фактура).

Ситуацията е изключително глупава, защото не виждам проблем китайския търговец да издаде фактура и да я прати по електронната поща.

Това са вика тристранна операция, и в най - простия случай - Няма фактура, няма данъчно признат приход. Съответно парите отиват за сметка на собственика. Ако се мине като тристранна операция и някой по веригата се навие да издаде фактура, тогава може да мине за разход. Позапознайте се малко какво значат и как стават тристранните операции, ако чакате на нашите кавал счетоводители да Ви осчетоводяват такива неща, просто отседа си платете 10-20 хиляди по сметките на НАП, та да имате излишни за глоби.
 
От: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Регистрирана фирма в България имаш ли, плащаш си данъците по българското законодателство
Глупости глупости, напиши се че живееш половин година в Швейцария, и да видиш как няма да платиш данъци ;)
Същото, ако клиентите са ти повечето от ЕС и са регистрирани по ДДС, съответно теб ще ти направя служебна/специална регистрация, и ДДС-то ще е дължимо там.
Може за осигуровки да се ръсиш във вторият случай, обаче ДДС-то никак не е за подценяване.
Мога още 2-3 случая да ти дам, дето ще минеш почти без да плащаш, обаче защо трябва да отваряме очите на слепците...
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Значи отварям фирма, купувам техника, след три месеца искам възстановяване на ДДС.
Разходи имам само по отварянето на фирмата 300* лв и годишното приключване 50* лв и не дължа ддс, ако вече се осигурявам в друга моя фирма.
След време/ според там остаряването - за електроника 2 години мисля/ Мога да затворя фирмата без да плащам ддс.

Бъркам ли някъде?

* - цифрите са примерни и не обвързват никого :)
ТИ идеот ли си или полуидеот? Фирмата докато не стигне 50 000 лева никакво ДДС няма да ти възстановят, още по зле ако си го поискаш, ще ти направят задължителна ревизия от НАП, и с твойте велики познания, ще има ти да им възстановяваш и то доста.
Отделно може доброволно да се регистрираш по ДДС, обаче тва само в много редки случай, ще се навие да го направи и то с определени цели.

Отделно, направо е срамно да се изказвате така смело по такива теми, просто по - добре си гледайте там уебмастерските/афилииейт и прочие неща и по счетоводни теми мълчете.
Ако имаш една фирма твоя, във втората не полащаш данъци, обаче не се водиш и служител. Съответно нямаш право на голяма част от нещата дето ги имат като привилегии случителите - служебен телефон, командировки, разходи за гориво, дори ако имаш служебен автомобил не може да го караш, освен ако не ти се плащаш 10% данък, понеже това са разходи за управленски цели.
Годишното приключване при нормален счетоводител едва ли ще ти е 50 лева, а фирма ако се напънеш и за 150 може да си отвориш.
И не не може да затвориш фирмата, понеже пак те чака ревизия, може да я замразиш, но пак ще имаш ГФО и ще пускаш нулеви отчети. Тоест ако нищо не разбираш, всяка година "50 лева" годишно приключване.
Активите имат различен срок на амортизация, освен ако не смяташ да купуваш телефони и компютъри, много ще се озориш да е 2 години, един хладилник тъп се амортизира над 8 години.........
Въобще, по - добре си платете на някои дет разбира, вместо да ръсите глупости по форума.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Щом няма с ддс ще трябва счетоводител поне за приключването. По- горе писах ,че покупката е дейност. Това е придобиване, плащащне и води ди промяна активите на фирмата. За осигуровките не мога да кажа със сигурност ,че трябва във вашия случай.
Зависи от стойностния праг на фирмата, ако е под 700 лева в стандартния случай, няма как да мине за дълготраен актив, и ще мине като нормален текуш разход, като всеки друг разход. Тоест никаква промяна в активите няма да настъпи в тоз случай ;)
Дори отварянето на банкова сметка е дейност и след това фирмата се води вече активна/действаща и се дължат данъци и осигуровки...
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Аз мога да ти го осчетоводява, ама не съм от Враца. Ако искаш ми пиши на лично.
Честно казано наще тука по морето не знаят елементарни неща, като примерно, че може да си прихванеш ДДС-то в следващите месец, за Враца нз направо....
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Искам да попитам по ДДС номер какво мога да узная - само дали е валиден или и някакви данни още за фирмата.И каде се прави тази проверка
 
Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

ТИ идеот ли си или полуидеот? Фирмата докато не стигне 50 000 лева никакво ДДС няма да ти възстановят, още по зле ако си го поискаш, ще ти направят задължителна ревизия от НАП, и с твойте велики познания, ще има ти да им възстановяваш и то доста.
Отделно може доброволно да се регистрираш по ДДС, обаче тва само в много редки случай, ще се навие да го направи и то с определени цели.

ИдЕот е мустакатия ти мадър,
Полу идЕот е цицестия ти фадър...

А турбо идиот е този който ти е дал 20 лева за да си платиш интернета.
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

AMOUN: Ми да ма за разлика от теб разбирам някой неща, а на ти не може само глобите да си платиш на НАП като ти дойдат на проверка, ходи да пасеш....пишман бизнесмен....или по - добре отвори си фирма и заедно с документите за регистрация подай и в НАП едно искане за възстановяване на ДДС, да може да те пишат като най - резилящите случай в историята на НАП...а да и да не забравиш да поискаш от НАП да ти върнат и парите за осигуровките и основния капитал на фирмата от 2 лева... също покани инспекторите на кафе, което те да си платят...пишман тарикатче..
Някои хора в таз тема асоцииран фирмата, като средство да точат пари от държавата безнаказано, такива като теб са тотални идеоти, мислиш ли че държавата ще остави пишлеменца като тебе да трупат дивиденти на нейн гръб, според теб каква е целта на данъците, сигурно да ти се връщат пари за награда, че си отворил фирма.... по - добре стани хамалин, там счетоводство не се изисква
 
Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

AMOUN: Ми да ма за разлика от теб разбирам някой неща, а на ти не може само глобите да си платиш на НАП като ти дойдат на проверка, ходи да пасеш....пишман бизнесмен....или по - добре отвори си фирма и заедно с документите за регистрация подай и в НАП едно искане за възстановяване на ДДС, да може да те пишат като най - резилящите случай в историята на НАП...а да и да не забравиш да поискаш от НАП да ти върнат и парите за осигуровките и основния капитал на фирмата от 2 лева... също покани инспекторите на кафе, което те да си платят...пишман тарикатче...

да ти пикая на знанията аз щом не можеш да напсуваш без правописна грешка, ясно ми е що за професионалист си.
И моето момче, колкото проверки и колко ревизии от нап съм имал, ти нямаш толкова сантиметри на пишлето.
И са ми възстановявали от ддс след ревизия, повече от мижавия ти доход за няколко години, дрисльо.
Нещастник си някакъв и си тръгнал да псуваш. Ходи си масажирай простата и не ме занимавай с злобната си мижава душичка.
Намирисваш ми нещо на държавно служителче на временен договор?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

AMOUN, не се хвърляй като пубер с презерватив в джоба в публичен дом. bigdarkmad може да не псува граматически правилно но до известна степен е много прав. След като фирмата ти е с 300 лв капитал, няма как да купиш техника за 120 000 лв и да искаш възстановяване на 20 000 лв ДДС. Отделно от това ако направиш регистрация на общо основание след като вече фирмата има дейност искат файктури, оборотни ведомости, справка на място в ТД на НАП, ще ти цъфнат и на гости на адреса по регистрация на фирмата. Ако това стане, ти ще трябва да обясниш как фирма с 300 лв капитал се е сдобила с оборотни 120к лв.
 
Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

AMOUN, не се хвърляй като пубер с презерватив в джоба в публичен дом. bigdarkmad може да не псува граматически правилно но до известна степен е много прав. След като фирмата ти е с 300 лв капитал, няма как да купиш техника за 120 000 лв и да искаш възстановяване на 20 000 лв ДДС. Отделно от това ако направиш регистрация на общо основание след като вече фирмата има дейност искат файктури, оборотни ведомости, справка на място в ТД на НАП, ще ти цъфнат и на гости на адреса по регистрация на фирмата. Ако това стане, ти ще трябва да обясниш как фирма с 300 лв капитал се е сдобила с оборотни 120к лв.

Да ти го напуберя без презерватив и на теб на ранина!

Аз зададох въпрос ДАЛИ МОЖЕ!!!
НЕ СЪМ КАЗАЛ МОЖЕ!
А ПОПИТАХ МОЖЕ ЛИ!!!!!!!!!!!!!!! - хипотетично!

какво ми скачаш и ти недопрочел?
Айде научете се да мислите а?
Попитах може ли да се направи това,

какво ми обясняваш и ти глпости като тоя лайнар ?

Щели да ми цъфнат нап
ти колко ревизии имаш от нап?
колко? че ги разбираш нещшата и ми говориш тъпотии?
и какво ми ги пишепш с главни букви тия лайнари.

Имал съм достатъчно ревизии и достатъчно върнато ддс за да знам какво правят от нап като дойдат.
Първите им думи са, ще ни дадеш ли 500 -1000 лева / според големината на ддс/ и да пишем че всичко ок или да започваме с пълната ревизия.
Това се прави при стара фирма, като е нова, наят че няма за акакво да се хванат с ревизията и директно връщат, дори понякога не идват на място.

КАТО ИСКАТЕ ДА СТЕ ПОЛЕЗНИ, ГО НАПИШЕТЕ НОРМАЛНО, НЕ ДА МЕ ОБИЖДАТЕ КАТО НЕЗАДОВОЛЕНИ КЕЛЕШИ!

Та не разбрах, колко ревизии сте имали вие от нап за връщане на ддс, че ме заплашвате какво щяло да стане? а?
 
От: Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Да ти го напуберя без презерватив и на теб на ранина!

Аз зададох въпрос ДАЛИ МОЖЕ!!!
НЕ СЪМ КАЗАЛ МОЖЕ!
А ПОПИТАХ МОЖЕ ЛИ!!!!!!!!!!!!!!! - хипотетично!

какво ми скачаш и ти недопрочел?
Айде научете се да мислите а?
Попитах може ли да се направи това,

какво ми обясняваш и ти глпости като тоя лайнар ?

Щели да ми цъфнат нап
ти колко ревизии имаш от нап?
колко? че ги разбираш нещшата и ми говориш тъпотии?
и какво ми ги пишепш с главни букви тия лайнари.

Имал съм достатъчно ревизии и достатъчно върнато ддс за да знам какво правят от нап като дойдат.
Първите им думи са, ще ни дадеш ли 500 -1000 лева / според големината на ддс/ и да пишем че всичко ок или да започваме с пълната ревизия.
Това се прави при стара фирма, като е нова, наят че няма за акакво да се хванат с ревизията и директно връщат, дори понякога не идват на място.

КАТО ИСКАТЕ ДА СТЕ ПОЛЕЗНИ, ГО НАПИШЕТЕ НОРМАЛНО, НЕ ДА МЕ ОБИЖДАТЕ КАТО НЕЗАДОВОЛЕНИ КЕЛЕШИ!

Та не разбрах, колко ревизии сте имали вие от нап за връщане на ддс, че ме заплашвате какво щяло да стане? а?

Достатъчно за да ти го опиша образно, но очевидно на черноморски амбулантен търговец като теб по-лесно ще му влезе отзад, отколкото в главата. Виждам, че си нещо нервен, не знам какво шмъркаш, но са те прекарали яко. Земи смени дилъра, търси нещо Люлинско, ако искаш да се почувстваш велик.
 
Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

И какво значение има с колко капитал ми е фирмата, при сделки с европа си вземаш ддс- ако искаш и без 50 000 оборот.

Връщали са ми ддс, и на нова фирма след 3 месеца и беше 5 цифрена сума.
Правили са ми ревизии ина стари фирми пак заради връщане на ддс, аз не шравя измами за да ме е страх.
Яд ме е че искат рушвети педалите, защото знаят че колкот и да си редовен, като вземат да ти ровят в склада винаги ще си намерят нещо простотия.

Искам да знам мога л ида отворя нова фирма, да си купя техника за 20 000 лева. която след две години има нулева стойност и може да се отпише.
Фирмата няма да има друга дейност освен купуването на тази техника и
НЕ ВИЖДАМ причина защо да не може, ако наистина не може
МОЛЯ някой да ми обясни защо?
 
Re: От: Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Достатъчно за да ти го опиша образно, но очевидно на черноморски амбулантен търговец като теб по-лесно ще му влезе отзад, отколкото в главата. Виждам, че си нещо нервен, не знам какво шмъркаш, но са те прекарали яко. Земи смени дилъра, търси нещо Люлинско, ако искаш да се почувстваш велик.

Ти не можеш да си позволишп да ми го вкараш отзад дрисльо, по добре се пробвай на село, там може да ти мине номера с двата лева в джоба.
Ще смъркам каквото искам и мога да си позволя, а ти си натискай лайняния задник и не ми говори преди да се научиш да мислиш!
Имаш нещо против амбулантните бакали ли?
Да не би баща ти да е такъв, минавал случайно през махалата ви?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

идеята беше, че ако фирмата има 300 лв капитал, няма как да има 100 000 лв в банката или касата, ако през тези 3 месеца не е генерирала приходи. Начина е да декларираш заем от банката или заем от собствениците на капитала. Ако през тези три месеца фирмата е имала дейност, генерирала е някакви приходи и разполагаш с оборотни пари тогава пейзажа става съвсем друг Пиаксо. Гледам, че ти омекна тона, смени ли белото с по-добро качество?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

@bigdarkmad, @Amoun си пита като пич, ти какво скачаш и почваш да сипваш?!!!!
Друг е момента, че такъв въпрос не следва да се задава където могат толкова хора да го видят предвид сивото:shock: му естество :wink:
@Amoun и ти не му остана длъжен!
@s1yf0x
След като фирмата ти е с 300 лв капитал, няма как да купиш техника за 120 000 лв и да искаш възстановяване на 20 000 лв ДДС
За заем какво ще кажеш?

И да се приключи с този въпрос- Има начин да стане, но не му е тук мястото да се коментира и дава решение как да стане
 
Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

идеята беше, че ако фирмата има 300 лв капитал, няма как да има 100 000 лв в банката или касата, ако през тези 3 месеца не е генерирала приходи. Начина е да декларираш заем от банката или заем от собствениците на капитала. Ако през тези три месеца фирмата е имала дейност, генерирала е някакви приходи и разполагаш с оборотни пари тогава пейзажа става съвсем друг Пиаксо. Гледам, че ти омекна тона, смени ли белото с по-добро качество?

Ти малоумн ли си бе келеш?
имам фирма с капитал 500 лева
В банковата и сметка има 5 цифрена сума.
която прави годишен оборот 6 цифрена сума.
ти малоумен ли си да ми кажеш че има значение капитала от регистрацията?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Начина е да декларираш заем от банката или заем от собствениците на капитала.
Писали сме едновременно ! Може и от друга фирма и т.н. да не издребняваме!
 
...Виждам, че си нещо нервен....

И не, не съм нервен, мизерствай си спокойно и не мисли за мен, в момента съм се разположил удобно и си пресмятам месечната печалба за март, която е долу горе, колкото две твои годишни заплати.

Та че не съм нервен, напровтив, след половин час сигурно ще съм и двойно по-щастлив, защото месеца си беше супер, а следващия месец ще го прекарам на плажа.

Ти как си?
 

Горе