Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Само не разбрах червената ряпа от благодарност ли ми я даде?!?!?!


Каква червена ряпа бе!? Зелено ти дадох! Ебаси... Чакай ще помоля някой с повече поур да те компенсира... нещо съм объркал отметките деба:)
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

:))))) БЛагодаря, благодаря :))))

Нямам никой в скайпа силен в момента, не се притеснявай ще оправим работите, че сигурно ти съсипах репутацията с един удар:)


Дайте на човека репутация да поправим тая несправедливост, че чак гузно ми стана като си представих какво си е помислил човека като си е видял червената репутация. Дето му я дадох за това, че се опита да помогне:)
 
Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Нямам никой в скайпа силен в момента, не се притеснявай ще оправим работите, че сигурно ти съсипах репутацията с един удар:)
Готово. :) Хахаха. :) Успехи.
 
От: Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте,
бих искала да попитам трябва ли да платя ДДС при внос от Китай, ако фирмата ми все още не е регистрирана по ДДС?

Благодаря предварително!
 
От: От: Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте,
бих искала да попитам трябва ли да платя ДДС при внос от Китай, ако фирмата ми все още не е регистрирана по ДДС?

Благодаря предварително!
Ееее, разбира се, че трябва, така както трябва дори и да си рег. по ДДС, но във втория случай, ще може да ползваш това ДДС, за да си приспаднеш от ДДС-то, което ще дължиш при начисляването му към продажната цена!
 
От: От: Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Благодаря за бързия отговор :)
 
От: От: Re: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте,
бих искала да попитам трябва ли да платя ДДС при внос от Китай, ако фирмата ми все още не е регистрирана по ДДС?

Благодаря предварително!

Още не съм специалист, но от наученото дотук, знам че ДДС се начислява на митницата, на база цената по фактура.
 
Да попитам и аз нещо:

Откривам фирма ЕООД. Фирмата купува лека кола. Фирмата не развива дейност - подава там каквото е нужно и когато е нужно, че не развива дейност.
Фирмата има един собственик.
Каква е счетоводната тежест за такава фирма (ако има такава - заплати, осигуровки, годишен отчет, нещо по колата)? Като пари и необходими действия.
 
От: Re: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Да попитам и аз нещо:

Откривам фирма ЕООД. Фирмата купува лека кола. Фирмата не развива дейност - подава там каквото е нужно и когато е нужно, че не развива дейност.
Фирмата има един собственик.
Каква е счетоводната тежест за такава фирма (ако има такава - заплати, осигуровки, годишен отчет, нещо по колата)? Като пари и необходими действия.

И каква е идеята да откриеш фирма за да придобиеш МПС?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Мерси .Малко ми се изясни
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Написах, че грешиш,защото беше написал някакви неща за касови бонове, ама виждам, че си се коригирал.

Как би трябвало да стане на практика с тези дрехи - за да влязат във фирмата, ти трябва да й ги продадеш.
Това няма нищо общо с онлайн бизнеса, така, че може да приемеш, че счетоовдотеля ти не е наясно по принцип.
Не можеш да ползваш фактурите, които имаш на твое име за разход на фирмата, те са си твои фактури, а не на фирмата.
Можеш с договор за покупко-продажба да продадеш на фирмата каквото си искаш, включително и тези дрехи - така фирмата ще се сдобие с документ за произхода на тази стока.
Тъпото е, че ти ще дължиш данък за получените пари от тази сделка, но това е единствения начин да узакониш стоката във фирмата.

А за заемите, или по-точно за въведени пари от собственика във фирмата си има различни начини, по които могат да се въведат без да се дължи лихва за тях. Овен това е по-добре да се планира предварително, още преди регистрацията на фирмата и тя да се регистрира с толкова капитал, че да и стигне като за начало преди да започне да има приходи и да не се налага да се внасят допълнително пари.


Доста полезно инфо.Мерси.Но в случая аз продавам нещо което не е на фирмата и минават и влизат пари в фирмената сметка.Малко объркано е когато искаш да си легален в България:)
 
Re: От: Re: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

И каква е идеята да откриеш фирма за да придобиеш МПС?

Конкретна. Ако имаш отговор, моля, кажи го.
 
От: От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Тъй като никой не ме забръсна по втория въпрос, ще си отговоря сам:)

Инвалида има право да регистрира ЕООД, като не ползва никакви преференции по регистрацията на фирмата и данъците. Има право да не плаща социални осигуровки, ако е пенсионер по болест, но не и здравни. Дефакто като задължение му остават здравни осигуровки в размер на 30 и няколко лева.

Правилно ли съм разбрал?







Имам два въпроса свързани с осигуровки.

1. Как стои въпроса с осигуровките на човек, който работи на трудов договор и си плаща осигуровките през фирмата. Искам да открия ЕООД на негово име. Какво се прави в случая? Дължат ли се още осигуровки всъщност и какво се прави изобщо.

2. Въпроса е същия като горния, но човека не е на трудов договор, а е инвалид с 60 процента инвалидност и взема инвалидна пенсия. Има ли някакви облекчения относно осигуровките за инвалиди? Всъщност имат ли инвалидите някакви облекчения изобщо, ако са собственици на фирми.

Мерси предварително
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

За пръв път ми се налага пускането на фактура за чужбина /Германия/.

Ето данните, които получих.

(ИМЕТО НА ФИРМАТА) GmbH
Dingolfinger Str.2
81673 München

VAT-ID: DE284 *** ***
HR Nummer: HRB ******

- - - -

VAT-ID - ясно, а това HR Nummer какво е? И защо няма МОЛ?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Твоята фирма регистрирана ли е по ДДС ?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Здравейте,

издавам от 2 години фактури и на немски фирми. Пиша следното:

L***** GmbH
Град:4***** N****
Адрес:H***
МОЛ:C******
ЕИК/ЕГН: DE2*******
Номер по ЗДДС: DE2********
Място на сделката:София

Както се вижда Мол има и винаги са ми предоставяли. HR nummer не се пише.
 
Последно редактирано:
От: Re: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Да попитам и аз нещо:

Откривам фирма ЕООД. Фирмата купува лека кола. Фирмата не развива дейност - подава там каквото е нужно и когато е нужно, че не развива дейност.
Фирмата има един собственик.
Каква е счетоводната тежест за такава фирма (ако има такава - заплати, осигуровки, годишен отчет, нещо по колата)? Като пари и необходими действия.

Сама по себе си покупката е започване на дейност. Не мога да разбера въпроса, зависи дали има рег-я по ддс?
 
От: Re: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Сама по себе си покупката е започване на дейност. Не мога да разбера въпроса, зависи дали има рег-я по ддс?

Целта е да се отвори фирма по ддс, за да се върне ддс-то за колата? /предполагам/
Фирмата няма да има друга дейност?

И мен ме интересува какви други разходи и действия трябва да има тази фирма.
Регистрира, купувам имот или кола или каквото и да е и после?
 
От: Безплатни СЧЕТОВОДНИ съвети! Задайте своя въпрос ТУК!

Да плаща данъка на имота, да води счетоводство месечно заради ддс, да плаща осигуровки на управителя, да подаде годишен отчет за дейността си....
 

Горе