Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

щом можеш в 4/5 звезден хотел да намериш стаи като за в 3 звезден, а и на такава цена, явно някой посредник печели от разликата в цените...
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Чудесно, ама повечето хора нямаме такива благинки. Иначе и аз си обичам имотите, да седна на терасата и да слушам щурците докато пия ракийка, но понякога е добре човек да разнообрази :)

Ред, къщите за гости стават все по-голяма и предпочитана алтернатива пред хотелите.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Ред, къщите за гости стават все по-голяма и предпочитана алтернатива пред хотелите.
Съгласен съм, но това не значи, че няма и къщи за гости, които не стават за нищо. Скоро даже имаше един такъв репортаж по една германска телевизия, до колкото си спомням.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Проблема е комплексен!
Аз съм от морето и да ви кажа...

Не е на всеки работа да има хотел.
Или каквото и да е.
На мен сега да ми дадеш една нива, какво да я правя , какво ми разбира главата, как се оре , какво се сее, какво се прави ...

Та на кого са хотелите, реститути, преди това скромно преживявали като, стругари, шлосери и етц.
На митничари, виши полицаи, архитекти и други и знайни и незнайни представители на непроизводителния труд.

Та да управляваш хотел си трябва знание, хората учат по 5 години, иска се акъл или поне малко природна интелигентност. Помага примерно и да си ходил и видял свят и как е там.
Ама с гледане ако ставаше и кучето ...

Та опираме до манталитет, спазване на правила , далновидност, обществени интереси и куп други неща, непознати за родово общинния ни строй
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

За 5 звездните хотели гледайте локацията. Ако локацията не е на пъпа... то звездите основно са поръждясали ...
Проблема не българското хотелиерство е огромен. Хората който ги притежават основно ги ползват за да си събират персонал за да има какво да шляпат... Ако има един кадърен в хотела го изтезават от работа докато не му писне и си бие камшиците. Единични бройки букавално са хотелите за показ, който дават подобаващи заплати, и за чието управление са наети знаещи и можещи хора а не пълна шуробаджанащина... А шуробаджанащината може да развали и най-добрата схема с времето.
Мога да дам примери за хотели който процъфтяват и след като сменят управителя по една или друга причина нещата тръгват стремглаво надолу и ги държи едно име дето.... колкото изкара толкова.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Нещата трябва да минат през фалити, та да се усетят малко.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Много си прав в България най-страдаме от липса на мениджмънт.
Няма добре подготвени кадри а ако има няма кой да ги слуша...

Всеки е тарикат и мисли че като има малко пари знае повече. Или си знае колко не знае и си мисли че всеки го лъжи и е мнителен.

Другия проблем е че не плащат заплати. Тук не се печели от оборот а от заплатите на служителите.
За какво да наемеш умен и кадърен човек който си знае цената на труда и си я търси.
Ами нали ще дойдат студенти и ученици от цяла България ще работят за без пари само и само да са на морето, ще спят в мазето готвачката ше направи една супа топчета да яде персонала и накрая не е задължително да им платиш надниците / дето и без това си орязал с какви ли не глоби/

Е кой да те посрещне и обслужи.

За 5 звездните хотели гледайте локацията. Ако локацията не е на пъпа... то звездите основно са поръждясали ...
Проблема не българското хотелиерство е огромен. Хората който ги притежават основно ги ползват за да си събират персонал за да има какво да шляпат... Ако има един кадърен в хотела го изтезават от работа докато не му писне и си бие камшиците. Единични бройки букавално са хотелите за показ, който дават подобаващи заплати, и за чието управление са наети знаещи и можещи хора а не пълна шуробаджанащина... А шуробаджанащината може да развали и най-добрата схема с времето.
Мога да дам примери за хотели който процъфтяват и след като сменят управителя по една или друга причина нещата тръгват стремглаво надолу и ги държи едно име дето.... колкото изкара толкова.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Изборът е важен. А в момента има доста.

Кат не те кефи - кеф ти Гърция, кеф ти Турция, кеф ти Хърватска или пък Черна Гора.

Има и други места, но вече са по-далеч и трябва самолет за тях.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

БГ олинклузив, пържени кренвирши за обяд, айде да не споменаваме повече екстри, че ме е срам :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От години все по селата бягам и аз. Така съм се отвратил от всичко по-горе описано, че няма накъде повече. Къща за гости, някой комплекс в гората, като този най-много. Храната, храна, пиенето пиене, чист въздух, какво повече....

Както съм казвал много пъти, във Варна на плажа и прилежащите кУрорти не припарвам и пари да ми дават. А какво можеше да бъде... всъщност беше. Работил съм на златните преди 17 години и беше наистина прекрасно.... ама е друга тема.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

За 5 звездните хотели гледайте локацията. Ако локацията не е на пъпа... то звездите основно са поръждясали ...
В Силистра има 2 5* и двата не стават. И двата са на центъра. Гледаш коментарите в букинг - всичко е пушка. Отиваш - греда. Не е винаги критерий това.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз ходя само на море ...
Предпочитам по дивите места те останаха само около Варвара, Ахтопол и Синеморец и нагоре по северно Шабла, Тюленово

На олинклузив ходя само в Албена и там никога не съм имал никакви оплаквания.

БГ олинклузив, пържени кренвирши за обяд, айде да не споменаваме повече екстри, че ме е срам :)
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

БГ олинклузив, пържени кренвирши за обяд, айде да не споменаваме повече екстри, че ме е срам :)

Аз ще го направя сместо теб братле.....всичко, което не се изяде от швецката маса на закуска влиза в менюто на обяд, и докато се затвори цикъла до вечерта. Виждал съм го в Банско в един 3-звезден хотел, виждал съм го и в хотел на черноморието ни, но никога в чижбина. Странно. А цените реално са почти еднакви, да не кажа, че БГ-то леко е отгоре, защото ланеца и мерцедеса трябва да са лъскави.

Наскоро ходех на нашето море, но за мое щастие бях за уикенда, защото ако бях за повече, си се води прецакване отвсякъде - лято на бг черноморието е шит. Не ги разбирам тия дето чакат цяла година лятото, спестяват и не знам си какво и като дойде се плескат на бг черноморието. Това е като да чакаш да станеш пубер, за да правиш вече секс, но ти се пада някаква дебела крава с мустаци и брада. Че и си инвестирал в това.

Ще се радвам родния туризъм да фалира едно хубаво и да започнат маляките и братушките да го развиват тук, защото явно българина не става за това. За това, почивайте си в съседките ни и забравете за някакви мазни кебабчета, разредена бира и шезлонги и чадъри, които сумарно ви прави едно спане в някое скромно семейно хотелче.
 
От: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

знам че ти не можеш да си позволиш да отидеш на такова място

на какво си отишъл ти? в бетонен кенеф - к'ва файда, че може да си го позволиш.

... не е хубаво, но щом е 5 звезди - става... за избиване на комплекси. По-горе ти го казаха - има хотели 2-3 звезди които предлагат по-добри условия от този с 5. Но друго е да кажеш, че си бил в петзвезден хотел.

Нали уж си предприемач? има толкова много хора които искат да почиват у нас, но не знаят къде да отидат и да получат качествена услуга. Ако действително си такъв за какъвто се пишеш във виртуалното пространство, идеи за онлайн или офлайн бизнес - бол.
 
От: От: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

в бетонен кенеф

park-hotel-pirin.jpg

:lol: Ей тука бях скоро. Нищо общо с бетонната джунгла ;)

... не е хубаво, но щом е 5 звезди - става...
Това го твърдиш ти.
По-горе ти го казаха - има хотели 2-3 звезди които предлагат по-добри условия от този с 5. Но друго е да кажеш, че си бил в петзвезден хотел.
Примери?

Нали уж си предприемач? има толкова много хора които искат да почиват у нас, но не знаят къде да отидат и да получат качествена услуга. Ако действително си такъв за какъвто се пишеш във виртуалното пространство, идеи за онлайн или офлайн бизнес - бол.
Нямам толкова пари, иначе бих се пробвал :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Хотелите на една страна, ами плажовете.
Нали уж трябва 50% от плажната ивиица / и то по дължина на морето/ да е свободна зона. Никой концесионер не го спазва това.
И друго четох наскоро, за плажа болата, хората си се къпят, идват някакви мутри с джипове с ремаркета, на ремаркетата джетове и направо на плажа и във водата с ремаркетата и прецакват на всички плажуващи деня.
Никакъв контрол няма в тая държава.

И тази година ако е бил зле туризма в България, догодина ще е още по-зле.
Не мисля че скоро ще се оправят тия идиоти и ще им дойде акъл в алчните тикви
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

БГ олинклузив, пържени кренвирши за обяд, айде да не споменаваме повече екстри, че ме е срам :)

Персоналът в кухнята на Виго панорама Несебър - 100% мъже от ромски произход. Не съм чак такъв расист, но съм гнуслива, а тия хора не си мият ръцете и срещу рушвет. Храната - циганска работа.

Сервитьорките - украинки и на всеки въпрос отговарят с: ''не панимаю''.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Знаеш как се взимат концесиите , взимат се от НАШИ хора.

Ама никой концесионер не си гледа плажа а го дава под наем. Та веднъж имаме изваждане да вземеш концесията, после имаме изваждане за наема към концесионера...

И от къде идват тези пари....

Контролиращите и те са на някой хора

Въобще няма случайни хора на плажа.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

В чужбина не е по евтино .. Примерно на мен гръцкото море ми е по близко от българското, но аз си ходя по нашето черноморие. Храната в Гърция не ми допада, там хубави са само морските дарове а аз не си падам много по тях. Най-доброто изкарване за мен е апартаментче някъде ( имам собствен на Созопол) голяма компания и си носим пиенето и си правим сами яденето. Не ме тровят с нищо. Който ден реша на ресторант да ходя... ходя си. Пробвам едно 2 места и си ходя само където ми хареса. Задължително обаче се допитвам до месните или тези който живеят там да ме упътят къде да ида. След това пробвам и си избирам нещо за престоя.

За Банско ... в Банско положението е много зле. Надойдоха хора от някъде, изкупиха кръчми и заведения и хотели ... правят простотии. Както каза Стан, печелят от това, че накрая не си плащат тока и заплатите. Колкото и да е странно в Банско има и доста качествени места. Както за спане така и за хранене. Някой скъпи други евтини но запазили автентичност. Проблема, е че тези места не са на топ локациите където хората влизат първо. Трябва да знаеш къде да идеш и къде не, затова се пита. Банско е много млад курорт. Преди да стане каквото и да е хубаво нещо тук, първо местните трябва да си променим мисленето и всичко ще дойде от самосебеси. Морските курорти са друго нещо обаче. Там всичко е направено с цел да одерат човека и не ги интересува дали този човек ще се върне или не. По лошото е, че и местните са приели този манталитет за даденост и го прилагат с пълна сила. 24 часови паркинги по 2 лева на час.. никой не осигурява паркинг за посетителите. Търговските улици половината платно е превзето от магазините и заведенията и никой не прави нищо по въпроса. Циганията е масово явление ... бараки, бардаци мръсотия между тях и никой не прави нищо по въпроса.

Само, че сега времето се промени. Хората не са вързани само с нащо, черноморие. Гърция и Турция са широко отворени за български туристи. Българина взе да си цени парите и иска, качество за тях. А по морето манталитета остава същия... Затова намаляват хората. Вместо да се променят те се свиват в собствената си кочинка и се надяват конкуренцията да фалира първа и те да просъществуват още малко. Не се гледа с преспектива а се гледа как с наличното да се изкопчи още....


Та сектора няма да се оправи докато мисленето не ни се промени. За съжаление българският гражданин затъпява все повече и нещата само се влошават. Новите курорти все още имат шанс да направят нещо добро, но старите нямат оправия.

Относно Банско. Ако някой иска да идва на сам нека се обади. Ако не мога да му помогна ще му кажа поне къде да иде, какво да види и къде да се нахрани за да не остава разочарован от дребните неща.
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе