Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Това трябваше да се случи все някога. Надявам се да го пуснат в употреба и да видим дали тогава ще ни върнат свободата.

 
Заграждай, мъжки. :p

Аз съм заграден, какво ше заграждам?

М/у другото, като се цитират "факти" от комшии за трети братчеди на техни далечни познати дето били на по 40 и здрави/прави си отишле, добре е да се поглеждат отвреме-навреме официалните данни, а именно:

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/6-816-sa-novodiagnosticiranite-s-koronavirusna-inf/
 
Това трябваше да се случи все някога. Надявам се да го пуснат в употреба и да видим дали тогава ще ни върнат свободата.

На тебе спецялно пък каква свобода са ти отнели??

Не дават да излизаш на двора или да ходиш до хоремага?
 
Това трябваше да се случи все някога. Надявам се да го пуснат в употреба и да видим дали тогава ще ни върнат свободата.

Сега чакам тъпунгерите да кажат, че те с химия няма да се тровят.
 
Прав си - по бай-Тошово време нямаше да стигнем дотука.

Я си пробвал да дойдеш в страната нелегално, я са те заръфали кучетата и зачаткали Калашниците.
Ако все пак дойде вирусо, завиват сирените, задействат се Химически Войски и се обявява военно положение.
Внася се ваксината от СССР и всички под строй биват набоцкани!

Я регнем 20-ина жертви, я не.
Е не е ли това правилното управление кажи ми. За мен е точно това. И както казваш по бай Тошево време щеще да бъде решен проблема за по-малко от седмица.
 
Кукундрело заспала, идея си нямаш какво е демокрация и свобода. В коя демократична държава, или която и да е държава, преди времето на фейса е имало масмедия, която не подлежи на държавен контрол и регулация на съдържание, което е опасно за хората?
Предлагам в нета да има информация как да взривяваш, но това е демокрация и не трябва да се регулира подобно съдържание.
Или пък както преди време имаше разни глупости караха децата да пият отровни вещества заради някаква игра и да изпълняват смъртоносни задачи, но нее няма проблем - демокрация е как ще триете подобно съдържание !
 
Е не е ли това правилното управление кажи ми. За мен е точно това. И както казваш по бай Тошево време щеще да бъде решен проблема за по-малко от седмица.

Очевидно е че малко по-младите българи копнеят за комунизма.
Подобно на повечето ляво-ориентирани западняци.

Може би щото и двете групи никога не са го помирисвали, не могат да го разпознаят като го видят, и нямат добра идея какво представлява.. Обаче са обсебени от идеята, която иначе звучи много романтично и привлекателно.
 
На тебе спецялно пък каква свобода са ти отнели??

Не дават да излизаш на двора или да ходиш до хоремага?
Солидарна съм с онеправданите. Освен това отдавна ми се ходеше на мач. ;)

Нещо интересно от твоите данни:

Националната информационна система показва, че у нас новият коронаврус е констатиран при общо 15 593 лица-медицински служители. 96 нови случая са регистрирани през изминалите 24 часа, като от тях 14 са установени при лекари, 34 - при медицински сестри, 24 - при санитари, 2 - при фелдшери и 22 - при друг медицински персонал.

Нужно ли е да уточняваме, че това са хора, които набързо са се сдобили с 2 седмици почивка и зелен сертификат? :)
Сега чакам тъпунгерите да кажат, че те с химия няма да се тровят.
Ще вземат ако се видят на зор. Надявам се този медикамент да е разработен по правилата на добрата медицинска практика, макар че и той бързичко излиза на пазара. Аз лично бих го вземала ако опре ножа до кокала.

@dimitur7, ти ваксинира ли се?
 
Аз съм заграден, какво ше заграждам?

М/у другото, като се цитират "факти" от комшии за трети братчеди на техни далечни познати дето били на по 40 и здрави/прави си отишле, добре е да се поглеждат отвреме-навреме официалните данни, а именно:

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/6-816-sa-novodiagnosticiranite-s-koronavirusna-inf/
Ако говориш за мен - всеки ден я преглеждам тази статистика. Не мога да отрека, че хората над 60г са най-много, но на около 40 също има масово, под 40 има също по-рядко, но ги има
 
Килограми и високо кръвно се съмнявам да ги бутат в графа "сърдечно заболяване", а са често срещани и сред младите хора.
 
Ковид статистика 26.10.2021
Италия: нови случаи - 4053; починали - 48; население - 60.3 млн.; ваксинация - 77%
Израел: нови - 784; починали - 1; население - 9.3 млн.; ваксинация - 71%
България: нови - 6816; починали - 124; население - 6.8 млн.; ваксинация - 20%
Материал за размисъл... (по мангърски)
 
Солидарна съм с онеправданите. Освен това отдавна ми се ходеше на мач. ;)

Нещо интересно от твоите данни:



Нужно ли е да уточняваме, че това са хора, които набързо са се сдобили с 2 седмици почивка и зелен сертификат? :)

Ще вземат ако се видят на зор. Надявам се този медикамент да е разработен по правилата на добрата медицинска практика, макар че и той бързичко излиза на пазара. Аз лично бих го вземала ако опре ножа до кокала.

@dimitur7, ти ваксинира ли се?
Много си се загрижила за мен ли :D ?
Чакаш да отговоря нещо и да почне заяждането и затова не искам да отговарям.
 
Чакаш да отговоря нещо и да почне заяждането и затова не искам да отговарям.
Заяждане ще има само ако още се назлъндисваш и не се бодеш. Тъпо е да се държиш като ваксиниран, ако все още не си, осъзнаваш ли? Пееш в жабешкия хор, а не си жаба. Лицемерно е.
 
Чакам вариантите: хапче и няма вакс и пас; задължително хапче или вакс и няма пас; хапче и стей ат хоум, и пас само за вакс; хапче след хапче за пас, хапчето също кат боца, но с пълно млък; хапче или вакс по желание и..няма пас? Да видим.
Залагам на: кво да е за пас. ЧувАл че новото умно за трилиони бачкало само на пас.
Ние нали не сме некакви антита и гледаме реалните резултати (айде само от мое име казвам, да няма улики за присламчване). Докато някои пропускат тая тегоба с научно обоснованото "Аре бе, апчето доди, пий. Ся ше искаш пак да човъркаш кво е що е как действа, нале? А даеа антито!"
Нищо повече не казвам за апчиту, какво покаже - туй то.

Абе нанди, ти гледа ли го вече най-най-новия Междузвездни войни, тоя с дългото заглавие, за историята на Хан Solo - "Две имперски хагента губят сила, изчезват замалко, двата им водещи хофицера изгряват, тръгват си, и веднага едното хагент Тъпунгерщайн пак изгрява, после и другото Дали-да-бода-или-не. Всички мечтаят да заслужат за more CDBC, ама немало место"? От резюмето: "Докато едните са по-скоро забавни безобидни персонажи тип Лаурел и Харди, другите излъчват аурата на подопечни на О'Брайън служители на Минилюб, потайно дебнещи за влизане със силно положение с директни искания за протекции от високата порта на гостолюбивият градоначалник"

Чудя се дали си струва да се бодна за кинопас? Но май пускали и с отрицателен айкю Test. Само това те питам, дали го гледа, без да разискваме сценария, че да ми е интересен. Ако не си хвърли му око :)
От всичко разбрах само въпроса: не съм го гледала. Не съм от фен базата на тая поредица. :)

Опитай да вкараш малко ред в мислите си преди да ги изложиш, че за другите не знам, ама аз нищо не схващам от постовете ти. :)
 
Гледам новините, една кака обяснява как дори тяхната частна болница всички са на края на силите си и най-вече, как има недостиг на персонал. Една сестра обгрижвала един, максимум двама пациента o_O
 
Блинки, това с правото на избор вече не е точно. Защото ако тия бг овце не ги задължиш, ще си кретаме цял живот така.
Еми който както си го направи. ;) Или се боцкаш или си правиш тестове постоянно. :) Изборът е пак на лице. ;) Няма нищо задължително, има препоръчително. :)
 
Това е не малко, а доста крайно и вече казах, че не го мисля наистина.
И относно какъв ни е проблемът - никакъв по отношение на факта, че някакви хора са решили да се ваксинират, ама НИКАКЪВ. Проблемът ни е в това, че карат нас насила да го направим. Ако ти не виждаш проблем в това, не знам има ли смисъл даа ти обяснявам защо наистина е проблем.

Ние признаваме правото ви на избор. Държавата, ЕС и някои фикснати не признават нашето. Виждаш ли разликата?
Никой за нищо не кара едните другите. Всеки сам си решава, писал съм какви са алтернативите - нособрък всяка седмица и си ти. ;)
 
Ковид статистика 26.10.2021
Италия: нови случаи - 4053; починали - 48; население - 60.3 млн.; ваксинация - 77%
Израел: нови - 784; починали - 1; население - 9.3 млн.; ваксинация - 71%
България: нови - 6816; починали - 124; население - 6.8 млн.; ваксинация - 20%
Материал за размисъл... (по мангърски)
за пореден път питам:

България: нови - 6816 (заразени, положителни проби или наситина болни? ); починали - 124 (точна причиана за смъртта. Положителния тест за ковид не означава, че човеък е починал от ковид)

Статистиката е манипулирана и тъпото е, че сте напълно наясно с това. Обаче не мога да разбера защо се правите на бити лисици?
 

Горе