В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
От: В какво бихте живяли?

gshopov е направил най-добре. Изринал до основи старата къща, всичко ново от тръби до покрива. Така сгодини няма да се налага сериозен ремонт да се прави, най-много една боя на външната врата и подобни козметики:)

Понеже се споменава за мезонети, те са на последните етажи. Като знам, че се ползва най-евтините материали и разни кафяви ги правят тези покриви, да не стане така, че мезонета по-често се ремонтира от добре санирана стара къща.
 
От: В какво бихте живяли?

След сериала по National Geographic вече не искам да живея в къща, а в замък, само хамериканците ли ше се подготвят за края на света:p

99715.jpg

Их начи! За малко си ме изпреварил :(

Мислех да напиша, без да чета останалите, "като ще е къща замък да е!", отделно с уговорката, че ще има обслужващ персонал 8), който ще включва и шофьор, да ме вози, за да не попадам на бакшиши-роми.

Не е задължително да има двор или басейн и да е на плажа, пак става или до някоя река или езеро. Много филми съм гледала за съжаление и за това си мечтая.

Доколкото е реалистично и възможно и аз не мисля, че живота в апартамент е по-удобно и "цивилизовано", дори напротив.
Тук няма да се впускам в моите описания за живот в апартаменти, но ... обожавах ваканциите си на село, дори и в мизерна къща, без топла вода, канализация и парно. Баба ни стопляше една стая, която беше едновременно кухня и килер. Слагаше един найлон, отгоре леген и като през предните векове. Не изпитвах некомфорт и много ми харесваше.

Сега с това парно като не мога да си платя сметката, за какво ми е?
Топлата вода, хубаво е бонус, но имаше време с водния "режим", когато ... жалко че закриха обществените бани.

Вече са напред и много къщи наблизо и далеч могат да се превърнат в удобни "хасиенди" за живеене.
Проблемът ми е, че аз не искам да е тук в България. Окончателната ми мечта е, да замина за Нова Зеландия и там на брега на океана, ако ще и от цунами да умра, все ми е тая. Ще съм живяла! 8)
 
От: В какво бихте живяли?

В къща близо до Витоша или в мезонет със собствен асансьор и уникална гледка, пак към Витоша :)
 
От: В какво бихте живяли?

Нова Зеландия е в топ местата за най-висок стандарт на живот. До колкото знам е доста трудно да си уредиш документите за там за да заживееш :)
Иначе къща на брега - наистина е мечта. Най-красивите изгреви и залези - всеки ден....
 
От: В какво бихте живяли?

Нова Зеландия е в топ местата за най-висок стандарт на живот. До колкото знам е доста трудно да си уредиш документите за там за да заживееш :)
Иначе къща на брега - наистина е мечта. Най-красивите изгреви и залези - всеки ден....

Знам :) но за това е мечта. А и, нали човек е голям, колкото са и мечтите му.
Влюбих се, когато гледах за първи път "Властелинът на пръстена". Може би не е много патриотично, но мисля, че България няма да загуби много от липсата ми. И по-важното, го искам, заради детето ми. Там би бил щастлив. Сигурна съм.
Съвсем малко ми трябва още, за да убедя едни хора, да ми помогнат морално, от там и поне малко материално, а останалото ще го преодолея някак.
 
От: В какво бихте живяли?

На Марс! За съжаление еднопосочните билети са разпродадени..
P.S. "В какво" ли? (всъщност е въпроса) - В каравана бих живял, но някой друг да кара, където му посоча.
 
От: В какво бихте живяли?

На Марс! За съжаление еднопосочните билети са разпродадени..
P.S. "В какво" ли? (всъщност е въпроса) - В каравана бих живял, но някой друг да кара, където му посоча.

Защо пък на Марс? Тук тясно ли ти е, или нещо не ти харесва? Въздуха, водата ... А може би си любопитен, да се запознаеш с марсианци?

Караваната иначе е много добър вариант след палатка :beer:
 
От: В какво бихте живяли?

Защо пък на Марс? Тук тясно ли ти е, или нещо не ти харесва? Въздуха, водата ... А може би си любопитен, да се запознаеш с марсианци?

Караваната иначе е много добър вариант след палатка :beer:
Защото все пак идеята на този поход на човечеството е да се опита да засели една чужда планета, да създаде и продължи живота там и даде тласък на всичко онова, към което сме се устремили. И да бъда част от нещо подобно, ще бъде чест за мен. Животът е твърде кратък и човек не може да обиколи Земята, а тя е чудесна във всеки един край. Но предполагам чувството да си я гледам там отстрани също ще е така уникално :)
 
От: В какво бихте живяли?

Защото все пак идеята на този поход на човечеството е да се опита да засели една чужда планета, да създаде и продължи живота там и даде тласък на всичко онова, към което сме се устремили. И да бъда част от нещо подобно, ще бъде чест за мен. Животът е твърде кратък и човек не може да обиколи Земята, а тя е чудесна във всеки един край. Но предполагам чувството да си я гледам там отстрани също ще е така уникално :)

Достоен отговор, за да кандидатстваш за астронавт/космонавт! Браво! Това се казва кауза и смисъл на живота.

Но недей да разчиташ, да си я гледаш отстрани Земята, защото в най-добрия случай ще трябва да си по-близо. Някъде на Луната. Иначе само от снимки, сателетни предавания в реално време и спомени. Ама пак няма да е същото, да усетиш мириса на Варненския бриз ... и вкуса на тъмно столично :)

Има нещо завършено, човек да намери местенцето си и да е щастлив, там където е. Ако ти ще се чувстваш така на Марс- жив и здрав и много поздрави на марсианците :)
 
От: В какво бихте живяли?

В момента живея в мезонет със съквартирантка като спалните ни са на отделни етажи, всяка си има достатъчно лично пространство и общо взето общите ни помещения се свеждат до кухнята, трапезарията/хола, банята и килера. Живеем с две кучета и като изключим няколко малки детайла на този етап такъв дом ме устройва. По-нататък обаче (когато стане въпрос за създаване на семейство) с удоволствие бих се изместила в къща. Липсата на съседи като цяло може би е главният плюс. Иначе наличието на малко собствено дворче също е огромно предимство, особено когато в картинката влиза отглеждане на семейство. Кучето можеш да го вържеш на каишка, обаче когато детето иска навън, нещата вече стават по-сложни.
 
От: В какво бихте живяли?

...
, особено когато в картинката влиза отглеждане на семейство. Кучето можеш да го вържеш на каишка, обаче когато детето иска навън, нещата вече стават по-сложни.

Извинявай, но би ли ми обяснила опасенията си от последното си изречение? Като имаш дете/ца, е хубаво да имаш къща, и ..."каишка за деца" или обратно, с деца е по-добре, да се живее в апартамент, да не вършеят много много по двора?
 
От: В какво бихте живяли?

Бих живяла в къщата на Бюрека, веднага щом се изнесе. Гледам ще имам готини хазайки, почти мой набор :)
 
От: В какво бихте живяли?

Бих живяла в къщата на Бюрека, веднага щом се изнесе. Гледам ще имам готини хазайки, почти мой набор :)
Готина къща е , спор няма. Представям си вътре кво е яко обзавеждането :))))
 
От: В какво бихте живяли?

Извинявай, но би ли ми обяснила опасенията си от последното си изречение? Като имаш дете/ца, е хубаво да имаш къща, и ..."каишка за деца" или обратно, с деца е по-добре, да се живее в апартамент, да не вършеят много много по двора?

Опасенията ми са, че когато изведеш детето навън, то иска да ходи навсякъде - да тича, да скача, да си играе - и всичко му е интересно. И понеже е дете, не разбира какво прави през голяма част от времето. То кучето също не разбира, че не трябва да тича след хората или да си пресича улицата. Опасенията ми са, че кучето можеш да го спреш да се метне пред трамвая, защото е на каишка, обаче детето не можеш да го вържеш за себе си. Затова смятам, че е много по-безопасно да имаш къща с един малък двор, чиято врата да се заключва, за да може детето да е в безопасност, когато иска да излиза да си играе навън.
 
От: От: В какво бихте живяли?

Проблемът ми е, че аз не искам да е тук в България. Окончателната ми мечта е, да замина за Нова Зеландия и там на брега на океана, ако ще и от цунами да умра, все ми е тая. Ще съм живяла! 8)

Това добре, но програмата им едно време беше много сложна. Аз доста години се борих за там, но така и не успях да остана за постоянно. Направо си ме подхванаха от летището как се вика и се постараха още там да забравя понятието "постоянно", а да и най-вече да не забравя обратния полет :cry:. Те имат някакви договорни отношения за временна работа за хора от азиатските страни и здраво ги използват. Въпреки че имат право на пребиваване една година и те не могат да си намерят постоянна работа, т.к. имат ограничение в работните часове (или ограничението беше в работния период). Много от тези азиатци си намират нещо предимно за преживяване без заплащане (само подслон и храна срещу работа). Затова ако искаш това да стане трябва да си много добре подготвена (вече в нета инфото е достатъчно) и да разполагаш с много пари, време, а най-добре и някаква връзка за работа там.
 
От: От: От: В какво бихте живяли?

Това добре, но програмата им едно време беше много сложна. Аз доста години се борих за там, но така и не успях да остана за постоянно. Направо си ме подхванаха от летището как се вика и се постараха още там да забравя понятието "постоянно", а да и най-вече да не забравя обратния полет :cry:. Те имат някакви договорни отношения за временна работа за хора от азиатските страни и здраво ги използват. Въпреки че имат право на пребиваване една година и те не могат да си намерят постоянна работа, т.к. имат ограничение в работните часове (или ограничението беше в работния период). Много от тези азиатци си намират нещо предимно за преживяване без заплащане (само подслон и храна срещу работа). Затова ако искаш това да стане трябва да си много добре подготвена (вече в нета инфото е достатъчно) и да разполагаш с много пари, време, а най-добре и някаква връзка за работа там.

Много ти благодаря за това ценно мнение! Ще го имам предвид и ще видя какви са удобните възможности. Пък ако не стане, по нашето Черноморие ще потърся нещо :)
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте живяли?

Живяла съм и в апартаменти - малък, голям, но къщата е друга работа. Освен свободното пространство за всеки, с тераски за кафенце и отмора, имаме си и домашен фитнес. Фитнесът ни не е особено голям, но достатъчен за цялото семейство - за всекиго по нещо - домати, пипер, краставици и всякакви други полезни и не дотам билки и мезилки. Затова и къщата за мен е добър вариант, за този, който може да избира.
 
От: В какво бихте живяли?

Богатите хора живеят в къщи,всичко друго апартаменти,мазонети и т.н. е компромис.
Някъде по-назад в темата някой спомена,че ако си в къща трябвало да ходиш 5км за хляб - що за глупости е това.
Най-добре е квартала хем да в самия град и хем да е отстрани(па ако се пада и в планината леко квартала супер).Както примерно сега да речем за София бих живял и в подножието на витоша с голяма панорамна гледка към града.
Винаги съм живял в къща и в момента живея(не откъм витоша де),това да решиш дори и в момента да излезнеш на двора и да си запалиш барбекю примерно - безценно.
А както е подхваната темата,ако парите не са проблем това ме устройва мен(неискам много)



За какви апартаменти говорите.
 
От: В какво бихте живяли?

С много голямо удоволствие бих живял в къща на морето :)
 

Горе