В неделя ще гласувам за....

Ще гласувам за:

  • ГЕРБ-СДС

    Votes: 9 8.2%
  • БСП

    Votes: 2 1.8%
  • Има Такъв Народ

    Votes: 29 26.4%
  • ДПС

    Votes: 2 1.8%
  • ВМРО

    Votes: 2 1.8%
  • Изправи се! Мутри вън!

    Votes: 4 3.6%
  • Демократична България

    Votes: 20 18.2%
  • Възраждане

    Votes: 2 1.8%
  • Българско Лято (Божков)

    Votes: 14 12.7%
  • Марешки - НФСБ

    Votes: 1 0.9%
  • Всички са маскари. Няма да гласувам!

    Votes: 9 8.2%
  • Ще маркирам "Не подкрепям никого"

    Votes: 6 5.5%
  • Друго

    Votes: 10 9.1%

  • Общо гласове
    110
Разбирам идеята ти, но в случая не си прав. Заради шефа на митниците сега ще връщаме на ЕС 50 милиона. Заради шефката на НАП има милиони несъбрани вземания, а само това ли е проблема в НАП?. Заради корумпирани и некадърни кадри на гроб, страната ни е на последно място по всички позитивни показатели в Европа.
Дори реваншизмът е донякъде оправдан, защото е признак на глупост да оставиш "ушета" на тиквун на ключови постове. Те може умишлено да саботират правителството, а може да и да снасят на тиквун какво се прави, за да може той също да пречи.

Напротив, така се прави. Стратегически е оправдано, пък и икономически. :)
Еми супер, значи ако си права. Скоро страната ще е на доста по-добри места по позитивните показатели. И като цяло нещата ще са по-добре. Няма да връщаме милиони на ЕС и т.н. И всички ще живеем по-добре, ще си направим реалната конвергенция и аз и ти ще вземаме вече близки пари до тези в ЕС, ще се намали корупцията. Това, ако стане, аз ще съм пръв привърженик на Радев и останалите, вервай ми. Като цяло тва е най-добрият вариант, ти да си права.

А ако пък не си права, след време твоите любимци ще бъдат изгонени от хората на улицата, както и сега лятото имаше протести, но тогава ще са в друга посока. И тогава ще се започне пак същото махане на хора. Разбираемо е, че Борисов и всичко свързано с ГЕРБ дразни. Да гледаш 10 години 1 сериал по ТВ-то е отегчително хах. Но като гледам новите лица не знам дали ще ни е приятно да ги гледаме дори и 1-2 години.

Та, ако случайно не си права, да се сетиш, че още сега съм ти го казал - така не се прави, хора нема! Пък, ако твоето се сбъдне и новото е по-добро от старото, лично ще те черпя аз.

П.П. Всъщност последните години НАП събраха страшно много пари, трябваше да се вкарат пари в държавата и НАП събра много наистина. Лошото е, че много натиснаха дребния бизнес, което не ми харесва, разбира се. Но за събраните пари може да погледнеш цифрите през последните 10-20 години за сравнение, цифрите са си цифри. Макар че и там се манипулира политически постоянно, всеки се чете как си иска.
 
Но като гледам новите лица не знам дали ще ни е приятно да ги гледаме дори и 1-2 години.
Защо да ни е неприятно да ги гледаме, ако си вършат качествено работата? Пък и министър Кирил Петков, например си е доста приятен за гледане. ;)

Усещам, че си привърженик на хунтата, затова разбирам болката ти. Мантрата "нема хора" обаче не я лансирай. Имаме кадърни кадри, въпросът е каква политика ще реши да води конкретното правитество - грабеж или европейско управление.

Хубав ден и се надявам на почерпка. И не защото обичам да ме черпят, а защото много искам да съм права в този случай. Освен това служебният кабинет е с твърде кратък мандат, за да очакваме от него съществени промени.
 
Според мен, са на 11-ти няма да се получи някакво съществено разместване. Няма да има също и нов парламент - отново няма да се разберат.
Кво правим, начи на есен..но едва ли ще е песен :)
Да не стане пак батко ви чичо вуйчо и всенародна бащица - пак да грабне народното недоволство... и да видим тогава кон боб ще яде ли или само ще се поти ахахаха
 
Тази от НАП защо всъщност не беше уволнена след теча на данни? Някой я пазеше ли?
То остави, че не беше уволнена, ами и си раздадоха бая милиони бонуси за добре свършена работа...
 
Защо да ни е неприятно да ги гледаме, ако си вършат качествено работата? Пък и министър Кирил Петков, например си е доста приятен за гледане. ;)

Усещам, че си привърженик на хунтата, затова разбирам болката ти. Мантрата "нема хора" обаче не я лансирай. Имаме кадърни кадри, въпросът е каква политика ще реши да води конкретното правитество - грабеж или европейско управление.

Хубав ден и се надявам на почерпка. И не защото обичам да ме черпят, а защото много искам да съм права в този случай. Освен това служебният кабинет е с твърде кратък мандат, за да очакваме от него съществени промени.
И аз се надявам да си права, то всички това се надяваме. Не съм привърженик на никой, точно затова мога горе-долу обективно да гледам на нещата. Моята партия още не се е появила тук, може би след 10 години ще се появи нещо, на което да симпатизирам, знам ли. Или може би просто трябва някой ден сам да го създам това нещо.

А, че няма хора, наистина няма. Усеща се на всички нива и навсякъде в живота ни, не знам как не си го усетила. Отиди примерно в един Плевен или друг град от подобен калибър да намериш по 1 часовникар, 1 шивач читав, 1 обущар, 1 добър водопроводчик и въобще какъвто и да е майстор, занаятчия от такъв тип. И като не можеш да намериш такъв в град с население от сто хиляди, се замисли ти, ако сега поемеш властта дали ще можеш да намериш добре образовани хора, всеки по ресорите си, кадърни, морални, не крадливи, не обвързани с други партии и готови да работят на тези позиции при тези условия. Че и лоялни към теб да са, да не забравяме. Ясно е, че тва е много важен показател при избора на хората от Бойко, но не мисля, че сега при Радев или при следващото правителство няма да е отново важен...

Или просто разпитай познат със среден бизнес, ако имаш, примерно с едни 15-20 служителя да има попринцип. Питай го има ли хора, как се намират и т.н. Аз ще ти кажа моите наблюдения, защото съм говорил с доста такива - хора няма за нищо, извън София. Ако искаш ми вярвай.

П.П. Не говоря само за служебния кабинет, който е с мандат само 2 месеца и попринцип има различин функции от това, което почна да прави. Същото ще продължи и после.
 
Представям си, какво щеше да бъде тук, ако Борисов беше назначил културист за шеф на НАП.

"Отровното трио": "Очаквахме проверка на г-н Янев, а не да бъде назначаван".
 
Представям си, какво щеше да бъде тук, ако Борисов беше назначил културист за шеф на НАП.
Същото като при назначаването на финансист-бюджетаджия за министър на здравеопазването. Мускулите лично за мен не са външен белег на интелект, но пък може да има и изключения, знам ли. Може би служебния кабинет се надява така да подобри вземанията от длъжниците? :)
 

Вече се е уредила с нова сладка длъжност...
 
Калинките никога не остават без назначение, винаги са хора “на когото трябва” :)
 
"Нощта на живите мъртви" - BG Edition

Screenshot-2021-05-14-at-19-50-27.png
 
В 'Пресечна точка' обясниха какви са тези 55 млн., с които сме ощетили европейския бюджет. Възстановяват се нереално ниски мита на стоки от Китай, като например Великобритания дължи 2 млрд.

Иначе още тук падна главата на главният секретар Ивайло Иванов

 
Последно редактирано:
Еми супер, значи ако си права. Скоро страната ще е на доста по-добри места по позитивните показатели. И като цяло нещата ще са по-добре. Няма да връщаме милиони на ЕС и т.н. И всички ще живеем по-добре, ще си направим реалната конвергенция и аз и ти ще вземаме вече близки пари до тези в ЕС, ще се намали корупцията. Това, ако стане, аз ще съм пръв привърженик на Радев и останалите, вервай ми. Като цяло тва е най-добрият вариант, ти да си права.

А ако пък не си права, след време твоите любимци ще бъдат изгонени от хората на улицата, както и сега лятото имаше протести, но тогава ще са в друга посока. И тогава ще се започне пак същото махане на хора. Разбираемо е, че Борисов и всичко свързано с ГЕРБ дразни. Да гледаш 10 години 1 сериал по ТВ-то е отегчително хах. Но като гледам новите лица не знам дали ще ни е приятно да ги гледаме дори и 1-2 години.

Та, ако случайно не си права, да се сетиш, че още сега съм ти го казал - така не се прави, хора нема! Пък, ако твоето се сбъдне и новото е по-добро от старото, лично ще те черпя аз.

П.П. Всъщност последните години НАП събраха страшно много пари, трябваше да се вкарат пари в държавата и НАП събра много наистина. Лошото е, че много натиснаха дребния бизнес, което не ми харесва, разбира се. Но за събраните пари може да погледнеш цифрите през последните 10-20 години за сравнение, цифрите са си цифри. Макар че и там се манипулира политически постоянно, всеки се чете как си иска.

Човек или имаш някакви скрити цели с тези постове или не си следил политическите събития последните години. Или си се метнал в тинята след като се като се разшумя последната година.

Виж, да определяш случващото се като реваншизъм и рушене е същото, като да обвиниш съюзниците, че са правили реваншизъм и са разрушили прекрасната германска икономика и инфраструктура. И не, аналогията не е прекалена. Битката спечелихме, предстои да спечелим войната, после чакаме и нюрнбергския процес. Рано или късно доброто побеждава!
 
Последно редактирано:
Мая, къде си :)
 
Човек или имаш някакви скрити цели с тези постове или не си следил политическите събития последните години. Или си се метнал в тинята след като се като се разшумя последната година.

Виж, да определяш случващото се като реваншизъм и рушене е същото, като да обвиниш съюзниците, че са правили реваншизъм и са разрушили прекрасната германска икономика и инфраструктура. И не, аналогията не е прекалена. Битката спечелихме, предстои да спечелим войната, после чакаме и нюрнбергския процес. Рано или късно доброто побеждава!
Никви цели нямам, включвам се от дъжд на вятър в темата ей тъй да има.

Въпросът е, че всички сме едно без значение кой от коя партия е. И в крайна сметка би следвало да имаме еднакви цели без значение от политическите пристрастия. Нищо не се променя като смениш едни хора с други, ако те са същите, но с различен цвят. Ти сигурно като седнеш на една маса с приятели половината са от една партия, другите от друга, но въпреки различните виждания можеш ли да ги цениш като хора или ги зачеркваш, защото подкрепят другото?

За такива неща говоря, но всички гледат с очила и не хващат, не само тук. Ей го и тва за калинките, преди ГЕРБ не е имало калинки ли, хайде стига :D
 
Иначе за Германия пак е същото, ако бяха спечелили войната, сега съвсем друго щеше да се говори и нямаше те да са лошите, а ние българите на 99% щяхме да живеем много по-добре. Ама тва си е съвсем друга тема...

На мене ми е болно, че сме една шепа хора и не можем да се обединим в 5 национални каузи е тва е. Да се каже без значение, кой кога управлява действаме в тези политики в тая насока, а не на черното да се казва бяло и всеки да лъже и маже, как му е удобно, за да си прави ПР - говоря за всичките! Всичките го правят тва. Докато се боричкаме кой червен, син, зелен, лилав и не знам си още кой къв. Плюем другите, щото не са нашите, бързо бързо просто изчезваме...

Но други ще дойдат на нашите земи, защото са наистина райски, а за нас ще пише само в учебниците по история, за съжаление :)

Всъщност в историята ни вече се е случвало не веднъж точно това, вътрешни борби и кавги, без обединение и ясни цели, резултата мисля всички го знаем, тъй като сме го учили този предмет в училище.
 
Никви цели нямам, включвам се от дъжд на вятър в темата ей тъй да има.

Въпросът е, че всички сме едно без значение кой от коя партия е. И в крайна сметка би следвало да имаме еднакви цели без значение от политическите пристрастия. Нищо не се променя като смениш едни хора с други, ако те са същите, но с различен цвят. Ти сигурно като седнеш на една маса с приятели половината са от една партия, другите от друга, но въпреки различните виждания можеш ли да ги цениш като хора или ги зачеркваш, защото подкрепят другото?

За такива неща говоря, но всички гледат с очила и не хващат, не само тук. Ей го и тва за калинките, преди ГЕРБ не е имало калинки ли, хайде стига :D

Жестоко бъркаш, това което описваш е в нормалните държави, ние не сме такава. Хората си имат посока и я следват, без значение кой ги управлява. Тук обаче не е така, защото Борисов ни отне посоката, затова е от огромно значение да не е той. Нямам търпение да дойде деня, в който няма да има значение кой управлява.
 
Тоест преди това имахме ясни цели и посока и ги следвахме? Всичко беше добре, така ли?

Явно си за БСП, но кажи ми как го виждаш, че ми е интересно, аз верно съм и малък не го помня целия преход, че съм бил бебе, но кой период го виждаш като успешен с ясна посока и т.н., кой ни е управлявал тогава? За Варна специално знам, до 2008-2009 градът беше различен, защото точно тогава и аз бях там и наистина се усещаше някак различно, последните години не е така. Но за страната като цяло ми е интересно кога мислиш, че бяхме добре и защо?

Борисов няма да го има рано или късно, никой не е вечен. Ако си прав значи ни чакат всички само хубави неща, ако не просто ще са другите тия дето ще се гушат с власт и пари, а за хората все същото.

Крайно време е да станем нормална държава, а не дивашко племе!
 
Тоест преди това имахме ясни цели и посока и ги следвахме? Всичко беше добре, така ли?

Явно си за БСП, но кажи ми как го виждаш, че ми е интересно, аз верно съм и малък не го помня целия преход, че съм бил бебе, но кой период го виждаш като успешен с ясна посока и т.н., кой ни е управлявал тогава? За Варна специално знам, до 2008-2009 градът беше различен, защото точно тогава и аз бях там и наистина се усещаше някак различно, последните години не е така. Но за страната като цяло ми е интересно кога мислиш, че бяхме добре и защо?

Борисов няма да го има рано или късно, никой не е вечен. Ако си прав значи ни чакат всички само хубави неща, ако не просто ще са другите тия дето ще се гушат с власт и пари, а за хората все същото.

Крайно време е да станем нормална държава, а не дивашко племе!

Да, разбирам, ти си от поколението, което не е живяло при други условия и си мисли, че Борисов е единствената възможност, щото ще дойдат злите комунисти. Това е лъжа!

След 89-та посоката беше отърсване от комунизма, след 97-ма посоката беше ЕС и НАТО, след 2009-та посоката беше... Не знам, Борисов зададе посоката, ти кажи каква е посоката зададена от Борисов, че аз не се сещам. А да, да не дойдат комунистите... И да, тези посоки се следваха, без значение кой е на власт.
 
Злите комунисти са всичките, от БСП, през ГЕРБ, ДПС до Мая и Демократична България, разлики няма в това отношение, а аз дори не помня с изключение на правителството на Орешарски и 3-ната коалиция, БСП да са били на власт, така че не е това проблема. Не ги възприемам тях като злите комунисти, даже напоследък като влязоха новите диваци, БСП са ми една идея по симпатични. А ако трябва да съм обективен най-много на политици си мирише в ДПС, въпреки че са си турска партия.

Въпросът е по твои наблюдения дали тогава е било по-добре, примерно от 97-ма до 2009та? Като изключим, че разбира се тогава сме били много повече и ти си бил по-млад, дали нещата са били по-добре.

Сега ще кажеш, че Борисов е изгонил сума народ и със сигурност има много хора, които са си тръгнали заради неговата политика, но пък и не може да се каже, че той лично е отговорен за това. Истината е, че след приемането ни в ЕС вече стана изключително лесно и по естествен път много хора отидоха на запад, защото за същата работа там получават в пъти повече пари и това са чисто икономически причини, а не политически. Тоест, според мен който и да управляваше България в годините след приемането ни в ЕС, това щеше да се случи, но пък може да греша знам ли.

Иначе грешиш за моето поколение, по-образованите и уж по-интелигентните от моето поколение в момента са привърженици на Демократична България, а една идея не чак толкова ерудираните си гласуваха за Слави, така че за Бойко гласовете оттам са доста малко.
 

Горе