В неделя ще гласувам за....

Ще гласувам за:

  • ГЕРБ-СДС

    Votes: 9 8.2%
  • БСП

    Votes: 2 1.8%
  • Има Такъв Народ

    Votes: 29 26.4%
  • ДПС

    Votes: 2 1.8%
  • ВМРО

    Votes: 2 1.8%
  • Изправи се! Мутри вън!

    Votes: 4 3.6%
  • Демократична България

    Votes: 20 18.2%
  • Възраждане

    Votes: 2 1.8%
  • Българско Лято (Божков)

    Votes: 14 12.7%
  • Марешки - НФСБ

    Votes: 1 0.9%
  • Всички са маскари. Няма да гласувам!

    Votes: 9 8.2%
  • Ще маркирам "Не подкрепям никого"

    Votes: 6 5.5%
  • Друго

    Votes: 10 9.1%

  • Общо гласове
    110
По всички коментари под статии във фейсбук, псуват въпросната жена, че е калинка, гербаджийка и всякакви гадости :) а тя нито е член на герб нито е тяхен симпатизант...
Видях я по телевизията. Веднага ми създаде впечатление на високо квалифициран специалист и дълбоко ерудиран човек ...

PS : Специално за тези, които възприемат горното сериозно да потърсят значението на думичката сарказъм
 
Еййй, бях забравил с какви калинки е пълно и в Столична община, където за последните 10 години потънаха милиарди. Сега пък е-системата за детските градини не работела.

https://www.mediapool.bg/zaradi-gre...klasiraneto-za-detski-gradini-news321802.html

Язък за милиончетата, дето изчезнаха и там. Типична герберска история :)
Да си припомним качеството на работата на хората, които се хвалят пред овцете най-вече с инфраструктурните си проекти: https://www.capital.bg/politika_i_i...riia_grafa_ima_nujda_ot_remont_na_remonta_na/
 
Незнам дано не съм лош пророк! Но това което се случва е потресаваща злоба и омраза дори.


По всички коментари под статии във фейсбук, псуват въпросната жена, че е калинка, гербаджийка и всякакви гадости :) а тя нито е член на герб нито е тяхен симпатизант...

Капацитета на тая посредствена двадесет и няколко годишна калинка всички го видяхме. Сега да видим защо реве, като настъпена жаба. Вади калкулатора и смятай. 461 900 лв. за 27 човека, които работят в агенцията. Айде аз ще ти го сметна. 17107 лв. средно на година! Тя като началник вероятно е вземала два пъти по толкова. Може и повече, защото вероятно имат и чистачки и тн на ниски заплати. Ай със здраве, Да не говорим, че от останалия бюджет също към 60-70% са разпределени пак към същите. Да видим това говедо дали ще си намери работа за над 700-800 лв вече... Като я гледам, за продавачка в Лидл е идеална :)

Довчерашната шефка на дирекцията по инвестиции Десислава Трифонова се оказа сестра на сочения за един от най- верните хора на Делян Пеевски и „Библиотекарите“ в службите за сигурност. Става дума за Марио Трифонов, който първо беше шеф на дирекция за борба с организираната престъпност в ДАНС, а след това премина на влиятелни позиции в МВР. Това отново поражда съмнения за назнечение с влияние.

А това сам си го тълкувай, става въпрос за същата.

agenciq-investicii-zaplati_e11f5d.png
 
Последно редактирано:
Иначе - служебният министър обеща, че от днес приходната агенция (с новият си шеф Румен Спецов) ще обърне погледа си към големите данъкоплатци и ще "се махне терора върху малките". Фокусът щял да бъде и върху тези компании, които ползват държавен ресурс - през обществени поръчки или концесии например, както и към техните подизпълнители. Анализът показал изключителни липси при събираемостта в този приходен сектор.

А, добро утро :)
 
А бе някой знае ли какво стана с фурмите :D
Последната официална версия е, че са раздадени на братята мюслюмани за рамаданя. Предишната на "бай Иван" е "продадохме ги на печалба". Ба ли му майката последно какво е станало с тая хуманитарна помощ.
 
За ГЕРБ корупция е всяка далавера, в която не участват те. Когато избирателите скочат срещу тяхното ОПГ, това е преврат!

Мъдри мисли от Фейсбук :)

Прави ми впечатление, че всички опорки на гробарите са добре съгласувани с медиите, които ги обслужват, начело на които е торбата с лайна Недялко. В момента ключовите думи за SEO оптимизация са "преврат", "отечествен фронт", "хунта" и т.н. Дори "хунта", което Божков го направи популярно като израз, си го присвоиха :)
 
Това гробарите са най-тъпото племе на света. Тоя идиот от ДФЗ сам си сложи въжето на врата, като се опита да спаси тъпата калинка, дето я натириха като куче :)

Изританата вчера от шефския пост калинка на Баце и любовница на Влади Горанов - Десислава Трифонова не е стояла без работа и час – още същия ден мафията я пробута обратно на благ пост в ДФ „Земеделие”. Тя е назначена в деня на уволнението си 13 май със заповед на шефа на ДФЗ Васил Грудев.
 
Аз викам да си остане за постоянно, че следващото не се знае какъв зян ще бъде...

Има такъв вариан, вече се намекна няколко пъти. Няма да се учудя Славчо, като първа политическа сила, да предложи служебното правителство. Така или иначе, те няма как да извадят подобни кадри. Иначе не съм вярвал, че ще се случи това, което се случва. :) Радев великан! Голям късмет с него!
 
Има такъв вариан, вече се намекна няколко пъти. Няма да се учудя Славчо, като първа политическа сила, да предложи служебното правителство. Така или иначе, те няма как да извадят подобни кадри. Иначе не съм вярвал, че ще се случи това, което се случва. :) Радев великан! Голям късмет с него!
На мен единственото, което не ми хареса, без да имам някакви конкретни мотиви е, че замениха калинката от инвестициите с друг кадър на тиквун. Не го знам какъв е, но щом е бил зам. министър в последното правителство на фончо, едва ли е много читав. Дано да греша за него, но като цяло посоката е вярна. Пълно изчегъртване на тумора, за да започне оздравяването на страната.
 
На мен единственото, което не ми хареса, без да имам някакви конкретни мотиви е, че замениха калинката от инвестициите с друг кадър на тиквун. Не го знам какъв е, но щом е бил зам. министър в последното правителство на фончо, едва ли е много читав. Дано да греша за него, но като цяло посоката е вярна. Пълно изчегъртване на тумора, за да започне оздравяването на страната.

Много се бърза, грешки ще има, няма как. Друг начин няма обаче....
 
Като цяло, това което се случва е един от основните проблеми на нацията ни. Точно, заради това, което се случва сме в блатото и може би там ще си останем дълго. Тук не става въпрос за партии, а за манталитет. При нас винаги е така - идва някой на власт и зачерква всичко, маха, къса, хвърля, унищожава и гори, защото не е неговото.

Махат се хора, защото не са нашите, а са на другите. Събаря се политико-икономически строй, защото ще правим нов. И така години вече. Нормалните цивилизации не рушат като нас. Те могат да отсеят доброто в нещо, което като цяло е лошо и да го оставят. Могат да отделят качественото от некачественото. Запазват доброто и надграждат. Ние - не. Ние само можем да рушим.

От толкова малко население не можеш да си позволиш да зачеркваш половината, защото са привърженици на едната партия примерно. Това важи във всички посоки - и ГЕРБ го правят и БСП и т.н.

Не виждам кво толкова се радвате. Трудно може да се изкаже компетентно мнение от напълно страничен наблюдател относно това дали някой си е вършил работата или не. Винаги е едно и също, махаме чуждите за да сложим нашите. Без оглед на личност, без оглед на качества. Такъв ни е и прехода. Затри се всичко старо, за да почнем от нулата сег ада градим и да се сетим, че едно време е имало и не лоши неща...

Абсолютно нищо не се променя, променят се само хората, системата си остава. И да това е злобен реваншизъм. И да това и ГЕРБ предполагам ще го направят същото.

Няма как да махнеш хора, 5-10 часа след като ти си назначен и да се обясняваш, че те не си вършели работата. Аз за тва време няма да съм си разгледал кабинета още сигурно хах. И не мисля, че го вярвате това. Не забравяйте, че монетата винаги има две страни и се върти.
 
Като цяло, това което се случва е един от основните проблеми на нацията ни. Точно, заради това, което се случва сме в блатото и може би там ще си останем дълго. Тук не става въпрос за партии, а за манталитет. При нас винаги е така - идва някой на власт и зачерква всичко, маха, къса, хвърля, унищожава и гори, защото не е неговото.

Махат се хора, защото не са нашите, а са на другите. Събаря се политико-икономически строй, защото ще правим нов. И така години вече. Нормалните цивилизации не рушат като нас. Те могат да отсеят доброто в нещо, което като цяло е лошо и да го оставят. Могат да отделят качественото от некачественото. Запазват доброто и надграждат. Ние - не. Ние само можем да рушим.

От толкова малко население не можеш да си позволиш да зачеркваш половината, защото са привърженици на едната партия примерно. Това важи във всички посоки - и ГЕРБ го правят и БСП и т.н.

Не виждам кво толкова се радвате. Трудно може да се изкаже компетентно мнение от напълно страничен наблюдател относно това дали някой си е вършил работата или не. Винаги е едно и също, махаме чуждите за да сложим нашите. Без оглед на личност, без оглед на качества. Такъв ни е и прехода. Затри се всичко старо, за да почнем от нулата сег ада градим и да се сетим, че едно време е имало и не лоши неща...

Абсолютно нищо не се променя, променят се само хората, системата си остава. И да това е злобен реваншизъм. И да това и ГЕРБ предполагам ще го направят същото.

Няма как да махнеш хора, 5-10 часа след като ти си назначен и да се обясняваш, че те не си вършели работата. Аз за тва време няма да съм си разгледал кабинета още сигурно хах. И не мисля, че го вярвате това. Не забравяйте, че монетата винаги има две страни и се върти.
Съвсем не съм съгласна с теб. Ако нещо сме разбрали за управлението на гроб е, че те не назначават кадърни и компетентни хора, а удобни послушковци, които ще изпълняват волята на главатаря на бандата. Махане на туморите от всички ключови позиции. Това не е рушене. Това е градивно. :)
 
Съвсем не съм съгласна с теб. Ако нещо сме разбрали за управлението на гроб е, че те не назначават кадърни и компетентни хора, а удобни послушковци, които ще изпълняват волята на главатаря на бандата. Махане на туморите от всички ключови позиции. Това не е рушене. Това е градивно. :)
Това изобщо не е така и е типично за тези, които са далеч от нещата и не могат да видят обективно ситуацията. Достатъчно е да направиш справка как сегашни водещи кадри в ГЕРБ преди са членували в други партии или просто да погледнеш бившия министър на финансите, колко пъти и в кои правителства е изпълнявал същата роля. Добрите експерти са си добри експерти, те в България са изключително малко.

И в управлението на ГЕРБ и при следващите ще е напълно едно и също - ще има пълни некадърници, както казваш послушковци, но и компетентни хора. Нищо толкова няма да се промени. И Герб не просто е управлявал ей така за 3-4 години да краднем квото можем и да си ходим. Тези хора са на власт 10 години, тоест ти 10 години като управляваш малко от малко трябва да си подбираш тук-там хората, защото ако тотално навсякъде никой не се справя де се вика и за тебе нищо няма да остава. Тва не може да се каже за гладните дето ще дойдат и те за тва и бързо ще си тръгнат.

Но нека я карат така, нека и след новите избори да се състави алтернативно правителство, което да тръгне по цялата администрация - да махнат хората, които работят с години там, да махнат всичко опитни, защото не са техни, нека го направят бързо ей така за 2-3 месеца. И после вече ще стане забавно :D

Така не се прави, тва е. Ако може да гледате надпартийно, без значение от това на коя партия сте привърженици ще ме разберете. Дори, ако имате някакви бизнес начинания, служители и т.н., все пак сме в такъв форум - пак би трябвало да разберете - защо това е грешно. Защо е чист реваншизъм и защо не трябва да се прави така.

Ако не ме разбирате, тъжно.
 
Защо е чист реваншизъм и защо не трябва да се прави така.
Разбирам идеята ти, но в случая не си прав. Заради шефа на митниците сега ще връщаме на ЕС 50 милиона. Заради шефката на НАП има милиони несъбрани вземания, а само това ли е проблема в НАП?. Заради корумпирани и некадърни кадри на гроб, страната ни е на последно място по всички позитивни показатели в Европа.
Дори реваншизмът е донякъде оправдан, защото е признак на глупост да оставиш "ушета" на тиквун на ключови постове. Те може умишлено да саботират правителството, а може да и да снасят на тиквун какво се прави, за да може той също да пречи.

Напротив, така се прави. Стратегически е оправдано, пък и икономически. :)
 
Тази от НАП защо всъщност не беше уволнена след теча на данни? Някой я пазеше ли?
 

Горе