ГДБОП удари онлайн библиотека-chitanka.info

От: От: От: От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

В същност май пишем за различни неща. Виж текста в закона:
Да, пишеш за различни неща. За мен правото на автора е над текста в закона.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Няма никой над закона... освен българските журналисти, които продължават безнаказано да правят скрити камери, въпреки че за това се предвижда затвор.
 
От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Сега се зачетох в chitanka.info и какво да видя... Предтприемача в Blacklist-а с тази тема.:shock: http://chitanka.info/lib/blacklist Малко е несправедливо, администраторите да им пишат до го махнат от там, че май не е много престижно. А и по тоя линк кой знае какви служби може да налазят насам.

Не виждам да има линк към Предприемач там. Може да е било грешка и вече да са го махнали.
 
От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Явно са видели, че се обсъжда въпроса тука и са го махнали.


Не виждам да има линк към Предприемач там. Може да е било грешка и вече да са го махнали.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Няма никой над закона... освен българските журналисти, които продължават безнаказано да правят скрити камери, въпреки че за това се предвижда затвор.
Никой не трябва да има право над собственото ти произведение, освен ако ти не му го предоставиш.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

--------------------
 
Последно редактирано:
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Ами те не претендират, че имат права върху произведенията. Правата принадлежат на авторите и техните представители. Там ясно са написани имената на авторите и всички останали подробности. Никой не се опитва да отнеме авторството от законните му притежатели.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

И аз не виждам линк на предприемач там
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Ами те не претендират, че имат права върху произведенията. Правата принадлежат на авторите и техните представители. Там ясно са написани имената на авторите и всички останали подробности. Никой не се опитва да отнеме авторството от законните му притежатели.
Ставаше въпрос за предоставяне от страна на автора на право на подобни сайтове да публикуват (макар, че ще спориш за думата) произведенията му. Законите в случая не ме интересуват, а само моралното право.
Нали се сещаш, че предоставянето (публикуването, даването на линк към или както искаш го наречи) на произведението намаля продажбите и обезценява труда на автора?
 
От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

И аз не виждам линк на предприемач там

Ми освен аз да виждам някаква кеширана страница. Това се показва при мен:

http://chitanka.info/lib/blacklist
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Е, нямам нужната квалификация за да предвидя икономическите ефекти от цялата тая работа, но доколкото знам все още се спори дали безплатните книги свалят или качват продажбите на хартиените. Особено след като наскоро се оказа, че статистиките за загубите на Холивуд от пиратство, които се размахват, са измислица, която не се базира на никакви факти. Това, което е сигурно е, че в България прирастът на хората, които четат книги е отрицателен и за това активно помага държавата. Доказателство: http://www.lib.bg/za_neob.htm. Истинският виновник за кризата при издателствата, писателите и преводачите в България не е някакъв слабо известен сайт, създаден преди няколко години. Сайтът е просто логично следствие на десетилетия престъпна политика. Отчаян ход на последните мохикани на книгата.
 
От: От: От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Ми освен аз да виждам някаква кеширана страница. Това се показва при мен:
...............

http://chitanka.info/lib/blacklist

Даже в това дето е цитирано се вижда predpriemach.com - че и stranabg е малко над него :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Що такава разлика , при мен са наредени така :
stranabg.com
legalworld.bg
econ.bg
24chasa.bg
dnevnik.bg
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Махнали са линка ..
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Махнали са линка ..
Вярно бе.

Искам да им кажа евалата, и че ги поддържаме на 100%. Аз лично. Леко лично го взех, като ни сложиха там. Не че друго, но с БТВ сме толкова различни - те служат на оня, ние на общността от уебмастъри и маркетъри. ;)

Успехи на читанката и ако има нещо .... нема нищо.... :)
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

опредлено тук хората са на страната на читанката, а не на онези гологлави мутри, които работят за правителството и което е по-тъжното, ние им плащаме заплатите. кажи ми как да си платя данъците, като знам, че има къде къде по фрапиращи престъпления, които седят под носа им, а се заяждат с нещо, което на практика не нарушава закона. ооо, да верно. то и закона ни е един закон, мамата си трака.

бтв, дума (пума, гума) и други такива, както ги нарекоха "псевдо медии", се чудя как така нямат по една секция "съобщения от мвр" и да си знаем какво става за четене и гледане, ако въобще става нещо от тия пумиини ями. За това са там, и както казаха по-горе, нека админа на читанката да им сложи по едно no follow, за да не им помага по търчките. все пак ще започнат да излизат за думички, за които се ранква и сайта и тъпия потребител ще си направи погрешно мнение.

да им серем на проблемите, щом се занимават с онлайн библиотеки, които са създадени без комерсиална цел. както и така да им го начука слон на всички алчни издатели без преспективен бизнес. пожелава им фалит и бавно финансово овехване. по този случай ще си дръпна нещо от замундата. ама само на какви палячовци им се плаща? баси скапаната държава.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Един дол дренки са всичките и Читанка това Читанка онова ама и те не си правят труда да прочетат цялата тема .. ми директно в Black list сложиха форума.. няма повече подкрепа за тях щом правят така според мен трябва всички да спрат да ги подкрепят. Дори в една друга тема се обърнаха за помощ от форума да задават въпроси а после го плюят ... всеки сам си преценява.
 
От: ГДБОП удари незаконна онлайн библиотека-chitanka.info

Ти ако си беше направил труда да прочетеш тази тема, щеше да знаеш, че линка отдавна го няма.
 

Горе